Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Aký šport zvoliť?

28.máj 2015
Aký šport zvoliť?

Ktorý šport vám najlepšie dokáže pomôcť s krásnou postavou? Je lepšie robiť aeróbne cviky, alebo posilňovať? Záleží, čo vlastne potrebujete. My dievčatá väčšinou chceme jednoducho schudnúť, a preto je lepšie zaradiť viac športov, ktoré spália kalórie najlepšie. Samozrejme je potrebné zaradiť aj to cvičenie, ktoré vám svaly posilní, ale na druhej strane je potrebný aj odpočinok, zmena jedálnička a hlavne vás to musí baviť.

Ak vás ten pohyb baviť nebude, nebudete cvičiť pravidelne ani dlhodobo. Z akých športov, ktoré sú najlepšie na spálenie kalórií, vybrať?

Chôdza a nordic walking

Beh je predsa len náročnejší, najmä ak sa rozhodnete zo dňa na deň začať so sebou niečo robiť. Začnite teda chôdzou a postupne prechádzajte na tzv. "indiánsky beh", než sa vypracujete k behu klasickému. Chôdza je najjednoduchšia, stačí minimálne 15 minút denne, kedy stačí dodržiavať pravidlá ako, že nebudete telefonovať, hovoriť a budete sa snažiť udržať svižnejšie tempo po celú dobu prechádzky. Veľkým hitom sú aj palice, ktoré sa využívajú na pohyb, ktorý sa nazýva nordic walking. Pri tejto aktivite zapojíte celé telo a môžete ho vykonávať bez ohľadu na vek.

Beh

Ak zvládnete chôdzu a budete chcieť pridať v aktivite, začnite behať. Pohyb na čerstvom vzduchu je úžasný relax. Kúpte si kvalitnú športovú obuv, ktorá sa dá zohnať v dnešnej dobe za pár eur. Vo všetkých obchodoch vám s ich výberom radi pomôžu, tak si to môžete naozaj užívať. Behom si zvýšite kondíciu, zrýchlite metabolizmus a nič vás to, okrem investície do obuvi na začiatku stáť nebude. Pozor si len dajte, akú máte techniku, je dobré sa buď s niekym, kto sa vyzná, poradiť alebo si načítať pár informácií. Ak budete mať zlú techniku, môžete si ublížiť. Začnite pomaly a zaťažujte vaše kĺby postupne.

Jazda na bicykli

Jazda na bicykli je jeden z ďalších najlepších kardio pohybov. Je to skvelý spôsob ako schudnúť. Dokonale pri ňom spevníte zadok, pohyb na čerstvom vzduchu vás povzbudí a zlepší náladu a už nehovoriac o zlepšení vašej fyzickej kondície. K jazde na bicykli nepotrebujete žiadny manuál, žiadne špeciálne školenie. Na bicykli nás naučili už naši rodičia. A ako sa sa hovorí, čokoľvek sa dá zabudnúť , ale jazda na bicykli nikdy. Takže nasadnite a vyrazte.

Tanec

Ak vás nebavia žiadne športy, skúste tanec. Bez driny a pri hudbe dokážete športovať formou tanca . Zapojíte celé telo, budete mať radosť z pohybu a ak sa mu budete venovať 30 minút párkrát v týždni, pôjde váha dole sama . Z rôznych druhov tancov, môžete navštevovať napríklad zumbu, alebo si doma pustite rádio a vyblbnite sa.

sport

Aerobic

Každá z nás už niekedy vyskúšala aerobic. V niektorých menších mestách je to dokonca jediná možná aktivita, ktorú je možné navštevovať. Keď si párkrát týždenne zaskákate pri aerobiku na veselú a svižnú hudbu, bude to to isté, ako by ste sa zúčastnili nejakého tanca. Samozrejme je dobré si vybrať aj vhodný program, môžete cvičiť aerobic alebo môžete robiť v rámci aerobiku napríklad step. Je to len na vás, čo vám bude viac vyhovovať, viac baviť a na čo sa viac cítite fit.

Kolieskové korčule

Ak viete na korčuliach, sú v lete kolieskové korčule ďalší zo super športov na účinné spaľovanie. Ak máte v okolí dobrý terén na jazdu, neváhajte. Precvičíte a posilníte celé telo, hlavne vnútornú časť stehien a zadok. Pri korčuľovaní po asfalte dokážete spáliť až 450 kalórií za 30 minút a ani vám to nepríde.

Plávanie

Plávanie je výborné na posilnenie chrbta a chrbtových svalov. Všimli ste si, že profesionálny plavci majú široké ramená? Pri plávaní párkrát týždenne toto samozrejme nehrozí, ale chrbát sa posilní a prestane vás bolieť. Plávaním spálite až 500 kalórií za hodinu. Ak cvičíte vo vode či plávate, tak vďaka odporu vody spotrebujete viac energie.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: