Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Prekvapte ju, vezmite ju tancovať

25.november 2022
Prekvapte ju, vezmite ju tancovať

Ak už neviete, ako na svoju vyvolenú, vezmite ju tancovať. Spoločný pohyb, skvelá zábava, hudba, podmanivá atmosféra, tomu nemôže žiadna odolať. Takmer každá žena sa čas od času rada zavlní v bokoch a zatancuje v náručí muža.

Nemusíte hneď platiť sebe i svojej milej kurzy tanca alebo začať navštevovať tanečnú akadémiu, aby ste na parkete ohúrili trojitou otočkou alebo predviedli zdvíhačky. Tancom môžete okoreniť vaše rande, večeru dodáte akúsi pomyselnú zlatú bodku na záver. Každému sa páči niečo iné, niekoho rozprúdi vášnivé tango a iný bude radšej pogovať na koncerte. Výber je len na vás. Keby tanec bol nezáživný a nudný, neinšpiroval by filmových tvorcov, scenáristov či dramaturgov. Vyvoláva emócie, prebúdza lásku medzi dvomi ľuďmi a funguje ako terapia.

Tancom možno vyjadriť všetky emócie, túžby, zármutok a vášeň, vaše telo sa dostáva do úplnej harmónie s vašou dušou. Je to jedinečný spôsob odreagovania, človek sa uvoľní po všetkých stránkach, vypustí všetky negatívne myšlienky, zlé predtuchy. Rezonuje s hudbou a dostáva sa do prívalu náhlej obrovskej vlny energie, ktorá človeka naplní radosťou, silou a životným elánom. Nezáleží na druhu tanca, výsledok je v podstate rovnaký u všetkých. Tanec nejde pochopiť, musí sa cítiť. Možno si vybavíte scénku z Hriešneho tanca, kedy Patrick Schwayze položil ruku Jennifer Grey na svoje srdce a hovoril: "Buch, buch. Buch, buch. "V podstate tým jednoducho vyjadril samotnú podstatu tanca, pohybu v rytme hudby, tela i duše.

Partner by mal vždy viesť

vezmite_ju_tancovat

Tanec v páre pomáha ľuďom k oveľa hlbšiemu porozumeniu vzťahu medzi nimi. Tesný fyzický kontakt, harmonický pohyb, súzvuk dvoch tiel i duší. Tanec neznamená sex, mal by byť nezachytiteľným zhmotnením súhry dvoch ľudí. Naozajstný profesionálny tanečný pár spolu nechodí, ale tancuje! Na druhú stranu dvaja ľudia, ktorí medzi sebou cítia príťažlivosť, a začína u nich rozkvitať púčik lásky, môžu tanec pojať ako predohru a ako skúšku harmónie pri ich fyzickom kontakte.

Párové tancovanie má svoje pravidlá, v spoločenskom tanci partner vždy vedie. Nezáleží, či práve tancujete waltz, salsu alebo sa pohybujete v pomalom rytme, partnerka by mala do partnera vložiť všetku svoju dôveru a nechať sa viesť. Partner by ju mal vodiť bezpečne a nevystavovať ju lakťom iných tanečných párov v okolí. Žena je v páre ozdobou. Niekomu základný popis tanca môže pripomínať rady do života od našich babičiek.

Aký tanec zvoliť?

Rozhodnutie, čo si zatancovať, závisí od vkusu. Napriek tomu každý tanec je niečím charakteristický a vyvoláva v ľuďoch určité emócie. Záleží, ako sa cítite, čo si prajete alebo úplne oportunisticky, čo chcete u partnerky dosiahnuť.

Veľmi populárna sa medzi ľuďmi stala salsa, ktorá je hravá, zvodná a vášnivá. Priateľku môžete vytiahnuť napríklad na salsa party v Bratislave alebo v Košiciach. Ide v podstate o otvorený tanečný večer, kedy DJ púšťa len muziku na salsu, merengue alebo bachatu. Všetci si tancujú sami pre seba. Nečakajte tanečný kurz pod vedením lektora. Panuje tu uvoľnená atmosféra, ľudia popíjajú na bare, napriek tomu ktokoľvek skúsený vám zaiste veľmi rád ukáže základné tanečné kroky.

[paf]

Zdieľajte tento článok na: