Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Koho by bavilo byť stále sám

5.február 2023
Koho by bavilo byť stále sám

Diskusia, články a rozbory o výhodách života single zaplavujú internet deň čo deň. Trúfam si napísať, že takmer každú hodinu sa objaví nový príspevok na tému, ako je super byť sám. Buďme však k sebe úprimní a opýtajme sa sami seba, je to tak naozaj? Nebojme sa zoznamovania, randenia a nevyhýbajme sa potencionálnym partnerom.

Položme si ruku na srdce. Keby život single bol natoľko skvelý a jedinečný, prečo by existovalo nekončiace množstvo portálov umožňujúcich zoznámenie? A čo potom agentúry sprostredkúvajúce speed dating alebo koučovia vzťahov, zaisťujúci výber toho správneho partnera. Biznis týchto firiem by nekvitol, keby samota bola ozajstné terno.

Single? Couple?

Všade si prečítame, aké je skvelé venovať sa svojim koníčkom a sami sebe. Samozrejme je krásne užívať si života, nespútane flirtovať na večierkoch a sem tam si s niekým nezáväzne povyraziť. Nikto nikomu taký život nedáva za zlé, ale aj na toho najväčšieho sukničkára z internátu príde "slabá" chvíľka. Moment, kedy sa zastaví, zamyslí a rozhodne sa stretnúť svoju životnú lásku. "Úprimne, už ma to balenie ani tak nebavilo. Už od pohľadu som spoznal, čo na ktorú babu platí, aby som ju dostal, "rozpráva Aleš, dnes úspešný advokát a muž od rodiny. Dodáva, že nechal vzťahov na jednu noc a čakal, čo sa stane. "A zjavila sa Aneta, dnes už moja manželka," hovorí s úsmevom. Stretli sa úplne náhodou, keď stáli v rade na lístky na koncert.

Mnoho ľudí trpí obavami, že ak niekoho vpustí do svojho života, stratí seba samého. Budú sa musieť vzdať koníčkov, niektorých kamarátov, ďalšie a ďalšie proti. Čo sa týka záujmov a priateľov, ten správny partner bude rešpektovať všetko. Pustiť do svojho života druhého človeka neznamená vzdať sa samého seba.

Aké je byť single?

Žiť sám sa znáša lepšie, kým je človek mladý, ale časom čoraz častejšie začne samota doliehať. Niekto sa rozhodne nevzdať hľadanie partnera a iný sa s daným stavom zmieri a začne nachádzať pozitíva na svojom živote. Psychológovia často hovoria o singles ako o ľuďoch, ktorí sa rozhodli nepodľahnúť samote, neuzatvárajú sa a tzv. nesedia v kúte. Skrátka sa bavia, hľadajú seba samého a užívajú si. Znie to zvláštne, ale buď si vedia vychutnať samotu alebo sa tomu naučili. "Ale niekedy je mi tiež smutno. Cítim to hlavne, keď som chorá. To sú chvíle, kedy mi chýba partner, hlavne tá správna opora, "opisuje Jana (34 rokov) svoje rozpoloženie.

Kto patrí k singles?

Odborníci a štatistici zaraďujú medzi singles nielen mladých ľudí do 35 rokov, ktorí sa rozhodli venovať sa kariére a na osobný život, prípadný vzťah nemajú ani myšlienky ani čas. Patria sem aj ľudia rozvedení alebo tí, ktorým životný partner zomrel. Títo boli postavení pred hotovú vec. "Môj muž bol dlhé roky chorý, bál sa, že sa nedožije ani promócie našej dcéry. Zomrel, keď mi bolo 50 rokov, "spomína Lenka. Vysvetľuje, že s manželom mali jedinečný vzťah a záujem opačného pohlavia ju skôr obťažoval, než lichotil.

Samota má svoje pre, ktoré zdôrazňujú najmä tí, ktorí si ju vybrali, ale aj proti. Všetci poznáme porekadlo, že vo dvoch sa to lepšie tiahne. Smútok je polovičný a radosť sa násobí, ak nie sme sami. Pekne sa o samote vyjadril Wolfgang Goethe: "Samota je pekná vec, žije ak je človek sám so sebou v mieri a ak má čo robiť." Čo sa hodí na dnešnú mladú generáciu, ktorá žije veľmi aktívne a cez svoj ​​nadobudnutý program by ani nevidela, že im do života vstúpila láska.

single

"Ak nemôžete zniesť samotu, možno, že ostatných tiež nudíte," napísal Oscar Wilde. Kruté slová alebo pravdivé? Záleží len na nás, či sa zmierime so situáciou alebo so samotou riadne zatočíme. Úmyselne zdôrazňujem slovo samota vyjadruje niečo úplne odlišné ako osamelosť. Samotný človek nie je nešťastný, necíti sa opustený. Naproti tomu osamelá osoba postráda mať v svojej blízkosti niekoho druhého. Trápi sa, často tento dlhotrvajúci stav mysle môže viesť k depresiám a frustrácii.

Ak hľadáme partnera a nechceme byť dlhšie single, môže nám pomôcť práve Spoznajmesa.skinternet, speed dating alebo rôzne zájazdy pre singles. Môžete napríklad vyraziť do "singles baru", tých po celej Slovenské republike vyrastá pekná kopa. Keďže sólisti majú trošku iné potreby ako bežní zákazníci, samotné dievča sediace pri bare, pretože prišla len tak na drink, nie je ničím výnimočným.

 

Zdieľajte tento článok na: