Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Ako si užiť leto bez vzťahu?

13.júl 2018
Ako si užiť leto bez vzťahu?

Nedarí sa vám nájsť toho správneho partnera? Nevadí! Leto čaká a užiť si ho môžete aj bez partnera.

Ako sa môžete vysporiadať s osamelosťou?

Ak čítate o divokých dobrodružstvách vašich priateľov, môžete sa cítiť hrozne alebo dokonca závidieť. Urobte preto to najlepšie, vypnite sociálne siete. Nechcite vedieť, čo neustále robia, aby ste stále dookola premýšľali, prečo práve vy ste sami. To, že ste sami, vám dáva čas pracovať sami na sebe, preskúmať vaše možnosti a je to nevyhnutná súčasť života každého. Ak ste boli neustále vo vzťahu, možno nebudete vedieť, ako to, aby ste boli len sami so sebou. Je to ale jedinečný čas iba pre vás, aby ste sa spamätali, chytili druhý dych a uvedomili si, kto ste ako človek, za čo stojíte a aké je vaše skutočné miesto v spoločnosti. To sú tie dôležité veci, ktoré treba vedieť.

Navštevujte viac vašich priateľov

Keď ste vo vzťahu, nemáte väčšinou veľa času na ostatných kamarátov. Nájdite si teraz teda priestor na to, aby ste sa stretli. Vyrazte na vaše obľúbené miesto alebo na nejaké nové, kde sa stretnete s ďalšími novými a ešte si pochutnáte napríklad na novom jedle alebo pití. Miesto pizze do domu si na ňu dojdite spoločne s priateľmi.

Užívajte si nočný život

Vaši priatelia vás milujú, ale bohužiaľ, niekedy práve priatelia musia ísť bokom, keď sme vo vzťahoch. Ak ste slobodní, je to ten správny čas, aby ste svojich priateľov vídali pravidelnejšie a vyrazili spoločne do víru nočného života.

Leťte za nosom

Poobzerajte sa po letenkách a uleťte niekam. Najlepšie tam, kde to máte radi alebo tam, kam ste vždy letieť chceli. Možno to bude cesta do Kambodže, o ktorej ste sníval, alebo ak ste naozaj dobrodružní, zabaľte a vyrazte okolo sveta. Urobte vo svojom živote niečo spontánneho.

Zapojte sa do niečoho, čo vás baví

Byť sám znamená mať veľa voľného času. Môžete začať maľovať, písať knihu alebo čokoľvek iné, o čom ste posledných päť rokov iba hovorili. Na minulosť nie je čas, je potrebné užívať si prítomnosť.

Robte niečo strašidelné

Rozchod a samota, je jediný čas, aby ste posunuli svoje vlastné hranice a vymanili sa z vašej komfortnej zóny. Ak máte strach z výšok, skúste vyraziť do výšok. Využite lietadlo, hory alebo napríklad lanové centrum. Ak vás desí nočná háveď, choďte do zoo a zoznámte sa s malou háveďou, ktorá vám vadí a ktorá je pre vás odporná. Pridajte trochu adrenalínu do vášho života bez vzťahu a bez partnera.

Opýtajte sa sami seba

Máte jedinečnú príležitosť na to, aby ste zistili, kto ste, čo chcete a akým smerom chcete ísť. Ak sa vám nepáči, kde ste, zmeňte to. Teraz je na to ten správny čas.

Užite si letné dni bez vzťahu

Nebudú trvať večne. Takže namiesto toho, aby ste sa obávali, kto zase nabudúce príde na rande a či to náhodou nie je už konečne ten pravý, užite si každú sekundu z toho, že ste slobodní. Vo vzťahu už totiž o trochu tej svojej voľnosti zase prídete. Nemyslite stále to, prečo, ale užívajte si svojej slobody.

Ako si užiť leto aj bez vzťahu?

Nehľadajte nič

Hoci to nie je vedecky dokázané, hovorí sa, že niekoho nájdete, keď to najmenej čakáte. Takže, ak trávite veľa času hľadaním niekoho nového, urobte si malú prestávku. Prestaňte hľadať, on príde, on si vás ten nový partner nájde.

Buďte turistom vo svojom vlastnom meste

Skúste preskúmať svoje mesto ako turista. Mohli by ste objaviť niečo, čo ste ani nevedeli, že existuje, priamo pod vaším nosom. Budete prekvapení, koľko tajných udalostí a miest je okolo vás vo vášom mesta. Navštívte miestne múzeá a choďte na dlhšiu prechádzku, aby ste začali vnímať atmosféru trochu inak.

Skúste nový koníček

Vyskúšajte niečo úplne nové. Skúste navštíviť kuchársky kurz, trampolínove centrum, alebo si zariaďte kurzy nejakého jazyka. Zrovna tak môžete poprosiť kamarátov o kontakt na nejakého ich kamaráta z cudziny, aby ste si precvičili cudzí jazyk. Naučte sa a robte niečo užitočného.

Urobte si plán

Zaslúžite si zábavné leto. Spíšte si preto zoznam, čo všetko by ste chceli zažiť a vidieť. Pripravte si plán, aby ste sa cítili neustále zaneprázdnení. Leto je ideálna doba na všetko.

Nebojte sa byť sami so sebou

Máte hlad? Zájdite si do reštaurácie sami. Možno budete na začiatku pociťovať rozpaky, ale po objednaní vášho jedla a pitia opadnú. Každý musí jesť a vy predsa nemôžete za to, že práve teraz a práve sami máte hlad. Nebojte sa, nie ste jediní, kto nemá partnera. Čašníci na vás budú rovnako milí, ako keby ste prišli s partnerom.

Vyrazte na kúpalisko

Je vám teplo? Vonku je veľa slniečka a vysoké teploty? Zbaľte uterák a plavky a vyrazte na plaváreň. Je tu toľko ľudí, že sa medzi nimi stratíte aj sami. Nezabudnite na nejakú dobrú knižku a relaxujte.

Jedzte menej sacharidov

Skôr dietna pripomienka, ale aj v lete je potrebné si strážiť svoju váhu. Jedzte menej sacharidov a nepreháňajte to so zmrzlinou. A keď už sa na dovolenke rozhodnete, že budete naozaj na diéte, správajte sa tak podľa toho. Nie je vôbec príjemné, keď budete pred vašimi priateľmi vykrikovať, ako ste neustále na diéte a nakoniec sa večer budete prejedať všetkým možným. Ak máte problém so svojou samotou, nezajedajte ju. Choďte sa namiesto toho radšej prebehnúť a načerpať letné lúče a vôňu leta.

Nezabudnite, že nie ste jediný, kto sa niekedy cíti sám. Možno sú vo vašom okolí ďalší ľudia, ktorí by sa radi zoznámili alebo dokonca pripojili na ceste za vašimi dobrodružstvami. Môžete navštíviť vašich rodičov alebo nájsť nejakú online komunitu s ľuďmi, ktorí sú v rovnakej situácii ako vy. Ak to vaše zdravie dovolí, môžete sa vydať tam, kam len budete chcieť a môžete skúsiť robiť všetko, čo len budete chcieť. Mnoho ľudí, ktorých stretnete a ktorí vám vstúpia do života, z vás urobia lepšieho človeka a budú vás motivovať robiť veci, ktoré by ste nikdy možno ani sami nerobili. Preto vyrazte užiť si leto aj bez partnera. Nie je to žiadna vada, je to len momentálny stav, ktorý sa môže zmeniť zo dňa na deň. Môžete sa stretnúť pri bazéne, pri mori na pláži, v obchode alebo dokonca na internete, na online zoznamke, práve tak ako môžete použiť vedecký zoznamovací dotazník alebo partnerskú zhodu podľa znamení zverokruhu.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: