Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Ako sa mu dostať pod kožu?

3.júl 2017
Ako sa mu dostať pod kožu?

Každý máme nejakú minulosť a väčšina sa k nej raz vráti. Milujete stále svojho ex-partnera? Premýšľate o návrate? Chcete ho späť? Poradíme vám, ako sa mu dostať pod kožu.

Ujasnite si, prečo ho chcete späť. Nie je to len preto, že ste opäť ukončili nejaký ďalší nevydarený vzťah a vám sa nechce zoznamovať s niekým iným a najradšej by ste stavili na istotu a to čo už poznáte? Alebo ho nemôžete stále vyhnať z hlavy a bol v podstate taký nepriamy dôkaz vášho rozchodu? Skúste mu teda znova zamotať hlavu a získať ho späť. Poradíme vám ako na to.

Prečo ste sa rozišli?

Aký bol dôvod vášho rozchodu? Nevera? Alebo to len tak nejako vyprchalo? Podľa dôvodu, kvôli ktorému ste sa rozišli, to budete mať buď ľahšie, alebo ťažšie. Strata dôvery je totiž najhoršie čo sa vo vzťahu dvoch ľudí môže stať a vyžaduje potom veľa času, taktiky a trpezlivosti na to, aby ste ju dokázali obnoviť.

Ako začať?

Rozhodne pomaly a postupne. Najprv si potrebujete overiť, že váš expartner s vami bude tiež komunikovať. Nechcete sa predsa len strápňovať a trápiť. Na to, či je schopný a ochotný s vami komunikovať stačí jedna esemeska. Ako ju ale napísať? Rozhodne sa nezačínajte hneď rozpisovať, ako vám strašne chýba, ako ho nutne potrebujete vidieť a ako bez neho už nedokážete žiť. Ak to urobíte, môžete si byť istí, že s vami strácať čas nebude, ak teda nebude mať nikoho, kto by s ním strávil noc. Ak chcete začať, aspoň trochu solídne, s vidinou spoločnej a možno aj perspektívnej budúcnosti, buďte opatrní.

Akú SMS poslať?

Určite nič vulgárne, nič vyčítavé ani nič cnúceho. Stačí obyčajné: "Ahoj, ako sa máš?" A k tomu môžete dopísať, že ste sa si na neho spomenuli, pretože ste na mieste, kam vás viažu spoločné spomienky. Ako napríklad, že ste prešli okolo čerpacej stanice, kedy ste si tam spolu dávali kávu, keď ste išli zo spoločného výletu. Určite vás napadne celá kopa maličkostí a miest, ktoré vám vášho partnera pripomínajú.

Ako často písať?

Na frekvencii vášho dopisovania tiež veľmi záleží. Nebuďte fúria, ktorá je vtieravá. Udržte si určitý odstup. Ak vám na vašu správu neodpovie hneď, nezúfajte, môže tak urobiť napríklad až za týždeň. Predsa len ste sa rozišli a každý máte svoje životy. Je obrovský rozdiel, ak ste od seba mesiac alebo dokonca rok či dva. Ak ani po dlhšej dobe neodpovie a vám na ňom stále záleží, píšte mu k sviatku, narodeninám, Vianociam a k iným obvyklým udalostiam. Dajte mu v každej správe tak trochu najavo, že na neho svojím spôsobom myslíte, ale zároveň sa nalaďte tak, že vám bude jedno, či vám odpíše alebo nie. A on to urobí. Raz odpíše.

Ako sa mu dostať pod kožu

Chce to čas

Hra s dopisovaním môže trvať pomerne dlhú dobu a to v závislosti na tom čase, ako dlho ste boli od seba a zároveň na základe toho, prečo ste sa vlastne rozišli. Môžete si dopisovať ďalší rok a bude len na vás, či vám na ňom tak naozaj záleží, že sa budete stále pripomínať. Postupom času, keď si s vami bude písať, sa vaše dopisovanie premení v dohováranie schôdzky.

Kde sa zísť?

Na prvé stretnutie po vašom odlúčení, zvoľte miesto, ktoré je pre vás dvoch neutrálne. Neplánujte žiadne stretnutie plné šťastných koncov a návratov. Nepreháňajte to s make-upom, odvážnym a vyzývavým oblečením, výstrihom ani s výškou podpätku. Berte to tak, ako by ste šli na kávu s nejakým kamarátom. Nemá zmysel stavať si vzdušné zámky, keď ešte ani poriadne neviete, prečo sa schádzate. Snažte sa, aby vám to prirodzene pristalo.

O čom sa baviť?

Rozhodne nie o tom, čo sa vám nepodarilo a ani o tom, čo vás na vašom partnerovi štvalo. Zaspomínajte na to pekné, pýtajte sa na jeho prácu, ako sa majú jeho súrodenci, rodičia, pes. Nechcite hneď vedieť, či je sám, či je stále bezdetný. Choďte na vašu prvú schôdzku len pozitívne naladení.

Po vašej prvej schôdzke

Napíšte vášmu ex-partnerovi, ako to bolo fajn a ako ste si stretnutie užili. Zvyšok nechajte na ňom, záleží len na ňom, či vám bude chcieť odpísať a odpíše. Rozhodne si ale hneď po jeho odpovedi nemyslite, že máte vyhrané. Až ste svojou hru na mačku a myš začali. Stále platí, že by ste mali odpisovať po dvoch až troch dňoch najskôr a nechávať vášmu ex-partnerovi taky nejaký priestor a nie ho stále uháňať. Iba tak o vás začne premýšľať.

Prvý výlet

Prvú schôdzku máte za sebou, pár dní, týždňov, tak teraz už len zostáva sa stretnúť znova. Vyraziť na prvý výlet a napríklad aj prvý spoločný víkend po mesiacoch alebo rokoch vášho spoločného odlúčenia. Spájajú vás k nejakému miestu spoločné spomienky? Skúste vyraziť tam, bude jednoduchšie, aby ste nadviazali tam, kde ste vtedy skončili. Stále ale platí, že nemá cenu a zmysel vyťahovať staré krivdy. Tým, že spolu strávite po dlhšej dobe viac času, vám môže len ukázať, či je to naozaj stále ten pravý partner pre vás. Ľudia sa totiž vyvíjajú a menia a nikdy dvakrát do rovnakej rieky nevstúpia. A môže sa tiež stať, že zistíte, že vášho ex-partnera chcete späť len kvôli tomu, že ste na neho boli zvyknutí, alebo nie ste schopní za neho nájsť a zbaliť uspokojivú náhradu a preto o neho stále stojíte. Zrovna tak o vás bude premýšľať aj váš ex-partner. A aj keby bol váš spoločný víkend skvelý, je na mieste určitá ostražitosť a odstup. Neviete, čo sa deje v hlave jemu a ani s ktorým ďalším ex-partnerom si trebárs dopisuje rovnako ako s vami.

Nech už ste v akejkoľvek fáze, kedy sa mu chcete dostať poriadne pod kožu, buďte sami sebou. Každý muž i žena, chcú vedľa seba vidieť nezávislého partnera, ktorý je zdravo sebavedomý a pôsobí prirodzene. Ženy by mali byť navyše ešte vášnivé dračice a skvelé kuchárky. Nebojte sa vyjadriť svoj názor. Buďte komunikatívne a snažte sa pôsobiť vždy optimisticky a uvoľnene. Buďte pre každú srandu a nebojte sa použiť svoj zmysel pre humor. Muži sú lovci, preto by ženy mali byť tie, ktoré dokážu hrať aj vášnivú hru. Jedine tak sa mu dostanete poriadne pod kožu. Chcete sa zamilovať? Vydajte sa na lov do ulíc vášho mesta: Bratislavy alebo Košíc.

[Kač]

Zdieľajte tento článok na: