Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Ako byť šťastnejší a zamilovanejší

12.marec 2023
Ako byť šťastnejší a zamilovanejší

Keď ste sa zamilovali, vo svojom srdci ste vedeli, že láska je skutočná. Keď ste sa svojmu partnerovi zaviazali a povedali: "Milujem ťa navždy", mysleli ste to vážne. Ale po nejakej dobe môže byť ťažké byť vo vzťahu naozaj šťastný. Nastávajú problémy, konfliktom sa nedá vyhnúť a nikoho nevychováva praktický manuál, ako zostať šťastný a zamilovaný.

Intímne vzťahy majú zvláštny spôsob odhaľovania nedostatkov - ako u nás, tak u našich partnerov. Ako váš vzťah dozrieva (zvlášť potom, čo do obrazu vstúpili deti), pri spoločnom súžití vznikajú návyky alebo konflikty osobnosti. Ďalšia vec, ktorú poznáte, sú problémy, vďaka ktorým sa šťastne až do smrti javí ako už nikdy šťastní.

Je ľahké povedať, že sa budete navzájom bezpodmienečne milovať, ale je oveľa ťažšie to urobiť, keď ste v hrsti skutočného spoločného života. Pravdou je, že bezpodmienečná láska nie je to isté ako milovať každú jednotlivú časť iného človeka. Ľudia tomu začnú rozumieť po prečítaní knihy Andrey Millerovej Radikálne prijatie: Tajomstvo šťastia, Trvalá láska. Nakoniec je to o nájdení mieru v sebe tým, že sa už nepokúšate ovládať to, čo sa ostatní rozhodnú robiť. Ako teda vyzerá radikálne prijatie, keď ho praktizujete? Bude sa to líšiť u každého človeka a každej situácie.

Aby ste dokázali lepšie porozumieť, experti osvetlili, čo blokuje radosť zo vstupu do skutočne milujúcich vzťahov a ako možno túto radosť uvoľniť v láske v reálnom živote.

Tu je 11 z ich fantastických odpovedí:

1.Zbavte sa pojmu dokonalosti

"Keď sa naučíte nechať vnímať dokonalosť a prijať svojich partnerov takých, akí sú, nakoniec nájdeme šťastie." Prijatie toho, že vzťah, ktorý máme s partnerom, nebude dokonalý, je prvým krokom. Mnoho črtov možno ťažko prehliadnuť, ale keď sme s partnerom, vďaka nim sa cítime naozaj milovaní, opatrovaní a v bezpečí, prevažuje to nad nepríjemnosťami. Barbara Ann Bruno je autorkou, certifikovanou trénerkou Integratívnej výživy pre zdravie (INHC) a trénerom pre posilňovanie životného štýlu.

2. Pred obviňovaním partnera nájdite iný spôsob, ako problém vyriešiť

"To plačlivé roztržité správanie, ktoré je roztomilé a milé, keď spolu chodíte, sa stáva rovnako dráždivým, keď sa deň za dňom presúvate do rovnakého priestoru." Môžeme pomôcť sebe aj svojim vzťahom tým, že nájdeme ľahké riešenia, ktoré vyriešia potenciálne konflikty a nenútia nikoho meniť, kým vo svete jedinečne je. Aby ste vytvorili šťastný koniec, musíte opustiť svoje vnútorné ego a musíte byť priamo mimo diskusiu.

Buďte šťastní

Jedným z takýchto príkladov by mohlo byť, keď by jeden z partnerov upustil viečko zubnej pasty do odtoku. Konflikt by bol odvrátený získaním viečka z odtoku a nákupom novej zubnej pasty, aby sa zabránilo ďalšiemu incidentu. Ak chcete citovať Big Hero Six, "nájdite iný spôsob riešenia problému", ktorý vám dobre poslúži.

3. Rozpoznajte, kedy potrebujete odstúpiť a odpojiť sa

Pri konfrontácii s problémami vo vzťahu niekedy existuje tendencia veriť, že existujú iba dve možnosti: buď zmeniť druhého človeka, alebo zo seba urobiť praclík, ktorý sa mu snaží vyhovieť. Odpojenie však môže zastaviť bitku a zmierniť utrpenie. Často je to tá najjednoduchšia, najúčinnejšia a najmilšia možnosť, aká existuje.

4. Naučte sa počúvať viac než len slová vášho partnera

Ľudia nie sú ich správanie. Pozrieť sa nad rámec správania a vedieť, aké sú ich zámery, je jednou z foriem rešpektu. Komunikácia je rozprávanie a aktívne počúvanie - počúvajte srdcom, očami a ušami. Keď počúvate, čo bolo povedané (a zámer), a nie to, čomu o danej osobe veríte, skutočná blaženosť a láska, ktorú si váš vzťah zaslúži, sa môže stať realitou.

5. Prijmite navzájom individuálne právo zvoliť si radosť

Vaše šťastie nezávisí na správaní vášho partnera. Nenechajte si ich správanie ospravedlňovať, aby ste boli nešťastní. Vždy ste zodpovední za svoje vlastné rozhodnutia. Môžete to urobiť tak, že uvidíte svojich partnerov inak, ich dobrotu, bez ohľadu na to, ako sa správajú.

6. Precvičte si umenie sebaprijatia a sebakontroly svojej potreby kontroly

Vkročení do sebaprijatia je prvou bránou k súcitným vzťahom. Začnite tým, že prijmete svoje vlastné tiene zhovievavosti, neporiadku, ľahostajnosti, strachu, hnevu, závislostí, kontroly, potrebnosti a pracujte na tom.

Evolučné vzťahy vyžadujú dôveru, aby vás naučili ako sa otvoriť kúzlu rastu. Spoznajte a prijmite jazyk lásky svojho partnera, rešpektujete jeho priestori alebo potrebu vyjadriť sa a uznať, že je tiež človek a nemôže byť prispôsobovaný vášmu dokonalému obrazu.

Nenechajte si odstrihnúť svoje krídla

7. Počítajte s tým, že niekedy veci nejdú podľa plánu, a to je v poriadku

Pamätajte, že váš partner nie ste vy a je to omylní človek, rovnako ako my ostatní. Otázka, ktorú si musíte položiť, je: "Milujem ho?" Ak je odpoveď áno, potom je čas ho skutočne milovať. Správajte sa k nemu s láskou, súcitom a prijatím a nesmerujte k sťažnostiam, hnevu a manipulácii. Obaja budete šťastnejší!

8. Uvedomte si dosah svojich sťažností

Prijmite akúkoľvek vlastnosť, na ktorú sa sťažujete! Prinajmenšom nateraz vám obom robí ťažkosti sťažovať si. Rozhodnite sa sústrediť sa na to, aby ste boli vďační za to, čo robí. Čo vlastne chcete? Urobiť ho zlým a mať pravdu alebo mať lásku? Keď sa prestanete sťažovať, budete šťastnejší a on tiež, a možno bude robiť len to, čo chcete, pretože to chce urobiť, aby vám urobil radosť. Prestaňte ho obviňovať, pretože vám nedáva lásku, pozornosť, šťastie. Pozrite sa, čo naozaj potrebujete, a zdieľajte, čo potrebujete, a prečo je to dôležité. A potom sa ho spýtajte, čo od vás potrebuje. Šťastnejší vzťah znamená, že si obaja navzájom dávate. Poďakujte mu za čokoľvek, aj keď to nie je presne to, čo ste chceli. Medom chytíte viac múch než octom.

9. Prijmite, že byť si navzájom...

Rozlišovacie vlastnosti skvelého manžela, milenca, finančného partnera alebo otca vašich detí nie sú rovnaké ako u vášho najlepšieho priateľa. Môžete teda, prosím, prestať trvať na tom, aby tiež nosil odznak vášho najlepšieho priateľa?

Samozrejme, že je romantické vyslovovať "dnes si vezmem svojho najlepšieho priateľa" vo vašich svadobných sľuboch, ale je to naozaj príliš veľký tlak na to, aby ste ho na svojho životného partnera kládli. A nakoniec pravdepodobne naštvete aspoň dve družičky, ktoré s vami prežili pár minulých priateľových drám - a možno si dokonca trhali vlasy včera večer po príliš mnohých pohárikoch vína. Zdraví ľudia majú mimo svoj romantický život koníčky a hlboko prepojené priateľstvá. Silných, nazávislých, sexy ľudí priťahujú silní, nazávislí sexy ľudia. Chcete, aby vaše dlhodobé manželstvo bolo zaujímavé? Užite si dobrodružstvo na vlastnú päsť.

Naviažte priateľstvo, ktoré nemajú nič spoločného s vaším manželom alebo deťmi. Potom sa vráťte domov a užívajte si tajomstvo, ktoré ste obaja vytvorili. Najlepší priatelia majú tendenciu zdieľať oblečenie a postupom času vyzerajú rovnako. Stále trváte na spolužití so svojím najlepším priateľom? Kúpte si psa. Chcete dlhotrvajúci sexy vzťah? Urobte sami niečo, čo vás vzrušuje. A prijmite, že to isté musí urobiť aj on.

Chcete najlepšieho priateľa? Kúpte si psa...

10. Láska s myslením "bez ohľadu na to, čo sa stane"

Zvláštnosťou, o ktorú by sme všetci mali usilovať, je schopnosť prejavovať bezpodmienečnú lásku. Bezpodmienečné znamená, že bez ohľadu na to, ako na vás reagujú vo chvíľach frustrácie, milujete ich bezpodmienečne. Keď vám povedia alebo urobia niečo, aby vám zámerne ublížili kvôli vnútornému boju s ich vlastným zranením, stále ich milujete bezpodmienečne. V žiadnom prípade nevyvodzujte, že je tohto nastavenia ľahké dosiahnuť. Koniec koncov to nie je niečo, s čím sme sa narodili, je to naučená zručnosť.

Aby ste však dosiahli šťastnejšieho a zdravšieho vzťahu - emocionálne, mentálne, fyzicky a duchovne, musíte sa stať tým "kým". Akonáhle ste tou osobou, nebo je hranicou vášho šťastia a všetkého vášho budúceho úsilia.

11. Rozhodnite sa každý deň robiť veci lepšie

Radikálne prijatie je vždy úloha - to je to, čo to robí radikálnym. Je to taký dar aj akt odvahy. Musíte byť ale realistickí a stanoviť si cieľ, ktorého môžete skutočne dosiahnuť. Popremýšľajte teda o troch vlastnostiach svojho partnera, ktoré považujete za ťažké a hodnoťte ich od ťažkého, po najťažšie na prijatie. Potom si vyberte ten, pri ktorom sa cítite ochotní skutočne otvoriť svoje srdce. Potom urobte rozhodnutie, ktoré prekračuje vaše vlastné záujmy a prijmite jeho aspekt.

Radikálne prijatie niekoho - milovať niekoho viac kvôli jeho nedostatkom a prijať ho takého aký je, je úplne možné. Rovnako dôležité je porozumieť rozdielu medzi niekým, kto si toto prijatie zaslúži a niekým, kto si do vzťahu prinesie toxickú batožinu. Nie každý vzťah bude fungovať - ​​bez ohľadu na to, či sa ho rozhodnete bezpodmienečne milovať. Ale stojí to za zváženie, že? Ak hľadáte druh lásky, ktorá je čistá, budete na nej musieť pracovať. Nie je fér, aby ste v sebe zobudili zášť, alebo sa voči druhému správali nevraživo.

Namiesto toho sa zamerajte na svoju vlastnú verziu "radikálneho prijatia" a na to, ako si myslíte, že by ste ju mali aplikovať na svoj vlastný vzťah. Až sa nabudúce budete pýtať, či je osoba ktorú milujete hodná tejto bezpodmienečnej lásky, spýtajte sa sami seba, či ste do neho skutočne zamilovaní, a preto zistite, či niektorá z týchto takzvaných "vád" narúša budovanie vzťahu.

Citáty, ktoré potrebujete

  • Keď je šťastie niekoho iného vaším šťastím, je to láska.
  • K intimite vedie len jedna cesta, a to prostredníctvom zraniteľnosti.
  • Manželstvo nie je spôsob života pre slabé, sebecké alebo neisté.

Toho pravého partnera, ktorý vás bude nielen milovať, ale bude vás tiež ctiť, tolerovať a chcieť s vami nejaký skvelý partnerský vzťah naozaj vybudovať, nájdete vďaka vedeckému zoznamovaciemu dotazníku.

[ivi]

Zdieľajte tento článok na: