Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Odhaľte magickú silu rastlín

20.august 2020
Odhaľte magickú silu rastlín

Všetko jedno jest, hovoria alchymisti. Prečo by sme nemohli vyskúšať kúzlenie s rastlinami, na ktoré sa spoliehali naše babičky? Veď aj keď nemali moderné vymoženosti, možno boli spokojnejší než my.

Ďatelina pre lásku

Ak nájdete ďatelinu s dvoma lístočkami, znamená to, že čoskoro nájdete milenca. Trojlístok sa nosí ako ochranný amulet, štvorlístok privedie majiteľa k zlatu, peniazom a pokladom - ale to určite viete. Navyše vraj chráni proti šialenstvu a posilňuje psychické sily. Chcete, aby sa do vás vybraný muž zamiloval? Potom nájdite štvorlístok, rozdeľte ho napoly, pol zjedzte a druhú mu nejako dajte do jedla. Keď túžite po novej láske, vložte si pri odchode z domu štvorlístok do topánky. A ak chcete vidieť víly, položte na štvorlístok sedem zrniek pšenice, to ich zaručene naláka.

Veľmi vzácny je päťlístok, ktorý priťahuje peniaze. Ďatelina biela zaháňa smolu, preto sa má nosiť pri sebe alebo rozhodiť okolo domu. Červený sa pridáva do kúpeľa, pretože tak pomôže pri riešení finančných problémov všetkého druhu. Navyše vyvoláva vášeň, čo sa tiež hodí. Ďatelina v ľavej topánke zaháňa zlo, na pravej strane hrudi prináša úspech v podnikaní. A ak potrebujete prekonať sklamanie v láske, omotajte ďatelinový lístok kúskom modrého hodvábu a noste ho pri srdci. Vyliečite sa ľahšie.

Breza pre očistu

Biele stromy sa odjakživa používali na zahnanie čiernej mágie, v mnohých jazykoch meno brezy znamená "jasný" alebo "žiarivý". Okrem toho symbolizuje silu nových počiatkov, odchod zimy a negativity, svetlo čistoty a sviežosti. Ak chcete očistiť svoj dom, vyrobte si z brezových vetvičiek zviazaných červenou niťou ochranný amulet, najlepšie v podobe štvorramenného kríža - predstavuje štyri smery a štvornásobnú rovnováhu. Zaveste ho potom na najvyššie miesto v dome. Breza je oddávna tiež symbolom plodnosti, veď na 1. mája sa tradične robili práve z nej májky, vítajúce prírodne najplodnejšie obdobie.

Ak chcete podporiť svoju plodnosť, majte doma vždy vo váze čerstvé brezové vetvičky.

Palina pre obranu

Podobne ako mak privoláva veštecké sny. Môžete si ho dať do vankúša, ak chcete poznať budúcnosť, alebo vypiť jeho odvar osladený medom. Nakoniec práve palinkovým odvarom čarodejníci a čarodejnice odjakživa umývali magické zrkadlá a krištáľové gule. Jasnozrivosť tiež privoláte tým, že palinu spálite nad santalovým drevom. Táto bylina je ale nesmierne užitočná predovšetkým pre obranu pred zlými duchmi, urieknutím a zlou energiou. Ak chcete ochrániť svoj byt, rozložte v ňom palinu.

Pořiďte si domu pelyněk pro vaši ochranu

Japonci ho navyše používajú ako ochranu proti duchom chorôb, tí totiž neznášajú jeho vôňu. V Číne sa paliny priamo vešajú nad vchod do domu, aby zlých duchov ani nenapadlo vkročiť dovnútra.

Imelo ako talizman

Podľa dávnych druidských rituálov by ste mali narezať imelo na letnom slnovrate alebo šiesty deň po novoluní, a to pozláteným kosákom. Keď ho potom hodíte na rozprestreté plátno, pozrite sa, či sa rastliny nedotkli zeme - to by totiž bolo zlé znamenie. Imelo je známa liečivá rastlina, s ktorou sa však musí opatrne, len po porade so skúseným bylinkárom. Avšak, ak ho dáte pod vankúš, prinesie vám pekné sny. Keď ho budete nosiť pri sebe, ochráni vás pred vlkolakmi (ktorí sa dnes zjavujú v podobe otravných, sebeckých ľudí) a neprajníkmi škriatkami (tí vám určite tiež doma niečo robia). Imelo je tiež skvelý talizman pre šťastie.

Cesnak pre bezpečie

Samozrejme že cesnak je predovšetkým geniálny liečivý prostriedok, ktorý úžasne pomáha proti vysokému tlaku rovnako ako na každé prechladnutie alebo virózu. To potvrdzujú aj lekári. Ale môžete použiť aj "kúzelnejšie" praktiky - ľudia vždy verili, že cesnak do seba choroby priamo vstrebáva, takže ním potierali postihnuté časti tela a paličku cesnaku potom hodili do vody. Cesnak zavesený v dome samozrejme odháňa upírov, ale nielen ich, tiež zlodeja a závistlivých ľudí.

Cesnak navlečený na povrázku a zavesený v kuchyni prinesie zdravie a bezpečie. Keď ho položíte pod vankúš deťom, nikto im v noci neublíži. A ak sa chcete vydávať, noste ho pri sebe, aby priniesol šťastie do manželstva.

Jabloň pre svadbu

Keď sa vám zdá o jabloni, veští to úspech v podnikaní a dlhý život. Samozrejme viete, že rozkrojené jablko veští na Vianoce, ale nemusíte čakať až do decembra, aby ste sa niečo dozvedeli. Aby dievča zistilo, koho si vezme, stačí, keď olúpe jablko a hodí neporušenú šupku cez rameno. Keď sa z nej utvorí písmeno, je to iniciálka mená budúceho manžela. Ak má niekoľko nápadníkov a nemôže si medzi nimi vybrať, mala by vybrať z jablka jadierka a hádzať ich postupne do ohňa.

S každým jadierkom vysloví meno jedného nápadníka, a ak niektoré jadierko hlasno praskne, naznačí tým meno toho pravého. Ak chcete zariadiť, aby sa dvaja ľudia do seba zamilovali, rozkrojte jablko na polovice tak, aby na nich boli dobre poznať obe päťcípé hviezdičky z jadierok. Vezmite kader vlasov od každého z budúcej partnerskej dvojice a vložte ju do rozkrojeného jablka. Obe polovice potom priložte k sebe, priviažte červenou stužkou a zakopte do zeme. Tí dvaja k sebe určite vzplanú láskou.

V máku se jen nefoťte, z máku věštěte

Mak pre veštby

Kvety a semená privolávajú spánok, to sa vie. Ale možno viac než spánok potrebujete peniaze alebo zvýšenie plodnosti, a na to sa mak hodí tiež. Makovice sa odjakživa nosili ako talizmany k privolávaniu bohatstva. Môžete si ho tiež pridať do jedla alebo nosiť v sáčku pre privolanie lásky. Ak chcete poznať odpoveď na nejakú otázku, napíšte ju modrým atramentom na kúsok bieleho papiera, vložte ho do prázdnej makovice a dajte pod vankúš. Vo sne by sa vám mala jasne zjaviť odpoveď.

A ešte jeden tip, hoci ten znie ako od Harryho Pottera - recept na neviditeľnosť. Namáčajte mak vo víne pätnásť dní, potom sa päť dní postite a víno vypite. Mali by ste získať schopnosť urobiť sa kedykoľvek neviditeľným.

Rasca pre vernosť

Je samozrejme skvelá do polievky, ale môžete ju využiť aj pre užitočné domáce kúzla. Miska rasce pod detskou postieľkou ochráni pred čarodejnicami a chorobami. Ak používate do jedla veľa rasce, zaistíte manželskú vernosť, keď ho nosíte pri sebe vo vrecúšku, zabránite odchodu svojho partnera za inú.

Paradajka proti zlu

Tak nenápadný, bežný plod ako paradajka má tiež magickú silu! Ak položíte krásnu červenú paradajku niekde v dome na kúsok látky, najlepšie na čistý obrúsok, a každé tri dni ho vymeníte, privoláte do domu úspech. Paradajka položená na okenný rám alebo iné miesto, ktorým možno vstúpiť do domu, zabární vstupu zla. Ochranné účinky majú tiež rastliny na záhrade - ich jasne žlté kvety a žiarivé plody odpudzujú zlých duchov a bytosti. A paradajky podávané k jedlu majú moc vyvolať lásku - veď to sú koniec koncov podľa mena jablká z raja.

Máte doma to šťastné zvíře?

Zvieratá šťastený

Nielen rastliny majú magickú aj moc, sú to aj zvieratá, ktoré vás ochránia. Už v praveku ľudia vypozorovali, že zvieratá sú obdarované magickou mocou. Niektoré na nás môžu pôsobiť negatívne, od iných však vraj môžeme očakávať malé aj väčšie zázraky.

Zajac

Pre niektorých indiánov bol zajac sám veľký Manitou, ktorý sídli na Mesiaci. Buddha zase uctieval zajaca za jeho obeť. Podľa Číňanov biely zajac na Mesiaci pripravuje nápoj nesmrteľnosti.

Včela

V kresťanstve sa s ňou môžeme stretnúť v spojení so vzkriesením duše. Fakt, že sa množia podobne cudne ako kvety, povýšilo medonosky na úroveň Panny Márie. V starom Egypte bola včela symbolom svetla a usilovnosti.

Krava

Budhovo posolstvo znelo: "Veďte život užitočnej, neškodnej a posvätnej kravy. Dáva výživné mlieko na oplátku za lacnú trávu."

Pes

Zdroj pozitívnej energie. Japonci veria, že ich dokáže upozorniť na prítomnosť duchov. A svojho pána dokáže ochrániť. V mytológiách psy často strážia záhrobia. Hodný pes vo sne potom môže znamenať vernosť a ochranu.

Holubica

Celosvetový symbol mieru predstavuje v kresťanstve Ducha Svätého a jeho cudnú a očistenú dušu. V Japonsku holubica nesúca meč zvestuje koniec vojny, v Číne je spájaná s dlhovekosťou.

Delfín

Vyzerá, že sa stále usmieva. Často zachraňuje topiacich, rybárom delfíny naháňajú ryby do sietí. Arabi veria, že delfíny sprevádzajú duše zomrelých na onen svet, pre kresťanov je obraz delfína nabodnutého na trojzubci symbolom ukrižovaného Krista.

Prasa

V starom Egypte bol symbolom chrániacim ľud pred hladovaním. Ako dojčiacu prasnicu si predstavovali bohyňu nebies - Nut, prasiatka predstavovala hviezdy. Kelti chápali prasce ako ochrancov. Uvidieť prasiatko vo sne potom znamená mať šťastie vo všetkom, čo robíme.

Zvieratá zabijaci

Medzi zvieratami ale narazíte nielen na tie "prinašajúce šťastie", ale aj na tie najviac nebezpečné, ktoré to vôbec sú? Predstavme si najväčších zabijakov v ríši zvieracej.

Komáre

2 až 3 milióny obetí ročne

Je maličký a zdá sa neškodný, avšak v skutečnoti zodpovedá za rýchle šírenie malárie a západonílskej horúčky.

Hady

125 000 obetí ročne

Smrteľne nebezpečných je ich asi 250 druhov. Udrie ako blesk a napádajú každú prístupnú časť tela. Niektorí z nich jed pľuvajú.

Škorpióni

2000 obetí ročne

Sú to odpudivé článkonožce a vyskytujú sa v mnohých veľkostiach a druhoch. Pre človeka je nebezpečných zhruba 20 z nich. Ku smrtiacemu ataku používajú ostrý tŕň s jedovatými žľazami na konci chvosta.

Zase ste o niečo múdrejší, máte v sebe o niečo viac informácií, s ktorými môžete zažiariť aj na rande! Tak rýchlo na neho!

[ivi]

Zdieľajte tento článok na: