Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Ako si užiť s partnerom letnú dovolenku?

25.august 2015
Ako si užiť s partnerom letnú dovolenku?

Leto je zároveň dobou dovoleniek. Je to ideálna doba na zoznamovanie, ale tiež na stretnutie sa s inými partnerskými dvojicami. Sú dva druhy, jedny dvojice sú vystresované zo svojich ukričaných detí a druhé sú šťastné, zamilované a spokojné. Ako to teda urobiť, aby vaša dovolenka bola jednoducho "na pohodu"?

Plánujte a vymýšľajte

Sedíte večer pri televízii a pcháte sa zemiačikmi, urobte si miesto toho malú poradu. Pobavte sa o svojich snoch a predstavách a skúste si vymyslieť plán, ktorý sa bude týkať toho, ako strávite svoju dovolenku. Základom je komunikácia. Pamätajte, že čo sa páči jednému, nemusí sa páčiť druhému. Ak bude potrebné, diskutujte napríklad hneď niekoľko večerov, než nájdete spoločné východisko. Čím viac času tejto príprave venujete, tým viac inšpirácie vás napadne na strávenie spoločných chvíľ.

Opýtajte sa vašich detí, akú majú predstavu

Rodinná dovolenka by sa mala plánovať s úplne všetkými členmi domácnosti, ktorích sa to týka. Deti by sa mali, od určitého veku, na príprave tiež podieľať. Naučte ich, že je potrebné komunikovať. Dajte si pozor, aby ste v nich nevyvolali pocit, že všetko je už zariadené a že už sa len musia podriadiť a počúvať konečné rozhodnutia. Ak chcú ísť deti radšej pod stan, k rybníku a užiť si dobrodružstvo v lese, popremýšľajte o ich prianiach a neberte ich na ľahkú váhu. Vo výsledku to môže byť lepší zážitok a najlepšia voľba aj pre vás.

Pozvite na dovolenke svoju partnerku alebo partnera na miestnu špecialitu

"Láska prechádza žalúdkom." Nech už ste kdekoľvek, zájdite si s partnerkou/partnerom do miestnej reštaurácie na národnú špecialitu. Ochutnanie nového, neznámeho jedla a vyskúšanie miestneho nápoja bude pre vás spoločný gurmánsky zážitok, ktorý neskôr posilní vaše spomienky na spoločnú dovolenku.

Doprajte si relaxáciu

Takmer každý miluje masáže. Nechajte sa rozmaznávať a skúste si zarelaxovať pod rukami skúsených masérov. Ak vás masáže aj napriek tomu nelákajú, skúste napríklad pivné alebo čokoládové kúpele.

Trocha extrému

Skúste sa trochu odviazať. Každý deň chodíte len z práce do práce a na dovolenku sa tešíte celý rok. Skúste teda aj nezvyčajné zážitky a športy, ako je napríklad Float Boarding (jazda na vodných lyžiach). Čím viac zážitkov budete mať, tým viac budete na vašu dovolenku spomínať.

Prechádzajte sa aj v noci

Využite romantickú atmosféru nočného mesta a vyrazte s partnerom/partnerkou na nočnú prechádzku. Rozsvietené nočné lampy, šumenie mora a svit mesiaca môžu byť správnymi pomocníkmi na obnovenie romantiky vo vašom dlhoročnom vzťahu.

Prebuďte v sebe romantickú stránku

Pre niekoho otrava, ale pre mnohých to pravé a správne gesto. Urobte si piknik v tráve, choďte sa spoločne večer vykúpať, usporiadajte večeru s dobrým vínom na pláži. Keď popustíte uzdu svojej fantázii, uvidíte ako bude vaša druhá polovička nadšená.

Prenajmite si chatu

Ak chcete zostať niekde na dosah domova, skúste si prenajať chatu. Choďte niekam, kde to nepoznáte. Môžete vyraziť na výlety, jazdiť na bicykli a všemožne preskúmavať okolie. Bezpochyby si užijete veľa krásnych okamihov, na ktoré budete dlho spomínať.

Festivaly a koncerty

Leto ešte neskončilo, máte veľa možností zohnať lístky na posledné fesťáky, ktoré sa ešte organizujú. Skúste zakončiť leto inak. Vyrazte spolu na poriadnu akciu.

Vezmite deti do aquaparku

Už máte kúpanie v rybníku či kúpalisku plné zuby? Skúste aquapark, môžete si tu na rozdiel od vonkajšieho kúpaliska dopriať perličkový kúpeľ, aqua-aerobic, morské vlny či veľa iných atrakcií, ktoré vaše deti nadchnú.

Výlety

Celý rok na to nemáte čas, tak práve preto je leto a vaša dovolenka jedinečnou príležitosťou na rôzne výstupy s batôžkom. Ponúka sa pochod v príjemnom tieni uprostred lesa s cieľom zdolať rozhľadňu alebo inú výškovú stavbu. Po ceste môžete skúsiť šťastie s nachádzaním húb či trhaním lesných plodov, z ktorých si potom môžete urobiť spoločnú večeru a u tej prediskutovať zážitky z výletu.

Po návrate z dovolenky sa snažte užívať si ďalej

Občas sú ľudia po návrate z dovolenky nostalgickí a v ich myšlienkach sa začínajú vytvárať predstavy o tom, že už je dovolenke koniec a je potrebné niečo so svojím životom robiť. Vidia pred sebou len nudu a prácu. Vôbec to tak byť nemusí. Žite každý deň tak, ako keby to bol váš posledný. Snažte sa chodiť ďalej na spoločné večere, doprajte si ďalej rozmaznávanie a relaxáciu, chodievajte často plávať aj keď napríklad len do bazéna a hlavne neprestávajte žiť svoje sny. Každý sen sa môže stať skutočnosťou. Dobre vám môže byť aj doma.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: