Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Voľno, prázdniny a literatúra

19.jún 2014
Voľno, prázdniny a literatúra

Knižný festival je skvelou zoznamovacou akciou. Poznávanie kníh je neodmysliteľne spojené s poznávaním autorov aj ďalších čitateľov, recenzentov a zvedavcov. Skúste ísť na knižný festival, zamilovať si niektorý literárny kúsok alebo zamilovať sa do osoby vášho života.

Prázdniny, dovolenka, krásne počasie a vy si stále čítate na brehu rieky sami? Neotáľajte a vyrazte si čítať na knižný festival. Je to skvelá akcia vhodná pre nesmelých jednotlivcov, ktorí sa rozhodli zamávať so svojou samotou či osamelosťou. Skvele sa porozprávate s novými ľuďmi, získate kontakty, a ak ste tvorivý typ a píšete si doma do šuplíka, získate tu novú inšpiráciu. Navyše človek mnohé získa len vnímaním atmosféry okolo.

Knižných festivalov sa v Českej a Slovenskej republike koná mnoho. Väčšina si asi spomenie hlavne na Svet knihy Praha, ale existuje ich oveľa viac. Aj jednotlivé žánre majú svoje akcie a knižné veľtrhy. Ak ste nestihli bratislavský, ktorý má najširší záber, máte ešte možnosť si vybrať z mnohých iných.

Dátumovo najbližšom festivalom je Šrámkova Sobotka, začína 28. júna a končí 5. Júla. Ponúka bohatý program nielen autorského čítania alebo počúvania rozhlasových hier. Akčnejší typ návštevníkov sa môže zapojiť aj do niektorých dielní v rámci akcie. Len pre predstavu si môžete vyskúšať tvorivé písanie, naučiť sa porozumieť textu alebo písať recenzie. Niektoré z dielní sú už úplne naplnené, ale rozhodne výber stále zostáva široký.

literatura

Veková hranica neexistuje

Nebuďme smiešni, vekové obmedzenia u literatúry neexistuje. Nezáleží na tom, či sa chcete vo svojich päťdesiatich piatich rokoch len pobaviť a vyskúšať si aké to je podieľať sa na tvorbe časopisu alebo či ste vo veku osemnásť a jediný váš sen je písať čokoľvek, kamkoľvek a kdekoľvek. Medze sa tu nekladú, nedávajme si ani my prekážky. Veď niekto sa stal spisovateľom v šestnástich a iný v šesťdesiatich rokoch. "Nezáleží na veku, vlasoch alebo niečom podobnom. Dôležité je, že sa ľudia bavia, zaujíma ich literatúra alebo majú túžbu sa sami písomne ​​vyjadriť, "komentuje Alena, účastníčka knižných festivalov.

Nebojme sa prevlekov

Rozhodne zaujímavým je Festival fantázie, ten sa tento rok koná od 27. júna do 6. júla v Chotěboři v Českej republike. Na svoje si tu prídu milovníci sci-fi a fantazy, ktorí sa môžu aj štýlovo obliecť do kostýmov svojich obľúbených literárnych postáv či filmových hrdinov. Pre menej zainteresovaných účastníkov môže byť festival výbornou zábavou a zaujímavou prehliadkou najrôznejších prevlekov. Skrátka vás presunie do iných svetov ako je ten náš. Dievčatá a ženy tu stretávajú svojich hrdinov a muži nachádzajú svoje princezné a bojovníčky. Skrátka trochu "rozprávkový" svet oživujúci našu všednú realitu.

Ak ste singles a chcete sa zoznámiť, môžete vyraziť sami a prežiť s úplne neznámymi ľuďmi príjemný čas. Ak si predsa len nie ste istí, či sa naozaj dokážete baviť na knižnom festivale, môžete zlákať niektorú zo svojich kamarátok či kamarátov, aby si vyskúšali niečo nové.

[paf]

Zdieľajte tento článok na: