Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Nechce od vás manželka utiecť?

10.november 2021
Nechce od vás manželka utiecť?

Z veľkej časti nie je koniec manželstva nikdy prekvapením. Aj keď sa to môže zdať náhle, varovné signály určite prichádzali a boli dosť viditeľné. Zrazu chce žena podať žiadosť o rozvod a vy neviete prečo. Existuje mnoho známok nešťastného manželstva, ktoré môžu viesť k túžbe vašej ženy odísť. Niektoré z nich zahŕňajú negatívny emocionálny stav u jedného alebo oboch partnerov, malú náklonnosť a komunikáciu na bode mrazu.

Kľúčom k zabráneniu rozvodu je venovať čas tomu, aby ste si tieto príznaky všimli. Pokiaľ ešte nie je neskôr, môžete spoločne zapracovať na tom, aby ste svoje manželstvo zachránili. Ako spoznáte, že vaša žena chce od vás odísť? Pokiaľ si všimnete nasledujúce príznaky, že vás žena chce opustiť, je čas zakročiť.

Náznaky odchodu

Necítite emocionálne spojenie

Aj keď fyzická príťažlivosť môže časom opadať, emocionálne spojenie je pre úspešné manželstvo zásadné. Toto emocionálne odpojenie môže byť spočiatku ťažké zahliadnuť, keď obaja prechádzate každodennou rutinou vášho vzťahu. Ale pokiaľ zrazu zistíte, že už spolu nezdieľate svoje pocity alebo si dokonca nevymedzujete čas len na to, aby ste si užili spoločnosť toho druhého, je to varovný signál.

Váš sexuálny život neexistuje

Možno nie vždy cítite motýle, ktoré ste cítili, keď ste sa prvýkrát stretli, ale fyzická príťažlivosť a spojenie sú hlavnou súčasťou úspešného a šťastného dlhodobého vzťahu. Pokiaľ vaša žena už nemá o sex s vami záujem, znamená to, že sa nestará o puto a je pravdepodobnejšie, že je jednou nohou z vášho manželstva.

Nerobí si s vami plány do budúcnosti

Šťastný manželský pár sa radí o budúcich plánoch a hovorí o budúcnosti ako pár. Žena na pokraji odchodu od vás naopak skôr začne plánovať život bez vás. Či už sa snaží zvyknúť si na život bez vás, alebo už ju jednoducho nebaví vaša spoločnosť, pokiaľ vás žena nezahrnie do svojich plánov, možno uvažuje o tom, že vás opustí.

Hovorí "ja" oveľa častejšie ako "my"

Šťastné páry majú tendenciu vnímať sa ako jednotku a hovoriť o sebe a pri výrokoch používať slovíčko „my“. Štúdia z roku 2021 však zistila, že páry na pokraji rozchodu podvedome uvádzajú výrok "ja" namiesto "my". Zdá sa, že ešte predtým, ako si ľudia uvedomia, že dôjde k rozchodu, začne to ovplyvňovať ich životy. Niekedy použitie slova "ja" súvisí s depresiou a smútkom. Keď sú ľudia v depresii, majú tendenciu sústrediť sa na seba a nie sú schopní sa toľko viazať na ostatných.

Pozerá sa na vás zhora

Zdá sa vám, že vaša žena sa snaží za každú cenu, aby ste sa cítil bezcenný? Ak áno, mohla by vami pohŕdať. A podľa známeho vzťahového poradcu Dr. Johna Gottmana je pohŕdanie jedným zo "4 jazdcov" vzťahových apokalyps a jediným najväčším ukazovateľom na rozvod.

Pokúste sa zachrániť svoj vzťah

Máte pocit, že nikdy nemôžete nič urobiť správne

Ďalším z Gottmanových 4 jazdcov je kritika. Ak vaša žena neustále kritizuje vás a veci, ktoré robíte, je plná negativity a zatvára oči pred pozitívami. Môže to byť preto, že sa už rozhodla, že vás opustí a môže vidieť veci iba negatívnym pohľadom.

Trávi viac času mimo domova

Či už má zrazu dlhší pracovný čas alebo si začala robiť ďalšie plány so svojimi priateľmi, môže to znamenať, že hľadá spôsoby, ako tráviť viac času mimo domova a mimo vašej spoločnosti. Chce sa tiež podvedome vyhnúť vašim problémom a neriešiť ich.

Vaša žena má pomer

Opustiť manželstvo nie je ľahké, najmä ak ste spolu dlho a sú v tom deti. To môže vašu ženu namiesto toho viesť z podvádzania. Ak ste si všimli známok, že vaša žena vás podvádza, je to jasný signál, že niečo v manželstve nie je v poriadku a môže to byť predzvesť jej odchodu.

S manželstvom nemajú nič spoločné

Napríklad niektoré ďalšie dôvody, prečo si môžete všimnúť niektoré z týchto príznakov, zahŕňajú:

Depresia

Keď dôjde k depresívnej nálade, osoba, ktorá s depresiou bojuje, sa môže stať viac uzavretou. Pokiaľ si nie ste istí, či zmena postoja vašej ženy súvisí s tým, že je v depresii, hľadajte ďalšie známky depresie, ktorú môže práve prežívať.

Stres a vyhorenie

Niektoré z príznakov, že vás chce žena opustiť, sú v skutočnosti podobné príznakom emocionálneho a duševného vyhorenia. Pokiaľ je vaša žena zaneprázdnená prácou, nemusí to byť preto, že je vaše manželstvo v problémoch, ale skôr preto, že na seba vzala viac povinností a cíti sa preťažená.

Závislosť

Ak vaša žena zápasí so závislosťou, môžete zaznamenať zmenu v jej správaní. Najlepšie, čo môžete urobiť, je predniesť svoje obavy svojej žene a skontrolovať svoje manželstvo.

Nemusí to znamenať koniec vášho manželstva

Najlepšia vec, ktorú môžete urobiť pre záchranu svojho manželstva, je dať svojej žene vedieť, že chcete, aby to fungovalo a urobiť všetko, čo považuje za potrebné, aby to fungovalo. Keď sa zdá, že sa vaše manželstvo blíži ku koncu, existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste ho vrátili do starých koľají.

Rozvod nie je niekedy riešením

Sú určite kroky, ktoré môže jeden z manželov podniknúť vo svojom úsilí zachrániť vzťah. Takže aj keď máte pocit, že vaša žena sa vzťahu úplne vzdala, nie je všetko beznádejné.

7 krokov, ktoré môžete urobiť ako pár

 1. Urobte si zoznam všetkých problémov, s ktorými sa stretávate alebo sa kvôli nim cítite beznádejne.
 2. Presuňte zameranie späť na seba.
 3. Vyraďte negativitu.
 4. Vyjadrujte svoje obavy konštruktívne a rozhodujte sa spoločne.
 5. Odstráňte aféry, závislosti, hnev.
 6. Radikálne zvýšte pozitívnu energiu, ktorú s partnerom zdieľate.
 7. Vráťte sa k základom.

Môžete tiež zvážiť manželské poradenstvo, aby ste získali odbornú pomoc. Akýkoľvek vzťah môže fungovať iba vtedy, keď obaja chcete, aby fungoval.

Ako môže rozchod zachrániť vaše manželstvo

Väčšina z nás predpokladá, že manželské páry, ktoré sa rozhodnú "odpočinúť si" od svojich vzťahov, jednoducho stlačia tlačidlo pauzy, čo má fatálne následky. Ale čo keď ustúpiť a dať si duševnú dovolenku by bolo odpoveďou na to, ako svoje manželstvo zachrániť? Nebolo by pekné, keby existovala cesta von z tejto krízy? Aj keď neexistuje žiadne univerzálne riešenie, rozchod manželstva môže párom poskytnúť čas a priestor na vyhodnotenie množstva zásadných problémov, ktoré môžu upokojiť rozbúrené vody a nahradiť ich plynulou plavbou vpred.

Tu je to, čo musíte vyhodnotiť, aby ste zistili, či je pre vás odlúčenie to pravé.

Vyhorenie

Zamerajte sa na svoju mieru vyhorenia. Ak sa jeden alebo obaja nachádzate v bode, keď máte pocit, že už nemáte čo dať, je na čase byť kreatívny a začať hovoriť o tom, čo môže rozchod pre každého z vás urobiť a čo od neho očakávate.

Nádej a realita

Máte čo i len zrnko nádeje, že to zvládnete? Možno ste ohromení vyhliadkou na rozvod a znovuzrodenie? Tieto faktory sú dostatočnou motiváciou na to, aby ste skúsili rozchod a zistili, čo môžete v tomto novom scenári dosiahnuť. Ak ste vyhodnotili body 1 a 2 a na oba odpovedali "Áno", je tu niekoľko vecí, ktoré je potrebné zvážiť, keď podniknete kroky na skúšobný rozchod. Najprv upresnite podrobnosti a odsúhlaste si podmienky:

 1. Ako dlho bude odlúčenie trvať?
 2. Komu sa povie, že sa rozchádzate?
 3. Ako budete v tomto období komunikovať?
 4. Kto sa zúčastní spoločenských akcií, na ktoré ste pozvaní obaja?
 5. Kto bude platiť účty?
 6. Oddelíte svoje financie?
 7. Kto vyzdvihne zo školy deti?
 8. Ako to poviete deťom?
 9. Kto zostane doma a kto sa odsťahuje?
 10. Budete smieť mať ďalšie vzťahy alebo nie?

Má váš vzťah nádej?

Sú to komplikované, emocionálne záležitosti a je dôležité, aby ste vyhľadali terapiu ako pred rozhodnutím, tak aj počas rozchodu, aby ste sa uistili, že vám vyhovujú spracovávané pocity. Potom, čo ste sa rozhodli, že odlúčenie je pre vás ako pár to pravé, zahájite proces, na čo by sa mal každý z vás zamerať, aby ste si boli istí, že z tohto času vyťažíte maximum.

 1. Čo konkrétne ste mohli urobiť inak, aby bol vzťah pevnejší?
 2. Čo ste ochotní teraz urobiť inak?
 3. Čo potrebujete od svojho partnera, aby ste sa posunuli ďalej?
 4. Čo na svojom partnerovi milujete a čo vám teraz v jeho neprítomnosti chýba? Ste ochotní sa s nim o tieto veci podeliť?
 5. Ste ochotní byť "všímaví", keď trávite čas so svojim partnerom?
 6. Ste ochotní nechať partnerove chyby ležať v minulosti, snažiť sa ponúknuť čistý štít a nedržať sa starých chýb?
 7. Ste ochotní mať rande každý týždeň, aby ste si zaistili jeden deň potrebný na vybudovanie skutočného citového spojenia?
 8. Ste ochotní preskúmať nové spôsoby komunikácie, aby ste sa vyhli starým vzorcom?

Pokiaľ ide o "pravidlá" rozchodu, neustále sa obhajuje riešenie, ktoré je šité na mieru jednotlivému páru. Niektorí terapeuti vám povedia, že ideálna je šesťmesačná skúšobná doba. Ostatní navrhnú menej času. Niektorí vám povedia, aby ste nikdy nerandili s ostatnými, keď pracujete na rozchode. Ostatní vám povedia, že keď musíte, tak musíte.

Hľadajte terapiu s niekým, s kým sa cítite dobre a kto má s touto témou skúsenosti. Až stratíte všetku nádej, pamätajte si, že len preto, že váš partner práve teraz vyzerá ako váš nepriateľ, to ešte neznamená, že je. Utešte sa vedomím, že existujú lieky, ktoré vydláždia cestu späť k radosti a prepojeniu.

Možno to v tejto chvíli necítite, ale váš najlepší priateľ a spriaznená duša môže stále sedieť naproti vám pri jedálenskom stole.

Dnes môžete niekoho pozvať na randeči ste muž alebo žena. Tak na čo čakáte? Vedecký zoznamovací dotazník vám s tým pomôže.

[ivi]

Zdieľajte tento článok na: