Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Netlačte na pílu

19.september 2017
Netlačte na pílu

Aby mal vzťah nejakú budúcnosť a perspektívu, musí preskočiť iskra. Nemá zmysel zbytočne "tlačiť na pílu" a snažiť sa zubami nechtami nejaký vzťah vytvoriť. Stalo sa vám niekedy, že to proste nie je ono?

Nikto nechce byť sám, ale už pri zoznamovaní je potreba sa držať v zadu. Tým, že budete veľmi "hr" nič nezískate, skôr naopak sa oberiete o ten vyhradený čas, keď váš druhý partner môže poriadne poznať také veci, aké sú a zistiť, že vzťah s vami by bol skvelý. Nie ste jedným z tých, ktorých potenciálny partner neustále uteká na základe toho, že naozaj nechce mať vzťah, a nie je to vami to nie je ono? Neberte druhému slobodu a nechajte mu dosť priestoru k tomu, aby nakoniec vzťah s vami chcel.

Tlačiť teda alebo netlačiť?

Je veľmi paradoxné a to preto, že čím viac sa snažíte, tým je váš úspech menší, miesto toho, aby tomu bolo naopak. Z nejakého dôvodu to tak funguje. Čím viac tlačíte, tým to ide horšie a horšie. V podstate je to samé, ako keď s pílou naozaj režete. Toto príslovie má svoje veľké opodstatnenie. I nato rezanie dreva existuje tiež optimálna rýchlosť a sila, tak aby sa tie zuby zarezávali, tak ako naozaj chcete a všetko išlo hladko. A pokiaľ si to nedokážete predstaviť s pílou, tak predstava s ohňom funguje úplne rovnako. Tým, že všetko polejete benzínom, síce spôsobíte požiar, ale ako rýchlo vznikne, tak i rýchlo zanikne. I na to rozrobenie ohňa musíte ísť pomaly a s rozmyslom.

Prvá schôdzka

Základným pravidlom je, aby ste toho druhého nevystrašili hneď na začiatku. Musíte mu nechať priestor, aby on sám sa rozhodol, čo a ako. Platia aj určité pravidla o tom, kedy je dobré sa ozývať, po akej dobe ísť na schôdzku a ako postupovať, aby všetko malo hladký priebeh. Musíte druhému nechať priestor, aby nešľapol predčasne na brzdu. Čím viac budete afektovaný, tým skôr sa tá druhá strana stiahne do svojej ulity a utečie pred vami.

Netlačte na pílu ani v zoznamovaní s rodinou a deťmi

I keď cítite po týždni, že tento partner už bude naozaj ten pravý, nechajte si predsa len nejaký čas, aby ste sa v tom naozaj utvrdili. Keď vašeho nového partnera zoznámite s vašimi deťmi alebo rodinou príliš skoro, budete mať potom veľký problém im vysvetliť, že ste sa splietli a že nie je tak skvelý, ako ste si po prvom týždni mysleli. Obzvlášť deti sú na zmeny veľmi krehké a i keď to nedávajú na sebe veľmi poznať, sú potom veľmi zmetené a všetky tieto zmeny si zo sebou berú i do budúcnosti ako vzor pre svoje vzťahy.

Zabudnite na zlé scenáre

Odpútajte sa raz a navždy od negatívnych scenárov. Nie ste jediný, kto by sa chcel zoznámiť a kto nechce byť sám. To, že vám to nevýnde na prvý krát, neznamená, že je s vami niečo zlé. Hľadanie toho správneho partnera potrebuje dostatok trpezlivosti. Keď budete čokoľvek zbytočne hrotiť, dostane druhý strana impulz, že ju chcete k sebe nejakým spôsobom pritiahnuť. Začne sa báť o svoju slobodu, nebude sa mu to páčiť, a vy zase dostanete odpoveď, že to nie je ono a že si to predstavoval inak. Predovšetkým muži, chcú ten svoj pocit voľnosti a slobody. Nechcú mať hneď od začiatku pocit, že na nich niekto tlačí a chce po nich nejaký stály vzťah. Skúste si užívať prítomnosť, spoločné zážitky, ktoré teraz prebiehajú a neplánujte hneď kopu detí a koľko bude mať váš dom izieb. Neberte váš vzťah hneď vážne, ku každému vzťahu patrí tiež trochu spontánnosti, zábavy a humoru.

Netlačte na pílu

Ako by malo prebiehať zoznámenie?

Každý začiatky sú ťažké. Ale predovšetkým nemý zmysel sa čohokoľvek obávať, byť nervózny a stresovať sa.

Čoho by ste sa mali predovšetkým vyvarovať?

Prehnaná príprava

Nekazte si prvý dojem tým, že budete ako Sherlock Holmes. Je síce skvelé, že si dokážete o svojom potenciálnom partnerovi zistiť skoro všetko, ale prídete tak o tu radosť z toho, že ste sa dozvedeli niečo nové, a hlavne budete musieť dávať pozor, aby ste sa nepreriekli, že to už vlastne viete.

Rýchlosť vašej komunikácie

Nemali by ste odpovedať hneď. Je jasné, že ste natešený na komunikáciu s ním alebo s ňou, ale tým, že budete reagovať úplne okamžite, budete za zúfalca. Nikdy nepíšte viac ako dve správy za sebou, pokiaľ ste sa ešte nedočkali odpovede. Pokiaľ ste žena, nerozpisujte sa. Myslíte vždy na to, že musíte byť za dámu. Odpisujte jasne a stručne.

Nedávajte váš záujem príliš najavo

Nebuďte nedostupný a ani príliš dostupný. Váš záujem dajte najavo, ale nerobte to veľmi okato. Nebuďte hneď prispôsobivý, nebojte sa povedať, čo vás baví, čo máte radi. Buďte hneď od začiatku taký, aký naozaj ste. Nebehajte za tým druhým ako psík, zachovajte si svoju hrdosť. Neskôr vás môže mrzieť, ako ste sa chovali, ale už to nebude možné vrátiť späť. Pozornosť toho druhého je potreba si zaslúžiť a nie si ju vylúdiť.

Skúste iný model, pokiaľ ten starý nefunguje

Pokiaľ si myslíte, že sa neustále rozchádzate z rovnakými typmi alebo rovnaké typy dávajú kopačky vám. Zmeňte to, nenechávajte sa iba zbaliť, ale skúste sbaliť i vy alebo naopak. Skládajte komplimenty, koketujte. Zvyšujte si svoje sebavedomie, pracujte na sebe.

Neupínajte sa

Zakaždým, keď sa na vzťah upnete, je v podstate jasné, že je predurčený k záhube. Vaše chovanie sa zmení a vytratí sa všetka spontánnosť. Začnete sa snažiť a chcieť,  budete chcieť mať všetko rýchlo. Budete neustále pozerať do mobilu a bude si neustále predstavovať nejaké nezmysly. Bude sa vás zmocňovať panika. Budete v pasti. A začnete o sebe pochybovať.

A od kedy naopak na pílu tlačiť?

Pokiaľ budete cítiť nejaké zvolenie. Prezradiť vám to môžu slová, gestá ale aj obyčajný pohľad. Samozrejme si dávajte pozor, aby ste nezašli ďalej, než si ta druhá strana praje. Rozhodnutie toho druhého je potrebné vnímať a nebrať ho na ľahkú váhu. Rozhodne akčnejší by mal byť muž, aspoň čo sa pozvania na nejakú schôdzku týka. Zoznamovanie je skôr o spoločnej hre, než o nejakých ultimátach a nátlakoch. Neprestávajte byť sami sebou a začnite sa hrať. Miesto tlačenia toho druhého do rohu, mu dodajte priestor, aby sa mohol rozhodnúť, či chce naozaj to, čo vy alebo nie. Nebojte sa komunikovať úprimne. Hneď na úvod si vyjasnite, čo obidvaja hľadáte. Potom sa môžete rozhodnúť, či je to naozaj to pravé, čo chcete alebo nie. Takže tlačte na pílu iba, keď už obidvaja viete, čo chcete a keď mate isté zvolenie z tej druhej strany, že to tiež naozaj chce. Ale i cez to všetko, buďte opatrní, vyplašiť sa môže ktokoľvek, i cez to, že vám to bolo zvolené nejakým spôsobom oznámené alebo naznačené.

Rada na záver je jasná, neberte zoznamovanie extra vážne. Užívajte si poznávanie jeden druhého, tešte sa z každého spoločného momentu a pokiaľ je to ten pravý partner do budúcnosti sa ukáže časom a vlastne kedykoľvek. Netlačte na pílu a zoznámte sa - v Bratislave, Prešove, Košiciach, Nitre, TrenčíneTrnave alebo napríklad Žiline.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: