Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Prečo sa vám nedarí nájsť ten správny vzťah?

12.máj 2017
Prečo sa vám nedarí nájsť ten správny vzťah?

Už pri zoznamovaní je potreba vyvarovať sa určitých chýb. Pokúste sa zamerať na to, aby bol výber vášho partnera správny hneď od začiatku. Ako na to a kde začať s hľadaním?

Nájsť toho správneho partnera je veľmi ťažké. A niekomu sa to v podstate za celý život nemusí podariť. Ako to teda zariadiť, aby ste si našli toho pravého a strávili s ním zvyšok života? Aj keď ste sklamaní a otrávení z neustáleho hľadania, neskladajte svoje zbrane. Nie nadarmo sa hovorí, že nádej umiera posledná, chce to len vedieť ako na to!

Aké chyby robíte pri výbere vášho budúceho partnera?

Váš záujem dávate najavo veľmi

Skúste nechať veci voľne plynúť. Neplánujte hneď po prvej schôdzke, ako spolu strávite romantickú dovolenku a o spoločnom predĺženom víkende. Ak ste si súdení a je vám spolu dobre, obom, načas sa to dozviete a času na plánovanie spoločných výletov a dovoleniek bude veľa. Nechcite na začiatku nič uponáhľať svojou horlivosťou.

Nepodceňujte vzhľad

Síce môžete zo všetkých strán počuť, že na vzhľade vlastne vôbec nezáleží, ale nie je to tak úplne pravda. Váš vzhľad, vašu imidž a upravenosť uvidí váš partner ako prvú. A preto bude dobré, aby ste ani toto príliš nepodcenili. Snažte sa vyzerať pekne, prirodzene a dajte si aj pozor na to, ako sa správate a ako vystupujete.

Nechváľte sa

Možno sa vám to zdá ako najlepší spôsob, ako zaujať, ale nie je tomu tak, je to presne naopak. Nikdy nedávajte na prvých schôdzkach na obdiv vaše zásluhy, váš majetok a vaše vplyvné známosti. Vášho potencionálneho partnera tým môžete naopak iba vyľakať.

Nehovorte o svojich bývalých známostiach

Nerobte zo seba obeť a nerobte zo seba ani tých uvedomelých, ktorým je to vlastne jedno. Keď budete prepierať svoje vzťahy s tým, že vy ste tí chudáci, ktorým bolo ublížené a oni tí blbci, môže sa váš partner vyľakať, pretože sa tak raz budete vyjadrovať napríklad aj o ňom. Pokúste sa o vašich bývalých najlepšie nehovoriť, aspoň zo začiatku, aby ste sa vyhli svojim neprimeraným emóciám.

Hovorte tak akurát

Nechajte toto druhého, aby sa tiež vyjadril. Je pochopiteľné, že ak sa vám potencionálny partner páči, budete mu chcieť oznámiť čo najviac. Niekedy to ale môže byť na škodu. Je samozrejmé, že nechcete, aby bolo pri stole ticho, ale nebojte sa, že ak sa mu páčite, tak že by mlčal tiež. A ak sa bude nudiť, pretože vy ho nepustíte k slovu, nemusí nabudúce už doraziť.

Prekliate ružové okuliare

Prvého pol roka ich má asi každý, niekomu spadnú rýchlejšie, niekomu to trvá dlhšie. Je jasné, že najprv budete jeho správanie ospravedlňovať a budete si ho sami pre seba obhajovať, ale až tieto ružové okuliare odpadnú, nebudete sa stačiť čudovať. Niekedy už môže byť dokonca neskoro. Takže všetko, čo sa vám na začiatku nepáči, neospravedlňujte, ale myslite na to, že vás tieto veci budú štvať vo vašom vzťahu stále, nemôžete ich ospravedlňovať do nekonečna.

Chcite vedieť, čo partner očakáva

Hneď na prvých schôdzkach je dobré si vyjasniť, čo vy a váš potencionálny partner od vzťahu očakávate. Niekto môže chcieť povyrazenie a druhý naopak vážny vzťah, ak si toto nevyjasníte hneď na začiatku, môžete zbytočne strácať čas a ušetríte si pár slzičiek, ktoré prídu neskôr, keď sa to dozviete medzitým, čo budete dúfať a jeho správanie voči vám ospravedlňovať.

Prečo sa vám nedarí nájsť ten správny vzťah?

Čo teda urobiť preto, aby ste sa dopúšťali chýb

Najprv je dobré sa zamyslieť, čo od vášho potenciálneho partnera aj vzťahu vlastne očakávate. Začnite od seba, spíšte si, čo naozaj chcete, špecifikujte svoje požiadavky a premýšľajte, čo potom môžete z výpočtu vašich požiadaviek vypustiť, aby ste si stále zachovali tú svoju hlavnú víziu a predstavu. Keď si stanovíte a zistíte, čo naozaj chcete, môžete začať hľadať a budovať nejaký dlhodobý a perspektívny vzťah. Skákať zo vzťahu do vzťahu len preto, že sa cítite sami, nemá veľmi veľkú budúcnosť.

Kde hľadať a kde sa porozhliadnuť?

Priatelia v sieti

Päťsto priateľov na sieti, tak prečo by medzi nimi nemohol byť ten správny partner. Poznáte všetkých naozaj dobre? A ak ste si istí, že medzi vašimi existujúcimi virtuálnymi priateľmi nie je nikto taký, nebojte sa skúsiť internetovú zoznamku. Na sieti sa nepohybujú len divní ľudia, blázni, ženáči hľadajúci milenky, ale aj takí, ktorí len nemajú čas a možnosti, rovnako ako vy, aby sa zoznámili bez pomoci internetu.

Kolegovia a spolužiaci

Prezreli ste si niekedy poriadne vašich kolegov alebo kolegyne? Aj tu sa môže ukrývať niekto normální, čo len nemá šťastie na zoznámenie a nájdenie toho pravého. Neznamená to, že sa musíte hneď vrhať na prvého kolegu, ktorého stretnete alebo na toho, ktorý by vám pripadal, že by za to stál. Skúste si o ňom alebo o nej niečo zistiť a možno uvidíte, že majú rovnaké záujmy ako vy a boli by ste skvelý pár. Na vzťahy na pracovisku je potrebné ísť opatrne a uvážene, keby sa totiž niečo nepodarilo, môže to mať pre vás oboch nedozerné následky, čo sa týka pracovnej stránky a pracovných príležitostí.

Starí známi

Ozvala sa vám stará známa kamarátka s tým, že vás pozýva na rande? Prečo neísť? Ak dopredu neviete o tom, že má manžela a štyri deti, tak to skúste. Namiesto jedného večera pri televízii si zaspomínate, príjemne porozprávate a ktovie, trebárs aj iskra preskočí.

Kamaráti kamarátov

Nechajte sa pozvať vašimi známymi, nechajte ich, aby si zahrali na dohadzovačov. Možno sa medzi ich známymi nachádza niekto, kto bude pre vás ten pravý.

Ak sa chcete skutočne zamilovať, musíte ísť svojej láske naproti. Hľadanie je ťažké a zdĺhavé, ale oplatí sa. Nikdy neviete, kde na vás tá pravá láska čaká a ako vám to ten váš osud nalinkoval. Stačí mať len oči dokorán pri prechádzke, nákupe a iných bežných činnostiach, ktoré vykonávate v meste, kde bývate, je jedno, či je to Prešov alebo Bratislava.

[Kač]

Zdieľajte tento článok na: