Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Aké sú signály toho, že vás partner podvádza?

22.október 2020
Aké sú signály toho, že vás partner podvádza?

Nikto sa nechce dozvedieť, že ho jeho partner podvádza. Niekedy je ale lepšie tušiť to dopredu, aby to nebola taká rana. Otázkou je, či to ide vôbec poznať. Áno, ide! Musíte si len všímať náznaky, ktoré môžu neverníka usvedčiť. Pozor ale, aby ste sa nestali paranoidnými.

Ženy aj muži sa vo vzťahu občas stávajú detektívmi. Namiesto toho, aby si užívali krásneho, šťastného vzťahu, majú pocit, že je niečo zle. Neveru máloktorý partner len tak prizná, niekto ani nemá odvahu sa opýtať, a tak tu máme pár príkladov správania, ktoré u svojho partnera môžete uvidieť a napovedajú, že by mohol mať pomer.

Vždy ale záleží na tom, čo človek berie ako podvádzanie. Niekto by sa kvôli micro podvádzaniu bol schopný rozísť, iný nad tým mávne rukou alebo to toleruje. Než sa s partnerom pustíte do veľkých hádok, vždy by ste si mali ujasniť, či máte na podvádzanie (a to myslíme všetky jeho druhy) rovnaký názor. Ak nie, bude to dosť pravdepodobne vo vašom vzťahu robiť problémy aj do budúcnosti. Rovnako tak aj každé podvádzanie je iné - niektorí partneri sa to snažia ututlať, čo to len ide, iný svoju milenku alebo milenca otvorene sleduju na Instagrame a lajkuju fotky.

Ešte jednu vec by ste si mali overiť, než budete svojho partnera otvorene podozrievať z podvádzania. Uistite sa, že spĺňa niekoľko (opakujeme: niekoľko) z nasledujúcich vzorcov správania. Ak sa bude jednať iba o jednu vec a tá vás zároveň akýmkoľvek spôsobom štve, najjednoduchšie bude si o tom spolu pohovoriť a vyjadriť vašu nespokojnosť. Všetko rozumne bez zbytočných hádok. O neveru sa v tomto prípade pravdepodobne nejedná.

Ako spoznať, že vás partner podvádza?

Zobrazujú sa vám reklamy na pochybné veci, ktoré ste nevyhľadávali

Ak spolu zdieľate domácnosť, je dosť pravdepodobné, že obaja používate aj jeden router, takže zdieľate aj IP adresu. Reklamy sa najčastejšie zobrazujú podľa toho, čo človek v minulosti vyhľadával alebo aké stránky navštívil. Pokiaľ sa vám teda zobrazí zvláštna reklama na vec, ktorú ste vôbec nehľadali (a nebývate v domácnosti s nikým ďalším), mali by ste spozornieť.

Používa na Instagrame zoznam blízkych priateľov a vy sa v ňom nenachádzate

Ak vás na sociálnych sieťach nechce mať v priateľoch a ešte k tomu má súkromný profil, mala by to byť pre vás veľká výstraha. Ale aj keď ste priateľmi, stále si môže vytvoriť zoznam blízkych priateľov, ktorí uvidia príspevky, ktoré iným očiam budú zakázané. Ak vás nezahrnie do takého zoznamu, je to podozrivé.

Vo vašej komunikácii sú dlhé pauzy

Máme rok 2020 a to znamená, že väčšina ľudí neurobí bez telefónu ani krok. Je tak trochu zvláštne, ak sa vám partner niekoľko hodín neozýva, ak nemá na to dobrý dôvod, a obzvlášť v prípade, keď inokedy odpisuje veľmi rýchlo.

Často sa usmieva na svoj telefón

Pamätáte, ako ste sa usmievali na svoj telefón, monitor alebo napríklad listy, keď vám napísal váš súčasný partner? Je to automatická reakcia, o ktorej nemusíme ani vedieť. Ak nie je pôvodcom úsmevu nejaké meme alebo článok, je dosť pravdepodobné, že to bude správa od kohokoľvek, len nie od vás.

Usmívá se váš partner často na telefon nebo si s někým píše potají v noci?

Obviňuje vás z podvádzania (a nie je to pravda)

Pomerne známy fakt, ktorý je založený na pocite viny. Nerobia to všetci, ale nájdu sa takí, ktorí vás budú neustále podozrievať z podvádzania, aby sa sami necítili tak zle, alebo aby striasli vaše podozrenie, že podvádza on.

V posteli sa znenazdajky objavila novinka

Možno, že sa len pozeral na internet, kde ho zaujalo niečo, čo by chcel s vami v posteli skúsiť. Tiež to ale môže byť úplne inak. Novinku sa mohol naučiť, keď to skúšal s niekým iným. Možno poznáte, že to nerobí prvýkrát, pravdepodobne ale nie.

Zrazu si pridal alebo zmenil heslo na odomknutie telefónu

Zmena alebo pridanie hesla na telefón predstavuje veľký problém, teda samozrejme v prípade, že vám ho nepovie. Čo má v telefóne tak tajného, ​​že by ste to nemohli vidieť? Ak pred vami naozaj nič neskrýva (alebo nemá s požičaním telefónu vašej osobe nejaké negatívne skúsenosti), nemá dôvod vám heslo nepovedať. Pravdepodobne sa bude vyhovárať, že to opraví alebo že vám heslo povie, ale nikdy to neurobí. Tiež sa môže stať, že heslo na odomknutie síce viete, ale bude mať zaheslované správy alebo nejakú inú aplikáciu iným heslom.

Objaví sa náhla a nevysvetliteľná náklonnosť či vďačnosť k vám

Opäť za tým stojí pocit viny. Keď sa partner normálne chová podráždene, otrávene alebo naštvane a zrazu sa jeho správanie zmení, môže to byť práve kvôli tomu, že vás podvádza.

Vypne si vyhľadávanie lokácie svojho telefónu

Ak spolu zdieľate svoju polohu cez telefón, ale on si túto funkciu naraz vypne alebo ju vypína na pár hodín, dosť pravdepodobne nechce, aby ste vedeli, kde je. Ale z akého dôvodu?

Už si nenabíja telefón cez noc pri posteli

V podstate nezáleží na tom, kde si svoj telefón nabíja. Ide tu ale o náhlu a nevysvetliteľnú zmenu, ktorá nastane. Najčastejšie to vyzerá tak, že si normálne partner každú noc pred spaním dá telefón nabíjať na nočný stolík vedľa postele, ale zrazu si ho začne dávať napríklad do kuchyne. Samozrejme ak tomu predchádzajú nejaké opakujúce sa nevyžiadané nočné hovory od rodiny alebo kamarátov, nevera asi nebude tým pravým dôvodom.

Máte podezření z nevěry a nemůžete z toho spát? Zkuste zjistit víc

Kúpeľňa sa stala jeho najobľúbenejším miestom v dome

Každý človek používa kúpeľňu, niekedy sme tam krátko, niekedy dlhšie a nič to neznamená. Ale keď začne váš partner tráviť v kúpeľni až príliš veľa času alebo si zrazu začne vymýšľať výhovorky, že si musí 5x denne vyčistiť zuby (za zatvorenými dverami), tak to už môže o niečom vypovedať. Rovnako to môže byť s pracovňou alebo inou izbou, kde sa môže zatvoriť a nikto ho nebude rušiť.

Prejavuje mierny nezáujem o sex

Niekedy sa stáva, že keď si človek užije niekde inde, doma už na to nemá chuť.

Alebo naopak máte sexu zrazu o dosť viac

Ale môže to byť aj presne naopak, kedy sa bojí, aby vám to nebolo podozrivé, ale skôr preto, že vzrušenie z aférky vzbudí vo vzťahu vášeň a váš sexuálny život sa vďaka tomu môže zlepšiť.

V jeho dennom rozvrhu sa objavujú činnosti v osobitnú dobu

Ide na jógu skoro ráno alebo začne pracovať do nočných hodín, aj keď bežne bol do večera doma? Buďte na pozore.

Zrazu s vami nechce spať v jednej posteli

Po dlhej dobe ste si zvykli na všetky neresti, ktoré v priebehu noci robí (chrápanie, zaberanie miesta, kradnutie deky,...) a on na vaše. A potom zrazu je toho na neho moc, a tak ide spať na gauč alebo do inej miestnosti? Zvláštne...

Veľa toho vo vašej prítomnosti nepovie

Jedným zo znakov nevery je aj to, že sa vám prestane zverovať, bude s vami menej komunikovať a deliť sa o radosti aj strasti.

Je veľmi podráždený

Niečo sa deje aj v momente, keď na vás začne byť nepríjemný alebo hrubý kvôli maličkostiam, napríklad že necháte špinavý tanier na stole alebo že nedoplníte toaletný papier.

Podvádění doprovází změna v chování

Nemôže sa vám pozrieť do očí

Ak sa vám nedokáže pozrieť do očí, môže za to opäť vina.

Prestal sa úplne zmieňovať o nejakej osobe

Bol niekto (napríklad kolega, najlepší kamarát alebo kamarát zo školy) častou súčasťou vašej konverzácie a zrazu sa o tejto osobe prestal zmieňovať? Môže to byť náznak, že niečo nie je v poriadku. Buď sa kamarátske puto pretrhlo vplyvom nezhôd, alebo preto, že sa z nich stalo niečo viac. Samozrejme záleží na tom, či by ho táto osoba priťahovala vzhľadom k orientácii (ale ani v tom človek nikdy nevie).

Zmenil vzhľad a spôsob obliekania

Určite nepotrebuje vaš súhlas, aby si mohol kúpiť niečo nové na seba, ale ak sa začne naraz obliekať o mnoho lepšie, začne mu záležať na svojom vzhľade alebo začne používať kolínsku/voňavku, čo nikdy nerobil, bude to mať nejaký dôvod. Trebárs chce zapôsobiť na šéfa, aby ho povýšil, ale pravdepodobne chce byť pre niekoho atraktívnejši.

Stráži si svoje financie

Určite nemusíte mať spoločný účet alebo mať prístup k jeho účtu. Ale vždy je dobré vedieť, ako na tom vzájomne finančne ste a nemať ohľadom toho žiadne tajnosti. Vedieť, za čo ten druhý utráca, je dobré, pretože máte obaja prehľad. Ale ak si financie až úzkostlivo bráni, klame vám alebo hovorí, že vám do toho nič nie je, určite zbystrite. Asi nechce, aby ste vedeli, za čo (za koho) utráca.

Všetky predchádzajúce body berte s rezervou a nebuďte zbytočne paranoidný. Ak prídete na to, že váš partner má pomer, snažte sa o tom hovoriť a nenechávajte si to pre seba. Sami by ste to nemuseli zvládnuť a malo by to oveľa horší dopad na vašu psychiku. Keď sa v pokoji porozprávate, budete vedieť, či má cenu vo vzťahu pokračovať ďalej, alebo ho ukončiť.

Že toto riešiť nemusíte, pretože partnera nemáte? Zoznámte sa so ženou alebo mužom úplne jednoducho online!

[Lil]

Zdieľajte tento článok na: