Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Dostali ste kopačky? Priznajte to!

26.jún 2017
Dostali ste kopačky? Priznajte to!

Nevyšiel vám vzťah? Nemusíte sa hrať zbytočne na hrdinov, nie ste jediní. Dôvody pre rozchod bývajú rôzne a nie je nič zlé na tom, keď priznáte, že ste dostali kopačky vy. Alebo si myslíte niečo iné?

Dostať kopačky nie je nič príjemné, ale nie je potrebné sa za ne hanbiť. Len malé množstvo vzťahov naozaj vydrží, ku vzťahu je potrebné pristupovať tak, ako že je vlastne úplne jedno, ako to skončí. Ak ste stretli naozaj toho pravého, nespoznáte to hneď. Potrebuje to veľa času, kompromisov a najrôznejších situácií, ktoré vás buď stmelia alebo naopak rozoštvú. Kopačky môžete dostať iba mlčaním, SMSkou, ale aj iným hnusným spôsobom. Ako také kopačky prežiť?

Čo vám preletí hlavou, keď dostanete kopačky?

Otázka: Prečo?

Neustále dookola sa budete stále pýtať prečo. Budete chcieť vedieť, ako je možné, že vzťah a partner, ktorému ste verili, sa s vami z ničoho nič rozíde. Budete hľadať chyby v sebe a budete zisťovať, čo ste urobili zle. Keď sa budete v tejto otázke motať dlho, hrozí, že dôjdete k záveru, že za všetko môžete iba vy. Lenže tak to nie je, chyba je vždy na oboch stranách a niekedy to tým dvom jednoducho nejde a ani ísť nemôže, i napríklad kvôli ich rozdielnému pohľadu na zodpovednosť a budúcnosť.

Nezvládnem to

S rozchodom súvisí aj veľa peripetií, ktoré sa týkajú sťahovania, prípadne detí a nevyhnutnému vysvetľovaniu vášmu okoliu, priateľom a rodine. Objaví sa aj panika týkajúca sa toho, že budete musieť zoznamovacie kolečko absolvovať znova a znova, než stretnete niekoho ďalšieho, s kým vám bude fajn. Ak si pripadáte, ako že to nezvládnete, zapracujte sami na sebe. Venujte čas svojmu ja. Zvládnete to, počiatočná bolesť nebude trvať večne.

Zostanem na ocot?

Nezhadzujte sa a neznižujte si sebavedomie ešte viac. Je jasné, že sa cítite mizerne, ale nevešajte hlavu, to že vás opustí partner, nie je o vašej osobnej hodnote. Neznamená to, že ste k ničomu a neschopní. Znamená to len to, že ste sa k sebe nehodili.

Zmierenie sa s osudom

Posledná fáza, keď už máte za sebou všetok smútok, strach, zlosť, počiatočnú nenávisť a s celou situáciou ste sa už dokázali tak nejako popasovať a vyrovnať. Nastal najvyšší čas na nové plány, prestať sa zaoberať minulosťou a začať myslieť a riešiť na budúcnosť. Na tú krajšiu budúcnosť, ktorú môže stráviť s niekým ešte lepším.

Dostali ste kopačky?

Čo robiť, keď dostanete kopačky?

Vymažte ho zo svojej hlavy

Prestaňte na neho myslieť. Nezisťujte o ňom už žiadne ďalšie informácie, budete si len ubližovať. A keď už ste sa rozišli, tak nemá zmysel zaoberať sa niekým, kto o vás nestál, nech už bol dôvod rozchodu akýkoľvek.

Vyrozprávajte sa z toho

Je jasné, že je potrebné tú veľkú krivdu vyventilovat, nájdite si teda vhodnú "obeť" a hovorte o tom. Minimálne mesiac bude trvať, kým sa z toho dostatočne vyrozprávate.

Nepíšte vášmu expartnerovi

V žiadnom prípade vášmu expartnerovi nepíšte. Keby o komunikáciu s vami stál, nerozchádzal by sa s vami.

Urobte to, čo ste už dlho odkladali a chceli

Chcete všetkému utiecť? Utekajte. Kúpte si nové bežecké topánky a vybehajte svojho expartnera. Robte to, čo vás baví, robte to, čo chcete. Môžete lietať v balóne, môžete skákať s padákom, môžete sa zbaliť alebo ísť na nejakú úžasnú dovolenku, kde zabudnete na minulosť.

Spomínajte len v dobrom

Každý vzťah má aj svoje pekné chvíle. Uchovajte si len tie pekné spomienky, pokiaľ je to len trochu možné.

Pomstite sa s rozumom

Pomsta pre vás môže byť určitý spôsob, ako váš rozchod prekusiť, ale než sa začnete mstiť, premýšľajte. Môže sa tiež stať, že sa to v budúcnosti obráti proti vám.

Rozmazľujte sa

Obmeňte šatník, urobte si radosť a niečo pekné si kúpte. Dojdite si na kozmetiku, ku kaderníkovi, začnite sa o seba starať. Rozmaznávajte sa a ukážte podvedome vášmu expartnerovi, o čo prišiel. Zvýšte si zničené sebavedomie a určite nezostanete dlho sami.

Adoptujte si švába s menom vášho expartnera

V Amerike majú navyše aj jednu špeciálnu službu. V San Franciscu vám za 25 dolárov umožnia, aby ste si adoptovali a pomenovali svojho porozchodového švába alebo škorpióna. Darovať ho môžete aj s menom vášho expartnera a nechať mu potom zaslať správu o tejto adopcii.

Čo robiť pre nabudúce inak?

Nevytĺkajte klín

Zostaňte aspoň pol roka sami. Počas tejto doby sa zamerajte na seba a dajte si chvíľku na to, aby ste si ujasnili, akého partnera naozaj do života chcete. Nesnažte sa hneď uhnať niekoho nového, aby zahojil vaše rany. Až sa spolu rozídete, bude to pre vás ešte horšie. Nevstupujte do ďalšieho vzťahu len preto, že vás niekto opustil a bojíte sa byť sami.

Vyberte si nabudúce iný typ

Áno, najčastejšia chyba, ale keď sa zamyslíte nad svojimi expartnermi, nájdete u nich určite dosť spoločných znakov a rysov. Už je tomu tak, priťahujú vás stále tí istí.

Nechajte sa zbaliť alebo naopak zbaľte vy

Váš vzťah začal tým, že vám váš expartner nadbiehal? Skúste začať druhý vzťah aspoň čiastočne opačne. Niekto sa vám páči? Dobíjajte ho vy. Skúste ísť do vzťahu inak.

Buďte sami sebou

To je to najdôležitejšie. Na nič si na začiatku akéhokoľvek vzťahu nehrajte. Vaša hra vám rovnako dlho nevydrží a bude jedného dňa odhalená. Buďte takí, akí naozaj ste.

Ponaučte sa

Aj keby ste na milióny svojich otázok typu: "Prečo?" odpoveď nedostali, zanalyzujte si situácie, ktoré sa vo vašom nevydarenom vzťahu objavili a zamyslite sa nad nimi tak, aby ste pochopili, že váš rozchod bol nevyhnutný a len vyústením viacerých problémov, ktoré sa vo vašom spolužití vyskytli.

Chybami sa človek učí a aj z nepodareného vzťahu je potrebné si vziať ponaučenie. Urobte zmeny v sebe, naučte sa mať radi sami seba, spíšte si požiadavky na vášho nového partnera, jedine vtedy budete schopní vstúpiť do nového vzťahu. Nech už bol váš rozchod akokoľvek bolestivý a nepríjemný, nezúfajte, lepšieho partnera môžete stretnúť v Trnave, Trenčine a na celom Slovensku.

[Kač]

Zdieľajte tento článok na: