Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Ako to stihnúť a nezblázniť sa...

1.jún 2016
Ako to stihnúť a nezblázniť sa...

Dá sa svadba naplánovať za jeden mesiac? Dá!

Kľúčom k tomu, aby sa to podarilo, je, že prestanete panikáriť a zameriate sa na všetky úlohy, ktoré sa vás týkajú a ktoré máte na dosah ruky. Všetko je oveľa jednoduchšie, než si myslíte. Tu je "ťaháčik" proti vášmu zrúteniu z organizovania takejto jedinečnej udalosti, ako je svadba.

Ako plánovať svadbu za 30 dní?

Zostáva 30 dní

Zamerajte sa na najdôležitejšie veci: rozpočet, zoznam hostí, predstavu

Položte si otázku: "Aký veľký a možný je váš rozpočet?" Zamyslite sa nad tým, či chcete svadbu malú alebo väcšiu. Máte nejaký sen, ako by mala vyzerať? Dajte dohromady svoje predstavy a porovnajte váš možný rozpočet. Samozrejme platí, že čím viac hostí, tým viac peňazí budete potrebovať. Pretože chcete svadbu zorganizovať za kratší časový úsek, bude potrebné sa zároveň so všetkými dohovoriť, či už nemajú nejaké iné dôležité plány. Spíšte zoznam známych, ktorých chcete pozvať. Najviac svadieb sa koná v lete, čo je zároveň aj doba plánovaných rodinných dovoleniek. Prípadne počítajte s tým, že všetci pozvaní asi nedorazia.

Stanovte dátum, nájdite si miesto a zadajte si rezerváciu

Veľa miest už môže byť zarezervovaných. Zvážte teda aj iné miesta vo vašom okolí, ktoré by prichádzali len trochu do úvahy. Zvážte aj netypické miesta, tu je väčšia možnosť, že bude voľno, aj keď možno bude zložitejšie dohovoriť na tomto mieste to všetko ostatné. Zajednajte si termín vašej svadobnej hostiny a miesto, nikto nehovorí, že musí ísť o drahú reštauráciu. Je možné využiť záhradu alebo úplne iné priestory vo vašom mieste bydliska.

Kúpte si svadobný diár, pozrite si webové stránky

Webové stránky pre pomoc s organizovaním svadby, sú zadarmo. Je to jeden z najlepších spôsobov, kde sa dá zohnať inšpirácia a prípadná originalita. Navyše tu dokážete získať rýchlo informácie, ktoré budete potrebovať k rýchlemu zorganizovaniu vašej úžasnej a nezabudnuteľnej svadby.

Rozošlite a rozneste pozvánky

Záleží na Vašej osobnej alternatíve, ktorá vám bude vyhovovať. Zájdite do blízkeho papiernictva alebo sa porozhliadnite po internete, aké oznámenia sú v ponuke. Nájdete všade aj veľa vzorov, aby ste si oznámenia vytvorili sami. Ak máte krásny rukopis, môžete si ho napísať sami. Dôležité je tu uviesť, či sa jedná len o oznámenie o svadbe, či zároveň pozvanie k stolu a či bude potrebné doplniť informácie napríklad o mapku alebo vaše webové stránky, kam si môžete zadať, aké dary by ste si priali dostať.

Vyberte si svadobné šaty

Za tak krátku dobuuž nestihnete nechať si ušiť šaty na zákazku. Ale vo všetkých mestách je veľa svadobných salónov. Rýchlo môžete svadobný oblek či šaty zohnať na internete alebo v rôznych bazároch, ktoré sú pre predaj svadobných vecí a oblečenia predurčené. Obíďte pár predajní a porozhliadnite sa po tých vašich vysnívaných.

Plánování svatby

Zostáva ešte 25 dní

Zarezervujte fotografa

Bude to asi trochu oriešok, pretože to bude na poslednú chvíľu, ale predsa len ešte nejaký čas zostáva.

Rezervujte si kameramana

Video zo svadby pre vás bude po rokoch určite krásna spomienka. Skúste zapátrať, či nemáte vo svojom okolí niekoho, kto by mohol byť vaším kameramanom. Možno nebude potrebné platiť drahého profesionála.

Vyberte si tortu, koláčiky a všetko čo sa týka dobrôt

Ak už viete, ako bude vaša svadba vyzerať, dojdite si zarezervovať vašu svadobnú tortu. Vyberte druh cesta, krém, svadobné figúrky. S ohľadom na počet pozvaných ľudí a prípadnú výslužku, objednajte aj koláčiky a ostatné drobné tortičky či zákusky.

Navštívte kvetinárstvo

Inšpiráciu môžete získať na internete alebo priamo v kvetinárstve. Každé kvalitné kvetinárstvo si vedie album už zrealizovaných zákaziek. Pre urýchlenie vašej spolupráce bude určite dobré, ak zložíte aj určitú zálohu.

Dohodnite si kaderníka a vizážistu

Veľmi dobré bude, ak sa vám podarí, dohodnúť si pred-termín na skúšku. Mohlo by sa stať, že bez skúšky by nebol účes perfektný a make-up by sa nehodil.

Rezervujte si kapelu alebo DJ

Máte odporúčanie niekoho z okolia? Neváhajte a volajte, aby ste sa dohovorili na vašom vybranom a požadovanom termíne. Overte si, aký repertoár má daná kapela a či je hudba vhodná k vami zvolenému a vybranému štýlu vašej svadby.

Zostáva už len 20 dní

Zachovajte pokoj.

Naplánujte obrad a dajte dohromady celodenný program

Miesto, dátum a hodinu obradu už viete, skúste spísať aj ten zvyšok v celodennom časovom harmonograme. Nachystajte si muziku, po ktorej túžite, eventuálne si spíšte sľuby a overte si, aké doklady sú potrebné v deň D na uzavretie manželstva, ak chcete civilný alebo cirkevný obrad.

Medové týždne

Máte ich v pláne? Rozhodnite o svojich medových týždňoch teraz. Ak vám bude stačiť last minute, naplánujte si v práci aspoň termín dovolenky. Ďalšou možnosťou je zájsť priamo do cestovnej kancelárie a vybrať zájazd tam.

Snubné prstene

Nastal najvyšší čas na výber snubných prsteňov. Vyberať môžete na internete, v zlatníctve, na blšáku, v obchode so starožitnosťami, alebo použiť prstienky, ktoré ste zdedili napríklad po svojich starých rodičoch.

Už sa to blíži, už len 15 dní

Objednávky

Overte si všetky vaše objednávky, ktoré ste vytvorili v kvetinárstve, v pekárni, cukrárni, vo svadobnom salóne, u fotografa či niekde inde. Dolaďte detaily týkajúce sa účesu, make-upu, atď.

Nakúpte si závoj, topánky, doplnky

Zožeňte si niečo modré, nové, staré, požičané a kúpte si podväzok, krásne a zároveň pohodlné topánky, šperky a nezabudnite ani na závoj. Niečo starého pre zachovanie rodovej línie a niečo nové preto, aby sa vám podaril nový začiatok.

Program

Dajte dohromady konečný zoznam hostí na základe potvrdených pozvánok. Spíšte definitívnu verziu vášho celodenného svadobného dňa.

Posledných 10 dní

Potvrďte a odošlite všetky nedokončené platby, potvrďte si so všetkými, pri ktorých máte niečo objednané či dohodnuté, konečné časy.

Nakúpte darčeky, ktoré chcete nechať hosťom na pamiatku. Každá malá drobnosť ich poteší.

Za necelý týždeň je to tu, zostáva 5 dní

Dajte si dohromady stužky, krepovacie papiere, balóniky či iné dekorácie, ktoré chcete použiť na ozdobenie áut či prípadne na ozdobenie vašej záhradnej po-svadobnej párty.

Pripravte si "oblečenie" na svadobnú noc.

Veľa šťastia!

[kač]

Zdieľajte tento článok na: