Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Niekedy láska proste nestačí

10.september 2018
Niekedy láska proste nestačí

Niekedy len láska jednoducho nestačí. Kedy má zmysel odísť a kedy zase zostať? Zažili ste niekedy vzťah, kedy ste bez toho druhého nemohli byť, ale zároveň vám rozum hovoril, aby ste išli ďalej?

Mali ste niekedy vzťah, kedy vaše srdce pretekalo láskou k tej druhej osobe? Milovali ste niekoho z celého svojho srdca, až ste s ním nemohli hovoriť? Alebo máte v sebe toľko lásky, ktorú chcete vyjadriť, ale neviete ako, aby to malo ten správny efekt. Neuspokojujete svoje potreby, alebo sa snažíte vyjadriť svoje potreby a spôsobujete tým problémy. Potom ste nešťastní. Jednou z najčastejších otázok, ktoré sa objavujú, je, či vo vzťahu ostať alebo ukončiť tento vzťah. A to je obtiažna otázka.

Rozhodnutie o ukončení vzťahu

Myslíte si, že ste skúsili všetko a nič nefunguje. Chcete odísť, ale nechcete nikomu ublížiť. Alebo vás myšlienka, že partnera opustíte, napĺňa pocitom viny. Môže to byť situácia, kedy nemôžete len tak ľahko odísť. Môžete mať spolu deti, spoločný majetok alebo možno ste na sebe finančne závislí. Rozhodnutie o ukončení nefunkčného vzťahu môže byť komplikované. Dokonca aj v zdravých vzťahoch je úplne bežné mať občas myšlienku a prianie ukončiť vzťah. Stáva sa to, keď ste frustrovaní, nahnevaní alebo nešťastní. Rozhodnutie ukončiť vzťah závisí predovšetkým od typu vzťahu, ktorý máte, v akej fáze sa nachádza, na čase, ktorý ste do vášho vzťahu investovali, a na tom, ako blízko máte inej osobe.

Je váš vzťah deštruktívni?

Má zmysel ukončiť deštruktívni vzťah. A ako spoznáte, že je váš vzťah deštruktívni? Deštruktívni vzťah možno definovať ako vzťah, ktorý ničí buď kvalitu vzťahu, alebo poškodzuje všetko okolo vás. Je to stav, keď je váš vzťah nezdravý a vy nie ste šťastní. Je to tiež vzťah, ktorý zasahuje do kvality vášho života a blokuje alebo spomaľuje vaše snahy o dosiahnutie vašich životných cieľov, ktoré sú pre vás dôležité, rovnako tak ako vaše schopnosť užívať si života a robiť to, čo sa vám páči. Má teda zmysel zostať vo vzťahu, keď sú náklady na odchod oveľa väčšie ako náklady na to, aby ste spolu zostali?

Keď je ťažké odísť

Niekedy len kvôli typu vzťahu alebo kvôli tomu, ako blízko k osobe máte, nemusí byť ľahké sa od seba vzdialiť a vzdať sa všetkého alebo ukončiť vzťah. Problémom môže byť napríklad dospievajúce dieťa, ktoré je závislé na vašej starostlivosti a na príjme svojich rodičov. V takýchto prípadoch je dôležitá predovšetkým rovnováha a občas aj kreatívnosť. Aj keď predovšetkým by ste mali myslieť na kvalitu svojho života. Zostať v zlom vzťahu príliš dlho môže byť oveľa horšie a mať oveľa horšie následky, než si myslíte.

Niekedy proste láska nestačí

Ako sa chrániť pred nezdravými vzťahy

Zažili ste niekedy, že sa dotyčný alebo dotyčná nakoniec vyfarbili inak, než akí boli na samotnom začiatku? Vyzerajú príťažlivo, ale potom, čo s nimi strávite nejaký čas a prekuknete všetky ich vrstvy, uvidíte vady, s ktorými sa jednoducho nechcete a nebudete chcieť zaoberať ďalej. Všetci sme nedokonalí a všetci máme chyby. Nemá zmysel vstupovať do vzťahu alebo sa držať vo vzťahu, kde si myslíte, že niekoho zmeníte. Vždy by ste mali mať na pamäti, že vy ste vy a váš partner je váš partner. Nikdy nebudete rovnakí. Ľudia, ktorých občas milujeme, robia zlé veci a my robíme zlé veci voči nim. A láska niekedy nestačí k uzdraveniu rán. Láska sa mení a vo vašom vzťahu vyvíja, a hoci vždy môžeme milovať človeka ako ľudskú bytosť, nemôžeme ho milovať za jeho chyby, nevhodné správanie alebo za nedôveru, ktoré dokážu niekedy poriadne naštvať. Milujte sa natoľko a do tej miery, aby ste si uvedomili, že ten, koho milujete, môže byť naozaj nebezpečný pre vašu vlastnú a osobné pohodu. Vaša láska nikdy nebude mať schopnosť zachrániť niekoho, kto nechce byť spasený. Vaša láska nikdy nebude mať schopnosť zastaviť niekoho, aby robil veci, ktoré robiť nemá. Vaša láska môže povzbudiť a podporovať.

Ako spoznáte, že je váš vzťah u konca?

Môže to byť naozaj veľmi deprimujúce, ak máte vzťah, kde si nie ste istí, že váš partner je ten pravý. A preto sa rozhodnete vy alebo váš partner vzťah ukončiť. Ako teda spoznáte, že je váš vzťah u konca? Možno, že sa váš partner neustále divne tvári. Alebo možno je poslednou dobou oveľa viac naštvaný. Kedy teda spoznáte, že váš partner myslí na ukončenie vášho vzťahu?

Už nie ste prioritou

Keď človek prestane mať čas alebo túžbu byť s vami, potom viete, že vo vašom vzťahu nie je niečo v poriadku. Ak budete neustále počúvať, ako je príliš zaneprázdnený prácou, priateľmi, rodinou alebo svojimi aktivitami, nie je niečo v poriadku. Dajte svojmu partnerovi vedieť, že ste tu pre neho a skúste sa znova dostať na jeho zoznam priorít, ak vám to za to naozaj stojí. Ak nie, nájdite si niekoho iného, ​​pre ktorého budete prioritou číslo jedna.

Niekedy proste láska nestačí

Je medzi vami neustále veľa kilometrov

Najvýznamnejším náznakom, že partner, s ktorým ste vo vzťahu, vám začína byť vzdialenejší a vzdialenejší, je vzdialenosť. Nielen skutočná vzdialenosť, ale aj emocionálneho druhu. Telefónne hovory sa stávajú menej častými a kratšími. Tie typy konverzácií, s ktorými sa zaoberáte, sú menej významné a máte pocit, že nemáte túžbu hovoriť vlastne o ničom. Veľká vzdialenosť môže byť obrovský problémom pre vašu komunikáciu. A hovorí sa, že vzťahy na diaľku majú životnosť maximálne dva roky, potom by sa obaja partneri mali dohodnúť, čo ďalej.

Váš partner hovorí v podivných vetách

Vzťahy by nemali byť zložité. Mali by ste si dávať pozor na otázky a podivné vety vášho partnera, ako napríklad: "Možno sme obaja príliš odlišní." Alebo "Myslíš si, že sme si fakt súdení?" Každá z týchto otravných viet by vás mala upozorniť na skutočnosti, že váš partner hovorí veci, ktoré sa mu práve naháňajú v hlave a že má nejaké pochybnosti. Ukončenie vzťahu nie je nikdy jednoduché a je úplne normálne o svojom správnom rozhodnutí najprv poriadne premýšľať.

Existujú trvalé pocity strachu

To nie je vo vzťahu nikdy dobré znamenie. Keď sa bojíte, že budete musieť telefonovať, že s nimi budete tráviť nejaký čas, je strašidelný pocit, že je niečo úplne v neporiadku. Vzťah a váš partner by vám mali vaše starosti uľahčovať a nie naopak. Nemali by ste sa báť a byť nervózny z kontaktu a už vôbec by ste nemali pociťovať nejaký strach voči čomukoľvek.

Nepýta sa vás na váš deň

Chýba u vášho partnera poslednú dobu otázka typu: "Ako si sa dnes mal?" Niekedy to môže byť nedopatrením, stresom, problémy, niekedy len zhoda hlúpych náhod, ale nedostatočný záujem svedčí o tom, že sa niečo deje. Ak sa zrazu človek, s ktorým máte vzťah, prestane starať o to, čo sa deje vo vašej práci, alebo o veci, ktoré radi robíte. Je dôležité, aby ste spolu diskutovali o živote, a ak sa to tak nedeje, mohlo by to byť tiež zlé znamenie.

Neexistuje žiadna viditeľná budúcnosť

Nekomunikujete o vašej budúcnosti? Chyba. Plány do budúcnosti sú dôležité a nemali by ste sa vyhýbať ani diskusii o svadbe a deťoch. Tieto témy by nemali byť tabu nikde a nikdy. Nemá zmysel tráviť čas s človekom, ktorý má úplne odlišné názory na budúcnosť. A rozhodne nemá zmysel dúfať, že niekoho zmeníte a že ho prehovoríte, aby ste spolu tie deti mali.

Museli by ste sa zmeniť, aby fungoval

Neustále od svojho partnera počujete, čo všetko robíte zle a neprejavuje dostatok lásky a citov? Nie ste jediní, v mnohých vzťahoch sa toto rieši stále a neustále dookola. Lenže akí ste boli na samotnom začiatku? Prejavovali ste sa viac? A je možné sa rovnako prejavovať aj po desiatich rokoch? Je rozhodne skvelé, keď si nájdete chvíľočku, kde sa obaja dokážete objať a prejaviť si svoje city, ale rozhodne by ste to nemali robiť z donútenia. Ak sú pripomienky vášho partnera aspoň trochu objektívne, mali by ste sa nad nimi zamyslieť, prípadne priznať svoju chybu, ale rozhodne by ste sa nemali meniť a formovať podľa rozkazov vaše partnera.

Či už vám vzťahy vychádzajú alebo nevychádzajú, nestrácajte nádej. Zoznámte sa online a skúste napríklad partnerskú zhodu podľa znamení zverokruhu. Pri zoznamovaní online nehrá žiadnu úlohu, či ste z BratislavyŽiliny alebo Košíc.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: