Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Partner ma nepriťahuje

17.január 2019
Partner ma nepriťahuje

Partner vás nepriťahuje alebo vy nepriťahujete partnera? Môže za tým byť oveľa väčší problém, než si myslíte. Skúste vzťah medzi vami oživiť alebo prísť na to, ako pritiahnúť toho, ktorého chcete.

Môj partner ma nepriťahuje, čo s tým?

Tento problém je častejší než si myslíte. Mnoho žien je vydatých za muža, ktorý ich sexuálne nepriťahuje. Môžu k tomu mať rôzne dôvody, ale väčšinou si partneri musia "voniať". Možno že ich nikdy nepriťahovali, alebo sa možno časom stávali menej a menej priťahovanými. Niekedy manželky milujú svojich manželov, niekedy sa im iba páčia, a niekedy ani to nie. Existuje veľa aktivít, čo môžete urobiť, aby ste zaistili, že tento nedostatok atraktivity neovplyvní vaše manželstvo po dlhú dobu. Vzťahy sú divné a tak isto sa postupom času menia. Ako sa čas a okolnosti menia, očakávame, že príťažlivosť, zostane konštantná. Takže čo sa stane, keď vám váš partner povie, že už ho nepriťahujete, ale aj cez to vás miluje? Pre niekoho šok a pre niekoho nakopnutie tým správnym smerom.

Očakávania, ktoré prichádzajú s partnerstvom a manželstvom

Existujú isté očakávania, ktoré vynikajú, než a dvaja ľudia zasnúbia a potom aj keď sa vezmú. Očakáva sa, že manželský pár bude mať medzi sebou fyzicky a emocionálne intimný a konkrétne nedostatok fyzickej dôvernosti môže spôsobiť problémy vo vzťahu, a to ako emocionálne, tak aj psychické.

Dôvody, prečo ženy nie sú priťahované k manželom

Existuje mnoho dôvodov, prečo vás váš partner nepriťahuje. Dôležitou vecou, ktorú je treba zvážiť, je to, čo môžete urobiť pre nápravú týchto otázok a problémov. Otvorená komunikácia je dobrým miestom k zahájeniu a následnej náprave. Nenechajte svojho manžela vo vedomí, že je všetko v úplnom poriadku. Udržujte dialóg medzi vami oboma otvorený.

Prestal vás priťahovať

Príťažlivosť je ako taká obojsmerná ulica, takže je možné, že váš partner už nebude mať záujem o intímnosti s vami, čo môže spôsobiť, že sa budete cítiť rovnakým spôsobom. Môže tak isto prestať vyjadrovať svoju lásku k vám spôsobom, ktorému rozumiete a ktorý dokážete a chcete príjmať.

Ako spôsobiť aby ste obnovili príťažlivosť medzi vami

Niektoré stratégie, ktoré môžete vyskúšať a ktoré môžu pomôcť rozvinúť väčšiu príťažlivosť voči vášmu partnerovi alebo prinajmenšom spôsobiť, že sa jeho atraktivita v očiach zvýši.

Urobte niečo vzrušujúce

Vzrušujúce aktivity zvyšujú sexuálnu príťažlivosť vo všetkých partnerských vzťahoch. Takže sa pokúste vybrať nejakú aktivitu, ktorú ste rped tým nerobili ani jeden z vás, niečo,  v čom sa vám obom nahrnie krv správnym smerom a naštartuje sa adrenalínová pumpa. Môžete vyskúšať nejaké netradičné aktivity a športy, môžete skúsiť skákať s padákom alebo čokoľvek, čo vám krv poriadne rozprúdi a odpúta myšlienky od každodenného stresu a povinností.

Partner mě nepřitahuje

Zatiaľčo to môže znieť divne, existujú dôkazy, ktoré podporujú to, že keď si dvaja hlboko hľadia do očí dlhšiu dobu, zvýši sa príťažlivosť medzi nimi. Skúste len tak pozerať vášmu partnerovi do očí dlhšiu dobu, na konci to môže vyzerať trochu strašidelne, ale stojí to zato. Trikom nie je niečo hovoriť, ale udržať oči otvorené. Začnite tým, že si to skúsite asi na dve minúty a uvidíte, ako sa budete cítiť.

Intimnosti spájajú partnerov spoločne prostredníctvom produkcie oxytocínu, hormónu uvoľneného počas orgazmu, ktorý zvyšuje pocit lásky a väzby medzi párom. Sila dotyku. Ako sexuálne, tak aj romantické dotyky zvyšujú pocit intimity medzi párom. Vzhľadom k tomu, že toto dotýkanie je vyhradené iba pre partnerov, ktorí sa milujú, je myšlienka, že nikto iný na svete vám nemôže poskytnúť takú radosť, samozrejme. Rovnako ako akým spôsobom sa zrovna ten váš partner správa. Ženy, ktoré majú pravidelne intímne uspokojenie alebo zvýšené intímne potešenie, majú lepšiu náladu a tak isto šťastnejší život. Intímnosti znižujú stres ako u žien, tak u mužov, čo robí prechádzku spoločným životom príjemnejší, navzdory vzostupom a poklesom každodennej existencie. Keď vy a váš manžel máte intímne chvílky pravidelne, zlepšuje sa jeho tendencia a zlepšuje sa aj správanie vášho empatického partnera ešte o kúsok viac. Táto potreba dôsledného potešenia je biologický prepojená s mužmi aj ženami.

Čo robiť, pokiaľ sa vašej partnerke alebo partnerovi nepáčite

Ako môžete ako žena zvýšiť svoju atraktivitu v očiach svojho partnera? A ako môžu muži zabodovať pri svojej partnerke?

Športujte

Pre ľudí môže byť ľahké prestať sa o seba starať čo sa týka športovania. Vytvorte si tzv. cvičebnú rutinu, ktorá je založená na rastúcej sile a strate tuku. Je to rovnaký prístup, aký by ste mali aplikovať tak isto na vaše stravovacie návyky, vynechajte nezdravé potraviny a začnite jesť rozumne.

Šaty robia človeka

Môže to vyzerať ako klamstvo, ale nie je to tak. Mnohé ženy si myslia, že im stačí vlasy zviazať do copu a ísť. Nechajte si urobiť dobrý účes a začnite si ho pravidelne upravovať. To isté platí aj pre mužov, pretože to, že použijete holiaci strojček na tri milimetre, sa nehodí naozaj každému.

Zamerajte sa na partnera alebo partnerku

Miesto toho, aby ste vždy premýšľali iba o vašom potešení a uspokojení, snažte sa venovať pozornosť tak isto svojmu partnerovi a jeho potrebám. Udržujte otvorenú komunikáciu a vypracujte stratégiu, ako pracovať na návrat k intimite, ktorú ste kedysi mali. Je jasné, že úplne rovnako ako na samom začiatku to nebudete, ale keďže sa už tak nejak poznáte, môže to byť ešte lepšie. Viete predsa, že sa tomu druhému páčite, tak prečo si takéto veci neodplácať.

Choďte do manželskej poradne

Dobrý rodinný terapeut môže pomôcť vám a vašej manželke pracovať prostredníctvom vaších otázok ohľadne intimity. Pokiaľ sú v izby problémy, existujú ďalšie problémy vo vašom manželstve, ktoré nie sú riešené správny spôsobom. A tak je potrebné sa na celý vzťah a intimitu zamerať komplexne.

Buďte realisti

Navzdory takmer všetkým romantickým filmom, ktoré môžete zhliadnuť, musíte mať tak isto svoje realistické očakávania, pokiaľ ide o partnera, ktorého chcete. Bez ohľadu na to, ako veľmi sa snažíte, môže sa stáť, že niektoré osoby opačného pohlavia proste neoslovíte, aj keby ste sa snažili akokoľvek. Zamyslite sa nad svojimi očakávaniami a buďte realisti vo svojich redstavách o svojom budúcom partnerovi.

Skúste svoj vzťah oživiť a nájsť späť svoju vzájomnú príťažlivosť. Niekedy sa to podarí a niekedy to už proste nejde, ani po návšteve odborníkov. Nenechajte sa otráviť jedným vzťahom a skúste sa zoznámiť znovu. Možno to tentokrát výjde a väčšinou platí, že rozbitý vzťah nezlepíte, zrovna tak ako rozbitý hrnček, nikdy nebude rovnaký ako predtým. Skúste sa zoznámiť pomocou vedeckého zoznamovacieho dotazníka alebo podľa partnerskej zhody podľa zverokruhu.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: