Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Dajte vzťahu iskru

8.apríl 2015
Dajte vzťahu iskru

Nie je niečo vo vašom vzťahu v poriadku? Nikdy nie je neskoro začať niečo robiť, aby ste zmenili stereotyp, v ktorom sa nachádzate.

Ak cítite, že vo vašom vzťahu začína byť niečo v neporiadku, že je všetko obyčajné, stereotypné a iskra sa začína vytrácať a neviete čo ďalej? Nikdy nie je neskoro s tým začať niečo robiť. Samozrejme musíte chcieť obaja. Čo to vlastne znamená vážny vzťah? Predsa to, že to spolu myslíte vážne a chcete byť spolu. Žiadny vzťah nie je bez problémov a mráčikov. Problémy sa neustále objavujú a objavovať sa budú a je potrebné na ich riešení pracovať spoločne. Vážny vzťah je vážna vec, preto by vás to malo spoločne baviť.

Nebehajte za ním

Nemusíte predsa vedieť, čo každú minútu robí. Vy by ste tiež nechceli, aby vás niekto prenasledoval. Nemusíte sa stretávať každý deň, každú voľnú chvíľku. Všetci ľudia majú radi priestor, určitý druh voľnosti, čas na svoje koníčky. Nechajte si svoj priestor na svoje záujmy a aktivity a nechajte ho tiež vášmu proťajšku. Vzťah má byť založený hlavne na dôvere a komunikácii. Dajte mu teda šancu, aby sa mu po vás cnelo a nastavte tak aj čiastočne svoje pritority voči vám.

Chváľte

Každý vieme aké to bolo, keď vám váš partner povedal, aký máte krásny úsmev, ako krásne voniate, ako vám to pristane, aké máte krásne oči. Vďaka tomuto krásnemu pocitu, lichoteniu, ste sa cítila sebavedomá, plná nadšenia, plná očakávania a zamilovaná. Postupom času sa tieto drobnosti začínajú v každom vzťahu vytrácať a dostávate sa do určitej istoty, kedy nemáte potrebu ničoho a príde vám niečo robiť úplne zbytočné. Už jednoducho nemáte potrebu sa takto prejavovať. Obaja viete na čom ste a skôr než lichôtky prichádza kritika. Ste si viac istý, viac si veríte a viac si dovoľujete k tomu druhému. Na jednu stranu svojím spôsobom skúšate až kam môžete zájsť. Je to síce znamenie, že váš vzťah sa posunul ďalej, ale aj tak je potrebné občas toho druhého pochváliť. Ako kritika, tak aj lichôtky by mali byť v určitej rovnováhe. Vynadajte mu za špinavé odtlačky rúk na čistom uteráku, ale zároveň ho pochváľte za snahu, že vám chce  pomôcť vyvesiť prádlo.

Nehovorte o práci

Obmedzte otázky typu, tak ako si sa dnes mal/a? A keď už sa spýtate, nečakajte krátku odpoveď. Hlavne my ženy máme tendenciu tárať a tárať o tom ktorá, kde a prečo. A popravde, vás to aj tak veľmi nezaujíma. Takže debatu o práci zhrňte a bavte sa skôr o tom, kam vyrazíte cez víkend na výlet a o čase, ktorý strávite spolu.
 

Dotýkajte sa

ranný_bozk

Najprv je to samá romantika a vodenie sa za ručičku. Postupom času si radšej dáte ruky do vreciek. Miesto milovania a maznania sa dnes už radšej pozeráte na televíziu a tešíte sa, až si pôjdete ľahnúť do postele. Obaja myslíte na to, či sa vám vôbec ešte chce nejakú fyzickú námahu po náročnom dni v práci praktizovať. Zaveďte teda aspoň pusu, keď sa ráno lúčite alebo naopak, keď sa vraciate domov. Nabúrajte stereotyp.

Urobte si čas

Stáva sa vám, že si na seba čas proste nemôžete nájsť? A stáva sa vám to často? Spoločné plány vám nevychádzajú? Skúste si plánovať rande dopredu. Stanovte si dni, kedy budete len spolu a budete sa venovať sebe. Čím viac dopredu sa dohovoríte, tým skôr Vám rande vyjde. Možné je si vybrať dva dni v týždni, ktoré budú proste len vaše a okolie sa to naučí rešpektovať. Presunúť by ste to mali, len ak sa stane niečo naozaj závažné. Vzťahu je vždy potrebné niečo obetovať. A je lepšie chvíľku a občas niečo obetovať, než byť zase sám a podnikať cestu na zoznámenie znova.

Usmievajte sa

usmievajte_sa

Smiech lieči a úsmev poteší. Smiech je vo vzťahu veľmi dôležitý. Všetci muži majú radi usmievavé, bezprostredné ženy, ktoré nemajú vôbec žiadne problémy.

Robte radosť

Bolia vás z podpätkov nohy? Možno áno, ale na druhú stranu vám urobia štíhlejšie nohy. A verte, že občasná zmena štýlu obliekania partnerovi urobí radosť. Nielen sukienka a podpätky na von, ale aj niečo osobného na noc. Všetci si radi hráme.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: