Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Výhody online zoznamovania sa

18.júl 2017
Výhody online zoznamovania sa

Vyzerá to, že svet tlačí mladých ľudí do vzťahov, ale nie každý chodí rád do baru, aby sa stretol s ľuďmi, a radšej by zostal doma. Hoci mnohý muži a ženy teraz využívajú online zoznamky, niektorí jedinci mávajú pochybnosti o tom, či to má nejaký zmysel. Ale je to naozaj tak hrozné alebo dokonca trápne, ako sa domnievajú?

Online zoznamovanie je skvelé pre mužov a ženy, ktorý sú príliš nervózny alebo sa stretávajú s hanblivosťou pri zoznamovaní s ľuďmi tvárou v tvár. Pri zoznamovaní na internete majú týmto jednotlivci možnosť si navzájom písať správy, aby si vytvorili svoju vlastnú komfortnú zónu ešte predtým, než sa rozhodnú sa osobne stretnúť.

Pre mladých ľudí je táto forma zoznamovania ako stvorená. Len si to priznajme, väčšina mladých mužov väčšinou hľadá skôr sex. Pri online zoznamovaní je oveľa ľahšie pochopiť, čo ten druhý vlastne hľadá. Okrem toho, ak má vyplnený profil, môžeme si to aj samy zistiť ešte predtým, než zahájime konverzáciu. Ak naozaj chce nejaký vzťah, bude sa snažiť a pokračovať v rozhovore s vami. Ak ale hľadá iba to jedno je pravdepodobné, že to povie na rovinu.

Na internete sa zoznamujte s rozumom

Výhody online zoznamovania zvyčajne prevažujú nad zlými, ale samozrejme existujú isté okolnosti kedy to môže byť tiež zlá vec. Keď uzrie svetlo sveta televízna show ako napríklad Catfish od MTV (catfish je anglické označenie pre osobu, ktorá využíva sociálne siete pod falošnou identitou, za ktorú sa vydáva), ľudia sa potom domnievajú, že všetky situácie, ktoré vidia v televízii, sa môžu prihodiť aj im. Nie je však správne tvrdiť, že každá osoba na druhom konci je fake čiže falošná osoba alebo niekto iný, než za koho sa vydávajú. Toto neustále podozrievavé a obviňujúce tvrdenie býva únavné pre obe strany.

To však neznamená, že občas nemôžete naraziť na naozaj zvláštnych ľudí. Na zoznamkách bývajú ľudia, ktorý mnohokrát ani nepozdravia, ale skôr vám rovno napíšu žiadosť o sexuálnu láskavosť alebo iné explicitné veci. To však stále nie je niečo, čo by vás malo od zoznamovania na online zoznamke odradiť. Ak k niečomu takému dôjde, to najlepšie, čo môžete urobiť, je ignorovať takéto správy. Akákoľvek reakcia na takéto správy by to mohla len zhoršiť a vyprovokovať konštantné obťažovanie.

Samozrejme je však jasné, že online zoznamovanie nie je pre každého. Online zoznamovanie je hlavne o vašej preferencii. Niektorí ľudia sa rozhodnú vytvoriť si na zoznamke profil a zistia, že to nie je nič pre nich a profil si znovu zrušia, pretože stále túžia po stretnutí tvárou v tvár pre prvé dojmy, zatiaľ čo niekomu inému vyhovuje sa najskôr oboznámiť a až potom plánovať, kam vyrazíte na rande.

Niekedy hľadanie partnera na zoznamke môže byť naozaj vyčerpávajúce. Dokonca až tak, že budete mať chuť s tým naozaj tresnúť. Nezúfajte! Nie je to vôbec zlé, aspoň ste to skúsili a spoznali nových, zaujímavých ľudí, aj keď by ste s nimi nikdy vzťah mať nechceli. Pokiaľ ale vydržíte a budete pokračovať vo vyhľadávaní, nakoniec toho pravého predsa len nájdete.

Ak niekedy budete v rozpakoch a pochybovať, či to vôbec má cenu, spomeňte si na nasledujúce výhody, ktoré má online zoznamovanie ..

Budete sa cítiť sebavedomejšie

Online zoznamovanie môže mať na vás pozitívny vplyv a to tak, že vám zvýši sebavedomie a zbaví vás hanblivosti. Umožňuje vám to vyliezť zo svojej ulity a pokúsiť sa začať niečo nové. Tieto skúsenosti sú dôležité na začiatku vzťahu, pretože je to niečo, čomu sa potom môžete zasmiať a zároveň na tom môžete v budúcnosti stavať váš vzťah.

Je to rýchle, jednoduché a pohodlné

Online zoznamovanie môže najskôr vyzerať ako úplne skľučujúce vynaloženie úsilia, ale v skutočnosti je to veľmi jednoduchý proces. Pripojiť sa k zoznamke je rýchle a jednoduché a poskytuje pohodlný spôsob, ako sa zoznámiť s ďalšími ľuďmi, ktorý sú single. Akonáhle sa pripojíte, už je to len záležitosť poskytnutia odpovedí na niekoľko základných otázok a vytvorenie vášho profilu online, než s niekým nadviažete kontakt. Vďaka rýchlosti, jednoduchosti a pohodliu je online zoznamovanie perfektný spôsob pre zaneprázdnených ľudí, ktorý nemajú čas alebo energiu pre tradičné zoznamovacie metódy.

Výhody online zoznámenia sa

Menší nátlak

Zoznamovacie portály sú užitočné najmä pre ľudí, ktorí sú plachí alebo nervózni, lebo pri rozosielaní správ sa nepotýkajú s tak veľkým nátlakom ako pri zoznamovaní tvárou v tvár. Online zoznamovanie má výhodu uvoľnenejšej atmosféry, kde si môžete dopriať čas na premýšľanie o tom, čo chcete napísať, bez toho aby ste nervózne vyhŕkli prvú vec, ktorá vás napadne. Navyše normálny priebeh online zoznamovania - online písomnej a telefonickej konverzácie pred osobným stretnutím - vám umožní si na toho druhého trochu zvyknúť predtým, než s ním pôjdete na prvé rande. Znižuje to tlak a môže eliminovať väčšinu nepríjemností, vďaka čomu budete mať lepší zoznamovací zážitok.

Vyhnite sa rozpačitosti

Existujú dva spôsoby, ako sa môžete pomocou online zoznamovania vyhnúť rozpačitosti. Prvý spôsob je zrejmý - vyhnete sa odmietnutia osobne, nech už ste tým zamietnutýcm vy alebo váš proťajšok. Druhý spôsob, ako sa vyhnúť rozpačitosti, by vás možno nikdy nenapadol. Ľudia môžu pri osobnom stretnutí zadržovať pocity alebo myšlienky, pretože sa príliš hanbia nato, aby o nich hovorili, ale keď ľudia píšu online, strach a hanba z nich opadnú, majú totiž tendenciu oznamovať viac o sebe, a to vám umožňuje sa lepšie spoznať.

Možnosť zoznámiť sa s viacerými ľuďmi

Väčšina ľudí si udržuje malú skupinu priateľov, preto nemajú veľa príležitostí zoznámiť sa s novými ľuďmi, ktorí nie sú súčasťou tejto skupiny. Dokonca aj miesta, kde sa môžu stretnúť s viacerými ľuďmi, sú obmedzené na kluby a reštaurácie, ktoré navštevujú s priateľmi. Online zoznamky vám umožňujú stretnúť sa s ľuďmi, s ktorými sa pravdepodobne nestretnete na bežných miestach, čo otvára dvere potenciálnym romantickým možnostiam. Môžete sa zoznámiť s množstvom ľudí a hľadať náprotivok s podobnými záujmami a prioritami. Pre lepšiu zhodu môžete využiť zoznamovacie dotazníky, ktoré zoznamky ponúkajú.

Možnosť nadviazať citový vzťah

Online zoznamovanie poskytuje jedinečnú príležitosť poznať osobu z profilovou fotografiou. Inými slovami, máte možnosť poznať, aký váš proťajšok skutočne je. Vzhľad nebude vôbec rozhodujúcim faktorom, môžete sa bez hocijakých predsudkov zamilovať.

Úplné odhalenie

Každý je strojcom svojho šťastia. Už od začiatku budete mať na zoznamke možnosť odhaliť čo vlastne hľadáte, aby ste mohli nájsť ľudí, ktorý hľadajú to isté. Pokiaľ hľadáte spriaznenú dušu, ozvú sa vám skôr osoby, ktoré tiež hľadajú vážny vzťah a tí, ktorí hľadajú len flirt alebo nezáväzný vzťah, sa vám vyhnú oblúkom, aby ani jeden z vás nestrácal čas. Zároveň sa takto vyhnete nedorozumeniu a sklamaniu a v tom tiež spočíva táto výhoda online zoznamovania sa.

Chceli by ste tiež nájsť svoju spriaznenú dušu? Neváhajte a skúste to! Zaregistrujte sa na našej zoznamke a presvedčte sa o výhodách online zoznamovania sami.

[rox]

Zdieľajte tento článok na: