Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Keď vtáčika chytajú...

21.august 2020
Keď vtáčika chytajú...

...pekne mu spievajú. A práve to robia páni, keď chcú získať dámu, ktorá očarila ich srdce aj iné orgány.

Ako na to idú? Zdalo by sa, že každý úplne inak, ale v skutočnosti je register mužských "baliacich" technik pomerne obmedzený. Základná typológia, ktorú si teraz prejdeme, platia bez ohľadu na vek, vzhľad, vzdelanie, sociálne postavenie aj charakter. Ak sa tým ktorým predstaviteľom určité metódy necháte či nenecháte zviesť, záleží samozrejme výhradne na vás. Ale nech už tak, alebo tak, nesprávajte sa ako hlucháň a neskáčte na lep bez použitia aspon štipky zdravého rozumu.

Zlá skúsenosť je síce dobrá na to, aby vás poučila, ale v niektorých prípadoch by to mohla byť neprimerane drsná lekcia.

Typológia jednotlivých mužov podľa baliacej techniky

Playboy

Tváriť sa ako ten, ktorému žiadna neodolá, je účinná vábnička. Že vás zláka to, po čom prahnú aj vaše menovkyne (či už je to trendy kabelka, alebo chlap), je totiž veľmi pravdepodobné. Okrem toho sa vo vás prebudí prirodzená súťaživosť - chcú ho všetky, dostanem ho ja!

Počítajte s tým, že:

Zrejme pôjde len o krátkoduchý románik. Dotknutému stačí, že si užije a že mu poslúžite ako ďalšia "trofej na party" k posilneniu playboyskej role. To nevadí, pretože vážnejší vzťah by asi rovnako nedopadol veěmi dobre.

Drsňák

Trojdňové strnisko, ostro rezané rysy, mužné gestá, žiadne "prejemnele rečičky" (prípadne aj "pach potu a tabaku") sú demonštráciou dostatočné dávky testosterónu a s určitým typom žien dokážu urobiť práve divy.

Počítajte s tým, že:

Z dotyčného sa môže vyvinúť primitív, ktorý len páchne a nezaujíma sa o nich ako o svoje pohodlie. A naopak sa z neho môže vykľuť mäkkosrdcový dobrák, ktorého pohľad na roztomilé mačiatko dojme napríklad až k slzám.

Zabávač

Staviť na to, aby sa žena smiala a nenudila sa, je lákadlo takmer stopercentné. Samozrejme len v prípade, že dotyčný dokáže odhadnúť, či vás má baviť skôr v štýle Kameňáku, alebo filmu Big Lebowski bratov Coenovcov.

Počítajte s tým, že:

Keď si vzájomne "sadnete", je zamiesené na bezchybný románik. Ak sa vyvinie z neho dlhodobejší vzťah (čo je dosť dobre možné), čaká vás určite zaujímavý život. Avšak ťažkosti asi budete musieť riešiť väčšinou sama - váš "entertainer" vám v tom veľmi nepomôže a veľkú zodpovednosť od neho tiež nečakajte.

Pánové, máte svoje balicí techniky?

Nesmelý

Hrať sa na hanblivka, ktorý radšej pôjde na resekciu zuba, než by niekoho pozval na rande, je tiež účinná zoznamovacia taktika. Zlákať sa nechajú najmä ženy energickejšie, ale zároveň matersky láskavého srdca. A pretože práve takýto nesmelí milovníci hľadajú, väčšinou to klapne.

Počítajte s tým, že:

Dotyčný v skutočnosti zase až tak nesmelý nie je. Skôr je trochu lenivý a neochotný ísť do rizika možného odmietnutia. Ku všetkému ho budete musieť tak trochu "dokopať". Ale to nie je žiadna tragédia, sú oveľa horší chlapi na svete...

Ochranca

Okrem extrémnych drsňačiek, mužatiek či feministiek snáď neexistuje žena, ktorá by si nepriala, aby ju niekto ochraňoval, zastával sa jej pred celým svetom a odkladali jej smietky z cesty. Takže ak vie dať dotyčný najavo, že práve toto cíti ako svoje poslanie, má o úspech postarané.

Počítajte s tým, že:

Trochu vrodenej rytierskosti v príslušnom asi bude, ale prekonávať sa v tomto ohľade vydrží len počas krátkej známosti. V dlhodobejšom vzťahu (do ktorého to ľahko môže prejsť) to asi začne trochu flákať a svoje ochraniteľstvo prejaví radšej cudzej pôvabnej žene než stálej partnerke. Ale inak to môže byť prima chlap.

Milovník detí a zvierat

Predvádzaním náklonnosti ku všetkým "malým a roztomilým" si ľahko získa záujem aj srdce takmer každej ženy. Svojim prejavom totiž dáva najavo, že je trpezlivý, láskavý, hravý, dobrosrdečný, citlivý, zodpovedný, má pochopenie pre druhých a že to myslí vážne a plánuje dlhodobý vzťah. Ktorá by tomu odolala?

Počítajte s tým, že:

Musíte čo najskôr zistiť, ako to v skutočnosti myslí. Chce sa s vami len vyspať a ísť o dom ďalej? Je to možné, ale nie moc pravdepodobné. Chce si vás vziať a mať skutočne aspoň štyri deti, tri psy, mačku a leguána? Je to možné, ale nie isté (a veľa predsa tiež záleží na tom, či o to stojíte aj vy). Alebo je to tá najlepšia varianta, totiž že zase toľko detí a psov neplánuje, ale rád by s vami začal chodiť a potom napríklad aj žiť?

Inteligent

Muži si radi pripadajú ako múdrejší, vzdelanejší a svetaznalejší než ich partnerky. A mnoho žien zase túži po tom, aby ich partner bol múdrejší, vzdelanejší a svetaznalejší než ony. Ak sa to teda podarí správne spárovať, je to super zoznamovacia metóda.

Počítajte s tým, že:

Nie je všetko zlato, čo sa blyští. Ste si istá, že dokážete rozpoznať naozaj ingeligentného chlapa od toho, ktorý sa na to len hrá? Blbec v prestrojení za mudrca je trápna a neznesiteľná záležitosť.

Na jaký letíte typ?

Majster sveta

Páni, ktorí podľa svojich slov trhajú rekordy vo všetkom (od maratónskeho behu cez lúštenie sudoku až k jedení slivkových knedlí), na to určitú kategóriu žien dokážu celkom úspešne baliť. Tým ostatným však môžu pripadať skôr trápni - záleží na vás.

Počítajte s tým, že:

Pokiaľ si nevymýšľa a vážne rekordy trhá, bude sa tým neustále chváliť a bude sa správať sústredene na seba. A ak si vymýšľa a v skutočnosti v ničom nevyniká, je to ešte horšie. Takže opatrne...

Riaditeľ zemegule

Každému to vie "naložiť", rád sa ujíma vedenia, pýši sa tým, kde koho previezol (ak nie podviedol), kto všetko je mu podriadený. Množstvu žien to imponuje...

Počítajte s tým, že:

Aj keď to ako zoznamovacia technika funguje, bude organizovať, úkolovať a kritizovať aj vás. A akonáhle sa z fázy zamilovanosti prehupnete do vážnejšieho vzťahu (o čo bude veľmi usilovať), stane sa viac či menej neznesiteľným tyranom.

Lev salónov

Oslní vás perfektným správaním, dokonalým oblečením, tým, že vás uvedie do sveta, v ktorom ste sa trebárs zatiaľ nepohybovala. To minimálne na chvíľu (čo mu obvykle stačí) zaberie skoro na každú.

Počítajte s tým, že:

Príjemný románik asi nepotrvá dlho. Vzťah založený na tomto spôsobe balenia nemá dobrú perspektívu. Skutoční levy salónov balia svoje životné partnerky inak.

Kto koho loví?

Každý sa radšej cíti byť lovcom ako obeťou, a to aj pri nadväzovaní známostí. Pravda je taká, že "balenie" s úspešnou koncovkou býva obojstranné. Pri vstupe do nového prostredia sa ako muži, tak ženy rozhliadnu, či sa v okolí nevyskytuje pre nich atraktívny náprotivok. A potom sa buď správajú tak, aby ich ten druhý oslovil, alebo čakajú na náznak signálu od neho a oslovia oni jeho. Pravidlo, že ženy pri tom majú výhradne pasívnu úlohu, už dávno neplatí.

Používáte při balení rekvizity?

Zoznamovacie rekvizity

Ak predtým pozývali páni slečnu napríklad na zbierku motýľov, dnes by s ňou nevystačili. Neznamená to ale, že by si nemohli zaobstarať šikovnú náhradu. Čo teda páni najčastejšie používajú na to, aby si ich žena okamžite všimla, aby si na ne ihneď urobila priaznivý názor a aby s ňou mohli čo najľahšie nadviazať aspoň nezáväzný hovor?

Dieťatko

Otecko s malým drobčekom ženy vždy upúta. Radi mu pomôžu, páči sa im, ako sa o drobca pekne stará, zdá sa im byť tak zodpovedný... Pozor, k tomu dieťatku zrejme patrí tiež nejaká mamička, ktorej by sa asi veľmi nepáčilo, že jej muž balí cudziu ženskú...

Psík

"Slečna, to máte psa?" - "Nie, ťavy!" - "Pardon, ja sa len uisťujem, že nejde o fenku, aby ju ten môj nezviedol, cha, cha, cha!" - "Aha, tak prepáčte. Ja som Lucia..." Pozor, psie známosti sa nadväzujú ľahko a v parku sa štvornohými kamarátmi po boku môžu fungovať bezchybne. Ale za iných podmienok už to tak úžasné byť nemusí.

Kniha

Či už ide o dielo vedecké, umeleckú monografiu náročnú beletriu, pánovi, ktorý ich drží v ruke, to pomáha urobiť na dámu dojem a nadviazať s ňou rozhovor. Pozor, skutoční vedci a intelektuáli so svojím čítaním zvyčajne nepredvádzajú na verejnosti a radšej sa jej venujú v pokoji domova.

Notebook

Vďaka nemu môže chlap predvádzať, ako je úspešný, pracovitý, bohatý atď. Lovenej dáme môže ponúknuť, že jej ukáže napríklad nejaké fotky. Môže sa jej tiež spýtať na radu ohľadom niečoho, čo našiel na internete a pod.

Vozidlo

Luxusný automobil je klasika - na to sa balili ženské od čias starých otcov automobilov. Tiež motorky sú dosť obohrané, však stále úspešné. V dnešnej dobe sa však zvádza napríklad aj na drahé bicykle a výbavu, lebo cyklista je trendy.

Virtuálne prostredie

Na internete aj na sociálnych sieťach prebieha zoznamovanie takmer nepretržite vo dne v noci. Je mnoho situácií, v ktorých to ľuďom pomáha zahnať samotu, rozptýliť sa, niekedy potom skutočne nadviazať kvalitný vzťah. Je však potrebné odporučiť zvýšenú ostražitosť, pretože riziká sú nemalé.

Ak máte po svojom boku skvelého partnera, nenechajte ho odísť kvôli svojmu zlému rozhodnutiu. Nového by ste ale mohli hľadať napríklad pomocou vedeckého zoznamovacieho dotazníka alebo podľa partnerskej zhody zverokruhu.

[ivi]

Zdieľajte tento článok na: