Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Slávite Valentína sami?

12.február 2016
Slávite Valentína sami?

A je to tu zas! Vianočné dekorácie vystriedali veľmi rýchlo srdcia v akomkoľvek prevedení. Všade na vás útočia. Valentín, sviatok zamilovaných, je za dverami. Niektorí z vás majú to šťastie, že sa tomuto sviatku úspešne vyhýbajú pod zámienkou tzv. ne-slovenského sviatku. Ale je možné aj pre nezadaných, aby sa tomuto srdiečkovaniu naozaj úplne vyhli? A ako ho naopak najlepšie osláviť so svojou drahou polovičkou?

Každý oslavuje tento sviatok inak. Jedna skupina ľudí ho celkom úspešne ignoruje, či už je to z dôvodu, že je ide o prebraný, čisto americký sviatok a druhá skupinka ľudí sa na neho naopak teší a oslavuje ho rovnako ako napríklad vianoce či veľkú noc. Do ktorej patríte vy?

Pokiaľ patríte k tej prvej skupine ľudí, určite sa vám bude hodiť pár rád, ako sa mu pokúsiť vyhnúť, nech už je to dôvod toho, že ste bez partnera akýkoľvek. Zamilovaní aj tak žiadny špeciálny deň a sviatok nepotrebujú, ak sa naozaj milujú. A čo teda skúsiť robiť alebo nerobiť, aby vás srdiečka na svätého Valentína úplne nepohltili a nepriviedli až na pokraj depresie?

 • Ak nechcete zostať doma, môžete vyraziť kamkoľvek, a to aj do kina. Len si rozhodne nekupujte lístok na nejakú romantickú, zamilovanú komédiu. Choďte na horor, thriller, detektívku či inú žánrovú vec než romantiku.
 • Nechoďte v ten deň do reštaurácie. Hrozí, že narazíte len na samé zamilované páry, marketingovú akciu na romantickú večeru pre dvoch alebo iné "srdiečkové" úkazy a podnety.
 • Vyrazte na návštevu k rodičom. Po tejto návšteve nebude určite hroziť, aby ste premýšľali nad tým, že je nejaký Valentín. Otázky rodičov o tom, či už máte babu/chlapca a alebo ako je to vlastne v škole či práci, vás dokážu tak otráviť, že si budete pripadať na celom svete, tak maličký, že si na nejaké srdiečko ani nespomeniete.
 • Kúpte si domov nejaké dobré pitie a oslávte ho s ďalšími kamarátmi/kamarátkami, čo majú rovnaký osud. Komédia alebo horor nebudú ani v tomto prípade od veci.
 • Vymyslite si nejaký adrenalínový zážitok, choďte si zacvičiť, aby ste zabudli, že nejaký sviatok zamilovaných vôbec existuje.
 • Robte niečo užitočného. Upratujte, umyte okná, upečte/uvarte si niečo dobré. Rozhodne neplačte do vankúša, je to k ničomu.
 • Keď bývate v meste, utečte preč a to najlepšie niekam do prírody. Najviac srdiečok stretnete práve v meste.
 • Potešte aj dobrého priateľa/priateľku nejakým darčekom. Tento deň je aj vhodný na to, aby ste obdarovali váš tajný objav, ak je nejaký a neskôr sa mohli vyhovoriť, že to bol len vtip.
 • Usporiadajte ANTI-valentínsku párty a pozvite svojich nezadaných a slobodných známych.
 • Užite si tento deň naplno ako každý iný a nenechajte sa nikým a ničím rozhodiť.
 • Založte si profil na zoznamke. Tento deň je ideálny pre všetkých nezadaných, aj z toho dôvodu, že srdiečka dýchajú všade a na všetkých. Premýšľate, prečo ste vlastne sami a že asi ani nechcete byť? A práve preto by ste si mali zrovna v tento deň založiť niekde profil, aby ste pre svoje šťastie niečo urobili a šli svojmu budúcemu partnerovi alebo partnerke naproti.

Patríte naopak do druhej skupiny ľudí? Tešíte sa na tento februárový sviatok (14.2.), pretože pri vás stojí skvelý partner alebo partnerka? V tomto prípade si ho patrične užite a oslávte.

 • Vymyslite nejaké extra šialené a presrdiečkované prekvapenie, uvarte výbornú večeru, objednajte stôl vo vašej obľúbenej reštaurácii, pripravte raňajky do postele, rozmaznávajte a nechajte sa rozmaznávať.
 • Objednajte si zájazd do destinácie, kde na vás bude atmosféra lásky dýchať zo všetkých strán. Ideálny bude Paríž alebo Miláno.
 • Sviatok sv. Valentína je zároveň aj príležitosťou pre potvrdenie vašej lásky vo forme zásnubného prstienka. Ak ho vaša partnerka nenašla pod stromčekom, môžete jej ho odovzdať aj v tento magický a zamilovaný deň.

Prečo tento sviatok vôbec vznikol?

Podľa všetkých dostupných informácií sa má jednať o skutočnú historickú osobu. Bol to pôvodne katolícky kňaz, ktorý bol vyhlásený za svätého. Tajne oddával páry, keď to cisár Claudius zakazoval. A za jeho neposlušnosť bol práve v tento deň, 14.2., popravený. A hovorí sa, že o novú éru osláv tohto sviatku sa zaslúžil na začiatku 20. storočia, v Amerike, jeden výrobca vianočných prianí, ktorý sa z ničoho nič ocitol na pokraji bankrotu a potreboval vymyslieť nejaký "nový" sviatok, aby svoje zisky opäť zvýšil . Zameral sa teda na sviatok sv. Valentína, ktorý sa oslavuje necelé dva mesiace po Vianociach. V Amerike sa tento sviatok slávi už od roku 1907. Iné príbehy naopak rozprávajú a naznačujú, že Valentín sa pokúšal pomáhať kresťanom uniknúť z krutej rímskej väznice, kde boli často bití a mučení. A práve podľa tejto druhej legendy, mal uväznený Valentín poslať prvú "valentínku" ako pozdrav, potom čo sa zamiloval do mladej dievčiny, možno práve strážnikovej dcéry, ktorá ho navštívila. Od stredoveku, možno vďaka tejto povesti, sa Valentín stal jedným z najpopulárnejších svätcov v Anglicku a vo Francúzsku.

Zdroj: https://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=en&u=http://www.history.com/topics/valentines-day/history-of-valentines-day&prev=search

[kač]

Zdieľajte tento článok na: