Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Prečo ste single a zostane to tak

24.november 2021
Prečo ste single a zostane to tak

Zatiaľ čo vonku sú ľudia, ktorí skáču zo vzťahu do vzťahu, sú aj ďalší, ktorí neboli vo vzťahu roky. Ak sa pýtate, prečo ste single, možno sa budete chcieť dozvedieť konečne nejaké dôvody. Možno vám pomôžu o sebe prestať pochybovať a nájsť si ten váš pravý stabilný vzťah.

Ste príliš veľký perfekcionista

Niekedy sú ľudia pri hľadaní partnera príliš perfekcionistickí. Odmietajú každého, kto má čo i len malú chybičku alebo kto dokonale nezodpovedá ich zoznamu toho, čo hľadajú u budúceho manžela/manželky. Taký človek si musí uvedomiť, že nikto nie je dokonalý a málokedy nájdeme niekoho, kto spĺňa všetky naše požiadavky. Títo ľudia potrebujú vyskúšať rôzne typy ľudí s otvorenejšou mysľou. Tiež by im mohla prospieť určitá sebaanalýza a reflexia, aby zistili, aké sú ich vlastné nedokonalosti.

Máte nízke sebavedomie

Tento druh večne slobodného človeka sa sám so sebou necíti dobre, a preto sa neotvorí oduševnenému zdieľaniu, ktoré je pre partnerov nevyhnutné. Takáto osoba potrebuje terapiu, aby sa naučila, ako sa sama so sebou cítiť dobre a aby zistila, ako dôverovať svojim vlastným pocitom. Kým sa taký človek nebude mať rád, neexistuje spôsob, ako nájsť niekoho, kto by ho miloval, alebo veriť, že môže toho druhého plne milovať.

Bojíte sa, čo bude znamenať záväzok

Baví ich randenie a tešia sa z takmer nekonečnej rozmanitosti ľudí, ktorých môžu stretnúť. V hĺbke duše sa pravdepodobne boja, že sa vzdajú ďalšieho dobrého človeka, ktorého by mohli stretnúť. Aj keď nájdu niekoho, kto by mohol byť fantastickým partnerom, môžu si myslieť: "Ale čo ten ďalší, koho stretnem?" Tento večne slobodný človek sa potrebuje naučiť, že pravdepodobne neexistuje jediná dokonalá pravá láska pre nikoho. Že každý z nás má pravdepodobne niekoľko skvelých partnerov.

Musí len nájsť jedného z nich a zaviazať sa k tomu, že bude prijímať takmer nekonečné výhody, ktoré mu dobré manželstvo môže priniesť.

Myslíte si, že zmena seba samého vám pomôže zapadnúť

Táto metóda jednoducho nemá opodstatnenie a je jedným z hlavných dôvodov, prečo ste single. Neexistuje žiadny spôsob, ako si udržať vzťah pretvárkou voči druhému. Je to iba dočasná šaráda. A aj keď sa to podarí dostatočne dlho na to, aby ste sa zasnúbili alebo dokonca vzali, je vysoko nepravdepodobné, že to vytvorí základ pre dlhé a uspokojivé manželstvo. Namiesto toho táto falošná osoba pravdepodobne povedie k relatívne rýchlemu rozvodu.

Ste jednoducho príliš nezaujímaví

Nemáte koníčky. Nemáte záujmy. Nemáte veci, vďaka ktorým by ste sa cítili vášnivo. Napodiv, z piatich rôznych typov tu preberaných je to najľahší napraviteľný dôvod. Vystúpiť! Užívať si život. Skúšať nové veci.

Ste single? Chcete to zmeniť?

Nájdite si niečo, čo radi robíte. Je pravdepodobné, že zatiaľ čo vy robíte vec, ktorú teraz milujete, nájdete niekoho iného, ​​kto tiež robí to isté a čoskoro sa vám možno zapáči robiť tú vec spoločne.

Čím si ženy všetko pokazia?

Rozhodnutia nás môžu posunúť bližšie k láske alebo nás od nej môžu tiež oddialiť. Aj keď to dáva zmysel a znie to logicky, rozhodovanie väčšiny z nás nám neprináša lásku, po ktorej túžime. Pretože rozsahy pozornosti sú kratšie a netrpezlivosť je normou, robíme unáhlené závery a robíme unáhlené rozhodnutia, keď muž nereaguje tak, ako by sme chceli. Nedávame si čas ani priestor, aby sme robili dobré rozhodnutia a hlavne premyslené rozhodnutia. Namiesto toho prichádzajú krátkodobé rozhodnutia, ktoré nás odvádzajú ďalej od lásky.

Potom sme frustrované, sklamané a skľúčené, keď veci nefungujú podľa našich predstáv. Naša spoločnosť okamžitého uspokojenia spôsobuje, že chceme veci hneď, takže je ťažké zmieriť sa s tým čo je a hľadať rýchle riešenia. Chceme, aby sa veci diali po našom a chceme lásku, keď ju práve chceme. Ale láska prichádza, keď sme na ňu pripravené a nie nutne, keď ju chceme.

Robíte unáhlené rozhodnutia, pretože jednoducho reagujete

Keď niekto povie alebo urobí niečo, čo vás rozruší, zarmúti alebo sa bránite, môžete predpokladať to najhoršie a vziať si to osobne. Pretože ste človek, vašim prirodzeným sklonom môže byť prehnaná reakcia a unáhlené rozhodnutie z načerpanej negatívnej energie. Keď sa s rozhodnutím ponáhľate, v skutočnosti to veci spomalí alebo úplne vykoľají, pretože všetko vidíte tak, ako si to predstavujete, namiesto toho aké sú. Až budete nabudúce negatívne naladení a zistíte, že sa chystáte urobiť unáhlené rozhodnutie, spomaľte, dýchajte a preciťujte tieto emócie. Potom sa rozhodnite, až sa budete cítiť vo svojej koži.

Bojíte sa robiť zlé rozhodnutia

Ak máte tendenciu sa trápiť tým, že urobíte zlé rozhodnutie, pravdepodobne neurobíte nič. Tým, že neurobíte vôbec nič sa rozhodnutie urobí samo. Ak dokážete prijať perspektívu, že neexistujú správne a zlé rozhodnutia, existujú iba rozhodnutia, ktoré robíte, bude rozhodovanie pre vás jednoduchšie.

Je to vlastne veľmi jednoduché. Pokiaľ sa rozhodnete a výsledok sa vám páči, pokračujete touto cestou. Ak chcete iný výsledok, urobte iné rozhodnutie alebo voľbu.

Chcete lásku? Možno nie...

Robíte poľutovaniahodné rozhodnutia založené na silných emóciách

Keď ste zaslepení chtíčom alebo poblúznením, prehliadnete zdvihnutý prst. Robíte rozhodnutia, ktoré obetujú vašu integritu, ako sú kroky "späť", aby ste potešili vášho muža na úkor svojho vlastného šťastia. Dávate príliš veľa a na oplátku prijímate omrvinky a muža si musíte držať okolo seba. Také rozhodnutie zníži vašu sebaúctu a sebahodnotu, takže sa budete hanbiť za to, kým ste sa stali. Ak ste si uvedomili, že toto sú rozhodnutia, ktoré ste robili, buďte k sebe láskavé a súcitné.

Robíte to najlepšie, čo môžete v danom okamihu na základe toho, čo viete. Toto sú lekcie, ktoré sa máte naučiť a rast, ktorý máte zažiť.

Rozmýšľate nad rozhodnutiami a nepočúvate svoje múdrosti

Čím viac sa snažíte premyslieť svoje rozhodnutie, tým viac je to mätúce. Je to preto, že prílišné premýšľanie vám nedovolí vidieť veci jasne. Prehnaná analýza vecí nás udrží v opičej mysli a racionalizuje rozhodnutia, ktoré sa nám nezdajú správne. Pokiaľ ide o srdcové záležitosti, rozhodovanie z mysle len zriedka povedie k požadovanému výsledku. Namiesto toho tieto rozhodnutia udržujú kolobeh nezdravej lásky. Najpravdivejšiu odpoveď na lásku pociťujete vo svojom tele – tam sa spájate so svojou vnútornou múdrosťou.

Príliš dávate na rady svojich priateľov

Názor kamarátky je väčšinou zaujatý a málokedy nestranný, pretože vychádza z jej skúseností, perspektívy a pohľadu na lásku. Keď použijete jej rady na rozhodovanie, prikloní sa k tomu, čo by urobila ona, čo pre vás nemusí byť nutne správne. Až sa nabudúce pristihnete pri vysvetľovaní svojej dilemy priateľovi, zamyslite sa nad dôvodmi, prečo prestať počúvať druhých, aby ste mohli skutočne počúvať sami seba.

Robíte krátkodobé rozhodnutia a dúfate v dlhodobé výsledky

Pokiaľ sa s nikým nevídate, môže mať zmysel chodiť s mužom, ktorý vás priťahuje aj keď viete, že to nie je ten pravý. Napríklad, keď ste práve ukončili 23-ročné manželstvo a riadili sa radami ohľadom zoznamovania.

Vo dvojici sa to lepšie tiahne

Vo väčšine prípadov je také chodenie krátkozraké. Splníte si krátkodobé priania na úkor svojich dlhodobých prianí. Skončíte tým, že budete vysielať zmiešané signály do Vesmíru, vyššej moci alebo Boha a naďalej budete mať zmiešané pocity. Keď sa teda pred vami objaví, spýtajte sa: "Odvádza ma to, čo sa práve deje od toho, po čom skutočne túžim?" Voľte vždy všetko v prospech toho, čo vás k tomu približuje. Vždy vás delí jedno rozhodnutie od lásky, po ktorej túžite. Ste len človek, takže sa netrápte každým rozhodnutím, ktoré o láske urobíte.

Ak sa stane, že urobíte rozhodnutie, ktoré ľutujete, alebo také, ktoré vám dá to, čo nechcete, je to v poriadku. Vždy je tu ďalšia príležitosť na zmenu. Robte len vedomé rozhodnutia a buďte dôslední v rozhodovaní, ktoré vás posunie bližšie k láske.

Nebojte sa rozhodovania

Typický dospelý urobí každý deň 35 000 rozhodnutí. Ak to spočítate, je to asi 2000 rozhodnutí každú hodinu - alebo jedna voľba každé dve sekundy. Väčšina rozhodnutí sú v skutočnosti mikrovoľby, ako je kliknutie na odkaz alebo popíjanie kávy. Ale niektoré voľby sú dôležité. Vnútorné preťahovanie naznačuje, že je v stávke niečo veľké. Cítite, že voľba by mohla významne ovplyvniť vaše šťastie, slobodu, hrdosť alebo osobné naplnenie. Ak podnikáte, musíte urobiť ešte viac rozhodnutí - a mnohé sú zásadné pre zdravie vašej spoločnosti.

Dobré správy? Veda neustále objavuje nové a lepšie spôsoby, ako robiť ťažké rozhodnutia. Počas posledných niekoľkých desaťročí nám rastúce multidisciplinárne pole výskumu zahŕňajúce oblasti tak rozmanité, ako je kognitívna veda, teória manažmentu a literárne štúdiá – poskytlo sadu nástrojov, ktoré môžeme použiť na robenie lepších rozhodnutí. Žiaľ, žiadny z týchto nástrojov na riešenie problémov za vás nemôže rozhodnúť. Sú to výzvy, hacky, pošťuchovanie. Sú určené na to, aby vám pomohli vidieť súčasnú situáciu z nových perspektív, predstaviť si nové možnosti, zvážiť vaše možnosti s väčšou prepracovanosťou.

Neexistuje žiadny spoľahlivý algoritmus pre ťažké životné rozhodnutia. Ale výskum ukazuje, že sa v ich výrobe môžete zlepšiť. Pamätajte: rozhodovací proces je s praxou jednoduchší a nová voľba je vždy vzdialená len niekoľko sekúnd.

A ak ste naozaj presvedčení o tom, že nikto taký nie je, môžete to napraviť a vyhľadať si niekoho, kto býva niekde vo vašom okolí – v Košiciach, Bratislave, Banskej BystriciŽiline alebo Nitre. Nestrácajte teda nádej z toho, že ste stále single.

[ivi]

Zdieľajte tento článok na: