Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Prečo je dobré byť niekedy sám

6.jún 2019
Prečo je dobré byť niekedy sám

Robiť veci sami a dovoliť si sami čas je dôležité pre vaše fyzické aj duševné zdravie. Sme ale vo svete, kde vládnu sociálne média a pravidla okamžitého uspokojenia, naozaj niekedy sami?

Je ľahké dostať sa do klamstva spoločnosti, že mať partnera je jediný spôsob, ako byť šťastný. Ale každý má svoju vlastnú cestu k svojej pravej láske a sebaláske. Pokiaľ ste typ ženy, ktorá vždy skočí zo vzťahu do vzťahu bez konca v dohľade, nastavujete sa na emocionálnu kolieskovú cestu, ktorej cieľ je vždy zameraný iba na získanie niekoho iného.

Niekedy je lepšie byť na chvíľu sám. Byť vo vzťahu s vami samotnými skôr než s niekym, kto sa cíti ešte osamelejší. Ak si chcete dovoliť opustiť osobu, ktorou ste sa snažili byť vo všetkých vašich vzťahoch, aby ste sa stali tým, kým ste v skutočnosti boli a kým v skutočnosti ste. Niekedy je lepšie vziať si vlastnú cestu za svoj vlastný cieľ. Niekedy potrebujete prestávku od randenia a romantiky, aby ste sa znovu objavili. Ak chcete rásť, nájsť niekoho, a predovšetkým aby ste sa vy sami cítili skvelo.

Dozviete sa, ako byť nezávislý

Naša generácia je posadnutá okamžitým uspokojením a neustále prepojená prostredníctvom sociálnych sieti. Zdá sa, že sme takí závislí na tom, čo si o nás ostatní myslia, že sa nenaučíme, ako prijať našu nezávislosť. Keď ste sami, nepotrebujete uistenie o názoroch iných ľudí. Je potrebné občas vystúpiť z reálneho života a začať ten ozajstný. Áno, možno, že myšlienka byť sami je tak trochu desivá. Ale skúste to raz popoludní, dajte si hodinu len sami pre seba a sľubujeme vám, že budete šťastný.

Dostanete to, čo chcete

Pokiaľ máte čas na seba, máte čas na to, čo chcete. Chcete robiť niečo, ale nikto z vašich priateľov s vami nechce? Môžete ísť potom tiež sami. Najhoršie je, pokiaľ sa nechávate zväzovať ostatnými ľuďmi, pretože nechcete ísť alebo byť sami. Sami si môžete robiť, čo chcete, a môžete vyraziť hocikde. Čo napríklad teraz v lete? Nebojte sa chytiť nejakú dovolenku na last minute, zbaľte si dobrú knižku a vyrazte. Raz na to budete spomínať iba v dobrom. A rozhodne nehrozí, že by ste sa tam s niekym nezoznámili, pokiaľ teda budete chcieť. Záleži iba na vás, ako chcete tráviť dovolenku.

Môžete získať kreativitu

Už ste objavili relaxačné omaľovanky? Poslednú dobu je to veľmi obľúbený relax. Alebo máte radi hudbu? A čo napríklad písanie? Nenapadlo vás niekedy napísať o svojom živote knihu? Napríklad o svojich skúsenostiach vo vzťahoch alebo o tom, ako sa na vás váš život a šťastena vybláznili? Čo vám bráni? Nič, iba vy sami si bránite v tom, aby ste to skúsili. Možno to vyjde a nájdete v sebe nejaké utajené a skryté vlohy.

Někdy je lepší být sám se sebou a urovnat si svůj život, než se pouštět do dalšího vztahu

Môžete uprednostiť predovšetkým svoj život

Sociálne média a spoločnosť značnej miery utvárajú to, čo potrebujú, aby sa dostalo do nášho podvedomia. Ale sú to naozaj veci, na ktorých vám záleží? Čo napríklad tie slávne hviezdy, naozaj potrebujete neustále vedieť kto, kde, s kým a prečo? Pokiaľ budete premýšľať a premýšľať, môžete pochopiť, ako málo vám na týchto skutočnostiach záleží a iba tak sa dokážete zamerať na veci, ktoré sú pre vás najdôležitejšie. Pokiaľ je pre vás prioritou zamestnanie, dobrá práca v škole a čas strávený s rodinou, môžete svoju myseľ nechať uspieť v tých prípadoch, kedy sa budete vzďaľovať myšlienke, že musíte chcieť to, čo všetci ostatní robia. Znížite tak vašu potrebu byť ako tí slávni a mať všetko, čo majú oni.

Ušetríte peniaze

Vo veľmi krátkom čase spoznáte, že vaša peňaženka, a predovšetkým jej obsah je na tom inak. Všimli ste si, ako sa väčšina aktivít, ktoré vy a vaši priatelia prevádzkujete, zapájate do nákladov? Bary, nákupy, kávičky atď. Všetko stojí peniaze, ktoré môžete potom technicky ušetriť. Raz za čas, ktorý vám umožní byť sám, vám nie len prinesie prestávku, ale tiež sa uľaví vašej peňaženke. Možno budete platiť znovu celý nájom sami, ale dokážete ušetriť zase niekde inde. Predovšetkým sa nesmiete báť žiť sami so sebou.

Budete produktivnejší

Aj keď si môžete myslieť, že štúdium nezvládnete, môžete to aspoň skúsiť, než to hodíte úplne za hlavu. Sami budete mať oveľa viac času na štúdium, na domáce úlohy a na to, aby ste sa zlepšili, v čom len budete chcieť.

Obmedzíte stres

Pre ľudí, ktorí trpia úzkosťou a silným stresom, sa samota javí ako podivný koncert. Neustále byť paralyzovaný školou, skúškami, rodinnými nátlakmi, spoločenskými povinnosťami spôsobuje veľký stres a potom je potrebné hľadať veľký kút, aby ste si mohli odpočinuť. Niektoré myšlienky, najmä tie negatívne, síce môžu premôcť váš názor tým, že budete sami pracovať skrz tieto myšlienky, môžete sa ale zbaviť toho najväčšieho stresu a nakoniec mať oveľa väčší kľud.

Dozviete sa o sebe nové veci

Môžete si zmeniť svoj pohľad na svet, keď si ho prezeráte sami, pretože si v tomto procese začnete uvedomovať aj nové veci. Môžet si všimnúť, ako myslíte, učíte sa, komunikujete s ostatnými okolo vás a ako posudzujete ľudí aj veci. Môžete si uvedomiť, že máte nové záujmy, o ktorých by ste sa nikdy nedozvedeli inak. Poskytnutím vlastného času môžete začať prezerať svoje myšlienky z vonkajšieho hľadiska. Často sa stretávate s vašimi myšlienkami a dojmami od iných ľudí, podvedome vytvárate vaše myšlienky a záujmy do záujmov podľa ľudí okolo vás. Stráviť čas analýzou spôsobov, akým premýšľate o veciach, a váš pohľad na seba vás zmení k lepšiemu.

Môžete vyčistiť svoju myseľ

Je dôležité aby ste si mysleli, spracovávali a organizovali informácie. Nemôžete to urobiť správne, pokiaľ ste neustále premáhaní inými vecami. Aj keď sa domnievate, že nie ste zvlášť stresovaní ľudia, je dôležité nechať váš mozog ukladať a organizovať nové informácie a premýšľať tiež o starých informáciách. Jasná myseľ vediek jasnému a lepšiemu životu.

Jediný spôsob, ako budete niekedy naozaj spokojní, je naučiť sa žiť sami so sebou a mať sa radi. Niekedy sa nevyplatí hľadať po nevydarenom vzťahu vzťah ďalší. Väčšinou ako rýchlo začne, tak aj rýchlo skončí. A je potrebné si nájsť a zistiť svoje vlastné hodnoty a tiež si ujasniť, čo naozaj chcete a aký by váš partner mal byť. Niekedy je potrebné uľaviť zo svojich nárokov týkajúcich sa napríklad vzhľadu, aby ste našli to správne jadro. Môžete na to ísť aj vedecky, pomocou vedeckého zoznamovaciého dotazníka a potom napríkad vyraziť na rande niekde po Slovenskej republike.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: