Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Každý máme niekde toho svojho

3.máj 2017
Každý máme niekde toho svojho

Stretávate milióny ľudí, ale ste stále sami. Na čo si dať pozor? Ako spoznať že vás naozaj miluje? Ako si vybrať toho, kto vás bude naozaj milovať?

Na to, aby ste zistili, že sú medzi vami sympatie, vám stačia dve až tri sekundy prvého spoločného pohľadu. Sú tieto sekundy rozhodujúce k tomu, aby ste sa zamilovali? Vzniknúť asi môže všeličo. Môžete sa zapozerať, práve tak ako môžete pocítiť nesympatie spôsobené tým, že vám na tom druhom niečo nesedí. Či už sú vaše prvé pocity kladné alebo negatívne, je dobré mať sa na pozore. Keď sa stretnú dvaja ľudia, ktorí sú schopní na to, aby vytvorili pár, objaví sa vzájomná chémia vždy. Ale čo keď sa tá správna chémia neobjaví hneď na začiatku? Je možné, aby dostatok trpezlivosti, vaša výdrž, odhodlanie a ochota ústupkov vytvorili alebo vyvolali tú pravú lásku? Obaja musia chcieť, obaja musia cítiť, obaja musia chápať a potom môžu utvoriť pár.

Na čo si dať pozor alebo kedy spoznáte, že nemáte rovnakú chémiu?

Môžete to spoznať celkom ľahko, a to predovšetkým z odpovedí, ktorých by ste si mali všímať, i napriek tomu, že sa vznášate na ružovom obláčiku. Čoho si teda predovšetkým všímať?

Po prvej schôdzke

Toho, keď sa po vašej prvej spoločnej schôdzke dostane do situácie, kedy ste sa mali znova vidieť, ale má vraj veľa práce a nestíha. Alebo keď sľúbi, že zavolá a nezavolá. Dosť nevhodná a bez budúcnosti na vzťah je aj veta: "Tak som tak premýšľal o našom vzťahu." alebo "Už bohužiaľ niečo mám a budeme to musieť odložiť." Už keď sa len náznakom zmieni, že to nie je to pravé, nemá zmysel strácať s takým človekom čas. Kvalitného a perspektívneho vzťahu sa s ním nedočkáte.

Pozor na podvodníkov

Aj takí sa nachádzajú medzi tými, čo sa chcú seriózne zoznámiť. Môžu mať skvele vytvorený profil a môžu pôsobiť veľmi prirodzene a vierohodne. Budú vedieť, ako zapôsobiť na vašu chémiu. Rozhodne teda na zoznamovanie choďte pomaly, dajte si pozor na svoje súkromie, predídete tomu, aby vás niekto oklamal a vy by ste si to buď vyčítali celý život alebo ste dokonca niekoho zo svojich blízkych ohrozili. Môže sa stať aj to, že keď si takého podvodníka pustíte k telu, nebude sa mu páčiť, že už o neho nemáte záujem. Nikdy presne neviete, aké môže mať známosti a niektorí sa zase môžu uchýliť ku Stalkingu.

Dôveruj, ale preveruj

Naozaj je slobodný? A keď je slobodný, nemá niekde priateľku? A prečo nepovie, čo presne robí v práci? Na začiatku je dobré si všímať maličkostí. Ružové okuliare sú úžasná vec a spadnú vám tak po pol roku, potom si ešte len začnete poriadne všímať toho, koho máte vedľa seba. Pri zoznamovaní ste úplne odkázaní na to, čo vám ten druhý hovorí, a preto je občas dobré si aj nejakú informáciu overiť. Môžete si zapamätať maličkosť v príbehu, ktorý vám tak emotívne rozprával a pri najbližšej príležitosti sa na to spýtať znova.

Nechoďte do vzťahu len tak

V dvadsiatich rokoch ešte veľa neviete, čo presne vo vzťahu chcete a očakávate, ale to sa s pribúdajúcim vekom a skúsenosťami dosť podstatne mení. Nemá teda cenu skákať do len tak kdejakého vzťahu, len kvôli tomu, že ste netrpezliví. Môže vás napadnúť, prečo niektorí sú slobodní ešte v štyridsiatke. Môžu medzi nimi byť aj tí, ktorí sa síce vzťah nájsť snažili, ale kvôli tomu, že nemali šťastie na výber, rozhodli sa byť radšej sami a začať pracovať sami na sebe. Ani to nie je nič zlé. Keď totiž budete zlepšovať svoj život a pohľad na svet, stane sa to, že nejakú svoju spriaznenú dušičku stretnete len tak, keď to budete najmenej očakávať.

Na každého z nás niekto čaká

Ako spoznáte, že je do vás naozaj zamilovaný?

Existuje pár maličkostí, ktorých si môžete všimnúť a vďaka ktorým spoznáte, že je do vás zaľúbený. Samozrejme to nie sú gestá, ktoré vám budú prejavovať hneď po vašej prvej schôdzke. Na láske a vzťahu sa musí pracovať. Čo by vám mohlo napovedať, že ste na dobrej ceste?

  • Chodí včas. Taká maličkosť, ale vďaka nej zistíte, ako veľmi sa na vás tešil, a preto nechce stratiť ani minútu, aby bol s vami.
  • Odpisuje na správy hneď. Ani on sa nemôže dočkať, až mu napíšete alebo odpoviete.
  • Pýta sa na váš názor. Súčasťou lásky je aj úcta, obdiv, patričný rešpekt, a preto by ho mal zaujímať váš názor.
  • Nehanbí sa za vás. Vezme vás kamkoľvek do spoločnosti a nemá problém vás predstaviť ako partnera.
  • Dokáže uznať chybu a ospravedlniť sa. Aj ten najväčší frajer sa dokáže v pravý čas ospravedlniť a priznať, že tú pravdu jednoducho nemal.
  • Môžete mu veriť. Vybudovanie dôvery je veľmi dôležité, a preto vám teda nebude sľubovať nič, čo vopred vie, že nemôže splniť.
  • Má o vás záujem a snaží sa vám pomôcť. Má nad vami ochranársku ruku a snaží sa vás podporovať, bez toho aby ste si o to museli hovoriť všetkými možnými spôsobmi.

Výber toho, koho budeme milovať, nie je náhoda

Respektíve je náhodou to, že ste stretli niekoho ako je práve on alebo ona v tej kope sena. Ale samotná náhoda je podmienená vašou voľbou a odráža váš predchádzajúci spôsob života.

Koho teda podvedome hľadáte a prečo?

  • Hľadáte človeka, ktorým by ste vy sami chceli byť. Chceli by ste byť úspešní, a preto vás imponujú tí, ktorí to dokázali. Naopak tí, ktorí majú všetko, majú zároveň aj potrebu niekoho zachraňovať a skúsiť zase žiť úplne inak.
  • Výber je podmienený aj tým, čo vám celý čas hovorili rodičia. Buď hľadáte partnera, ktorý zodpovedá predstavám, ktoré vám rodičia vštepili alebo je to z dôvodu rebelantstva.
  • Stále dookola rovnaké typy, pretože sa snažíte nájsť ten svoj objekt túžby stále dookola. Máte ho v sebe zakódovaný a budete sa zoznamovať s tým, o kom už v podstate viete, žiadne iné typy vás dlhodobo nezaujmú.

Ak hľadáte rovnakú chémiu, skúste sa rozhliadnuť okolo seba. Trebárs máte niekoho na dosah. A ak nemáte veľa voľného času a ani inšpiráciu, kde by ste na seba mohli naraziť, skúste internetovú zoznamku s overenými profilmi. Zoznamovať sa môžete nech ste odkiaľkoľvek, z Prešova, Nitri, Trnavy alebo Košíc.

[Kač]

Zdieľajte tento článok na: