Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Ako schudnúť, keď nemáte čas a chcete sa páčiť partnerovi

18.január 2019
Ako schudnúť, keď nemáte čas a chcete sa páčiť partnerovi

Vedeli ste, že o chudnutie rozhoduje aj farba vaších tanierov a to, ako dlho prežúvate jedno sústo? Nemusí to byť žiadna veda a kilá sa začnú hýbať smerom dole.

Niekoľko osvedčených spôsobov, ako schudnúť bez diety alebo cvičenia. Dodržiavanie predpísanej stravy a cvičebného plánu môže byť pre niekoho veľmi obtiažné. Existuje však niekoľko osvedčených tipov, ktoré vám pomôžu znížiť ašu váhu. Sú to efektívne spôsoby, ako znížiť váhu, rovnako ako zabrániť tomu, aby ste v budúcnosti stĺstli. Ako schudnúť bez stravy alebo cvičenia? Ide to.

Žuvajte pomaly

Váš mozog potrebuje čas na to, aby rozpoznal že ste sýti. Zdravé varenie jedla by malo podporiť aj to, že budete jesť pomaly, čo je potom spojené so zníženým príjmom jedla, menšími porciami a pocitom plnosti. Vašu váhu dokáže ovplyvniť aj to, ako rýchlo svoje jedlo dokončíte. Keď budete dlhšiu dobu voňať všetky vône, budete mať potom menší hlad. A tým, že budete žuvať pomalšie, tak budete mať skôr pocit, že už máte dosť. Pomalší jedáci sú väčšinou chudší než tí, ktorí jedia rýchlo. Ak chcete jesť pomaly, môže vám pomôcť počítanie, počítajte si každé kúsnutie, než prehltnete.

Používajte menšie taniere

Na menších tanieroch vyzerá tak porcia oveľa väčšia než na malom tanieri. Tento spôsob by vo vás mal vyvolať, že toho zjete oveľa menej než obvykle. Na druhú stranu, väčší tanier, kde je menšia porcia, môže tak vyvolať, že si pridáte ďalšie jedlo. Môžete to využiť vo svoj prospech tým, že na menšie taniere budete podávať nezdravé potraviny a na väčších tanieroch zdravé pokrmy. Menšie taniere môžu vyvolať ten impulz do mozgu a do vášho myslenia, že uvidíte viac, než v skutočnosti na tanieri bude. Preto je chytré konzumovať nezdravé potraviny z menších tanierov, čo spôsobí, že budete jesť menej.

Jedzte dostatočné množstvo bielkovín

Proteín má silné účinky na chuť k jedlu. Môže zvýšiť pocit plnosti, znížiť pocit hladu a pomôže vám zjesť menej kalórií. Proteín ovplyvňuje niekoľko hormónov, ktoré hrajú rolu v hlade a plnosti. Zvýšený príjem bielkovín pomáha účastníkom zjesť o niekoľko menej kalórií denne a dokáže pomôcť schudnúť, bez toho aby človek musel drasticky meniť svoje predsavzatie o tom, že to nejde a že musel hladovať. Pokiaľ konzumujetek raňajkam nejaké zrniečka a iné semienka, mali by ste siahnúť skôr po vajíčkach. Keď budete raňajkovať vajíčka pravidelne, budete sa cítiť sýti a bielkoviny vám pomôžu zhodiť nejaké to kilo naviac. Niektoré potraviny sú veľmi bohaté na bielkoviny, sú to napríklad kuracie prsia, ryby, grécky jogurt, šošovica, quinoa a mandle.

Dajte nezdravé potraviny z dohľadu

Nezdravé potraviny, ktoré budete mať na očiach, môžu zvýšiť hlad a chute, čo tak isto spôsobí, že budete jesť viac a predovšetkým, že im neodoláte. To je tak isto spojené s prírastkom vašej hmotnosti. Obmedzte teda nákup najrôznejších zemiakov, slaných orieškov a iných nezdravých hlúposti. Pokiaľ sú potraviny s vysokým obsahom kalórií v dome viac viditeľné, hrozí, že im neodoláte. Nastražte si teda miesto chipsov radšej ovocie. Uchovávajte nezdravé potraviny mimo dohľad, napríklad v skriniach alebo v uzavretých skrinkách, iba tak sa im váš pohľad vyhne. Zdravé potraviny nechajte naopak viditeľné všade a umiestnite ich v predu a doprostred chladničky.

Jak zhubnout, když nemáte čas a chcete se líbit partnerovi

Jedzte potraviny bohaté na vlákninu

Jedzte potraviny bohaté na vlákninu, pomôže vám to zvýšiť vašu sýtosť, čo vám pomôže tak cítiť sa plnejší po dlhšiu dobu. Vláknina je určená pre chudnutie a dá sa zakúpiť aj vo forme zvanej psylium. Zvyšuje plnosť a znižuje príjem potravy. Je to zmiešaní vodou gél, ktorý sa pije a ktorý zvyšuje čas k absorpcií živín a pomáha k vyprázdneniu žalúdka. Z prírodných potravín je dobré zvoliť fazule, ovsené obilniny, klíčky, špargľu, pomaranče a ľanové semienko.

Pite pravidelne vodu

Pitná voda vám pomôže jesť menej a schudnúť, zvlášť pokiaľ ju pijete pred jedlom. Pol litra vody asi 30 minút pred jedlom znižuje hlad a znižuje tak isto príjem kalórií. Pokiaľ nahradíte sladené nápoje s vysokým obsahom kalórií ako džús alebo kolové nápoje, vodou, môže sa objaviť ešte väčší efekt počas vašej snahy o schudnutie. Niekomu stačí nahradiť iba sladké limonády a kilá idú dole.

Jedzte a objednávajte si menšie porcie

Veľkosť porcií sa v posledných niekoľkých desaťročiach zvýšila, najmä v reštauráciách. Väčšie porcie povzbudzujú ľudí, aby jedli viac, a to je tak spojené s nárastom hmotnosti a vznikom obezity. Zdvojnásobenie veľkosti večere zvyšuje príjem kalórií a pred spaním je to to najhoršie, čo pre svoje telo môžete urobiť. Väčšie veľkosti porcií sú spojené s obezitou a môžu podnietiť chuť k jedlu ako detí, tak dospelých. Už je dávno ten trend a tá doba, keď na vás rodičia kričali, aby ste dojedlli všetko, čo máte na tanieri. Dávajte si teda menšie porciea verte, že nebude koniec sveta, keď si na tom ostatnom pochutnáte neskôr napríklad ako na ďalšom jedle počas dňa alebo niekedy inokedy.

Jedzte bez rozptýlenia

Venujte pozornosť tomu, čo jete, pomôže vám to znížiť množstvo jedla, ktoré nakoniec zjete. Ľudia, ktorí jedia, keď sa pozerajú na televíziu alebo hrajú počítačové hry, môžu stratiť prehľad o tom, koľko už zjedli. A to tak môže spôsobiť prejedanie. Neprítomnosť počas jedla má väčší vplyv na váš príjem neskôr počas dňa. Pokiaľ pravidelne konzumujete jedlo pri sledovaní televízie alebo pri používaní elektornických zariadení, môžete neumýselne jesť viac. Tieto extra kalórie sa potom postupne pridávajú a majú dlhodobý vplyv na váhu. Venovať pozornosť jedlu vám pomôže jesť menej a schudnúť.

Spite dobre a vyvarujte sa stresu

Pokiaľ id eo zdravie, ľudia často zanedbávajú predovšetkým spánok a vystavujú sa stresu. Obe dve problematiky majú v skutočnosti silný vplyv na chuť k jedlu a na vašu váhu. Nedostatok spánku môže narušiť chuť k jedlu. Rovnako tak ako stres. Niekto v strese naopak dokáže hladovať, ale väčšina ľudí v strese potrebuje neustále niečo jesť, a predovšetkým tak nejaké sacharidy. Keď hormóny kolísajú, môže sa zvýšiť hlad a chuť k nezdravému jedlu, čo vedie k vyššiemu príjmu kalórií. Naviac neustály nedostatok spánku a stres môžu zvýšiť vaše riziko ochorenia, vrátane cukrovky a obezity. Zlý spánok a nadmerný stres môžu vyvážiť niekoľko dôležitých hormónov regulujúcich chuť k jedlu, čo spôsobí, že budete jesť viac.

Spísali sme pre vás niekoľko rád, ale určite by ich mohlo byť ešte viac. Za zmienku stojí napríklad tá klasická a obohraná, vynechajte výťah a choďte radšej po schodoch. Určite si aj vy sami na nejaké takéto nepísané a zdraviu prospešné pravidlo alebo radu spomeniete. Čo je ale napríklad zaujímavé - vedeli ste, v chudnutiu a stolovaniu hrajú veľkú rolu aj farby vášho prestierania a farby vaších tanierov? Hovorí sa, že pokiaľ máte okolo seba pri jedení žltú alebo orandžovú, budete mať väčší hlad. Naopak tak červená farba, a hlavne červené taniere, dokážu vašu chuť a váš hlad potlačiť. Možno je to spôsobené tým, žeje to farba krvi a farba "stopky". Skúste sami, čo na vás najlepšie zaberá a výsledky sa určite dostavia. Skvelé je mať aj nejakého partnera, ktorý bude mať rovnaký cieľ ako vy.

Chýba vám taký partner? Nie je nič jednoduchšie, zoznamte sa. Využite zoznamku online a skúste aj trochu tej vedy vďaka vedeckému zoznamovaciemu dotazníku.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: