Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Aké chyby môžete vo vzťahu urobiť?

10.máj 2019
Aké chyby môžete vo vzťahu urobiť?

Problémy vo vzťahu môžu prísť a odísť. Pokiaľ sa ale s veľkými problémami v romantike niekedy stretnete, neprehliadnite to. Mohlo by vás to stáť samotný vzťah.

Vzťahy môžu byť dokonalé. Ale to neznamená, že nebudete mať nikdy žiadne problémy. Zistite aké vás môžu stretnúť veľké problémy vo vzťahu a naučte sa to napraviť. Vzťahy sú jednou z prvých vecí, ktoré všetci považujeme za samozrejmosť. Nechcete to brať ako samozrejmosť. Ale napriek tomu väčšinou zabúdame, ako veľmi vám na tom naozaj záleží, do kým partnera nestratíte. A obvykle tým tiež stratíte niečo, pri čom si uvedomíte jeho význam a hodnotu, až keď odíjde. Premýšľate, aké sú to tie veľké problémy vo vzťahu a čo môžete urobiť, aby ste to prekonali.

V závislosti na druh vzťahu, ktorý zdieľate so svojim partnerom, môžu byť problémy vo vzťahu tiež rovnako netradičné. Ale takmer vždy všetky problémy vo vzťahu nachádzajú svoje miesto v niekoľkých veľkých oblastiach. Problémy si nájdu spôsob, ako sa vkradnú do vašej romanci. Dávajte pozor na tieto otázky a pochopte, ako to prekonať, a uvidíte, ako ľahké môže byť odstrániť všetky frustrácie, ktoré vo vzťahu prežívate. Tu je niekoľko veľkých problémov, ktoré vyžadujú vašu pozornosť a nepatrí medzi ne len nízke sebavedomie.

Nedostatok komunikácie

Na začiatku vzťahu sú rozhovory vzrušujúce a zábavné. Obaja trávite veľa času vzájomným spoznávaním. Ale ako čas plynie, milenci zabúdajú znovu klásť si rovnaké a pre niekoho občas už aj zbytočné otázky. Všetci sa neustále meníme v našich preferenciach a spôsobov, akým sa pozeráme na život. Nepredpokladajte, že viete všetko o sebe, alebo vaša romanca začne stagnovať, alebo sa jeden z vás začne zdôverovať nejakej inej osobe, ktorá sa zdá byť tou, ktorá viac chápe. Vedľa nedostatku komunikácie je potrebné aj zvýšiť vaše nízke sebavedomie a problémy vo vzťahoch sa potom začnú zlepšovať.

Dôvera

Naozaj veríte svojmu partnerovi? Vo vzťahu existujú dva druhy dôvery. Veríte svojmu partnerovi a cítite sa pohodlne, keď ide na večeru s niekym iným? Pokiaľ nie, možno si nie ste istí alebo váš vzťah je stále príliš krehký. A za druhé, dôverujete rozhodnutiam svojho partnera? Myslíte si, že váš partner dokáže učiniť dôležité rozhodnutia pre vás oboch? Pokiaľ nemôžete svojmu partnerovi dôverovať s rozhodnutiami, ktoré menia váš spoločný život, je zrejmé, že svojho partnera alebo jeho názory nerešpektujete. A to nikdy nie je dobré znamenie v dlhodobom vzťahu.

Žiarlivosť a neistota

Neisté páry sú vždy zatvorené v cykle žiarlivosti a hnevu. Keď sa cítite žiarliví, je to ako rodič, ktorý sa na svoje dieťa hnevá, pretože jeho dieťa má na rozdiel od neho o zábavú postarané. Musíte sa naučiť mať vieru v seba a vo vzťahu. Namiesto ponechávania negativity vo vnútri vzťahu, mali by ste sa učiť užívať si vzájomné úspechy. Koniec koncov, váš partner je vaša lepšia polovica a jeho úspechy sú tiež vaše úspechy.

Nezlúčiteľnosť v láske

Láska na prvý pohľad a pobavenie môže trvať niekoľko mesiacov. A to zamaskuje akékoľvek rozdiely vo vzťahu. Rovnako tak dokonalé, ako dvaja ľudia môžu byť, ale niekedy nemusia byť dokonalí pre seba. Pokiaľ sa ocitnete na rande s niekym, s kým nemáte nič spoločného, musíte sa rozhodnúť o ďalšom kroku. Snažte sa nájsť spoločné záujmy, ktoré sa páčia vám obom, alebo si choďte po vlastných cestách namiesto toho, aby ste žili spoločne vo frustrácii.

Strata intímnej túžby

To bohužiaľ nie je žiadna raketová veda. V priebehu času, obaja z vás musia stratiťintímne nutkanie prvých niekoľkých mesiacov alebo rokov vzťahu.Môže byť ťažké udržať ruky od seba a po nejakom čase ešte horšie zase znovu začať. Je to veľmi častý problém vo vzťahoch, a napriek tomu je to jeden z tých, ktorý je ľahko vyriešiteľný. Vždy hľadajte nové spôsoby, ako znovu vytvoriť intímny vrchol.

Peniaze

Každý kto je vo vzťahu dosť dlho, bude vedieť, ako dôležité sú peniaze alebo ich nedostatok. Pokiaľ vaši priatelia zarábajú oveľa viac než vy alebo váš partner, skončí to tým, že vás to oboch frustruje. A na druhú stranu, pokiaľ vy obaja zarábate oveľa viac než vaši priatelia, vo vašom živote bude veľa lásky a šťastia. Je to hlúpy fakt života. Ale naše vlastné šťastie je nesmierne závislé na spôsobe, akým nás ostatní vnímajú. Ak máte problémy vo svojom vzťahu kvôli peniazom, možno je čas zmeniť svojich priateľov a vidieť rozdiel tiež niekde inde.

Dejte si pozor na chyby, které můžete ve vztahu udělat

Zmena priorít

Môžete byť vo vzťahu, ale to, kde ste, sa nemení. A tu väčšinou začína problém. Ako jednotlivci sa neustále vyvíjame a meníme. Nie ste ten človek, aký ste boli kedysi, a nebudete rovnakí ani budúci rok. A rovnako ako vy, aj váš partner sa neustále mení. Vy a váš partner môžete zažívať zmeny, ktoré vás oboch od seba odtrhnú. A čoskoro obaja nemusíte mať nič spoločného. Strávte so sebou dostatok času a snažte sa vyvíjať spoločne v podobnom smere. Porozprávajte sa o svojich presvedčeniach a svojich záujmoch s ostatnými. Pomôže vám to, aby ste obaja rástli spoločne na rovnakej ceste.

Čas

Máte dosť času na to, aby ste spolu trávili čas? V týchto dňoch je čas luxusom, ktorý si väčšina ľudí nemôže dovoliť. Keď začnete tráviť príliš mnoho času od seba, je to len otázka času, než si jeden z vás začne klásť otázku, či toho druhého partnera vôbec potrebuje. Nájdite spôsob, ako si dopriať vzrušujúce koníčky alebo stráviť večery vonku pri ochutnávaní kávy alebo zmrzliny. Tu sa dejú skvelé rozhovory a privedú vás k sebe navzájom.

Priestor a individuálny rast

Je to trochu v rozpore s iným problémom vo vzťahu. Ale stále je na čo si dávať pozor. Príliš veľa dobrých veci sa môžu ukázať ako zlé. Keď ste vo vzťahu, je veľmi dôležité tráviť čas s ostatnými. Ale zároveň je veľmi dôležité tráviť nejaký čas tiež od seba. Tým, že spolu trávite príliš veľa času, sa podvedome cítite izolovaní od zbytku sveta. A keď sa to stane, túžite po nejakej pozornosti od iných zaujímavých ľudí, aby ste sa cítili lepšie.

Ste stále zamilovaní

To je najväčší problém vo vzťahu a ten, ktorý je najťažší prekonať. Zamilovanie je ľahké. Zostať zamilovaný ale nie. Láska je krehká rovnováha medzi závislosťou a vášňou. Ako veľmi naozaj potrebujete svojho partnera? Ako veľmi ho milujete a ako veľmi ho potrebujete?

Vzťah by niekedy nemal byť založený iba na intímnostiach. Potrebujete kompatibilitu a porozumenie a rozhodne potrebujete spoľahlivosť. Zostať zamilovaný navždy nie je ľahké, ale s trochou úsilia to môže dať zmysel vášmu životu. Nemôžete zastaviť problémy vo vzťahu bez ohľadu na to, ako dokonalý vzťah je. Čo môžete urobiť namiesto toho, je odstrániť problémy a frustráciu, akonáhle si to všimnete. Alebo, keď už nie je cesty späť, tak si nájsť nejaký nový. Využiť k tomu môžete vedecký zoznamovací dotazník alebo partnerskú zhodu podľa zverokruhu.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: