Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Čo všetko sme schopní urobiť a obetovať pre lásku

12.október 2016
Čo všetko sme schopní urobiť a obetovať pre lásku

Láska sú emócie. Zamilovaní ľudia sú zvyčajne ochotní robiť všelijaké kompromisy. Kde je ale miera zamilovanosti, aby sa človek nedostal do pozície obete a ten druhý ho nezačal len využívať?

Láska je plná kompromisov a obetí. Obetovať svoje šťastie pre šťastie druhého človeka, ktorého milujeme, je naozajstný druh lásky. Romantická láska je popisovaná ako láska, ktorá zahŕňa obete a veľa kompromisov. V skutočnosti ale vzťah vyžaduje obetí oveľa menej. Obetovať a vzdať sa niečoho za účelom získania alebo udržania si niekoho, je niekedy potrebné, ale kde je tá správna hranica? Niektoré ženy musia napríklad obetovať kariéru kvôli deťom a rodine. Dá sa ale nazvať v tomto prípade, že je žena obeťou? Intenzívna láska nemá mať žiadne výčitky a vyžaduje si občasné obete. Postupom času, sa budete musieť jeden druhému prispôsobiť, a ako roky ubiehajú a udalosti sa menia v priebehu vášho života, budete musieť niečo zo seba zmeniť. Avšak nemali by ste meniť svoju osobnosť alebo to "kto ste", aby ste vyhovovali presne tomu druhému. Zostaňte, čo sa týka povahy, takí akí ste. Nemá zmysel, aby sa z vás stal anorektik alebo napríklad alkoholik, pretože váš partner alebo partnerka chcú, aby ste boli štíhli, a majú radi spoločnosť a popíjanie alkoholu. Každý vzťah má mať čas prekvitať, ale ak máte problémy už na začiatku, pretože vaša osobnosť je taká aká je a druhý má určité pripomienky, zvážte, či má zmysel taký vzťah rozvíjať a či vám to za to stojí. Láskyplné vzťahy zahŕňajú obete a takisto aj kompromisy. A aj keď obete a kompromisy prevládajú v romantických vzťahoch, v pravej láske nie sú vnímané ako také.

Za účelom dosiahnutia toho, čo naozaj chceme v živote a to nielen vo vzťahu, musíme občas prinášať obete. Dajte si ale pozor na týchto pár vecí, ktoré nielen úspešní ľudia ale aj zamilovaní väčšinou najčastejšie obetujú pre ich lásku i úspech.

Spánok

Keď ste produktívny počas dňa, je nutné, aby ste si večer dopriali nejakú tú hodinku spánku navyše. Úspešní ľudia koľkokrát pracujú dlho do noci alebo dokonca ani do postele nedôjdu, zaspia na gauči. Rovnako ako úspešní ľudia, tak aj tí zamilovaní sú ochotní obetovať spánok. Nebudú mať problém tomu druhému pribehnúť na pomoc pokojne o polnoci alebo dokonca miesto svojho spánku pre neho alebo pre ňu prísť len tak veľa kilometrov. Len aby boli spolu. Občas je dobré popremýšľať, kde je vlastne tá zdravá hranica medzi tým, čo a ako ste ochotní urobiť na úkor svojho spánku a svojej rannej vyčerpanosti.

Zdravie

Niekedy sa môže stať, že v dôsledku rozhodnutia vašich cieľov, môžete zanedbávať vaše telo, vaše zdravie a vašu myseľ. Prestanete sa zdravo stravovať, menej sa hýbať a aj vaše emocionálne a duševné zdravie sa dostane do ohrozenia. Úspešní ľudia môžu začať zanedbávať časti svojho života s cieľom zlepšiť ďalšie časti svojho života.

Osobný život

Keď ste odhodlaní uspieť, musíte vykonať zmeny v osobnom živote, vo vašom priateľstve aj vo vašich vzťahoch. Každý z nás má svoju zodpovednosť a niekedy proste musíte robiť kompromisy s ostatnými ľuďmi. Naučte sa občas hovoriť "nie". Je potrebné nájsť si čas aj sám pre seba, tým, že budete odmietať všetky svoje koníčky a podriaďovať čas tomu druhému, odložíte svoj osobný život, ktorý vám skôr alebo neskôr začne chýbať. Je jasné, že chcete byť s milovanou osobu čo najviac, ale je potrebné rešpektovať a tolerovať svoje koníčky, ktoré ste do vášho zoznámenia mali. Nezbavujte sa ich a pokúste sa naopak priblížiť ich aj vašej novej láske alebo nájsť také, ktoré budete mať ešte spoločné.

Čo obetovať láske

Práca

Práca je veľmi dôležitá, rovnako ako osobný život. Je veľmi ťažké sa občas rozhodnúť čomu dať naozaj prednosť. Môžete mať skvelú prácu alebo skvelú ponuku na prácu, ale zároveň aj skvelého partnera/partnerku, s ktorou budete chcieť stráviť zvyšok života. Keď budete mať dobre platenú prácu so skvelým kolektívom, bude to obzvlášť veľmi ťažké rozhodnutie, a keď sa do toho vlúdi ešte váš vek s vašou túžbou po ozajstnom rodinnom živote s kopou detí, budete to mať ešte oveľa zložitejšie. V takom prípade je nutné vziať do úvahy aj váš vek. Muži môžu mať potomkov aj v neskoršom veku, ale u žien toto bohužiaľ možné nie je. Väčšinou sú to práve ženy, ktoré sa "obetujú" pre lásku. V dnešnej dobe už sa ale objavuje aj trend, kedy žena, ktorá má lepšie platenú prácu, do práce začne chodiť čo najskôr a na rodičovskej dovolenke zostáva muž.

Veľa peňazí

Zamilovaní majú svoje ružové okuliare a radi svojim partnerom/partnerkám doprajú všetko, na čo len pomyslia. Váš partner/partnerka budú snívať po domčeku, ale sami poriadne nebudú vedieť, čo to obnáša za každodenné práce a viac sa budú hodiť len do paneláku, potom hrozí, že keď domček zainvestujete, tak v ňom tiež sami skončíte. Ostane si už len položiť otázku, či ste to naozaj tiež chceli a ste šťastní, že ste celý svoj život obrátili kvôli vašej láske.

Rodina a kamaráti

Je možné, že si váš partner/vaša partnerka nebude rozumieť s vašou rodinou alebo vašimi najlepšími kamarátmi. Dôkazom toho je aj veľa vtipov o svokrách, ktoré kolujú nielen internetom. Dokážete si predstaviť, že by ste sa zbavili svojich príbuzných a svojich kamarátov? Zamilovaní to dokážu. Otázkou potom len zostáva, či vám títo ľudia nebudú chýbať, keď by ste sa niekedy mali rozísť.

Iná krajina

Niektorí sa dokážu kvôli svojej polovičke dokonca aj odsťahovať do úplne cudzej krajiny, kde vôbec nikoho nepoznajú. Dokázali by ste to? Nikomu nerozumieť a navyše nikoho nepoznať? Veľké obete sú aj medzi známymi osobnosťami. Nie vždy sa totiž chcú partnerky slávnych sťahovať každú sezónu niekam inam. V tomto prípade je potrebné zvážiť, či spomínané sťahovanie nie je nutné zlo, ktoré je potrebné pre chod spokojnej a zaistenej rodiny.

Všimli ste si, že zvyčajne ste nadšení z vecí, ktoré sú neúplné, nestále, nevysvetliteľné, alebo neisté? Všetci sa asi zhodnete na tom, že pre lásku sme ochotní obetovať strašne veľa. Ak chcete, aby sa do vás naozaj zamilovali, musíte zostať takí, akí ste. Nesmiete sa meniť. Na začiatku budete úchvatní, tolerantní, aj na ten hokej sa budete s partnerom pozerať alebo naopak jej pomôžete v kuchyni s prípravou obeda, ale je potrebné, aby ste takí boli stále. Ak sa premeníte v povaľača alebo grobiána, nemôžete sa potom diviť, že vás bude chcieť vaša láska vymeniť za niekoho, kto bude zase len úchvatný, tolerantný, pozorný a dobrý. Láska a vzťah sú predovšetkým o vzájomnej komunikácii, zmieňovaných kompromisoch, dôvere a tolerancii.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: