Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Láska pre manželstvo nestačí

12.marec 2019
Láska pre manželstvo nestačí

Ak chcete aby táto láska fungovala, občas sa musíte tiež obetovať a zavrieť obe oči. Dobré vzťahy sa nestali len tak. Potrebujú čas, trpezlivosť a dvoch ľudí, ktorí skutočne chcú byť spolu.

Pokiaľ naozaj chcete zdravé manželstvo, prevezmite zodpovednosť, aby ste zhodnotili, na čom potrebujete pracovať, a získavajte všetkú podporu, ktorú potrebujete k zlepšeniu svojich schopností a lepšie fungovanie vášho vzťahu.

Láska pre manželstvo nestačí

Láska nestačí, je potrebné hrať tak trocha hru. Nestačí k tomu, aby vás partner dostal tam, kam chce ísť on. Nestačí to k zdravému manželstvu. Láska vám pomôže dostať sa do manželstva, udržať sa v hre a môže vám pomôcť sa na tej ceste udržať. Sobáše sú testom naších emocionálnych a životných zručností. Vzhľadom k tomu, že väčšina z nás nikdy nenavštevovala výuku o šťastnom manželstve, nie je potom prekvapením, že toľko manželstiev, dokonca aj tých, ktoré sú založené od samotného začiatku na láske, môžu končiť bojom a často sa rozpadajú. Niekedy láska proste nestačí. Bez ohľadu na to, aká silná naozaj je. A bez ohľadu na to, aká veľká je, boužiaľ nie je láska ta jediný vec, ktorá dokáže udržať dvoch ľudí pohromade. Potrebujete lásku, to áno. Ale potrebujete omnoho viac, než len milovať, aby ste udržali vzťah.

Tu je zoznam len niekoľkých emocionálnych a životných zručností potrebné pre zdravé fungovanie manželstva. Po prečítaní by ste sa sami mali zamyslieť nad tým, čo je potrebné zlepšiť a čo stačí tak, ako to je. Niektoré pre vás môžu byť dokonca aj nemožné a možno aj nejaké zručnosti chýbajú.

  • Schopnosť poznať a pomenovať svoje emócie v danom okamžiku.
  • Schpnosť komunikovať o vaších emóciach vzájomne, ústne a priamo.
  • Schopnosť tolerovať pocity sklamania.
  • Schopnosť ospravedlniť sa a prevziať zodpovednosť za svoje správanie.

Veľa ľudí si myslí, že láska je tá jediná odpoveď pre fungovanie úspešných vzťahov. Myslia si, že je to to tajomstvo. Ale ak by to bolo tajomstvo úspešných vzťahov, ľudia by sa nerozchádzali. Pokiaľ by láska bola tajomstvom, potom by bolo oveľa viac ľudí, ktorí by sa šťastne ženili alebo vydávali. Samotná láska nebude spájať týchto dvoch ľudí dohromady. Samotná láska je „niečo", ale nie je to všetko.

Láska není to jediné, co je potřeba pro spokojený vztah

Takže keď končí nejaký vzťah či manželstvo, nemusí to byť preto, že by tam láska nebola. Nie je to preto, že ich láska nebola skutočná. Je to väčšinou kvôli miliónou ďalších vecí. Možno sú to peniaze alebo rozdieli v tom, ako vychovávať deti. Možno kvôli iným predstavám o fungovaní rodiny alebo komunikácie s rodičmi. Možno je to uvedomenie, že sú tí dvaja príliš odlišní. Možno je to niečo, čo sa stalo v minulosti. Môže to byť ale tiež vzdialenosť. Alebo možno je to proste iba veľmi nezdravý a narušený vzťah, ktorý musí skončiť.

Bez ohľadu na to, čo je dôvodom, ostatní ľudia by nikdy nemali súdiť iných ľudí za to, že im nejaký vzťah nevyšiel alebo sú dokonca rozvedení. Nikdy nehovorte tým, čo sa rozišli, že nemali medzi sebou dostatok lásky. Nehovorte, že sa nesnažili.

S najväčšou pravdepodobnosťou, keď si tí dvaja ľudia hovoria svoje sľuby, znamená to, že si stopercentne veria. Nikto sa nepúšťa do vzťahu, pretože si myslia, že to raz skončí. Nikto nejde do manželstva, pretože si myslí, že sa rovedie. Všetci veria, že láska bude trvať navždy. Všetci si myslia, že láska je niečo tak silné, že dokáže odolať akémukoľvek hurikánu, a keď sa obaja bezhlavo milujú, tak ich vzťah nikdy neskončí. Lenže od lásky môže byť tiež len malinký krôčik k nenávisti.

Niekoľko dôvodov, prečo láska nie je dostatočná pre šťastný vzťah

Pocit zamilovanosti do niekoho je možno ten najviac fantastický a vzrušený pocit, ktorý môžete kedy zažiť. Keď sa človek do niekoho zamiluje, má pocit že má toľko šťastia. Má pocit, že má v žalúdku motýle a naraz je proste šťastný. Sľubujete si, že spolu prelomíte každú prekážku, ktorá vám blokuje cestu k šťastnému milostnému životu. Sľubujete si tiež, že sa nikdy nezradíte. Veríte, že nič medzi vami nemôže vašu lásku zastaviť. Všetci sme taký vzťah určite už niekedy zažili. Ten vzťah, kedy sa nebudete chcieť vzdať vašej lásky a kedy veríte, že keď budete tvrdo pracovať, získate taký milostný život, ktorý ste si priali. Láska musí existovať tiež s príťažlivosťou. Ste k sebe priťahovaní, pretože vyhovujete vaším kritériám príťažlivosti. A vaše kritéria príťažlivosti sú vo vašom podvedomí, takže sa nedá logicky zvoliť, ani odôvodniť.

Prečo láska nestačí

Láska sa nerovná kompatibilite alebo Na zrelosti nezáleží

Zrelosť názorov je pre vzťah veľmi dôležitá. Môžu do nich byť zaradené osobné hodnoty, filozófie života a pohľad na svet, ktorý je vizitkou osobnej úrovne, sociálnej úrovne a celosvetovej úrovne. Znalosti a presvedčenie o láske sa kategorizujú na základe osobnej úrovne. Mnoho mužov nedokáže k sebe pritiahnúť ženu, pretože majú obmedzujúce presvedčenie o láske. Väčšina mužov bude zachádzať so svojimi ženami tak pekne, ako len môžu, aby uspokojili ich túžby. Nakoniec z nej bude ale unavená žena, pretože už nebude vedieť, čo je to mať problém. Ženy tajne túžia po výzvach a aby získali muža, ktorého by mali rady. Chcú mať teiž tak trochu pocit, že musia bojovať a nič nie je úplne jasné. Keď nebudete mať žiadne malichernosti k riešeniu, jej príťažlivosť voči vám môže skoro zmiznúť. Dievčatá väčšinou nechcú dobrých chlapcov.

Postupne nedodržuje tieto nevyslovené očakávania, a to vedie k zmätku, rozčarovaniu a sklamaniu. Nakoniec sú vaše vzťahy plné hnevu, nenávisti a horkosti. To im nepochybne škodí. Keď máte príliš veľa rozdielov vo svojej zrelosti, znamená to, že nie ste v súčastnej dobe kompatibilný. Je to láska, ktorá vás prináša k sebe, ale je to tiež láska, ktorá vás zároveň oddeľuje od seba, pretože keď vy a ona nie ste zlučiteľní, budete si vzájomne neustále ubližovať.

Milujte svého partnera, ale myslete také sami na sebe

Láska by mala byť lepšia

Zdravá láska je to, že by ste sa mali cítiť lepší a šťastnejší než predtým, keď ste boli obaja sami. Budete samozrejme chcieť zlepšiť tiež sami seba, pretože partnera milujete. Pokiaľ láska medzi vami nie je šťastná a trvá to už dlhú dobu, možno ju budete musieť starostlivo prehodnotiť. V prvom rade by ste mali milovať sami seba, než budete milovať druhého. Láska nie je niečo, čo musí napĺňať vaše vášne a sny. Pokiaľ sa nemilujete, ako by ste mohli milovať druhého? Nezabúdajte, kto ste, ani keď ste zamilovaní. Stále máte svoje sny, ciele, poslanie v živote, vaše podnikanie atď. Oddajte sa láske a príjemným pocitom, ale nezabúdajte na seba.

Láska nutne nevyrieši vaše problémy so vzťahom

Každý vzťah musí mať problémy a musíme sa naučiť, ako sa s nimi vyrovnať. Máme veľkú zodpovednosť v láskyplnom vzťahu. Muži sú údajne logickejší než ženy, zatiaľčo ženy sú omnoho citlivejšie. Navyše ženy sú citlivejšie aj na banálne veci a nie sú tak silné ako muži. V láske neexistuje žiadna konkrétna pravda ani lož. Láska je veľmi silná, môže zmeniť človeka, ale nemusí nutne riešiť váš problém fungovania vo vzťahu.

Láska potrebuje komunikáciu

Pre zdravý, milujúci vzťah založený na úprimnosti a empatii je komunikácia nevyhnutná. Veľa ľudí nevie, ako zdeliť svoje potreby. Muž si myslí, že jeho priateľka mu bude rozumieť, bez toho aby musel niečo hovoriť, pretože ho miluje. Myslí si, že by mala byť schopná zachytiť všetké zmeny a poskytnúť mu odpovedajúcu oporu a odpoveď. Samozrejme to platí aj opačne. Lenže to by ten druhý partner musel byť veštec.

Vybudujte si svoj perspektívny a úspešný vzťah, dokážete to. Toho pravého partnera, ktorý vás bude nielen milovať, ale bude vás tiež ctiť, tolerovať a chcieť s vami nejaký skvelý partnerský vzťah vybudovať, nájdete napríklad vďaka vedeckému zoznamovaciemu dotazníku alebo partnerskej zhode podľa zverokruhu.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: