Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Ako flirtovať s kamarátom?

11.august 2021
Ako flirtovať s kamarátom?

Ale nie! Stalo sa to... Spravujete romantické city ku kamarátovi. Prísť na to, ako flirtovať s kamarátom, nie je žiadna veda, ale je to, pravda, trochu zložitejšia než bežné flirtovanie. Zaujíma vás, ako sa s tým vysporiadať? Ako urobiť prvý krok? Alebo sa chcete snáď uspokojiť s tým, že na túto osobu budete myslieť do konca života a hovoriť "čo by bolo, keby..."?

Na tieto otázky je ťažké odpovedať, pretože keď flirtujete s kamarátom, je v ohrození oveľa viac ako obvykle. Nechcete, aby to medzi vami začalo byť divné, a tiež nechcete zažiť odmietnutie. Pri flirtovaní s kamarátom panuje neistota, ktorá by mohla vyústiť v katastrofu.

Ale nech už ste do kamaráta zamilovaní prvýkrát, alebo piatykrát, mali by ste vedieť, že pravdepodobne každý človek na tejto planéte už sa s tým niekedy potýkal a zvládol to. Bez ohľadu na výsledok. Všetci sme ľudia a nemôžeme ovplyvniť, ku komu budeme čo cítiť. K niekomu, koho sme považovali za kamaráta, začnú vzrastať romantické city a my potom prepadáme panike.

Čo by ste teda mali urobiť? Nemusíte sa báť. Máme pre vás niekoľko tipov, ako flirtovať s kamarátom, bez toho by to bolo divné. Pretože o to nikto nestojí.

Ako flirtovať so svojím kamarátom?

Podpichujte ho

Urobte si výlet do základnej školy. Pamätáte si na chlapca alebo slečnu, ktorí na vás boli na ihrisku zlí? Pravdepodobne boli do vás zamilovaní. Toto je rovnaký základný koncept, len trochu dospelejší. Keď si ho budete ľahko doberať, vnesiete to do vzťahu určitú úroveň hravosti. Vyberte si čokoľvek, na čo chcete poukázať. Toto je váš kamarát, vy toho človeka poznáte. Nezabudnite, aby to bolo ľahké a zábavné. Neupozorňujte na veci, o ktorých viete, že ho trápia.

Nepostupujte príliš rýchlo

Udržujte veci v ľahkom a zábavnom duchu. Iste, možno ste do tejto osoby zamilovaní a možno to viete už nejakú dobu, ale ona si toho ešte len všimne. Práve ste začali flirtovať, nemôžete k nej vtrhnúť a vyznať jej hneď skraja svoju hlbokú lásku. Bude to novinka. Nechcete švihom kamaráta predsa vydesiť. Preto na to choďte pomaly a začnite s jemným flirtovaním.

Pripomeňte mu váš vzťah

Áno, možno si hovoríte: "Nechcem upozorňovať na to, že sme priatelia!". Ale je to pravdepodobne jedna z najdôležitejších vecí, ktoré môžete pri flirtovaní s kamarátom urobiť. Pripomeňte mu, že ste tu pre neho. Že už sa s vami cíti dobre a môže s vami hovoriť o čomkoľvek. To, že máte medzi sebou vzťah, vás zbližuje. Pripomeňte mu teda vaše priateľstvo a možno ho to prinúti chcieť viac.

Nebojte sa flirtovať s kamarátom

Poznáte svoje ciele

Ešte než začnete s kamarátom flirtovať, mali by ste najprv pochopiť a presne si ujasniť, čo je vaším cieľom.

Chcete s touto osobou chodiť, alebo chcete len flirtovať? Flirt je v podstate niečo medzi friendzone a priateľstvom s výhodami. Flirt vám zdvihne sebavedomie, ale nič viac. Znalosť vašich cieľov vám pomôže rozhodnúť, akými cestami sa pri flirtovaní vydať. Či už to budú vtipy, alebo niečo vážnejšieho a premyslenejšieho.

Buďte sebavedomí

Keď už s kamarátom začnete flirtovať, musíte do toho ísť naplno. Žiadne flirtovanie na pol cesty, pretože ste nervózny. Keď flirtujete, povedzte to na plnú pusu. Nepremýšľajte o tom zbytočne. Ak z vášho flirtovania vyžaruje sebaistota, váš priateľ si toho určite všimne.

Aj drobnosti sa počítajú

Flirtovanie je jemné umenie, ktoré mnohí zle chápu. Vždy to preženú s kvetinami a romantickými gestami. Tieto veci robiť nemusíte, nieto aby ste museli.

Plnú silu flirtovania môžete odomknúť tým, že pre svojho priateľa urobíte drobné láskavé skutky. Pustite mu v aute jeho obľúbené pesničky, keď niekam idete. Urobte jeho obľúbené jedlo alebo pripravte občerstvenie, ktoré má rád. Tieto veci nezostanú bez povšimnutia a váš priateľ s vami bude chcieť tráviť oveľa viac času. Čím viac je váš priateľ vo vašej blízkosti, tým rastie potenciál pre rozkvet chémie.

Trávte čas osamote

V nadväznosti na posledný bod je pre proces flirtovania nevyhnutné tráviť čas osamote. Preto sa uistite, že so svojím priateľom budete osamote. Flirtovanie v skupine je zábavné, ale nikdy sa neberie tak vážne, ako keď ste len vy dvaja. Preto kamaráta občas prepašujte preč zo skupiny, aby ste si mohli užiť chvíľky súkromia.

Užite si s kamarátom chvíľky osamote

Dotýkajte sa

Reč tela je pri flirtovaní všetkým. Skúste sa teda svojho priateľa dotýkať spôsobom, ktorý presahuje rámec priateľstva. Môžete mu stlačiť paže, položiť mu ruku na rameno alebo sa dotknúť jeho vlasov. To je niekoľko milých gest, vďaka ktorým môže byť vaše spojenie hlbšie.

Nezachádzajte však príliš ďaleko. Správajte sa primerane, a ak vás niekto vyzve, aby ste sa stiahli, vypočujte ho.

Dajte mu pocit výnimočnosti

Ak ste v skupine, dajte si záležať na tom, aby ste sa na neho zamerali. Ak niečo povedia, odpovedzte im, aj keď to nikto iný v skupine neurobí alebo sa skupina presunula inam. Udržujte s ním očný kontakt, keď hovorí, čím im dáte najavo, že ich počúvate. Pozdravte ho ako prvého v skupine. Oslovte ho otázkou alebo s ním začnite rozhovor. Bude rád, že sa staráte o to, aby sa necítil vynechaný, a možno sa na vás bude pozerať inak.

Vynechajte pred ním flirtovanie s ostatnými

Flirtovanie s ostatnými vám možno v minulosti pomohlo vyvolať žiarlivosť u budúcich potenciálnych partnerov, ale pri flirtovaní s kamarátom to nerobte. S týmto kamarátom nechcete hrať myšlienkové hry. Chcete byť vo svojich zámeroch voči nemu úprimní a čestní. Preto sa uistite, že vie, že je jedinou osobou, s ktorou flirtujete.

Pokračujte v dialógu

Pošlite mu vtipné meme alebo mu napíšte, keď s ním práve fyzicky nie ste. Vložte niekoľko chytro umiestnených nemravných narážok a posuniete priateľstvo na ďalšiu úroveň.

Urobte prvý krok

Ak je vašou cieľovou hrou vzťah, potom flirtovanie nemôže trvať večne (však aj po zblížení sa treba stále dvoriť). Preto až budete mať pocit, že je čas a že ste položili dostatočné základy flirtovania, pozvite svojho kamaráta na rande. Flirtovanie s kamarátom môže byť ťažké, pretože každé priateľstvo je iné. Dúfame však, že svojho priateľa poznáte natoľko dobre, že dokážete vybrať, čo by pre vás oboch fungovalo a čo nie.

Ako spoznať, že chcete byť viac než len kamaráti?

Ako spoznať, že chcete byť viac než len kamaráti

Priateľstvá sú veľmi dynamické a menia sa každý deň. Niekedy sa v ľuďoch vyvinú hlbšie city ku kamarátovi a môže byť ťažké spoznať, či máte niekoho radi o niečo viac, ako ste si pôvodne mysleli. Ak máte niekedy pocit, že by ste mohli mať svojho priateľa radi ako, no, viac než priateľa, môžete sa báť, že vám to zničí priateľstvo. Ak nechápete, čo sa deje, mali by ste zapracovať na tom, aby ste svojim pocitom porozumeli.

Ako zistiť, či sa vám niekto páči?

Stále sa s ním chcete rozprávať

Ak sa chcete s ním často rozprávať alebo písať a spoznať ho ešte bližšie, je to jedno zo znamení. Pokiaľ tiež prejavil zvedavosť o váš život, je to na dobrej ceste. Tiež keď sa zaujíma o váš milostný život, je veľká šanca, že k vám chová rovnaké city.

Bojíte sa mu povedať, čo skutočne cítite

Môže byť nepríjemné vedieť, že k svojmu kamarátovi začínate cítiť niečo viac a budete sa báť túto tému otvoriť. Keby išlo len o letmú zamilovanosť, pravdepodobne by ste to nechali plávať. Pokiaľ ale máte pocit, že s týmito pochovanými citmi nemôžete v priateľstve pokračovať, je dobré sa o tom porozprávať, aby ste sa vyhli prípadnej zášti.

Ak sa vám váš priateľ páči, ale neviete, či si o vás myslí to isté, nebojte sa urobiť prvý krok.

Máte okolo neho zvláštny pocit

Poznáte ten pocit, keď sa zamilujete do niekoho nového, chcete sa s ním rozprávať a písať a kúpiť si úplne nový šatník, len aby ste na neho urobili dojem? Keď sa prvýkrát zamilujete do priateľa, príznaky sú podobné, ale je tu navyše vzrušenie, ktoré sa ťažko popisuje slovami. Tento pocit však býva naozaj intenzívny, keď ide o niekoho, koho dobre poznáte.

Hovorí sa, že muži a ženy hovoria v láske inými jazykmi. Ak máte kamaráta, ktorý si všíma vášho milostného života a je k vašim pocitom citlivejší ako ostatní, môže to byť preto, že k vám cíti niečo viac. Keď je šťastný, že vám môže v noci zavolať a rozprávať sa s vami, je to jasné znamenie, že medzi vami preskočila iskra.

Mali by ste si tiež uvedomiť, že priateľstvá, ktoré sa vyvinú v niečo viac, nemusia vždy fungovať a tieto city nemusia byť vždy opätované. Odhaliť svoje city k priateľovi môžu byť bolestivé a ťažké, pretože ak vás sklame, môžete mať pocit, že sa vám zrútil celý svet. Neprepadajte ale panike a verte, že skutočné priateľstvo toto vydrží. Na druhú stranu sa mnoho ľudí často ocitá vo friendzone, kedy je pre nich ťažké vyjadriť svoje skutočné city k niekomu, kto ich považuje iba za priateľa. Ak máte silné pocity sympatie k svojmu kamarátovi a hanbíte sa mu zveriť, potom sa nachádzate vo friendzone.

Ak nemáte kamaráta, s ktorým by ste chceli byť vo vážnom vzťahu, možno niekoho takého nájdete na online zoznamke. Zaregistrujte sa a nájdite lásku svojho života.

[ivi]

Zdieľajte tento článok na: