Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Prežite nádherné jarné rande

7.apríl 2020
Prežite nádherné jarné rande

Jar dodáva všetkým pozitívnu energiu a akúsi nádej, že môžu začať nový život. Je ešte lepším "nakopávač" ako Nový rok, pretože tam človeka často dostihnú krátke dni a tuhé mrazy, človek nič nestihne a ešte sa mu nikam a nič nechce. Ale my už tu máme jar, a tak je na čase začať konať! Snáď čoskoro zákerný koronavírus zmizne a budeme si môcť užívať ešte jarného počasia. A keď nie, tak aj v lete si budete môcť všetky nasledujúce aktivity užiť rovnako dobre.

Ak narazíte na zaujímavú osobu, s ktorou chcete ísť na rande, mali by ste už dopredu mať aspoň jeden tip na to, čo by ste na tomto rande mali robiť a kam by ste mali ísť. Nemusí to vždy vyjsť a nemusíte sa druhému presne trafiť do vkusu, ale snaha sa počíta a aspoň druhý uvidia, že to myslíte vážne a chcete s ňou/ním niečo podnikať. To vám hneď dá plusové body a pritom vás to ani nebude stáť veľa námahy - stačí si vybrať jednu, dve alebo tri veci z nasledujúcich tipov, ktoré vám dáme.

Vybrať si ich pokojne môžete oveľa viac a následne z nich nechať vybrať druhú polovičku. Samozrejme sa zameriavajte len na veci, ktoré by ste chceli robiť aj vy. Najväčší trapas by sa stal, keby si druhý vybral niečo, čo ste navrhli, a vy by ste sa potom z toho snažili všemožne vykrútiť, hoci o osobu naozaj máte záujem. Tá si to totiž môže vyložiť úplne inak. Môžete si ale napríklad zvoliť aj aktivitu, ktorú budete obaja skúšať prvýkrát, pretože vás to hneď od začiatku viac spojí dohromady.

Skvelé tipy na prvé rande

Choďte na ochutnávku vína a syrov

Samozrejme najprv musíte zistiť, či váš náprotivok nie je abstinent, pretože by nebolo príjemné, keby každý cucal víno a on bol na suchu alebo o vode. To si môžu dovoliť pary v dlhodobom vzťahu, ktoré sú si isté tým, že to druhému nevadí. Samozrejme ani nikam nemusíte chodiť, stačí si nakúpiť domov fľašu alebo dve kvalitného vína, niekoľko druhov syrov a ochutnávať doma. Najlepšie na terase, kde je veľmi príjemne.

Kúpte lístky na balet

Nie každého šálka kávy, ale určite zaujímavý zážitok. Síce sa pritom veľmi neporozprávate, ale zato sa máte o čom rozprávať neskôr. Rovnako ako sa jedná o skvelú príležitosť zažiť niečo nové (ak ste ani jeden ešte na balete neboli) a tiež sa pekne obliecť.

Choďte na túru

Určite by ste nemali preceňovať svoju fyzičku. Ak teda po celý rok len ležíte na gauči, určite túto možnosť vynecháte, pretože miesto pohodového rozprávania počas cesty by ste celý čas len dychčali. Pre tých aktívnejší je to ale dobrá príležitosť, ako spojiť krásne s užitočným, a to hneď v niekoľkých smeroch. Urobíte niečo pre svoje telo, budete robiť to, čo vás baví, bude vás čakať krásny výhľad, a pretože to určite nebude záležitosť na pár minút, tak sa poriadne porozprávate a spoznáte navzájom. Iste, nie je to klasické rande v reštaurácii, ale keď sadne obom, je na nezaplatenie - a navyše zadarmo.

Vyrazte se svým objevem na rande do přírody

Urobte si výlet na celý deň

Stanovte spoločne destináciu, ktorá nebude ani blízko, ani ďaleko (maximálne 3 hodiny cesty autom, či vlakom, ak ste dobrodružných pováh). Buď to môžete poňsť ako spoločné objavovanie nového miesta, alebo jeden z vás môže robiť akéhosi sprievodcu a vziať druhého na zaujímavé pamiatky a do dobrých reštaurácií. Za celý deň sa rozhodne o druhom dozviete veľa nových vecí a budete mať absolútne jasno, či budete chcieť zažiť aj druhé a ďalšie rande, alebo či to necháte u toho jedného.

Jedno malé odporúčanie: čas je drahý a nikto vám ho nevráti. Ak váhate už vopred, či si práve s touto osobou budete vzájomne sedieť, radšej si vyberte inú aktivitu, ktorá nebude trvať celý deň, ale napríklad len hodinu alebo dve.

Pokorte lezeckú stenu

Nemáte ani jeden fóbiu z výšok? Fajn, tak to môžete risknúť a navrhnúť rande na lezeckej stene. Malý strach z výšok nevadí, aspoň sa budete môcť vzájomne podporovať a bude sa medzi vami utužovať puto. Nie je to síce úplne tradičné miesto na prvé rande, ale o to lepší výsledok by to mohlo priviesť. Zistite, kde sa vo vašom okolí nachádza lezecká stena, na ktorej budete mať dosť priestoru. Ideálne keby sa niekde v blízkosti nachádzala nejaká kaviareň alebo menšie reštaurácie na krátke posedenie a načerpanie síl po takomto výkone.

Vyrazte na bowling

Bowling síce nemôžeme považovať za úplne najoriginálnejšie miesto na rande, ale zato je naozaj vhodne zvolený. Bowling vôbec nemusíte vedieť, aby ste ho mohli hrať, jeden môže druhého učiť, ako správne chytiť guľu a ako s ňou hodiť a navyše si pri tom môžete dať drink na uvoľnenie, ak budete chcieť. Jediná nástraha pri tejto aktivite je súťaživá povaha vaša alebo náprotivku. Tá môže všetko veľmi pokaziť. Aspoň ale budete vedieť, aká druhá osoba v skutočnosti je. Niektorí muži nedokážu preniesť cez srdce, keď ich porazí žena, niektoré ženy naopak sa zase urazia, pretože ich muž nenechal vyhrať a ešte si ich kvôli tomu doberá. Keď to ale budete brať športovo, jedná sa o skvelé odreagovanie.

Zájdite na koncert

Máte spoločnú obľúbenú kapelu? Alebo aspoň žáner? Nie je nič lepšie, ako si spoločne vyraziť na koncert (samozrejme živý, žiadny playback!) a poriadne si ho užiť! Pred koncertom sa väčšinou chvíľu čaká a je čas na nejakú menšiu konverzáciu, pri koncerte vybijete spoločne energiu a po koncerte pôjdete niekam nečerpať sily a budete sa mať zase o čom rozprávať. Predovšetkým budete mať spoločný veľmi krásny zážitok, na ktorý pravdepodobne nikdy nezabudnete.

Rande na koncertě také stojí za to

Zasmejte sa pri stand-up predstavení

Toto je trochu risk, pretože sa to môže ľahko zvrtnúť. Po prvé by ste mali mať rovnaký zmysel pre humor. Nie je možné, aby jeden z vás bral všetko vážne a druhý mal rád čierny humor a spoločne ste navštívili stand up. Na týchto komediálnych vystúpeniach si totiž ľudia robia srandu úplne zo všetkého. A človek to musí brať naozaj s nadhľadom. Druhou vecou je to, že nie vždy sa to komikom podarí a človek to nakoniec môže považovať za celkom stratený čas, ktorý mu nedal ani smiech a ani žiadne poriadne zoznámenie.

Túto variantu voľte vo chvíli, keď ste si istí, že ste rovnako naladení, čo sa humoru týka - v tom prípade urobte trochu prieskum a nájdite takého komika, ktorý by sa vám mohol obom páčiť. V tom najlepšom prípade rovno budete mať obaja jedného obľúbeného (toho istého samozrejme) a vyrazíte bez akýchkoľvek problémov.

Skúste dvojité rande

Trúfalý krok, ktorý môže skončiť skvele, alebo katastrofou. Dobre si rozmyslite, či vaše prvé rande chcete stráviť v štyroch. Sú ale ľudia, ktorým to vôbec žiadny problém nerobí a naopak uvítajú, že nebudú musieť byť sami, budú menej nervózny a umožnia druhému lepšie spoznanie. Rozhodne by ste to ale všetci štyria mali dobre premyslieť a súhlasiť.

Zahrajte si minigolf

Ešte jeden šport, ktorý vlastne nemusíte veľmi vedieť, aby ste si ho mohli zahrať. Minigolf je roztomilá hra, pri ktorej sa opäť môžete dostať pomerne blízko k sebe, keď budete druhému ukazovať, ako správne má švihnúť palicou. Len niekde nájsť ihrisko na minigolf, najlepšie niekde v prírode, aby ste si užili slniečka. Rovnako ako pri bowlingu platí všetko o súťaživej povahe, čo bolo napísané vyššie. Minigolf je ale skôr odreagovanie a je pri ňom viac priestoru ku konverzácii.

Nechajte si vyložiť tarotové karty

Je asi jedno, či budete kartárke veriť alebo nie (hoci je vždy dobré mať rovnaký názor), ale určite sa tak dobre spoznáte. Nie napríklad pri samotnom vykladaní, ale až budete preč a budete hodnotiť a komentovať výklad. Navyše, môžete sa aj dozvedieť, ako to s vaším budúcim vzťahom vlastne bude, no kto by si neprial trochu nakuknúť do budúcnosti!

Při učení minigolfu se nevyhnete ani nějakému tomu kontaktu

Odreagujte sa na wellnesse

Ak máte obaja fyzicky alebo psychicky náročnú prácu, môžete zvoliť aj nejaký relaxačný deň vo wellness centre, kde si môžete spoločne užívať to, čo uznáte za vhodné (aj podľa toho, ako veľmi sa budete hanbiť). Niektorým nerobí problém sa vyzliecť takmer donaha, iní sa trochu hanbia. Môžete využiť bazén, vírivku, saunu, rôzne druhy masáží, soľnú jaskyňu a ďalšie príjemné aktivity, ktoré bude centrum ponúkať.

Roztiahnite si deku na lúke alebo v parku

V jednoduchosti je krása. Prečo si to komplikovať? Stačí priniesť deku a sami seba - je to nenáročné a zadarmo. Ak budete chcieť byť štedrejší, niečo dobré pod zub alebo na pitie určite neurazí.

Bohužiaľ väčšinu z týchto aktivít budete musieť odložiť na dobu po karanténnych opatreniach, pretože aj keď sa môžu dve osoby stýkať, musí byť medzi nimi odstup dva metre a ťažko povedať, či by ste to po celú dobu dokázali. Tiež prvé rande v rúšku by asi bolo celkom nič moc. Radšej si zatiaľ píšte cez internet, volajte (napríklad aj s kamerou) a udržujte kontakt, než sa situácia upokojí. Aspoň budete mať veľa času na premýšľanie o tom, kam na prvé rande ísť a čo robiť.

A či ste na druhú polovičku zatiaľ nenarazili, nezúfajte a zaregistrujte sa na online zoznamke. Máte vyššiu šancu na zoznámenie, pretože sa veľa ľudí ocitlo "uväznených" doma a oproti bežným dňom majú veľa času na zoznamovanie.

[Lil]

Zdieľajte tento článok na: