Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Keď máte niečo skvelé, nehľadajte niečo lepšie

24.január 2022
Keď máte niečo skvelé, nehľadajte niečo lepšie

V dnešnom svete, kde sme viac prepojení ako inokedy a môžeme len tak pre tak prechádzať potenciálnymi milencami na zoznamovacích aplikáciách a sociálnych sieťach, je ťažké si byť istí, že vonku nie je niečo lepšie. A núti nás to premýšľať o tom, či sa vo vzťahu usadzujeme alebo nie. Výsledkom je, že je veľmi ľahké zničiť naozaj dobrý a zdravý vzťah tým, že budete strácať čas premýšľaním: "Čo keby?"

To sa môže zdať ako protichodné posolstvo, keď sme tak zvyknutí počúvať, že by sme sa nikdy nemali usadiť a že by sme sa mali vždy usilovať o to najlepšie, pretože "si to zaslúžime". Hovoríme si, že sme hodní tej najlepšej lásky, ale tým by sme mohli prísť o niečo silné, čo už máme. Takže nakoniec zostať s niekým, pretože máte skvelý vzťah, sa nikdy nevyrieši. Pravdou je, že nikto pre vás nemôže urobiť všetko alebo byť všetkým. To by jednoducho nedávalo zmysel a ani by to nebol zdravý vzťah.

Vždy tam bude niekto, kto má viac jednej vlastnosti ako ktokoľvek, s kým ste. Stretnete sa s ľuďmi, ktorí sú viac vzrušujúci alebo fyzicky zdatnejší alebo kreatívnejší alebo úspešnejší alebo dobrodružnejší alebo viac čokoľvek iné, čo vás vzruší, než váš partner. Ale čo je zásadné mať na pamäti, je to, že vzťahy sú postavené na súčte častí dvoch ľudí. Nikto nikdy neudržal úplne napĺňajúci vzťah so sexi úsmevom alebo láskou ku kulinárskemu umeniu. Ak ste s niekým, ktorého "celý balíček" milujete a ste kompatibilní, nemôžete sa nechať vyviesť z miery cudzím "navijakom najdôležitejších vecí."

Pretože, priznajme si to, hlavná rola je všetko, čo na niekom najskôr skutočne vidíte. Vo skvelom vzťahu obaja uznávate nedostatky toho druhého (pretože ich máte tiež!), ale vaše interakcie sú väčšinou radostné, zábavné, zdravé a láskyplné.

Držte sa svojej šance a zostaňte šťastní

Nezahadzujte všetko s hlúpou myšlienkou, že existuje niekto, kto je lepšie vybavený, aby vám dal presne rovnaké množstvo šťastia.

Zamilovať sa je ľahké, ale zostať zamilovaný je oveľa ťažšie. Udržiavanie ohňa je niečo veľmi zvláštne. Vzťah nie je len sex, vášnivé bozky, pevné objatia, dojemné vyznania alebo dlhé večerné prechádzky pod hviezdami. Je to tiež každodenná práca každého partnera a neustále sebazdokonaľovanie pre to, aby sme boli spolu. Niektorí ľudia hovoria, že by dali prednosť krátkemu romániku pred dlhodobým vzťahom. Pokiaľ ale svojho partnera skutočne milujete, určite budete chcieť vedieť, ako si s ním alebo s ňou udržať dlhodobý vzťah.

Ukážte svoju lásku

Nezabúdajte, že podobne ako pri priateľstve sa aj tu láska nevyjadruje slovami, ale činmi. Neznamená to, že by ste mali svojmu milencovi chytiť hviezdu alebo ho všade nasledovať ako starostlivý rodič. Jednoduchá podpora pri riešení všedných vecí môže byť skvelým znamením vašej lásky. Spýtajte sa svojho partnera, čo najviac potrebuje a nemôže to práve teraz dosiahnuť.

Udržte si svoju lásku a bojujte za ňu

Potom premýšľajte o tom, ako ich môžete v tejto situácii podporiť. Ak je váš partner študent, pomôžte mu so štúdiom. Pokiaľ veľa pracuje, dohodnite si spoločný voľný čas. Ak vaša spriaznená duša potrebuje navštíviť lekára, choďte spoločne na kliniku. Akákoľvek relevantná pomoc alebo podpora z vašej strany spôsobí, že sa váš partner bude cítiť milovaný, bezpečný a šťastný, čo je kľúčové pre dlhodobý vzťah.

Udržujte flirt nažive

Flirtovanie je jedným z hlavných hnacích motorov dlhodobých vzťahov. Rovnako ako kvetina nemôže kvitnúť a rásť bez vody a slnka, nemožno vybudovať pevný dlhodobý vzťah bez neustáleho flirtovania. Flirtovanie dodáva pozitívnu energiu a posilňuje vašu lásku. Takže veci ako spontánne darčeky, komplimenty, milostné odkazy alebo flirtovanie cez sms by mali byť prítomné v každodennom živote párov. Odvedie vás to od monotónnej dennej rutiny a pomôže vám sústrediť sa jeden na druhého.

Urobte zo spoločného času prioritu

Napriek tomu, že ste úplne zamestnaní prácou, starostlivosťou o deti alebo domácimi prácami, mali by ste si vždy nájsť čas navyše, ktorý môžete tráviť spoločne. Všetky tieto vonkajšie faktory môžu ohroziť váš dlhotrvajúci vzťah, pretože postupne vytvárajú obrovskú vzdialenosť medzi pármi. Skúste teda aspoň raz za dva týždne stráviť deň alebo noc vonku. Je to pre vás oboch perfektný spôsob, ako sa sústrediť na identitu svojho partnera a posilniť svoje vzájomné city. Majte na pamäti, že vzťah vyžaduje dobitie energie, ako zariadenie, aby mohol fungovať po mnoho rokov, a spoločne tráviť čas je tým najvhodnejším spôsobom, ako obnoviť vaše prepojenie.

Rešpektujte svojho partnera

Veľa starých párov priznáva, že vzájomný rešpekt je základom lásky. Bez ohľadu na to, aké silné sú vaše city, dlhodobý vzťah sa rýchlo rozpadne, pokiaľ si nevážite svoje spriaznené duše. Duševné pohodlie partnerov je nevyhnutné na udržanie dlhodobých vzťahov. Aby ste si vypestovali vzájomný rešpekt, nikdy sa nehádajte na verejnosti. Môžete si vzájomne kritizovať správanie alebo niektoré osobné rysy, ale vždy to robte tvárou v tvár a v pokojnom priateľskom rozhovore. A vždy pamätajte, že kritika vo vzťahu k vášmu partnerovi by mala byť relevantná, primeraná a hlavne nie častá.

Rešpektujte svojho partnera

Žiarlivosť je ďalším dôležitým znakom neúcty, ktorý môže výrazne ohroziť váš vzťah. Nemali by ste mať podozrenie, že váš partner podvádza, pokiaľ ste ho nikdy nepristihli pri čine alebo nemáte žiadny dôkaz. Neopodstatnené obvinenie je jasným znamením, že existuje medzera v dôvere, porozumení a rešpekte.

Nesnažte sa partnera zmeniť

Všetci ľudia sú jedineční a majú svoje silné a slabé stránky. Je dobré motivovať svojho partnera, aby sa stal lepším, pretože vzťahy by mali podporovať duševný rast, nie degradáciu. Mali by ste však tolerovať vzájomné nedokonalosti. Nenúťte svojich partnerov, aby sa zbavili vlastností, ktoré sú súčasťou ich identity. Ak sa napríklad váš priateľ alebo priateľka vo vašej spoločnosti príliš hlasno smeje alebo sú posadnutí svojimi koníčkami, snažte sa rešpektovať niektoré ich zvyky a záujmy.

Tým, že svojmu milencovi umožníte zostať taký, aký je, môže medzi vami podporovať otvorenú a úprimnú komunikáciu. Tento tip je cennou odpoveďou na otázku, ako si udržať dlhodobý vzťah. Uvedomte si, že ľudia chcú, aby ostatní akceptovali ich identity, záujmy a túžby. Pokiaľ budete rešpektovať a tolerovať svoju spriaznenú dušu, budú sa k vám správať rovnako.

Sľuby, ktoré robia najšťastnejšie manželské páry

Úspešní romantickí partneri v zdravých vzťahoch majú posvätné puto, ktoré zaisťuje, že sa budú navzájom chrániť a milovať. Toto puto sa skladá zo vzájomne dôveryhodných dohôd, ktoré sa obaja ľudia zaväzujú vždy dodržiavať. Všetky páry majú svoj vlastný jedinečný súbor týchto vzájomných dohôd alebo sľubov, ale existujú niektoré, ktoré sa zdajú byť univerzálne vo väčšine trvalých, zdravých vzťahov. U párov, ktoré si tieto sľuby pred uzavretím manželstva dajú, je pravdepodobnejšie, že budú mať zdravé vzťahy, ktoré vydržia.

Tieto dohody sú skutočným stelesnením súcitu a porozumenia, ktoré existujú v týchto spolupracujúcich, kvalitných partnerstvách.

Udržte si zamilovanosť so svojim partnerom

 • Sľúbte si, že si vzájomne podporíte svoje ciele a skúsenosti.
 • Sľúbte si, že prijmete chyby toho druhého.
 • Sľúbte si, že sa navzájom privítate v sociálnych kruhoch.
 • Sľúbte si, že budete navzájom ctiť minulé skúsenosti.
 • Sľúbte, že sa zameriate na to pozitívne.
 • Sľúbte si, že si budete navzájom preukazovať bezpodmienečnú podporu.
 • Sľúbte si, že budete vo svojej prítomnosti navzájom dôslední.
 • Sľúbte si, že budete ochotní sa jeden pre druhého obetovať.
 • Sľúbte, že budete odolní.
 • Sľúbte, že budete vždy komunikovať.
 • Sľúbte, že si budete vedomí toho, že môžete mať nerovnaké chute.
 • Sľúbte, že sa budete navzájom rešpektovať.

Keď páry dodržia týchto dvanásť sľubov, zaistia si, že budú milujúcimi a prepojenými priateľmi a navyše plne oddanými partnermi v zdravom vzťahu.

Kritický rozdiel medzi usadením a pohodlím

Prečo sa ľudia rozhodnú usadiť sa vo vzťahoch? K čomu to vedie? A prečo to robíme? Možno ste si uvedomili, že už nie ste vo svojom súčasnom vzťahu šťastní, ale príliš sa bojíte ho ukončiť. Je ťažké pripustiť, že sa možno urovnáte, najmä ak ste s partnerom už dlho. Čo vedie ľudí k tomu, aby sa usadili vo vzťahu? Je to pohodlie? Koľko ľudí tým prechádza?

Najlepšie citáty za "boj o váš vzťah", ktoré dokazujú, že za lásku stojí bojovať:

 1. "Čo je ľahké, nebude trvať dlho, a čo dlho trvá, nebude ľahké."
 2. "Láska neznamená utekať ani sa nevzdávať, je to stáť a bojovať o každý okamih."
 3. "Nemôžete sa len tak niekoho vzdať, pretože situácia nie je ideálna. Skvelé vzťahy nie sú skvelé, pretože nemajú žiadne problémy. Sú skvelé, pretože obom ľuďom na druhom človeku záleží natoľko, aby našli spôsob, ako to zariadiť."
 4. "Zamilovať sa je ľahké, ale zostať zamilovaný je veľmi zvláštne."
 5. "Nie. Ešte sa nevzdávaj nádeje. Je to to posledné, čo by malo ísť. Keď si stratil nádej, stratil si všetko. A keď si myslíte, že je všetko stratené, keď je všetko strašné a bezútešné, vždy existuje nádej."
 6. "Aj keď ma nebudeš milovať, skúsim to znova a nikdy sa nevzdám svojej lásky, pretože mám najsilnejšiu vieru a dôveru v Boha."
 7. "Vzťah je ako dom. Keď zhorí žiarovka, nekúpiš si nový dom. Opravíš žiarovku."
 8. "Dokonalé manželstvo" sú len dvaja nedokonalí ľudia, ktorí sa odmietajú vzdať jeden druhého."
 9. "Nikdy neuspeješ, kým sa neprestaneš snažiť."
 10. "Chceli sme slobodu milovať. Chceli sme slobodu voľby. Teraz o to musíme bojovať."
 11. "Neutekáš pred ľuďmi, ktorí ťa potrebujú. Bojujete za nich. Bojujete vedľa nich. Bez ohľadu na cenu. Bez ohľadu na riziko."

Nájdite si aj vy svoju lásku, možno tá vaša bude tá, ktorá vydrží. Porozhliadnite sa po niekom, kto tiež hľadá partnera na vážny vzťah. Skúste napríklad vedecký zoznamovací dotazník alebo partnerskú zhodu podľa zverokruhu.

[ivi]

Zdieľajte tento článok na: