Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Je zásnubný prsteň znakom lásky?

7.júl 2020
Je zásnubný prsteň znakom lásky?

Je zásnubný prsteň znakom lásky? Alebo je to len stav nejakého vyjadrenia? Prsteň by mal byť jedinečný ako vaša láska. Je ale nevyhnutné, aby bol len s obrovským diamantom?

Zásnubné prstene sa stali obrovským symbolom. A každá žena túži po tom svojom jedinečnom a najkrajšom. Každá si chce otvoriť tú krabičku alebo vidieť kľačiaceho muža, ktorý jej prsteň daruje. Čo tým ale taký prsteň presne vyjadruje? Lásku na celý život? Alebo len vyústenie nejakého súčasného stavu? Niektorá žena môže byť vzrušená iná zase sklamaná. Zásnubné prstene, ale už aj snubné prstene sa stali obrovským statusovým symbolom. Je to ale ten správny symbol lásky? Alebo prečo tomu tak je, že práve prsteň? Aby každý iný muž videl na prste ženy šperk a ihneď vedel, že má smolu, že je zadaná? Priemerná dĺžka vzťahu samotného počiatku randenia až po sobáš je údajne dva a trištvrte roka.

Veľkosť lásky verzus veľkosť a hodnota zásnubného prsteňa

Pre veľa žien je to jeden veľký sen, priania a očakávania a dúfajú, že raz budú počuť tú otázku, ktorá bude smerovaná len im: "Vezmeš si ma?" Dokonca, aj keď by to bolo jej druhé, tretie alebo štvrté manželstvo, bude vzrušená rovnako ako u prvého požiadania o ruku.

Originálne žiadosti o ruku

Zabudnite na výročie, narodeniny, sviatky a Vianoce. Buďte originálnejší. Fantázii sa na rozdiel od vašej peňaženky medze nekladú.

Čo napríklad Kinder vajíčko?

Má vaša milá rada čokoládu? Môžete si dať tú prácu, že ho opatrne rozbalíte, opatrne rozpolíte čokoládu a do žltého plastového vajíčka miesto hračky, dáte prstienok.

Čo tak napríklad billboard?

Dohodnite sa so spoločnosťou, ktorá billboard na vami vybranom mieste prevádzkuje. Keď im poviete, že je to kvôli žiadosti o ruku, určite to nebude problém. A nechajte vyrobiť billboard, kde sa budete svojej milej pýtať na to, či si vás vezme. Vizuálna podoba už je potom len na vás, či zvolíte fotky alebo len text a ako to celé urobíte.

Čo napríklad dovolenka?

Medzi opaľovaním, kúpaním a trebárs aj stavaním hradov môžete využiť nejaké príležitosti, aby sa prstienok niekde zrazu objavil.

Čo napríklad rádio?

Veľmi originálne, nemyslíte? Čo zaplatiť vysielanie a požiadať svoju partnerku z éteru?

Čo napríklad pieseň?

Spievate radi? Tak skúste napísať alebo nájsť nejakú pieseň, ktorá by vaše city vyjadrila a ku ktorej by sa vaša žiadosť o ruku hodila.

Čo napríklad návšteva kina?

Ale samozrejme netradične a originálne. Skúste sa dohovoriť na možnostiach a čo je potrebné, aby pred samotným filmom pustili váš film so žiadosťou o ruku.

Čo napríklad do jedla?

Buďte však opatrní. Vymyslite to tak, aby nehrozilo, že ho prehltne.

Zásnubný prsteň

Veľmi často majú muži a následne aj obdarované ženy dilemu ohľadom veľkosti a hodnote prsteňa. Objavil sa totiž trend, že zásnubný prsteň by mal stáť dva až tri platy muža, ktorý ženu o ruku chce požiadať. A objavil sa trend, že hĺbka lásky by sa mala vyjadriť veľkosťou kameňov a prsteňa. Lenže sú aj ženy, ktoré toto neuznávajú a naopak majú z veľkých prsteňov len zbytočný stres a rozpaky. Iné zasa naopak môžu mať pochybnosti, či ich partner dostatočne miluje alebo či ich bude dostatočne prezentovať, keď už si na prsteň nedal zas tak veľmi, čo sa veľkosti týka, záležať. Niektoré ženy sú znepokojené malou veľkosťou diamantu v ich zásnubnom prsteni. Otázkou ale stále zostáva, či ide naozaj tak veľmi o prsteň alebo o city samotné. Keď budete partnera naozaj milovať, mali by ste si ho chcieť vziať, aj keby vás požiadal s prstienkom z jarmoku.

Je zásnubní prsten znakem lásky?

Veľkosť krúžku vám šťastné manželstvo nezaručí

Možno sa dá chápať tlak dnešných žien, aby vynikli vo svete zásnubných prsteňov, a možno sa dá pochopiť tiež, ako hlúpe je porovnávať lásku človeka s veľkosťou peňaženky. Nechcete predsa, aby sa váš partner zadĺžil len kvôli tomu, aby ste mali ten najväčší prsteň s najväčším kameňom. Ak sa naozaj zaujímate o veľkosť prsteňa, potom sa skutočne musíte pozrieť na to, aké sú vaše priority vo vzťahu. Nie je nič zlé na to tom, keď sa chce muž oženiť a nemôže si dovoliť veľký diamantový prsteň, aby sa cítil bezpečnejšie pri svojej priateľke a aby ona nemala potrebu ho vymeniť za niekoho bohatšieho.

Prekvapenie ako prejavy lásky

Prsteňom vás prekvapí len raz, ale čo napríklad menší prsteň a prekvapenie každý mesiac? Každá žena, ale aj muž majú radi prekvapenia. Čo sa teda prekvapiť nejakou fantastickou večerou, wellness pobytom alebo raňajkami či kvetinami priamo u vás v práci. Ak robíte v kancelárii, je to jedinečná príležitosť na to, aby ste si dopredu zistili partnerov časový program, nakúpili to, čo máte obaja radi a prekvapili jeho alebo ju v práci. Alebo vás môže napadnúť ešte niečo lepšie a nápaditejšie, iba vy sami poznáte najlepšie vášho partnera.

Rovnako tak to urobil aj Adam. Prekvapil svoju priateľku s kyticou ruží a raňajkami, ktorú po ceste zakúpil. Bol to jeho spontánny nápad. Ona bola šťastná, a pretože obaja vedeli, že sa milujú a svadba bude veľmi drahá. Povedal jej to rovno na začiatku, že veľkosť zásnubného prsteňa bude pomerne malá, pretože spolu chcú odísť ešte na medové týždne. Ona sa len usmiala, pretože vedela, že s iným mužom by šťastnejšia byť nemohla.

Stále pochybujete o veľkosti svojho prsteňa?

Možno ešte nechápete, čo je láska. Možno by ste mali buď počkať, až sa stretnete s niekým bohatým na to, aby ste získali veľký, nápadný diamantový prsteň a len dúfať, že tam je láska. Pokiaľ niekoho naozaj milujete z celého vášho srdca a on si nemôže dovoliť nič iné ako jednoduchý strieborný prstienok ako sľub, že si ho vezmete, chyťte sa ho, rovnako tak ako ženy, ktorá bude za takýto prejav vašej lásky naozaj šťastná, bude ho ukazovať svojim priateľom. A bude sa cítiť hrdá. Pochopte, že vaša budúcnosť s touto osobou je rovnako bezpečná, ako keby ste na ľavej ruke nosili diamant s desiatimi karátmi. Ak je láska tak hlboká, manželstvo môže byť tiež hlboké.

A prečo pokľaknúť?

Mnoho mužov, ale aj žien to nevie. Odpoveď je ale jednoduchá, pretože tak prejavujete žene úctu.

Žiadosť o ruku je veľká vec, ktorá by nemala byť braná na ľahkú váhu, práve tak ako sobáš. V dnešnej dobe je úplne bežné, že ľudia svoje vzťahové problémy neriešia a radšej sa rovno rozvádzajú alebo sa vezmú a následne po pár týždňoch, mesiacoch, rokoch, zistia, že sú každý úplne iný. Do svadby by ste sa teda nemali za každú cenu ponáhľať a mali by ste skôr pracovať na svojom vzťahu ako takom. Mali by ste hľadať spoločné záujmy, názory a zážitky, ktoré vás potom budú v ťažkých chvíľach stmeľovať a nie naopak nútiť k tomu, aby ste sa okamžite rozvádzali, pretože vaše manželstvo a váš vzťah nemal žiadne pevné základy. Nemalo by byť dôležité, koľko má kto z vás na účte a aký veľký prsteň muž žene daruje, ale malo by ísť predovšetkým o lásku a o to, že obaja chcú byť spolu a urobiť pre svoju spoločnú budúcnosť maximum. Pracovať, komunikovať spolu, veriť si, mať v sebe oporu a zároveň sa ctiť. Cítiť presne to isté, čo vám bude váš oddávajúci pred oltárom rozprávať a nie sa len obliecť do obleku a princeznovských šiat, aby ste niečo skúsili.

Chcete nájsť naozajstný vzťah? Môžete to skúsiť aj na online zoznamke. V dnešnej dobe nemá veľa ľudí čas na to, aby sa zoznamovalo niekde v uliciach a volia radšej zoznamky online. Je to jednoduché, rýchle a môžete využiť aj vedecký zoznamovací dotazník. A keď sa zoznamujete online, je úplne jedno, kde bývate. Môžete bývať v Banskej Bystrici, NitreŽiline alebo Košiciach.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: