Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Keď muži cúvajú...

3.september 2019
Keď muži cúvajú...

Aj keď v žiadnom prípade nemôžeme hádzať všetkých mužov do jedného vreca, existujú v ich správaní predsa len jednotné a jasné signály, z ktorých možno odvodiť, že to vo vzťahu škrípe, muž je nespokojný a začína cúvať.

Dotyky

Vzájomný fyzický kontakt patrí medzi najistejšie indikátori lásky. Keď má muž ženu rád, s potešením sa jej dotýka, pohladí ju, pobozká alebo sem tam objíme. Milujúci muž potrebuje dotyky, ale nemožno to samozrejme tvrdiť o všetkých príslušníkoch nie nežného pohlavia, niektorí si na fyzický kontakt nepotrpia - rovnako ako niektoré ich ženské náprotivky. Keď je muž skôr bezdotykový, nemusí to znamenať, že vás nemá rád. Pokiaľ ale vzťah pokrivkáva a muž, ktorému skôr fyzický kontakt nevadil, už ho nielen nevyhľadáva, ale dokonca sa mu vyhýba alebo má výhovorky a dôvody, ako ho eliminovať, skrátka uhýba, môže to byť jedným zo signálov, že nie je spokojný a vzťah dohorieva.

Maskovanie

Stalo sa vám niekedy, že keď vojdete do miestnosti, muž bleskom prepne okno na počítači? Alebo že si stráži mobil ako pes kosť a má ho stále niekde po tele, aj keď to skôr nerobil, alebo si všetkých svojich elektronických kamarátov dokonca zahesloval? Nie je ťažké si domyslieť, že váš drahocenný niečo skrýva. Je to veľmi nepríjemná situácia, pretože ak nie ste totálny flegmatik a máte partnera rada, ste postavená do úlohy hlupáka. Ovšem je potrebné mať na mysli, že ste sa do neho dostala nedobrovoľne.

Jeho správanie je voči náprotivku, teda vám, bezohľadné, dostáva vás do neistoty, ak má potrebu niečo skrývať, nemal by z vás robiť trdlo, ale otvorene povedať, o čo ide a v čom je problém. Ak pre vás neplánuje spoločnú plavbu po Karibiku ako prekvapenie, nie je hra na schovávačku voči vám fér. Prestať parazitovať svoju paranoju môžete aj tým, že sa ho spýtate, čo sa deje. Ak sa vám podarí nezahrnúť ho záplavou sĺz a výčitiek, je potrebné byť pripravená na to, že sa možno dozviete nepríjemnú pravdu.

Ale aj tá je lepšia ako týždne neistoty a času stráveného s niekým, kto už o vás možno nestojí.

Výročie

Až na svetlé výnimky muži nevynikajú skvelou schopnosťou zapamätať si dátumy a výročia, a to aj keď im na človeku, ktorému štvrtý rok po sebe zabudli kúpiť darček k narodeninám, naozaj záleží. Fajn, ale ak ten človek, ktorému štvrtý rok po sebe zabudli kúpiť darček k narodeninám, vznesie protest a prosbu, aby si to drahý milovaný zapísal láskavo do kalendárika, alebo u vás dochádza k tragickému zraneniu citov, a drahý milovaný sa neobťažuje ani tak, je niečo zle.

A ak ste opakovane nedostala nič k výročiu alebo narodeninám, nie ste zrejme vy ani vaše city na zozname jeho priorít vysoko. Ak je naozaj chronický zapomínač a prejavuje sa tak aj v iných sférach, nemusí byť opakované zabúdanie výročia ničím znepokojujúcim, ale ak prv nezabúdal a teraz áno, môže to byť príznakom ťažkej straty záujmu o city náprotivku a o náprotivok ako taký.

Už od vás někdo vycouval?

Slzy

Slzy sú mocnou zbraňou všetkých žien, a tak by sa s nimi malo aj zaobchádzať. Nemali by byť zneužívané na falošné hry, vyčítanie, vydieranie alebo zastrašovanie, keď už sa rozplačete, mal by byť váš plač úprimný a nemali by ste ho v žiadnom prípade zneužívať - vráti sa vám to ako bumerang. Muži pri pohľade na plačúcu ženu väčšinou spanikária s vedomím, že toto naozaj prehnali, nezvládli, zvorali ... Keď je váš plač úprimný a náprotivok miesto pokusu o utešovanie alebo zisťovanie, čo slaný príliv vyvolalo, otrávene povie "neplač", zatiaľ čo predtým sa vás snažil pochopiť a utešiť, je niečo veľmi zlé.

Pracovné nasadenie

Pracuje sedem dní v týždni, doslova. A keď práve nepracuje, tak je z práce unavený. A keď je doma a nie je unavený, tak pracuje - nerušiť! Maximálne pracovné nasadenie môže znamenať, že máte doma človeka a diagnózou "workoholik". Áno, závislosť na práci je skutočne choroba, a tiež to, že pôjdete síce možno na peknú dovolenku, na ktorú váš závislák istoiste zarobí, ale budete na nej viac-menej sama, pretože on bude aj na dovolenke pracovať.

Alebo to, že sa vám vyhýba a uteká pred vami, môže, a to aj za cenu úplného vyčerpania. Možno sám nie je schopný pozrieť sa pravde do očí a začať riešiť problémy vo vzťahu, ktorý mu nevyhovuje alebo už nefunguje, to sa radšej upracuje k smrti. Každopádne či váš náprotivok pracuje neprimerane a vlastne stále, je to veľmi varovný signál problému, ktorý je v jeho i vašom záujme treba neodkladne riešiť.

Podráždenosť

Ak je partner vo vašej prítomnosti často podráždený, utrhuje sa na vás a je stále naštvaný alebo v čase, ktorý trávite spolu, býva často unavený, vyhýba sa spoločným aktivitám a hľadá výhovorky, prečo nemáte byť spolu, ide o veľmi varovné signály. Buď existuje nejaká objektívna príčina, ktorú pred vami taji, napríklad problémy v práci, finančné alebo zdravotné ťažkosti, teda témy, ktoré sa netýkajú vašej osoby, alebo ide o spôsob, ako vám nepriamo povedať, že vás má plné zuby.

Udržujte si pěkný vztah

Len nemnoho mužov dokáže svojej kedysi milovanej pozrieť do očí a oznámiť jej nepríjemnú pravdu, a to, že jej má po krk a prečo. Väčšinou robia úhybné manévre a sú neznesiteľní. A počkajú, až to poviete vy!

Maličkosti

Je znenazdajky malicherný, začali mu vadiť maličkosti, ktorých si predtým ani nevšimol: hnevá sa kvôli zle vyžehlenej košeli (namiesto aby poďakoval, že ste sa vôbec namáhala), jedlo bolo presolené (nebolo), šialene ho rozčúlilo, že ste poriadne nezavreli okno alebo zle vytlačila zubnú pastu. Vadia mu zrazu hrozné hlúposti, zahŕňa vás kritikou a výčitkami, evidentne vyvoláva zbytočné hádky, zrejme aj preto, aby mohol odísť s prasknutím dverí. Aj to je jeden zo spôsobov, ako vám dať najavo, že toho má dosť.

Kamaráti

Je úplne prirodzené, že chce tráviť čas v prítomnosti svojich mužských náprotivkov, ale ak márne lovíte v pamäti, kedy ste spolu skutočne strávili čas osamote len vy dvaja (páry s deťmi sa nepočítajú), je niečo zle. Ak máte pred sebou večer, ktorý by ste mohli a mali stráviť spolu, a on za vami príde s tým, že si radšej zabehne s kamarátmi na pivo, je niečo zle, ak spolu ovšem netrávite večery sedem dní v týždni. No, možno je futbal, možno oslavuje Pepa narodenie syna, možno ...

Keď sa ale situácia častejšie opakuje, zamyslite sa, či nedáva prednosť kamarátom kvôli tomu, že sa v skutočnosti snaží vypadnúť z vašej spoločnosti a vzťah kormidluje ku koncu.

Ako dnes bolo

Váš partner v poslednej dobe neprejavuje záujem si s vami o čomkoľvek rozprávať, nepovie, čo bolo v práci, aký mal deň, kto ho naštval alebo potešil, čo sa podarilo, čo nie, a hlavne javí značnú neochotu počúvať to od vás, ako by strácal záujem, vyzerá, že je mu to jedno.

Zaměřujte se na sebe a své potřeby

Je mu jedno, že na vás šéf reval, aj to, že máte horúčku, je vám hrozne mizerne a musíte zostať doma, aj keď v práci musíte niečo nutne dorobiť. Je mu to vážne fuk, vaše problémy ho nezaujímajú. Ak sa k tomu ešte pridá nezáujem o váš názor a máte tak nejako pocit, že si vás vlastne prestal vážiť a ste mu ukradnutá vy aj vaše problémy, nemôže byť jasnejšieho signálu, že je buď niečo zle, alebo nenávratne preč.

Čo s tým

V pokoji sa porozprávajte

Jeho správanie a ignorovanie máte plné zuby a plné právo na hysterický výbuch, ktorým by ste si pekne vyventilovala nazhromaždenú frustráciu, napriek tomu sa skúste ovládnuť, všetko si zarovnajte v hlave a porozprávajte sa s ním - bez hystérie, a hlavne bez výčitiek. Aj keď vám pripadá, že o vás stráca záujem a cúva, príčina môže byť niekde inde, dajte mu priestor a možnosť, aby vysvetlil, čo sa deje.

Nevnucujte sa

Predstavte si, že ste mali kamarátku, ktorú ste mala veľmi rada, ale časom ste sa možno dostala každá inam, možno vás niečím štvala alebo naštvala, už jej spoločnosť moc nevyhľadávate alebo sa jej rovno snažíte vyhnúť. Ako by sa vám páčilo, keby vám odložená kamarátka o to viac začala volať, chcela by sa zísť, písala by vám maily a smsky? Bola by vám protivnejšia ešte viac a o to usilovnejšie by ste od nej unikala. Ak muž stráca záujem, v žiadnom prípade sa mu nevnucujte.

Zamerajte sa na seba

Chvíle pred koncom vzťahu môžu byť smutné, nepríjemné alebo ponižujúce - ale nie je to jediný muž na svete (aj keď si to myslíte). Sústreďte sa na svoje potreby, vypustite ho zo života a dajte mu možnosť, aby buď pochopil, že vás stráca, zaradil spiatočku a začal sa sám od seba snažiť o návrat do zamilovaných koľají, alebo vzťah definitívne rozseknul a ukončil, ak to teda ako prvý neurobíte vy. Je to lepšie ako sa zbytočne a dlho navzájom trápiť.

Či už ste odkiaľkoľvek zo Slovenskej republiky, zvážte možnosť profesionálnej terapie pre partnerov.

[ivi]

Zdieľajte tento článok na: