Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Čo by ste mali s partnerom stihnúť do Vianoc?

18.december 2018
Čo by ste mali s partnerom stihnúť do Vianoc?

Vianočný čas a Štedrý deň sa blíži míľovými krokmi. Tak isto ste v strese, aby ste všetko stihli? Poradíme vám, ako to všetko stihnúť s ľadovým kľudom.

Vianoce sú zďaleka najočakavánejšie obdobie roka a mnoho ľudí začína s ich prípravou napríklad už aj niekoľko mesiacov skôr. Ale príprava sa môže ukázať ako najviac mätúca záležitosť, obzvlášť pokiaľ máte okolo deti. Z tohto dôvodu je vždy skvelý nápad pripraviť si všetko v predstihu, aby sa zabránilo zhonu okolo príprav na poslednú chvíľu. Čo je ale najhoršie, že len málokomu sa podarí toto všetko naozaj vyriešiť tak nejak dopredu. Všetci chcú mať Vianoce perfektné a občas sa stáva, že aj keď budete plánovať dopredu, tak sa vám bude všetko zdať rovnako nedokonalé a nedotiahnuté do konca. Ale verte, že na Vianoce nejde len o upratovanie, nablýskané okná a vytepované koberce. Vianoce sú o vzťahoch medzi ľuďmi, stretnutia s rodinou a priateľmi, ale tak isto o celkovej pohode a nálade. Existujú dôvody, prečo sa niektoré rozhodnutia o tom, čo všetko chcete do bodky a perfektne urobiť, zbaviť, čo naozaj počká a je nevyhnutné zariadiť. Z tohoto dôvodu je dobré si zostaviť zoznam najdôležitejších vecí, ktoré by ste mali urobiť pred Vianocami. Nezabudnite, že každému počas Vianoc záleží na rozdielných prioritách.

Čo môžete robiť okrem klasického každoročného vianočného zhonu?

Čakáme celý rok na Vianoce a ešte predtým, než si to uvedomíme, už sú zase preč. Poslednú vec, ktorú nechcete urobiť, je si 26. decembra uvedomiť, že ste zmeškali vaše obľúbené sviatočné tradície. Vianocenajrušnejšou dovolenkou roka a je ľahké zabudnúť na všetky zábavné veci, ktoré môžete urobiť. Pokiaľ chcete, aby sa toto sklamanie nestratilo, mali by ste si vytvoriť prehľadný zoznam vecí, ktoré môžete urobiť pred Vianocami alebo na Vianoce.

 • Ozdobte si svoj stromček napríklad hneď. Nemusíte čakať až do 24. Pokiaľ ho ozdobíte skôr, budete sa z neho aj dlhšie tešiť.
 • Sledujte vianočné filmy a rozprávky.
 • Ak bude sneh, postavte si snehuliaka.
 • Choďte si zasánkovať, ak máte na čom.
 • Vytvorte si anjela v snehu.
 • Pozrite sa na vianočné osvetlenie v okolí vášho mesta.
 • Ochutnajte, upečte a ujedajte koláče.
 • Ozdobte perníčky, ktoré si sami upečiete.
 • Vyrobte si rodinnú vianočnú fotografiu.
 • Počúvajte vianočnú hudbu.
 • Choďte si zakorčuľovať.
 • Noste vianočnú mikinu.
 • Urobte si nejaký krásny vianočný veniec.
 • Nezabudnite na vianočný kalendár, aby ste mohli každý deň počas decembra až do samých Vianoc jesť čokoládu.
 • Nájdite neuveriteľný darček, vďaka ktorému budú aj vaše vianočné dni nezabudnuteľné.
 • Urobte si svoj dokonalý a obrovský perníkový dom, ktorý bude znamenať, že je všetko pripravené na Vianoce.

Co byste měli s partnerem stihnout do Vánoc?

Dva týždne pred Vianocami

Ak ešte nemáte, je najvyšší čas kúpiť alebo navrhnúť perfektný darček pre vašu rodinu. Podeľte sa o svoju vianočnú radosť s ostatnými a nemusí to byť za cenu vykradnutia banky. Naplánujte, kedy vy a vaša rodina môže ozdobiť dom vianočnou výzdobou. Vytiahnite si vianočnú zásteru a upečtesi nejaké vianočné sušienky, perníčky a iné druhy skvelého pečiva. Nechajte pomôcť aj vaším deťom, väčšinou to všetkých na nejaký čas skvelé zabaví. Vytvorte si vlastný vianočný veniec pre vašu vchodovú bránu aj na predné dvere. Nie je to tak zložité, ako sa zdá. Korpus zakúpite za pár eur a čečiny si môžte natrhať sami na prechádzke. Ozdobiť ho môžete podľa vaších predstáv napríklad iba dary prírody alebo si zakúpiť nejaké drobnosti v zahradníctve, ktoré ho vianočne dozdobia. Medzitým, čo budete mať chvíľku času a všetko pripravené, môžete si tento čas oživiť napríklad hraním stolných hier s vašimi deťmi, ktoré vám tak skvelo pomohli s pečením koláčov.

Je to obdobie dobrej vôle, takže okrem darov charite, môžete pomôcť aj detským domovom akebo seniorom v domove dôchodcov. Vyrazte na vianočné trhy a užite si opäť tú skvelú a jedinečnú atmosféru. Vytvorte vlastné papierové retiazky, to je ďalšia skvelá zábavá pre deti, vďaka ktorej potom môžete svoj dom dozdobiť. Pripravte si nejaké sušené pomaranče, ktoré doplnia vaše vianočné ozdoby. Zarezervujte schôdzku pre vaše vianočné fotenie. Ozdobte si dom vianočnými svetielkami. Vytvorte si plán svojej štedrovečernej večere. Naplánujte nejaké zaujímavé aktivity počas vianočných sviatkov pre vaše deti a keď nemáte deti, vezmite svoje netere, bratrancov a len sa tak bavte. Naplánujte si aj jeden celý deň v pyžame, keď medzi sviatkami nebudete robiť vôbec nič. A naopak si zase dohodnite návštevy, ktoré k vám môžu počas vianočných sviatkov doraziť a s kým sa chcete v tento čas naozaj stretnúť.

Jeden týždeň pred Vianocami

Pokiaľ máte nejaké známe, pri ktorých hrozí, že by mohli počas sviatkov doraziť, presvedčte sa, že máte potrebné veci, keby chceli prespať. Pozrite vankúše, náhradné toaletné potreby, čaj a kávu atď. Zaveste si imelo. Je na čase zabaliť darčeky a urobiť to tak, aby ste nemali výčitky, že ste niečo odbili. Vianoce predsa prichádzajú raz za rok a nechcete si ich zkaziť tým, že dlho a vkusne vyberané darčeky zbalíte len tak nejak a len tak do niečoho. Počas vianočných sviatkov sú všetky dni veľmi rýchle, takže sa pozrite na zoznam rozhodnutí, ktorý ste urobili, a zistite, ktoré z nich ste dosiahli a ktoré z nich ste neurobili. To vám pomôže tak isto, keď vstúpite do nového roku. Kúpte si nový diár a kúpte ho aj svojim priateľom. Môže to byť jeden z darčekov, ktorý bude u vás doma pripravený, keby sa náhodou objavil niekto nečakaný a vy ste pre ňho nič nemali. Plánujte, kde a ako budete tráviť svoj Silvester. Nakupujte alebo nájdite všetky krásne obrusy a obrúsky s motívami na Vianoce a nechajte ich zapôsobiť v tejto sviatočnej atmosfére. Pokiaľ ste nestihli odoslať vianočné prianie, môžete to ešte napraviť. Pošta je síce v túto dobu veľmi vyťažená, ale razítko odoslania bude hovoriť, že ste to odoslali pred Štedrým dňom. Je týždeň pred Vianocami a nemáte stromček? Skúste medzi tými zbytkami, ktoré predajcovia ponúkajú, nájsť ten váš najkrajší. Nájdite CD s koledami.

Čo robiť na Štedrý deň

Choďte na Štedrý deň do kostola na omšu. Každý rok sú v tento čas kostoly plné a veľmi pekné. Vyjdite večer von a vychutnajte si vianočnú výzdobu vo vašom okolí. Sledujte rozprávky a skúšajte nové darčeky svoje aj vaších detí a príbuzných. Samozrejme, ak vám to dovolia. Užite si toto slávnostné obdobie naplno.

Vianoce by mali byť sviatky kľudu a mieru. Mali by ste sa na tieto dni tešiť, a nie sa stresovať, čo všetko nestihneme a čo všetko sa môže pokaziť. Nikdy nie je nič perfektné, aj keď to má sebalepší plán. Takže nebuďte puntičkári pedanti a užite si Vianoce a svoju dovolenku v kľude. Začnite napríklad nejakou novou vianočnou tradíciou  s rodinou a priateľmi, aby ste sa uistili, že každý rok bude rovnako výnimočný ako ten posledný.

Nepôsobia na vás Vianoce pozitívne? Ste sami? Už nemusíte, vedecký zoznamovací dotazníkfotozoznamka alebo partnerská zhoda podľa znamenia zverokruhu vám to môže pomôcť vyriešiť.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: