Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Ako chybujeme pri zoznamovaní

31.marec 2015
Ako chybujeme pri zoznamovaní

Nedarí sa vám nájsť toho pravého? Aj napriek tomu, že máte záujemcov o schôdzku dosť, chodíte na dohodnuté schôdzky celkom často, ale bojujete neustále s jedným problémom, a to že sa vám po prvej alebo druhej schôdzke už ten alebo tá neozve. Možno robíte bez svojho vedomia nejaké chyby, ktoré druhú stranu odradia.

Chyby, ktoré väčšina ľudí pri zoznamovaní robí sa môžu zdať ako nepodstatné. Ale práve vďaka nim môžete zbytočne premárniť svoju šancu na váš vysnívaný dlhodobý vzťah. Viete o aké chyby a prehrešky by sa mohlo jednať?

Nepodceňujte seberovného patnera, ideál neexistuje

Hoci si prajete urobiť dobrý dojem, verte, že v lodičkách, na ktorých vôbec neviete chodiť alebo v oblečení, v ktorom sa nebudete ani trochu cítiť dobre, nezapôsobíte seriózne. Nie je cieľom ísť na rande za dámu vo vysokých podpätkoch alebo v luxusnom oblečení, keď celý život chodíte v teniskách alebo bežných značkách. Aj váš partner sa bude snažiť prísť v tom najlepšom, čo doma v šatníku má. Prvý dojem je veľmi dôležitý a vôbec najdôležitejšie sú prvé 3 sekundy vášho stretnutia.

prvý_dojem

Buďte sami sebou

Medzi najčastejšiu chybu patrí, že sa hráte na niekoho, kým vlastne vôbec nie ste. Aj napriek tomu, že sa chcete predviesť novému potenciálnemu partnerovi v tom najlepšom svetle, buďte prirodzený, pretože skôr alebo neskôr vás partner aj tak prekukne. Nikto nevydrží predstierať večne. Musíte to brať tak, že buď vás dotyčný bude mať rád takú alebo takého, akí ste, alebo váš vzťah nemá cenu a vy budete skôr či neskôr hľadať znova.

Hľadajte sebe rovného patnera, ideál neexistuje

Neupínajte sa k vysneným idolom. Ženy hľadajú muža atraktívneho, finančne zabezpečeného, vtipného, inteligentného, zodpovedného, verného ... Muži zase hľadajú ženy štíhle, krásne, s veľkými prsiami, reprezentatívne, výborné kuchárky ... Cieľom vášho zoznámenia nie je hľadať ideál dokonalosti a krásy, ale partnera, ktorý vás bude sprevádzať celý život. Partnera, s ktorým si budete rozumieť, partnera, s ktorým sa zasmejete a s ktorým budete chcieť riešiť dobré aj zlé. Nehľadajte filmových hrdinov ani ideály vytvorené vašou fantáziou. Ideálny partner totiž neexistuje. Skúste si teda nájsť rovnocenného partnera .. Vzhľad, postavenie, finančná nezávislosť, to sú všetko hodnoty, ktoré sa môžu ako mávnutím prútika zmeniť, ale ak nájdete partnera so zmyslom pre humor či inú osobnú hodnotou, verte, že mu zostane.

Dajte si čas

Ak ste zažili bolestivý rozchod, dajte si čas na uzdravenie a prehodnotenie priorít. Pomôže vám to, aby ste dostali dostatok sily a prejavili sa akí v skutočnosti naozaj ste. Ak sa totiž pustíte do ďalšieho vzťahu hneď po hlave, tak najskôr iba rýchlo nahradíte prázdne miesto. Ak sa pustíte do nového vzťahu a do hľadania novej lásky, vysporiadajte sa s tou starou.


Choďte na schôdzky pozitivne naladení

rande


V prípade, že idete na schôdzku s presvedčením, že už dopredu viete, že na vás bude čakať niekto, kto sa vám nebude páčiť, s kým si nebudete mať čo povedať, niekto, kto bude trápny a budete sa za neho hanbiť alebo komu sa určite nebudete páčiť vy, potom radšej zostaňte doma. S týmto presvedčením na nového potencionálneho partnera žiadny dobrý dojem neurobíte. Zmeňte prístup, myslite pozitívne a uvidíte, že to vyjde. Schôdzku si máte užívať a nie pretrpieť, zároveň v prípade najväčšej núdze môžete odísť kedykoľvek. Skúste teda vyraziť pozitívne naladení.


Zničte svoje predsudky

Ak si budete neustále myslieť, že len vy máte pri zoznamovaní smolu, že sa všetci okolo vás zoznamujú a vy stále nič. Zmeňte svoje myslenie. Ak idete na schôdzku s negatívnym postojom, že iba vám sa nedarí, počítajte s tým, že vám už nikdy nezavolá. Nikto z nás nehľadá človeka negatívneho či smutného. Všetci chceme stretnúť toho, s kým nám bude dobre a s kým sa dokážeme zasmiať, čiže partnera veselého a optimistického. Skúste zmeniť postoj k zoznamovaniu. Nemá cenu stále lámať rukami nad tým, že všetci majú šťastie, len vy ste smoliar. Pamätajte, že nevidíte do žiadneho vzťahu. O tých čo majú šťastie a údajne všetko vo vzťahu majú ružové máte väčšinou len sprostredkované informácie. Často tí najšťastnejší svoje prežitky skrášľujú, aby si ostatní mysleli, že sa im darí a aj prípadne závideli. Verte, že ostatní to tiež nemajú tak jednoduché, ako si myslíte.


Vyhnite sa riešeniu ex

Na prvých schôdzkach by sa o ex vôbec hovoriť nemalo, ale často na prvom rande bývalé vzťahy riešime. Stane sa, že na ne príde reč, ale uvedomte si, že nie je vhodné o nich hovoriť negatívne a vyťahovať to zlé, čo vás s vaším ex postretlo. Je dobré na túto otázku odpovedať neutrálne alebo odpovedať pozitívne. Vyzdvihnite čo vám bývalý vzťah dal a v čom ste sa poučili. Ak nemáte z minulých vzťahov dobré skúsenosti, nerozprávajte o nich, pokiaľ vášho poslucháča nechcete spoznať bližšie. Na takéto rozhovory je čas oveľa neskôr ako pri prvom oťukávacom stretnutí.


Zaujímajte sa i o proťajšok

Pri prvom rande je veľmi dôležité akým spôsobom spolu komunikujete. Dajte si pozor, aby sa nestalo, že hovoríte len vy a partner celú dobu len mlčí a počúva. Pokiaľ totiž bude počas hodinového hovoru počuť len "ja", verte, že to nezapôsobí dobre. Partner si môže začať myslieť, že ste pekný sebec. Musíte hovoriť obaja, zaujímať sa jeden o druhého a snažiť sa o sebe niečo dozvedieť.

 [kač]

Zdieľajte tento článok na: