Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Niečo chcem ..., ale neviem?

20.apríl 2015
Niečo chcem ..., ale neviem?

Každý z nás chce byť šťastný, chce sa mať dobre, chce fungujúci vzťah, chce šťastnú a spokojnú rodinu, chce peniaze, krásny dom, nové auto.... Všetci máme veľa túžob a prianí. Ale ako to získať? Premýšľali ste niekedy, že je potrebné začať od seba?

Každý máme rebríček hodnôt trochu iný, už len kvôli tomu, čo každého z nás postretlo. Niekoho mohla stretnúť choroba, niekoho nevera alebo rozvod. Ale akonáhle sa vám jedny dvere zatvoria, nezabúdajte, že sa vám otvárajú nové. Život máte len jeden a je príliš krátky na to, aby ste sa trápili vecami, ktoré sa už nedajú zmeniť. Po poslednom sklamaní si prejdete množstvom výberových konaní na spokojný život. Stanovíte si priority zase trochu inak a pôjdete do lotérie nového života znova. Nikto nemá recept na to, čo je dobré a čo zlé. Je potrebné sa radovať z maličkostí. Buďte vďační aj za to málo čo máte a radujte sa z toho. Vždy môže byť ešte podstatne horšie.

Každú príležitosť a záležitosť je potrebné vidieť z mnohých rôznych uhlov pohľadu. Aj keď si nakoniec rovnako samozrejme vyberieme ten život, čo je pre nás najviac zhovievavý a prajúci.
Skúste riadiť svoje negatívne myšlienky, neprivolávajte si katastrofy. Myslite pozitívne. Ak budete vysielať negatívnu energiu, bude sa vám vracať zase len negatívna. Ak chcem byť šťastný, musím začať hľadať budúce šťastie predovšetkým sám u seba. Nikto iný nie je zodpovedný za váš pocit šťastia, ani vám tento pocit nepomôže vytvoriť. Nemôžete sa teda na nikoho hnevať za to, že nie je taký, ako si predstavujete. Pestujte si svoje vlastné záujmy a priateľov, ktoré vám pomôžu prekonávať obdobia, kedy sa budete cítiť osamelo, nešťastne, choro alebo opustene. Verte si. Len vy sami a vaše pocity vám povedia, kam ďalej. Nikto iný za vás nič nevyrieši. Môže vám len dať pár rád, ako by sa zachoval on alebo ako sa už raz zachoval a či to bolo dobre alebo zle. Môžete si z toho zobrať ponaučenie. Ale nehádžte vaše rozhodnutie na niekoho iného. Vy si žijete svoj život sami. Nikto nevie, čo sa deje vo vašej hlave a tým, že niečo chcete a neurobíte pre to nič, tak si ho len robíte sami zložitejší.

Pomáhajte. Ak o to niekto stojí a vy mu chcete pomôcť, pomôžte. 
Chcete, aby vám niekto rozumel? Tak mu to poriadne vysvetlite.
Cnie sa vám? Vezmite do ruky telefón a zavolajte.
Chcete niečo? Povedzte si o to.
Milujete? Povedzte to!
Niečo sa vám nepáči? Povedzte to.
Chcete sa s niekým stretnúť? Jednoducho ho pozvite.
Niečo sa vám páči? Dajte to najavo. 

šťastní_ľudia

Nekritizujte

Nič tým nezmeníte. Prijímajte sa sami presne takí, akí ste. Chváľte sa. Keď sa chválite, vaše zmeny sú pozitívne. Keď sa kritizujete, sú vaše zmeny negatívne. Berte do úvahy, že postupom života a skúsenosťami sa každý mení.

Riaďte svoje myšlienky

Nebuďte zajatcami svojich myšlienok. Nájdite si nejaké spomienky, či symbol, pri ktorého predstave vám bude dobre, aby kedykoľvek si na to spomeniete vám odišli negatívne a desivé myšlienky. Jednoducho vec či činnosť, pri ktorej vám bude fajn.

Buďte trpezlivý

Trpezlivosť ruže prináša. Majte teda trpezlivosť aj sami so sebou, nič nie je zo dňa na deň.

Neriešte negatívny postoj

Ak sa vám niečo nepodarí, nemajte negatívny postoj, nezúfajte a odpustite. Raz sa to podarí. Buďte sami sebou.

Starajte sa

Starajte sa o seba, starajte o svoju životosprávu a o svoju dušu. Zožeňte si informácie aké živiny vaše telo potrebuje pre lepšie fungovanie a pre lepší výkon. Nájdite si šport, ktorý vás bude baviť. Odpočívajte, aj toto vaše telo potrebuje.

 [kač]

Zdieľajte tento článok na: