Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Plastické operácie = dokonalosť?

26.apríl 2016
Plastické operácie = dokonalosť?

Plastická chirurgia za posledných niekoľko rokov veľmi pokročila a ľudia už si nechávajú "zlepšovať" na svojom tele kde čo. Asi práve preto je to stále hojne diskutovaná téma.

Odporcom plastík sa občas nie je čomu diviť. Keď človek vidí niektoré celebrity alebo iné známe osobnosti s príšerne nafúknutými perami, neprirodzene vyhladenými tvárami a šialene veľkým poprsím - no priznajte sami, že to už je prehnané a s krásou to nemá nič spoločné. Každý má na krásu ale asi iný pohľad... Čo ľudí k takýmto zásahom do svojho tela vedie?

Zdravotné dôvody

Najviac obhájiteľný dôvod, prečo si necháte urobiť plastickú operáciu, je ten zdravotný. Ľudia, ktorí majú krivý nos (prepážky v ňom), môžu mať sťažené dýchanie, čo určite nie je príjemné. Predstavte si, ako sa cítite, keď máte obyčajnú nádchu. Určite vám upchatý nos nie je príjemný. V tomto prípade je teda plastická operácia na mieste. Tiež príliš veľké prsia u žien nie sú práve výhrou. Hoci si veľa žien necháva prsia zväčšiť, pravdou je, že veľké a ťažké prsia sú skôr príťaž. Ženy sú obmedzené v pohybe, nemôžu vykonávať niektoré športy, bolí ich chrbát a občasným výsmechom alebo údivom okolia sa tiež nevyhnú. Ďalšou kategóriou potom sú samozrejme plastické operácie po nehodách, rezných ranách, popáleninách, poleptaní kyselinou alebo vrodených chybách.

Zvýšenie sebavedomia

Ľudia majú byť chytré a inteligentné tvory, ale niekedy sa stáva, že sa jeden druhému začnú smiať kvôli vade na kráse... Potom sa pridá ďalší... A ďalší... A je toho skrátka veľa. V minulých dobách žili ľudia, ktorí kvôli takému hlúpemu posmechu spáchali samovraždu. Dnes ide našťastie tento problém "vyriešiť" plastickou operáciou. Zväčšiť, zmenšiť, zamaskovať alebo inak "zdeformovať" ide na našom tele takmer čokoľvek. Ľudia sa ale väčšinou zameriavajú na tie časti tela, ktoré sú najviac viditeľné ostatným - tvár, dekolt a celková postava. Plastika by ale stále mala byť až druhou možnosťou. Keď nie som zrovna "drobček", najprv skúsim cvičiť a zdravo sa stravovať a až potom začnem premýšľať nad liposukciou. Najskôr skúsim nájsť správnu podprsenku, ktorá mi sedí a prsia pozdvihne, a keď nie som spokojná ani tak, až potom by som mala začať uvažovať nad zväčšením poprsia. Naopak s veľkým nosom, ktorý trčí uprostred vášej jemnej tváre, sa toho veľa robiť nedá. Vlastne dá - môžete si z neho urobiť prednosť ako Simona Babčáková (známa napr. z filmu Nestyda alebo seriálu Comeback).

Rozmar?

Mnoho ľudí ale svoj vzhľad mení len preto, že skrátka chcú a môžu. Plastickí chirurgovia dokonca musia niektorých pacientov odmietať a vyrozprávať im ich prehnané výmysly. Týka sa to hlavne zväčšenia pŕs, ale napríklad aj piata operácia nosa v rade. Výnimkou nie sú opakované facelifty, po ktorých ľudia vyzerajú skôr ako mimozemšťania. Navyše ľudia, ktorí plastiky podstupujú z rozmaru, sa môžu na týchto plastikách stať dokonca závislými. Chcú byť dokonalí. Stanú sa z nich ľudia, ktorí aj keď vedia, že ďalšia plastická operácia alebo botox môžu ich telu uškodiť sa aj tak rozhodnú riskovať. Takí ľudia potom ale majú poruchu osobnosti a mali by vyhľadať odbornú pomoc, vďaka ktorej by sa závislosti zbavili.

Celebrity a ich plastiky

V dnešnej dobe je každému jasné a nijako neznáme, že niektoré celebrity dokážu zažiariť, ale nie je to vždy len v tom pozitívnom zmysle. Kým niektorí si užívajú luxus, čo im ich postavenie ponúka, iným stúpne sláva do hlavy a človek sa potom nestačí diviť, čo vyvedú. Dosť často sa stáva, že sa tieto hviezdy stanú ľahko závislými nielen na drogách alebo alkohole, ale aj na zbytočne drahých plastických operáciách. Áno, veľa celebrít podstupuje zbytočné operácie, aby si "skrášlili" svoje telá, aj keď to väčšinou ani nepotrebujú. Mnoho plastických operácií vo väčšine prípadov má potom opačný efekt a v konečnom výsledku vyzerajú oveľa horšie, než predtým. Speváčka Cher je jednou z týchto celebrít. Podstúpila viac zákrokov, než sa dá spočítať na prstoch. Plastika nosa, viečok, vačkov pod očami, botox, liposukciu a mnoho ďalších, vrátane chirurgicky odstránených rebier, aby mala štíhlejší pas. Ďalšou známou osobnosťou je dnes už zosnulý kráľ popu Michael Jackson, ktorý tiež podstúpil nespočet operácií, aby docielil svojho vysnívaného vzhľadu. Jeho sestra Janet Jackson, sa so svojou plastikou nosa a lícnych kostí začína podobať bratovi. Ďalšia známa osobnosť, u ktorej mnohopočetné plastiky nemali pozitívny vplyv na vzhľad, je módna návrhárka Donatella Versace. Pribúdajúci vek tejto žene po toľkých face-liftoch vrásky nerobí.

Extrémne plastiky

Celebrity však nie sú jediní, ktorí podstupujú zbytočné plastické zákroky, aby vylepšili svoj vzhľad. Nájdu sa ľudia, u ktorých sa človek pri pohľade na nich zdesí oveľa viac, ako u už spomínaných slávnych osobnostiach. Na prvý pohľad sa dá povedať, že to títo ľudia s plastikou naozaj prehnali. Ide väčšinou o tzv. "živé bábiky" a ľudí, ktorí chceli vyzerať ako známa osobnosť alebo ikona, popr. dokonca zviera. Keby ste napríklad na ulici stretli Vanilla Chamu, ktorá sa podrobila mnohým zákrokom, aby vyzerala ako dokonalá francúzska bábika, ťažko by ste poznali, že je v skutočnosti Japonka. Rovnako ako Michael Jackson, si nechala zmeniť svoje rasové charakteristiky. Prvú operáciu podstúpila už ako násťročná, niekoľkokrát si nechala zväčšiť poprsie, podstúpila plastiku nosa a viečok a kvôli nespokojnosti so svojou výškou, by rada podstúpila operáciu predĺženia nôh. Ďalšou živou bábikou je Ukrajinka Valeria Lukyanov, ktorá je živou kópiou bábiky Barbie. Anastasiya Shpagina pre zmenu svojím vzhľadom vďaka plastike a makeupu, vyzerá ako postavička z japonského anime. Nie sú to ale len ženy, ktoré podstupujú takto extrémne zákroky, aby vyzerali ako známa ikona. Filipíňan Herbert Chavez s plastikou nosa, zväčšením brady a s pár ďalšími zákrokmi vyzerá ako slávny superhrdina Superman. Ďalší muž, ktorý stojí za zmienku, je Justin Jedlica, známy ako živý Ken od Barbie. Naopak Jocelyn Wildenstein sa rozhodla pre úplne iný vzhľad. Je predovšetkým známa ako "mačacia žena", lebo po zákrokoch sa jej tvár podobá mačacej. Ako už bolo povedané, títo ľudia by skôr ako plastického chirurga, mali vyhľadať pomoc iného doktora.

Plastická chirurgia je bezpochyby veľmi užitočná časť zdravotníctva, mnoho ľudí vďaka nej môže žiť svojím "normálnym" životom. Mali by sme na ňu ale pozerať ako na neprirodzený zásah do tela a byť rozumní pri výbere rozsahu operácie.

Niekedy sú to práve tie nedokonalosti, ktoré na ľuďoch milujeme.

[Lil]

Zdroj:

http://viralscape.com/living-french-doll-vanilla-chamu/

http://viralscape.com/human-barbie-valeria-lukyanova-photos/?utm_source=Curated&utm_medium=Article

http://www.odditycentral.com/news/anastasiya-shpagina-fukkacumi-ukraines-real-life-anime-girl.html

http://www.eonline.com/news/686020/human-ken-doll-justin-jedlica-says-it-wasn-t-really-in-my-thought-process-initially-to-look-like-a-doll-watch

http://www.huffingtonpost.com/2011/10/06/superman-plastic-surgery-_n_998020.html

Zdieľajte tento článok na: