Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Dámy, ako ho získať späť?

11.október 2019
Dámy, ako ho získať späť?

Stretla vás zraňujúca, ponižujúca a najskôr nečakaná udalosť: on sa s vami rozišiel! Možno sa snažíte utlmiť bolesť hromadou sladkostí alebo obvolávate kamarátky a dokola preberáte, ako a prečo, aby ste došli k rovnakému záveru: že už vás xxx (doplňte ľubovoľnú nadávku) nechce. Ak ale chcete naspäť vy jeho, nepomôžu ani potoky sĺz, ani kilo čokolády. Chce to akciu!

Sentiment stranou

Ako má ľudská pamäť geniálnu schopnosť potláčať nepríjemné zážitky a uchovávať si tie pekné, aj vy nebudete spomínať, ako sa s kamarátmi strašne opil a tri dni o sebe nedal vedieť, alebo ako sa na večierku pri tanci tlačil k cudzej vyvinutej krásavici tak, že mal jej gombíky obtisknuté na hrudníku alebo ako v zlosti prekopol skrinku v kuchyni, ale spomeniete si na krásny výlet, ktorý sa vám vydaril, na romantickú večeru, ktorou vás prekvapil, a budete spať s plyšákom, ktorého ste od neho dostala.

Pamäť je vec zradná: možno sa vám s odstupom bude zdať všetko krásne, ale uvedomte si, že keby to bolo tak idylické, ako vám to pripadá, tak by sa s vami nerozišiel. Skôr to vyzerá, že ste si realitu trochu pretrela naružovo a ignorovala varovné signály. Takže sa prestaňte utápať v sentimente a klamať si. Zas tak dokonalé to nebolo - keby áno, ste stále spolu.

Nulový kontakt

Po rozchode prechádza utrpením každý, iná je len miera intenzity bolesti a reakcie na ňu. Existujú povahy, ktoré si posmutia a potom, s vedomím, že svet je veľký a chlapi, kam sa pozrieš, vyrazia hľadať náhradu. Sú aj extrémne nátury, ktoré regulárne zvažujú samovraždu, lebo on bol ten jeden jediný pravý a takého už nikdy nestretne. Akokoľvek vám rozchod vysal schopnosť sebaovládania a rozum, ak chcete získať svojho ex späť, neposielajte mu v záchvate smútku v tri ráno smsku, že sa vám cnie - akokoľvek je to pravda.

Rozhodol sa s vami rozísť, pretože už s vami nechce byť. Bodka. Ak mu budete volať a písať alebo ho akokoľvek kontaktovať, prehlbujete jeho rozhodnutie, pretože ho uháňate a on pred vami musí kľučkovať. Je to, ako keď nemáte rada napríklad špenát: čím viac vám ho bude niekto vnucovať a strkať pod nos, tým väčší odpor budete cítiť. Chce to nádych, výdych a stratégiu, emócie bokom.

Keď na vás príde neprekonateľný nával túžby mu zavolať alebo napísať, vymažte číslo, choďte robiť okamžite niečo iné: zavolajte kamarátke, dajte si mokrú handru na hlavu, objednajte sa na manikúru, utečte do fitka alebo do lesa, ale hlavne si uvedomte, že ak ho budete akokoľvek naháňať, všetko pokazíte.

Máte za sebou bolestivý rozchod?

Prvým krokom k získaniu ho späť je ticho - 30 až 60 dní sa vášmu bývalému za každých okolností vyhýbajte. Možno to nie je jednoduché, ale ak ho chcete späť, je to nevyhnutné.

Žite ďalej

Čo budete robiť počas týždňov, kedy ho nesmiete kontaktovať? Žite ďalej! A hoci by ste sa najradšej zavrela doma a plakala a plakala, prinúťte sa začať fungovať. Buďte na seba dobrá, však si to zaslúžite! Robte, čo máte rada a robte to naplno. Aj tak dáte svojmu ex najavo, že nie ste zúfalá, ale že ste v pohode. Hoci ho vy nekontaktujete, máte zrejme veľa spoločných známych a jemu sa skôr alebo neskôr donesie, že sa máte fajn a užívate si.

Ak ho chcete pritiahnuť späť, nesprávajte sa ako urevaná troska, ktorá by sa mu rada zavesila na krk a ktorej už sa raz zbavil, ale ako hrdá ľudská bytosť, ktorá sa kvôli jednému chlapovi nezblázniš. Cieľom je, aby veril, že dostať sa z toho, čo ste spolu mali, pre vás nebolo nič až tak ťažkého, aj keď to nemusí byť pravda. Tým, že na neho kašlete (zdanlivo), vyvoláte jeho pozornosť, šťuchnete ego (to som jej uplně ukradnutý?) a prebudíte staré dobré lovecké pudy.

Keby nič iné, nezabudnite, že to on sa rozišiel s vami a nedoprajte mu tú radosť, že sa mu podarilo zraziť vás na kolená. To teda nie! Ukážte mu to!

Najlepšia verzia

Či to vezmete z akejkoľvek strany, po rozchode zostane vždy jeden víťaz a jeden porazený. Pretože sa s vami rozišiel on, ste v úlohe porazeného, nech sa vám to páči alebo nie, ale možno nastal čas skóre trochu pozmeniť - vydržala ste mu nepísať a nevolať, žijete ďalej a bavíte sa, o čom sa zrejme dozvedel, takže je čas pripraviť sa na ďalší krok: stretnutie. Ak ste naozaj strávila posledné dva mesiace tým, že ste sa vlastne mala celkom fajn, alebo sa o to aspoň snažila, tak ten úsmev, ktorý ste na začiatku len hrala, možno začal byť úprimný - a to je veľké plus.

Takže ako zmeníte porážku vo víťazstvo? Až sa stretnete, buďte pripravená byť úžasná. Tentoraz sa vážne oplatí investícia do kaderníka, niečo nové na seba si tiež neodopierajte, skrátka dbajte o seba a vytvorte svoju najlepšiu verziu. Ak ste sa za poslednú dobu naozaj dokázala zmeniť v sebavedomú ženu, ktorá na bývalého viacmenej kašľala, máte napoly vyhraté.

Vzťahy sú ťažkou záležitosťou

Náhodou, ale naschvál

Prešla ste bezkontaktnou fázou, žila ste naplno a perfektne ste sa o seba postarala - gratulujeme! Teraz môžete svojmu ex ukázať, o čo prišiel! Ovšem je potrebné byť opatrná v tom, ako to urobíte - len tak sa zjaviť pred jeho bytom alebo v práci by bolo podozrivé, musíte sa postarať, aby vaše stretnutie skutočne vyzeralo ako čiročirá náhoda. Ideálne by ste sa mohla objaviť na večierku usporiadanom vašimi spoločnými priateľmi a venovať mu pohľad a la "jé, ahoj, ty si tu tiež?", ale len na šťastie nemožno spoliehať, najskôr budete musieť byť trochu kreatívnejšia.

Takže bude potrebné nenápadne (!) začať zháňať informácie, kde by ste sa s bývalým mohla "náhodou" stretnúť. Až sa tak stane, držte hlavu vysoko, zostaňte sebavedomá, ľahko ľahostajná a bez problémov konverzujte, bez toho aby ste hovorila o vašom vzťahu a spoločnej minulosti. A pretože na stretnutie nebol pripravený a vidí vašu najlepšiu a suverénnu verziu, bude najskôr prekvapený a možno šokovaný, ako dobre vyzeráte, darí sa vám a ste nad vecou.

Ľahostajnosť je zbraň

Bez ohľadu na to, ako skvelé pre vás bude znovu ho vidieť a hovoriť s ním, musíte si zachovať chladnú hlavu a vyhnúť sa manévrovaní k schôdzke, akokoľvek sa zrovna stará rana znova otvorila a srdce vám búši ako o život. Pár minút s ním nezáväzne pokláboste, ak by začal o minulosti, mávnite rukou "čo bolo, bolo" a nájdite si dôvod, aby ste povedala "prepáč, musím ísť". Všetko vykonané s milým úsmevom na tvári a nadhľadom.

Nebojte sa mu vysvetliť, že máte na práci aj iné veci a musíte sa stretnúť aj s inými ľuďmi. Je veľmi pravdepodobné, že sa vás v nasledujúcich dňoch alebo týždňoch pokúsi kontaktovať. Ak sa tak nestane, môžete mu po pár dňoch alebo týždňoch poslať stručnú a jednoduchú správu typu "Keby si mal čas, môžeme niekedy zájsť na kávu".

Návrat alebo odlúčenie?

Každopádne nech sa stane čokoľvek, nezabúdajte na nadhľad a ľahkú ľahostajnosť. Neuháňajte ho, neproste, minulosť a riešenie vzťahu nechajte bokom. Prinúťte ho, aby musel premýšľať a hádať, čo sa zmenilo a aká je vaša motivácia znova ho vidieť. Buďte priateľská, ale držte si odstup - bude si lámať hlavu, prečo o neho neusilujete a nechcete ho späť. A pretože nechcete vy, dostane priestor jeho ego a bude chcieť späť on vás.

Priestor pre túžbu

Je to jedna z roztomilých charakteristických vlastností mužov: nemajú radi, keď im dávate najavo, ako ľahko sa bez nich zaobídete. Ak ste schopná vo svojej najlepšej verzii sedieť so svojím ex po dlhom odlúčení pri stole so zdanlivo ničím viac než priateľskými úmyslami, je veľká pravdepodobnosť, že vás bude chcieť späť. Plne si zaslúžite rozohrať hru a vychutnať si zadosťučinenie - a víťazstvo: usmievajte sa, flirtujte, ale rozhodne mu to neusnadňujte.

Držte ho v ilúzii, že vaše úmysly boli skutočne čisto priateľské a ostatné nechajte zariadiť jeho. Ukázala ste mu, aký poklad opustil a že stojíte za to, aby o vás znovu usiloval. A keby nie - život je spletitý, križovatky osudu krivoľaké - urobila ste, čo sa dalo, zvládla ste to premyslene, s nadhľadom...a vyzeráte skvele!

Vyjdite si a hlavne v pokoji!

Keď budete chcieť si užiť pokojný a pekný deň s tým druhým, vyrazte na výlet, vychádzku alebo miesto, kde si oddýchnete a zostanete pozitívne naladení. A kam?

Pekelné doly

Najrozsiahlejšia pieskovcová jaskyňa v Európe dnes slúži milovníkom jednej stopy, je to podsvetia motorkárov. Nebojte sa vojsť priamo dovnútra na svojom stroji a so svojou "squaw" - radi vás tu uvítajú.

Teraz už je len na vás, či budete bojovať o priazeň ex alebo budete hľadať niekoho nového na internetovej zoznamke.

[ivi]

Zdieľajte tento článok na: