Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Píše si s ex

11.november 2016
Píše si s ex

Čo robiť v situácii, keď si vaša existujúca a úžasná polovička píše so svojou bývalou polovičkou?

Čo robiť keď si píše s bývalým alebo bývalou? Riešite teraz alebo ste sa už stretli s takou situáciou v minulosti, keď ste našli svoju novú polovičku a tá si písala so svojou bývalou alebo bývalým? Kedy je to v poriadku a kedy už nie? Existuje veľa možností, kedy to môže byť v poriadku, ale zároveň ich môže byť aj veľa, kedy už je to nad rámec. Časom by ste mohli zistiť, že ste zafungovala len ako tzv. prievozník zo vzťahu do vzťahu, pretože ich vzťah vášho súčasného partnera/partnerky a jej ex/jej ex ešte vlastne neskončil. Väčšina ľudí nie sú priatelia s ich ex-milencami a ex-milenkami a to z rôznych dôvodov. Pozrite sa okolo seba. Koľko z vašich priateľov a kto z vašej rodiny sa priatelí so svojimi expartnermi? Určite máte vo svojom okolí menej ľudí, ktorí majú so svojimi expartnermi kladný vzťah ako tí, ktorí sa, so svojimi ex nebavia.

Aké môžu byť príčiny, že si dopisuje s ex?

  • Píšu si denne a akonáhle zapípa telefón, okamžite beží.

Príčinou môže byť, že sa s vami priateľ/priateľka nudí. Skúste so svojím súčasným partnerom venovať viac. Vymýšľajte spoločné zážitky.

  • Klame vám.

Priateľ/priateľka vám povie, že sú s kamarátom/kamarátkou a pritom to tak nie je. Ak sa jedná v prípade vášho priateľa o kamarátku, tak to môže byť len a len preto, že chce mať doma pokoj a nechce nič vysvetľovať. Otázkou je, aké to bude, až to všetko praskne, potom to býva ešte oveľa horšie. Nežiarlite len prehnane?

  • Neustále pri sebe nosí telefón.

Môže si písať s ex niečo intímneho a tajného, ​​preto telefón nedá z ruky. Zároveň to ale môže byť aj jeden zo znakov nevery alebo naopak môže riešiť nejaké super tajné prekvapenie, ktoré sa týka vás a vášho vzťahu.

  • Stále si telefonujú.

Ak ich spájajú nejaké záležitosti z minulosti, tak spolu komunikovať musia. Ak spolu majú deti, tak je potrebné, aby spolu riešili všetky záležitosti s nimi spojené. Tieto telefonáty budete musieť tolerovať.

Je "ex" naozaj "ex"?

Vzťah medzi vami a ex

Môžete mať kontakt s bývalými partnermi/partnerkami, ale malo by byť na prvom mieste zrejmé, kto je na prvom mieste. Ak tomu tak nebude, nemôžete nepočítať s tým, že to váš nový partner alebo partnerka nebudú komentovať a nebudú vám dávať najavo, že sa im to nepáči. Nie je dobré robiť ultimáta, ale aj tým sa zrejme nevyhnete. Čím viac sa bude váš súčasný partner/partnerka stavať proti vašim ex-partnerom, tým viac sa bude vaša kríza vo vzťahu týkajúca sa vašich ex prehĺbovať. Uvedomte si, že stúpa aj pravdepodobnosť, že váš/vaša ex dá nakoniec prednosť pred vaším súčasným vzťahom. Nemôžete nikomu prikazovať, s kým sa smie a nesmie baviť, základom vzťahov sú komunikácie, kompromisy, dôvera, úcta a tolerancia. Keď budete teda niekomu zakazovať, s kým sa má baviť a s kým nie, môžete počítať s tým, že váš súčasný vzťah prestane fungovať. K tomu s kým sa baviť a s kým nie, si musí každý dôjsť a rozhodnúť sám. Keď sa teda taký problém objaví vo vašom súčasnom partnerstve, poriadne sa zamyslite a skúste sa vžiť do vášho partnera, aby ste zistili, ako sa asi cíti a kde je asi ten najväčší problém.

Kedy je komunikácia s ex-partnermi a ex-partnerkami v poriadku?

Ak sa vaša komunikácia týka napríklad práce, tak je to v poriadku. Ak ste spolu pracovali v jednej firme a mali obaja dobré postavenie, nie je určite potrebné, aby ste podávali výpoveď zároveň s tým, čo hovoríte svojmu alebo svojej ex, že sa chcete rozísť. Je teda jasné, že sa budete musieť po pracovnej stránke shádzať a komunikovať aj neskôr.

Ste vy tí, ktorí si píšu s ex?

Veľa ľudí to tak má, nie ste jediní. Nech už váš spoločný vzťah vyzeral predtým akokoľvek, môžete pocítiť hlboký smútok nad stratou a následne aj potrebu, aby ste všetko vrátili späť. Každý deň sa niekto rozchádza. Existuje pár praktík, ktoré vám pomôžu dostať vašu bývalú polovičku. A chcete vášho expartnera/expartnerku naozaj späť? Nie je niekde na svete niekto lepší, kto by sa k vám hodil viac a s kým by ste boli aj viac šťastní? Ak aj cez veľa divných otázok stále túžite po návrate, môžete to skúsiť. Existuje niekoľko praktík, ako na to. Môžete napísať úprimný list, môžete ho/ju pozvať na kávu. Keď bude váš expartner/expartnerka chcieť tiež návrat určite to spoznáte a keď si nebudete vyčítať nič z vašej minulosti a pokúsite sa začať znova a "lepšie" máte šancu vytvoriť nový a "lepší" vzťah. Chcieť ale samozrejme musia obaja.

Existuje dôvod prečo byť priatelia so svojimi ex?

Veľmi častá otázka, či zostať priateľmi aj po rozchode. Väčšinou práve ten, kto túto otázku rieši, nie je ten, kto sa postaral o rozpad vzťahu. Ak to tak má byť a máte priateľmi zostať, cestu k sebe vždy nájdete. Pre väčšinu partnerov z rozpadnutých vzťahov je dobré, ak si dajú ihneď po rozchode prestávku. Viete prečo? Aj keď sa rozídete veľmi priateľsky, je potrebné aby ste sa, so svojimi citmi pobili. A našli si čas na porovnanie myšlienok a nájdenie seba samých. Tí kto sa priatelia, sú výnimkou. Väčšinou sa ani nejedná o skutočné priateľstvo. Vo väčšine prípadov, kedy tam bol vážny vzťah, ozajstné priateľstvo, nefunguje. Pre väčšinu ľudí, bude obrovským tŕňom v oku, že chcete byť s vaším expartnerom/expartnerkou, priatelia. Ak už ste so svojimi ex priatelia, je to skvelé, ale nesnažte sa tlačiť, aj ostatných a okolie do vášho rozhodnutia, niektorí jednoducho nebudú schopní vaše rozhodnutie pochopiť. Obzvlášť ak váš rozchod nebol jeden z tých pokojnejších a vaše okolie pozná podrobnosti vášho perného rozchodu. V žiadnom prípade, ale, ako už bolo napísané, nezanedbávajte svoje súčasnéých partnerov a partnerky, a nesnažte sa, aby sa vaša minulosť stala neoddeliteľnou súčasťou vašej prítomnosti.

[Kač]

Zdieľajte tento článok na: