Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Kam za teplom môžete s partnerom vyraziť vo februári?

9.február 2024
Kam za teplom môžete s partnerom vyraziť vo februári?

Cnie sa vám po slniečku a po teple? Alebo by ste radi na chvíľku niekam odcestovali, aby ste si na chvíľu odpočinuli od svojho každodenného života? V dnešnom článku si môžete prečítať, ktoré miesta je ideálne navštíviť vo februári.

Do februára zostávajú ešte 9 dní, my vám však prinášame tipy na dovolenku už teraz, aby ste mali trochu viac času si ju správne naplánovať aspoň mesiac dopredu. Len málo ľudí sa môže len tak zo dňa na deň rozhodnúť, že sa na niekoľko dní odtrhne od práce a niekam odíjde. Poraďte sa s partnerom, vymyslite si plán, kedy by bolo pre vás ideálne si vziať dovolenku. Môžete do svojho plánovania zahrnúť aj fakt, že 14. februára sa oslavuje Valentín a teda si je treba užíť romantickú dovolenku. Rozhodne ale neskúšajte partnera prekvapiť, čo ste vymysleli na Valentína, pokiaľ dovolenku skĺbite s týmto sviatkom. Hoci je to akokoľvek lákavé naplánovať takéto prekvapenie, je vždy lepšie dovolenku konzultovať s partnerom, aby ste sa vyhli rozporom.

Akonáhle budete mať z krku časové rozmedzie, budete sa musieť dohodnúť, kam vyrazíte. V cestovnej kancelárií alebo na internete určite nájdete ponuky na niektoré last minute ponuky, z ktorých si môžete vybrať a budete mať plánovanie skoro bez starosti. Môžete si ale tak isto vybrať úplne podľa seba, kam pôjdete, akým aktivitám sa budete chcieť venovať, aj vlastný hotel. V podstate všetko úsilie, ktoré by za vás mohli vykonávať pracovníci cestovnej kancelárie, by ste museli vynaložiť vy. Verte, že aj keď je to trochu stresujúce, bude to stáť za to, pretože budete mať dovolenku presne takú, akú chcete.

Pre inšpiráciu si môžete prečítať o nasledujúcich destináciách, kam by ste mohli v mesiaci február vyraziť.

Karibik

Zatiaľčo Karibik je vo februári lacnejší a nejazdí sem toľko ľudí ako v januári, je tu stále hlavná sezóna, teda luxusná a exkluzívna destinácia bude drahšia ako priemerné letoviská. Viacmenej môžete vďaka konkurencií naraziť aj na nejaké výhodné ponuky, a to takmer po celý rok okrem Vianoc.

Pokiaľ si výlučne chcete odpočinúť na pláži a nezaujímajú vás kultúrne destinácie zmienené nižšie, potom tými najlepšími a celkom lacnými destináciámi v Karibiku sú Mexiko, Dominikánska republika, Jamajka.

Cancún, Mexiko

V Cancúne sa môžete vo februári tešiť na teploty medzi 21-29 °C. Oblasť býva najrušnejšia počas Vianoc a jarných prázdnin, takže február je vhodnou dobou pre zimnú dovolenku, pretože sa nachádza medzi týmito najrušnejšími obdobiami. Február je zároveň prvý veľmi suchý mesiac v tejto časti Karibiku, takže existuje naozaj veľmi nízke riziko zrážok.

Ceny hotelov v Cancúne môžu byť počas vrcholných týždňov pomerne vysoké, ale v poslednej dobe sú 3* hotely po väčšinu sezóny veľmi výhodné. Pokiaľ ide o lacné pokrmy a nápoje v tejto oblasti, nie je ľahké nájsť lacné reštaurácie, viacmenej v porovnáni s inými oblasťami v Karibiku je Cancún výhodnejší.

Guanacaste, Kostarika

Ak sa rozhodnete pre túto oblasť, môžete si užíť o trochu vyššie teploty než v Cancúne, alebo sa priemerná teplota vo februári môže vyšplhať až na 34 °C. Guanacaste je ideálny pre tých, ktorí hľadajú nádhernú a kľudnú pláž, takže pokiaľ mmáte skôr chuť na nejaké to dobrodružstvo a užiť si vodné športy, mali by ste sa vypraviť do iných častí Kostariky. V mnohých prípadoch môžete priletieť na blízke letisko Liberia Airport, ktoré je od destinácie Guanacaste vzdialené necelú hodinu cesty.

Pobřeží v Guanacaste na Kostarice

Samozrejme tu možno nájsť vodné športy a veľa ďalších aktivít, ale tento región je teraz predovšetkým známi svojimi plážovými hotelmi, ktoré sú v tomto ročnom období narvané k prasknutiu. V oblasti sa tak isto nachádza niekoľko malých miest, kde možno nájsť lacnejšie hotely, ktoré nie sú veľmi ďaleko od pláže (môžete tam dôjsť pešo).

Sharm el-Sheikh, Egypt

Letovisko Sharm el-Sheikh nie je vo februári tak teplé, ako predchádzajúce destinácie, teploty sa tu pohybujú medzi 14 a 22 °C. Oproti teplotám u nás v Slovenskej republike to však môže byť príjemná zmena. Táto destinácia na nachádza na pobreží Červeného mora a v zimnom období nie je dostatočne teplé pre opaľovanie, počasie je však stále teplé, suché a príjemné, čo sa nedá zrovna povedať o žadnej európskej zemi.

Vzhľadom k tomu, že február je mimo sezónu v tejto rekreáčnej oblasti, ceny hotelov môžu byť neuveriteľne nízke. Egypt mal tak isto v posledných rokoch pár verejných problémov, ktoré značne ubrali na popularite letoviska. Hoci k tomu nedošlo v blízkosti tejto dobré stráženej oblasti, veľa ľudí bolo udalosťami otraseno. Ak sa sem vydáte vy, zaleží naozaj iba na vás.

Ostrov Boracay, Filipíny

Juhovýchod Ázie býva najrušnejší počas zimného obdobia, takže určite nebudete sami. Viacmenej aj keď ceny tu budú na vrchole, nie je tu tak draho, ako kdekoľvek inde na svete. Jednu zo zemí, ktorú môžete navštíviť, sú Filipíny, konkrétnejšie ostrov Boracay, kde sa teploty v tej dobe pohybujú medzi 23 a 28 °C. Pokiaľ ste doposiaľ nepočuli o ostrove Boracay na Filipínach, potom sa bude mať na čo tešiť, keď sa rozhodnete pre túto oblasť. Táto destinácia nie je toľko zavalená turistami ako Phuket. Ostrov bol v minulom roku zatvorený na 6 mesiacov, aby sa vyčistil, jeho pláže sú teraz teda ešte krásnejšie.

Ceny za jedlo a hotely tu, sú vyhodné, a to aj v sezóne, hoci dostať sa sem môže byť trochu zložité. Takmer každý hotel je vzdialený 1 minútu chôdze od pláže, takže sa môžte ubytovať takmer v ktorómkoľvek a užiť si pocit, že ste na žiadanom a luxusnom mieste. Väčšina ľudí relaxuje na piesočnej pláži White Beach, k dispozícií je však tak isto veľa vodných športov, aktivít a exkurzií, nehovoriac o windsurfingu na východnom pobreží ostrova, ktorý je vzdialený iba 10 minút chôdze. Nudiť sa tu teda určite nebudete.

Goa, India    

Pokiaľ si vyberiete destináciu Goa v Indií, môžete sa tešiť na krásne teplo, teploty sa tu totiž pohybujú medzi 21 a 32 °C. Pokiaľ vám nevadí znášať nepríjemnosti spojené s návštevou Indie, nájdete vo februári lacnejšie alebo príjemnejšie miesto s plážou, ako je Goa. Je to vlastne malý štát s desiatkami malých plážových miest po celom pobreží, takže je z čoho vyberať.

Každým rokom sa sem vydáva viac turistov, teda sa tu stavia viac hotelov, nájdete tu aj mnoho penziónov v štýle bungalovov, vrátane niektorých veľmi lacných priamo na pláži, pokiaľ viete, kde hľadať. V Calungute a Baga vám môže pripadať, že ceny sú o trochu nižšie ako v Španielsku, ale pokiaľ sa vydáte do mesta Anjuna alebo Vagator a nájdete si rodinný hotel a budete sa stravovať v miestných reštauráciách, utratíte menej peňazí. Keď si budete chcieť urobiť výlet, mali by ste vyraziť do Mumbai, kde je vo februári úžasné počasie. V Dilií si tak isto môžete užiť teplé dni, večeri sú tu v tomto ročnom období chladné.

Nemáte partnera, s ktorým by ste mohli vyraziť na dovolenku? Zaregistrujte sa na zoznamke a nájdete si k sebe druhú polovičku.

[rox]

Zdieľajte tento článok na: