Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Fenomén zvaný Pokémon

29.júl 2016
Fenomén zvaný Pokémon

Pochytajte si svojich Pokémonov v reálnom svete. Určite ste už počuli o šialenstve, ktoré táto hra dokázala vyvolať po celom svete. Nie je ani výnimkou, že ľudia stoja v križovatke, zastavujú prevádzku. Pýtate sa prečo? Chytajú Pokémona. Keď stretnete zhluk ľudí s telefónom v ruke, buďte si istí, že hrajú Pokémon Go.

Pokémon je pôvodne zberateľská kartová hra a animovaný televízny seriál so svojimi oficiálnymi Pokémon webovými stránkami. Pokémon mánia začala v Japonsku už v roku 1996 a dnes je jednou z najobľúbenejších detských a poslednou dobou i dospelých, zábavných mánií na svete. V súčasnej dobe môžete na trhu zohnať s touto tematikou filmy, karty, hračky a mnoho ďalšieho. Pokémonská televízna show je tiež jednou z najobľúbenejších detských relácií všetkých čias až z nej vznikla celá séria animovaných filmov, v ktorých je rovnako možné sledovať dobrodružstvá trénera Ash Ketchuma, Pikachu a jeho priateľov, zatiaľ čo oni cestujú po celom svete, navštevujú exotické miesta a zoznamujú sa so zaujímavými novými ľuďmi, ktorí majú rovnaký záujem a ciele. Hry sú podľa ich tvorcov vraj založené hlavne na tom, aby podporovali strategické myslenie a zároveň aj základné matematické schopnosti bez ohľadu na potrebu čítať, pretože bez poriadneho prečítania návodu či sprievodcu v hre, by ste toho veľa nedokázali. V ich hrách je kladený veľký dôraz predovšetkým na "fair play" a v neposlednom rade aj rešpekt k ostatným, ktorí sa hry zúčastňujú. Prvá Pokémon videohry boli vytvorené a spustené na Nintendo Game Boy v roku 1998. Pokémon hry sa doteraz objavili výhradne na Nintendo systéme, vrátane konzol Nintendo 3DS a Wii U.

Čo sú to vlastne vôbec tí Pokémoni?

Jedná sa o zvieratká najrôznejších farieb, veľkostí, tvarov, ktoré žijú v prírode alebo po boku svojho človeka, ktorý sa nazýva tréner. Pokémoni nehovoria, len môžu vyslovovať svoje meno, ako napríklat Pikatchu. Počas toho čo ich má tréner pri sebe, môžu zažívať najrôznejšie dobrodružstvá a boje, pri ktorých získavajú skúsenosti a stávajú sa silnejšími. V súčasnej dobe existuje vraj sedemsto druhov takýchto bytostí.

Aká je podstata hry?

Vo väčšine hier s Pokémonmi, hráč príjme úlohu trénera. Jeho úlohou je cestovať z miesta na miesto, čo zahŕňa aj lov a školenie Pokémonov, ktorých stretne, nazbiera a vybojuje proti ostatným trénerom, ktorí vlastnia iných Pokémonov. Úlohou je obstáť medzi ostatnými na svojej ceste stať sa "Pokémon League Championom". Ďalším cieľom je chytiť a zaradiť si všetkých Pokémonov v tomto hernom svete. Zaujímavosťou asi je, že počas hry nemôže Pokémon nikdy zomrieť. A všetci tréneri svojich Pokémonov sú pozývaní na najrôznejšie aktivity. Pokémon Go je hra, ktorá je zadarmo dostupná v telefónoch, ktoré podporujú Android a iOS. Hra využíva vaše internetové pripojenie a vaše dáta. Pripojenie GPS je potreba na určenie vašej polohy, aby sa vám následne mohla zobraziť mapa na displeji vášho telefónu.

Pohybujete sa v reálnom svete so svojim mobilným telefónom v ruke, ktorý vám ukazuje, kde sa nachádzate vy aj kde sa nachádza pre vás dôležitý bod a nejaký Pokémon. Vy vo svojej úlohe trénera máte za úlohu dochádzať k dôležitým bodom, pri ich objavení môžete získať Pokébaly, ktoré vám neskôr poslúžia k odchytu Pokémona. Druhou a najdôležitejšou funkciou trénera je pochytať do svojej zbierky čo najviac Pokémonov. Keď sa vám nejaký na mape ukáže, priblížite sa k nemu, poklikáte na neho a objaví sa vám iný pohľad, reálne okolie a pre úspešný odchyt je potreba aby ste sa správne trafili svojím Pokébalom, ktoré po Pokémonovi hádžete. Veľkou výhodou tejto hry je, že svoj čas aj cez to všetko budete tráviť vonku na čerstvom vzduchu. Nachodíte veľa kilometrov. Nevýhodou by sa mohlo zdať riziko, ktoré občas i napríklad omylom budete podstupovať, až budete bezmyšlienkovite skákať do cesty, aby ste ho chytili.

Ako sa chytajú Pokémoni?

Môže sa pred vami zjaviť len tak, ale ak vo svojom okolí žiadneho nevidíte, tak sa možno schováva. V pravom dolnom rohu obrazovky vášho mobilného telefónu je možné zistiť, ktorý sa nachádza najbližšie a či vôbec nejaký. Pod ich obrysom máte aj počet "labiek" ako ďaleko je od vás. Platí, že čím viac, tým ďalej. A všimli ste si tých zelených lístočkov, čo sa okolo vás na mape hýbu? Vydajte sa ich smerom, Pokémon sa objaví. Pri vode narazíte na vodných, v lese na lesných, aké ľahké, že? Všimli ste si aj ružových lístočkov? Výborne, to sú návnady, tu bude Pokémonov najviac. Musíte chodiť a chodiť a hľadať. Ak vám nevadia nočné prechádzky, skúste aj tie. Narazíte na druhy, ktoré cez deň nestretnete.

Chyťte si svojho Pokémona!

V súčasnej chvíli sa jedná o veľmi fenomenálnu hru, ktorá veľmi úspešne pohltila celý svet. Objavuje sa pár hlasov, že hra má nedostatky, ale vždy je čo zlepšovať a ak sa hra naozaj na trhu chytí, bude len otázkou času, než sa ešte viac zdokonalí. Dôkazom toho je aj napríklad špeciálny náramok pre milovníkov tejto hry. Jedná sa o Pokémon Go Plus, tento náramok by vás mal, po spárovaní cez váš bluetooth upozorniť na všetko čo sa deje v hre, aj keď máte váš mobilný telefón v taške a nie priamo v ruke, pomocou led svetielka a vibrácií. O tejto hre sa vedie veľa diskusií, jedná sa o takú až skoro Pokémon mániu, ale kto to neskúsil, nepochopí. Choďte si tiež skúsiť chytiť svojho Pokémona!

Zdroj: http://www.pokemongo.com

Zdroj obrázku: http://www.techradar.com

[kač]

Zdieľajte tento článok na: