Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Kamarát taky rád

3.november 2017
Kamarát taky rád

Hovorí sa, že kamarát taky rád. Môže sa ale medzi kamarátmi objaviť i taká láska, aby spolu utvorili fungujúci partnerský vzťah? Priateľstvo medzi mužom a ženou vraj neexistuje a nikdy existovať nemôže. Je to naozaj tak? Alebo sa do seba kamaráti môžu zamilovať i po niekoľkých rokoch?

Láska ma rôzne podoby, ale nie vždy to môže byť ta pravá láska, i keď ste o tom presvedčený. Niekedy vznikne "láska", ktorá s príchodom niekoho celkom nového úplne zmizne. Z takého vzťahu sa buď stane priateľstvo alebo naopak vznikne medzi partnermi obrovská nenávisť. Každý vzťah vám vždy posunie niekam ďalej a ukáže vám niečo nové, pretože si zo sebou nesie iné výhody, ale aj nevýhody. Aj tak vždy záleží na tom, či ste spolu šťastný alebo nie. Priateľstvo je jednou z najäčších radostí života, kedy nájdete niekoho, komu môžete povedať hocičo, a niekoho, kto vám rozumie a berie vás takých, aký ste. Je to obrovský dar, kedy môžete mať hlboké priateľstvo s niekým, kto je opačného pohlavia. Občas sa ale môže stať, že obyčajné priateľstvo napadne nezvladateľná sexuálna túžba a to môže byť brané za veľkú výzvu. Jednu z najnebezpečnejších, najdesivejších prekážok, ktorým môžete v priateľstve čeliť, je, keď jedna osoba sa zamiluje do svojho najlepšieho priateľa opačného pohlavia.

Je výhoda za zamilovať do kamaráta?

Kamaráta poznáte v dobrom aj zlom. Videli ste ho a riešili s ním nejaký jeho zapeklitý problém a mohol byť aj milostný. Viete, ako sa chová a ako sa zachová v rôznych situáciách. Vo vzťahu ide predovšetkým o komunikáciu a zdieľanie spoločných zážitkov, a keď sa pridá aj nejaká príležitosť, môže vzniknúť fungujúci a pevný vzťah. Kamarátov a priateľov máte najprv väčšinou iba radi a až potom ich môžete začať milovať.

Kamarátstvo po intímnej stránke

Vo vzťahu hrajú významnú úlohu vedľa spoločného rozprávania i intímna príťažlivosť. Patrí ale do kamarátstva medzi mužom a ženou nejaká intímnosť? Hlavné je, aby si boli partneri oporou v tých najťažších a najhorších chvíľach. Môže to vašemu vzťahu uškodiť, ale vo väčšine prípadov je tomu naopak. Keď sa medzi vami objaví nejaké napätie a obaja začnete pociťovať príťažlivosť, bude to dôkaz toho, že nemáte svoje emócie a city celkom pod kontrolou. Riskujete, že ak bude po všetkom, skončí aj váš kamarátsky vzťah. Stáť sa to ale môže. Môžete raz v noci podľahnúť a spontánne sa pobozkať, aby ste zistili, či ste zamilovaný a aby ste vedeli hneď, že je to hlúposť alebo to môže mať nejakú budúcnosť.

Ako poznáte, že je viac ako len obyčajný kamarát?

Existuje na to pár takých maličkostí, ktoré vám možno prídu v kamarátskom vzťahu normálne.

Píšete si dlho do noci

Mali by ste spať alebo tráviť čas s niekým iným, ale teší vás si písať so svojím najlepším priateľom až dlho do noci.

Keď riešite nejaký problém, váš kamarát vás počúva a vníma

Keď už riešite čokoľvek, dokáže vás počúvať, vnímať a dokáže vám akokoľvek konštruktívne poradiť. Pamätá si, o čom ste sa bavili a dokáže nato naviazať.

Chcete, aby bol šťastný

Aj napriek tomu, že budete mať iné plány a iné názory, pokiaľ vám začne rozprávať o niečom a pri čom bude nadšený a načo sa bude tešiť, budete sa ho snažiť podporiť. Budete chcieť aby bol nadšený stále.

Poznáte jeho rodinu

Ma vás jeho rodina rada a vy ich, a pokiaľ budete riešiť rodinnú situáciu, bude to, ako keby ste ju riešili vy samy.

Kamarád taky rád

Váš deň je bez neho neúplný

Bez toho aby ste to brali ako vtieranie alebo otravovanie, máte potrebu neustále písať. Ste v každodennom kontakte.

Mať jasno

Pokiaľ chcete ostať kamarátmi, nerobte žiadne dvojzmyselné narážky, nechovajte sa vyzývavo, nezvádzajte a vynechajte akékoľvek intímne chovanie. Najdôležitejšie vo vzťahu medzi kamarátmi je to, aby mali medzi sebou jasno. Musia vedieť v akej škatuľke je ich vzťah, môže byť čisto kamarátsky, romantický alebo nejaký iný. Najdôležitejšie je, aby ty dvaja spolu o všetkom hovorili.

Keď sa zamiluje iba jeden

Keď city druhý neopätuje, bude záležať len na vás dvoch, či vám váš vzťah bude stáť zato, aby ste toto dokázali prekonať a či budete váš vzťah akýmkoľvek spôsobom udržať. Vzťah, nech už je akýkoľvek, aký momentálne je. Každopádne, keď je zamilovanosť jednostranná a silná, je lepšie ukončiť akýkoľvek kontakt. Pokiaľ sa majú dvaja ľudia stretnúť, tak sa spolu stretnú a čas nehrajú úlohu. Zamilovanosť pominie väčšinou už za tri mesiace a potom vám nebráni nič v tom, aby ste v kamarátstve pokračovali.

Pravidla kamarátstva

Iné vzťahy

Má váš kamarát nový vzťah a je v ňom, podľa jeho slov šťastný? Nechajte mu priestor alebo ešte lepšie, nechajte ho ísť svojou cestou, nežiarlite a nedoprosujte sa jeho spoločnosti a času.

Nemeňte svoje chovanie

Buďte sami sebou, pokiaľ sa váš kamarátsky vzťah začne presúvať niekam inam, nemeňte sa. Zamiloval sa do vás preto, aký ste.

Kamarát s bonusom

Vyjasnite si, aký je váš vzťah a čo od neho očakávate. Pokiaľ vnímate vzťah každý inak, je dobré sa zamyslieť, čo s tým. A pokiaľ sú vaše city rozdielne, zamyslite sa predovšetkým nad tým, či chcete vaše kamarátstvo udržať alebo ho radšej ukončiť.

Prečo sa chcú ženy iba kamarátiť?

Je na to veľmi jednoduchá odpoveď, ten muž ich proste nepriťahuje. Rovnako to majú muži, akurát s tým rozdielom, že muži môžu naviazovať intímnosti predovšetkým pre telo. Ženy do toho dávajú aj trochu tej psychiky a citov.

Chcete si priateľstvo udržať i cez odlišné city?

Nechcite stále dookola vedieť, prečo vás nemiluje a prečo to s vami nechce skúsiť. Už raz bolo povedané, že nie, tak sa toho držte. Tolerujte to, že city nie sú obojstranné a pokúste sa fungovať tak, aby vám to nespôsobilo trápenie. Nevyhýbajte sa kontaktu a neustále sa neospravedlňujte za to, že ste svoje city dokázali prejaviť. Snažte sa spoločne robiť to, čo ste robili predtým. Pokiaľ chcete zostať priateľmi aj ďalej, musíte sa chovať tak, ako keby to vyznanie vôbec neprebehlo.

Láska je v živote veľmi dôležitá, ale niekedy sa bohužiaľ stane, že nie je opätovaná. V tom prípade nemá zmysel, aby ste sa utápali vo svojich neopätovaných citoch a porozhliadli sa radšej niekde inde. Toho správneho partnera pre život môžete stretnúť veľmi nečakane a nakoniec tiež môžete zistiť, že tie city, o ktorých ste si mysleli, že sú z lásky, dokážu prekonať city ešte silnejšie a to bude ta pravá láska a zamilovanosť. Aby ste našli toho správneho partnera, nebude rozhodujúce to, či ste z Bratislavy, Košíc, TrenčínaTrnavy alebo Prešova.

Zdieľajte tento článok na: