Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Vzťah na diaľku

30.marec 2015
Vzťah na diaľku

Pýtate sa sami seba, či je možné udržať vzťah na diaľku? Dá sa prežiť čas, keď milovanú osobu nevidíte a je možné, aby vzťah v ktorom vás delia stovky až tisíce kilometrov, mal šancu sa rozvíjať ďalej? Pre niekoho je partnerský vzťah na diaľku normálny a iní z neho majú naopak strach.

Ak sa zoznamujete na internete, je veľká pravdepodobnosť, že narazíte na niekoho z iného kraja. Nenechajte Váš strach, aby Vám stál v ceste k Vášmu šťastiu. Ak sa ocitnete vo vzťahu na diaľku, vychutnajte si ho.

Vzťah na diaľku má svoje výhody a samozrejme aj nevýhody

Medzi výhody môžete zaradiť napríklad to, že vzdialenosť Vašu lásku tzv. zakonzervuje. Stereotyp každodenných starostí nebude hrať žiadnu úlohu, city medzi oboma partnermi zostanú dlhšie intenzívne a nebudú narušené každodenným stereotypom. Môžete sa od pondelka do piatku venovať svojim koníčkom a priateľom. Na víkend sa viac tešíte, pretože viete, že až budete zase spolu tak víkend je vyhradený len pre Vás.
Nevýhodou je, že Vám dlhšiu dobu trvá než partnera spoznáte a objavíte jeho obvyklé reakcie a aký naozaj je. Z každovíkendového stretnutia majú obaja určité očakávania, ktoré ale nemusia byť splnené a nasleduje sklamanie a následný začiatok týždňa strávite premýšľaním a trápením sa. Aj keď nemáte o víkendu náladu, aj napriek tomu je dôležité si na partnera urobiť čas.

vztah na dialku

 
Čo z toho vyplýva?

To hlavné rozhodnutie, že je pre Vás vzťah prioritou, musíte urobiť obaja. Lásku partnera si nemôžete vydupať a ani k nej toho druhého prinútiť. Ak obaja cítite, že je Váš vzťah pre Vás dôležitý, uvidíte, že začnete čoskoro zmýšľať inak. Obaja budete prispôsobovať svoj program, vzdáte sa niektorých aktivít a to z toho dôvodu, že budete chcieť byť viac spolu. Nezabúdajte tiež na svoju identitu. Ak ste sa rozhodli, že vzťah za to stojí a že skutočne chcete byť spolu, potom je nevyhnutné si začať tvoriť zázemie, v ktorom sa obaja budete cítite dobre. Zachovajte si svoje aktivity, priateľov, ale uvedomte si, že ste vo vzťahu dobrovoľne a pretože chcete. Nemôžete fungovať ako dve samostatné jednotky, prestanete mať po čase aj to málo spoločné, čo Vás spája. Budete prežívať vedľa seba. Skúste si zhodnotiť a povedať, čo od vzťahu očakávate. Ak partnerovi nepoviete čo Vás štve a čo sa vám naopak páči, budete obaja stále len očakávať. Budete len očakávať ako by asi mal vzťah vyzerať. Vaše predstavy sa vyjasnia, ak sa s partnerom narovinu porozprávate a následne začnete Váš vzťah budovať. Vo vzťahu na diaľku je veľmi dôležitá komunikácia aj cez týždeň, kedy nie ste spolu. Je dobré si vytvoriť rituály ako sú napríklad večerné telefonáty, smsky, ranný pozdrav, krátky telefonát cez deň. Plánujte spolu dovolenku, alebo predĺžený víkend a môžete riešiť aj svoje financie, to všetko vytvára dôveru. Ďalším dôležitým predpokladom pre vzťah na diaľku je vernosť. Podľa určitých dostupných štúdií sa zistilo, že muži, ktorí stretávajú svoju partnerku nepravidelne, sú vernejší, než tí ktorí zdieľajú s priateľkou domácnosť. Aj keď máte vzťah na diaľku, napriek tomu plánujte spoločnú budúcnosť. Inak Váš vzťah stratí po určitej dobe zmysel a dôležitosť. Vyslovte Vašu predstavu. Užívajte si vzťahu na diaľku, ale zároveň plánujte spoločnú budúcnosť, vzťahy na diaľku totiž netrvajú večne.

laska_cez_internet


Pár rád pre fungovanie vzťahu na diaľku:

• Užívať si samotu 
  Objavujte činnosti, ktoré si môžete užívať sami a spoznávajte nových ľudí..
• Komunikácia 
  Rozprávajte a rozprávajte svojmu proťajšku o tom, čo ste prežili, koho ste stretli, na aké zaujímavé miesto ste sa dostali, kam chodíte a o činnostiach, ktoré robíte.
• Ak je to len trochu možné, dohodnite si každodenný telefonát, aj keby to malo byť len pár minút, pomôže Vám to zostať v spojení. Využívajte modernú techniku: e-maily, chat, fotografie, sms.
• Majte porozumenie
  Zmeškal naplánovaný hovor? Nerozčuľujte sa. Je na telefonát neskoro? Povedzte to.
• Nebojte sa, neklamte. Nerozčuľujte sa. Pár zmeškaných hovorov za Vašu spoločnú budúcnosť stojí.
• Nezanedbávajte intímnu stránku 
  Vzťah môžete okoreniť šteklivou fotografiou. Čas od času si dajte rande v hoteli v inom meste.
• Neočakávajte
  Celý týždeň sa nevidíte a očakávate. Nie všetko môže byť podľa Vašich predstáv, nie všetko môže byť perfektné. Neočakávajte, aby ste predišli prípadnému sklamaniu.
• Rovnováha
  Vychutnávajte si chvíle, kedy ste sami a chvíle, ktoré trávite s partnerom. Povedzte mu, že Vám chýba. Ale nepreháňajte to. Ak sa cítite sami a trápi vás odlúčenie, nezabudnite, že rovnako ťažké ako pre Vás, je to aj pre Vášho partnera
• Spolu
  Slovo SPOLU je v tomto druhu vzťahu kľúčové a nesmierne dôležité. 

[kač]

Zdieľajte tento článok na: