Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

19 spôsobov, ako sa čo najrýchlejšie vyrovnať s rozchodom

21.október 2020
19 spôsobov, ako sa čo najrýchlejšie vyrovnať s rozchodom

Rozchod je pre väčšinu ľudí bolestivou záležitosťou, s ktorou nie je ľahké sa vysporiadať. Ak aj vy riešite túto nepríjemnú situáciu, určite oceníte rady, ako si toto ťažké obdobie spríjemniť tak, aby ste neprepadli depresii.

Keď si prechádzate rozchodom, máte neuveriteľnú šancu začať zasa od začiatku a spoznať sám seba. Môžete byť tým, kým chcete, robiť, čo chcete, a skúšať, čo chcete, bez toho aby ste sa museli na kohokoľvek ďalšieho obzerať. Ale aj keď sa na tom dajú nájsť pozitíva, negatíva úplne nevymiznú. Stále ste prišli o niekoho, s kým ste strávili určitý čas svojho života. V takom prípade môže byť dosť ťažké uveriť tomu, že vás čaká krásna budúcnosť a je úplne pochopiteľné, že sa vám do jej plánovania nebude chcieť.

Aby ste sa s celou situáciou lepšie vysporiadali, napísali sme pre vás niekoľko tipov, ktoré podľa expertov najviac pomáhajú. Niektoré sa vám môžu zdať trochu jednoduché alebo obyčajné, ale niekedy je potrebné ísť po malých krôčikoch, aby ste sa mohli pohnúť o poriadny kus ďalej.

Ako lepšie znášať rozchod?

Sprchujte sa každý deň

Áno, vyzerá to ako úplná maličkosť, pre niekoho aj samozrejmosť. Ale keď človek upadne do depresie, je mu jedno, či sa osprchoval raz alebo sedemkrát za týždeň. "Keď urobíte zo svojej hygieny prioritu a budete pyšní na to, ako vyzeráte, budete sa vo vnútri cítiť lepšie," hovorí klinická psychologička Kristie Norwood. Stanovte si teda ranné a nočné rutiny, ktoré budú zahŕňať krátku sprchu.

Vytvorte si koláž svojej budúcnosti

Práve teraz je čas, aby ste si vytvorili obrázok toho, ako vyzerá vaša budúcnosť. "Po rozchode je dôležité zistiť, ako bude váš život vyzerať bez vzťahu," hovorí Norwood. Takže si vezmite pár časopisov a vystrihnite si obrázky vašich životných cieľov a túžob.

Choďte na terapiu

Sociálna pracovníčka Amalia Miralrío tvrdí, že je čas, aby ste si dohovorili schôdzku u terapeuta. Nemusíte sa cítiť trápne, niekedy sa človek potrebuje porozprávať a získať na celú situáciu a na seba samého trochu iný pohľad.

Kúpte si kyticu ruží (alebo iných kvetín)

Urobte si radosť, kúpte si kvety, dajte ich do vázy, meňte im vodu a počkajte, až zvädnú. Kedy bude ten pravý čas ich vyhodiť, to spoznáte podľa svojich pocitov. A hádajte, čo sa stane? Než tieto kvety zomrú, budete sa cítiť lepšie. Takže si kupujte kvetiny, starajte sa o ne a pozorujte svoj pokrok.

Rozchod není většinou jednoduchý

Vyrazte na dovolenku, po ktorej túžite, aj keby len osamote

"Keď navštívite nejakú exotickú krajinu alebo mierumilovné miesto, bude to pre vás skvelé rozptýlenie," hovorí terapeutka Sheri Heller. Nebude to útek, ale starostlivosť o seba. Čo viac si priať, než pokoj, nádherný výhľad na more alebo hory, dobrú knihu a ticho? Iste, v súčasnej koronavírusovej situácii to nebude práve jednoduché, ale také miesta (až na to more) nájdete určite aj v Slovenskej republike.

Zvelebte si domov

Zbavte sa všetkých zlých spomienok. "Nový vzhľad vytvorí miesto pre nové spomienky. Preč s tými starými, pozvite do svojho života tie nové," odporúča Krysta Moner, zakladateľka The Feminine Truth.

Zahoďte zbytočnosti súvisiace s bývalým vzťahom

A zahŕňa to všetko, aj tú účtenku, ktorú si schovávate od prvého rande. "Nepotrebujete žiadne upomienkové predmety na vzťah, ktorý už neexistuje," hovorí Robyn Koenig, profesionálna vzťahová trénerka.

Napíšte naštvaný list vášmu ex

Ale hlavne mu ho neposielajte! A najlepšie ho dobre ukryte (pokiaľ nebude hotový a nebude vyjadrovať všetky vaše pocity), aby ho nenašiel ani nikto iný a nepostaral sa o to, aby sa dostal do nesprávnych rúk. "Podstatou nie je odoslať tento list, ale skôr ho rituálne spáliť, aby ste sa zbavili zlej energie," odporúča Samantha Gregory, autorka knihy No more Crumbs: How to Stop Dating for Crumbs and Get the Cake You Fiallo Deserve.

Hovorte na všetko "áno"

Zahrajte sa tak trochu na yes mana. Pamätáte si ten film s Jimom Carrym, že? Ale vy to nebudete hnať do takých extrémov. "Je to obzvlášť užitočné, ak ste boli v dlhodobom vzťahu, v ktorom ste boli napádaný a museli ste obhajovať, čo ste jedli, kam ste šli, na čo ste sa pozerali alebo s kým ste sa bavili. Kto naozaj ste a čo robí šťastných VÁS? Teraz je ten pravý čas, aby ste to zistili," hovorí Trish McDermott, generálna riaditeľka Meetopolis Dating.

Rozvod s sebou nese více starostí

Jedzte osamote

Až si urobíte výlet do svojej obľúbenej reštaurácie alebo si uvaríte dobré jedlo doma, vychutnajte si ho pekne v tichosti a osamote. "Spriateľte sa s touto novou nájdenou tichosťou, ktorá je súčasťou uzdravovacieho procesu," hovorí Megan Cannon, majiteľka poradne Back to Balance.

Zapíšte sa na box alebo iný druh bojového športu

"Niekedy potrebujete spôsob, ako ventilovať negatívnu energiu po rozchode," hovorí Celia Schweyer, expertka na vzťahy a randenie. Verte tomu, keď vybijete svoj prebytočný stres týmto spôsobom, uľaví sa vám.

Zablokujte svojho ex na Instagrame/Snapchate

Ak pokušenie venovať pozornosť tomu, či sa zaujíma o vaše stories, je moc veľké, tak si ho skrátka zablokujte. Ak vám naopak vadia jeho príspevky, môžete ho tiež zablokovať alebo si obmedziť zobrazovanie jeho príspevkov.

Veľmi svojho ex neohovárajte

Áno, je to síce skvelé si so svojimi kamarátkami alebo kamarátmi sadnúť a niekoľko hodín svojho ex ohovárať, počúvať, že ste boli lepší ako on, a podobné veci. Ale veľmi na tom nezakladajte, raz a dosť. Rovnako tak by ste to nemali robiť s ostatnými, ktorí sa zrovna tiež rozišli, potom by ste sa mohli stať závislými na cudzej bolesti a utrpení. A to nie je ani pekné, ani zdravé.

Nenavrhujte hneď, že ďalej budete kamaráti - a keď to navrhne on, nechajte si čas na rozmyslenie

Počas tohto náročného obdobia rozchodu je veľmi ťažké s istotou povedať, či budete, alebo nebudete priateľmi. Navyše často platí, že jeden by stál o to byť viac než len kamarát. Najskôr si to človek musí urovnať v hlave, a až potom môže vzniknúť zdravý kamarátsky vzťah. A nebojte sa, nie je to porážka, keď si pripustíte, že nemôžete byť priateľmi.

Pokúste sa tráviť čo najviac času vonku

Možno vás táto rada už môže trochu otravovať, pretože chôdza na čerstvom vzduchu bola poslednou dobou veľmi propagovaná ako účinný liek na zvýšenie imunity. A aj v tomto prípade dokáže pomôcť, pretože vám pekne prečistí hlavu. Denne by ste aspoň dve hodiny mali stráviť mimo domova (kde vás to núti sa ubíjať v smútku alebo spomienkach) a prechádzka v prírode by mala byť aspoň polhodinová.

Po rozchodu můžete pocítit vztek nebo depresi, bojujte s nimi

Pokiaľ s niekým začnete zase randiť, ​​vezmite to veľmi pomaly

Práve ste sa s niekým rozišli a vaše srdce a hlava ešte nie sú pripravené na to, aby ste sa hneď vrhli do ďalšieho vážneho vzťahu. Ideálne si pred ďalším randením dajte na chvíľku pauzu a až začnete, tak postupujte krôčik po krôčiku - nesťahujte sa k sebe a už vôbec sa nežeňte/nevydávajte! Nebojte sa si pokojne užiť pár nezáväzných vzťahov, než sa pustíte do niečoho vážnejšieho.

Vytvorte si pred spaním rutinu

Po rozchode by ste mali byť hrdí aj na úplné maličkosti, ktoré vás budú udržiavať "v chode". A čo viac by niečo také mohlo doložiť než dostatok spánku každú noc? Ľudia majú tendenciu zostávať v týchto ťažkých časoch hore dlho do noci. Vy si ale stanovte pár vecí, ktoré budete zakaždým dodržiavať. Napríklad choďte spať skoro (tak, aby ste mali minimálne 8 hodín spánku) a vždy v rovnakú hodinu. Aspoň pol hodiny pred spaním sa vyhnite sledovaniu televízie a mobilného telefónu. Nielen, že toto svetlo nám bráni zaspať, ale navyše môžete pri scrollovaní na sociálnych sieťach naraziť na nejakú informáciu, vďaka ktorej nebudete môcť zaspať, či na zaujímavosť, ktorá zapríčiní, že budete ďalšie dve hodiny stalkovat profil niekoho úplne cudzieho.

Vyhnite sa zdieľaniu detailov na Facebooku (alebo iných sociálnych sieti)

Áno, naozaj sa jedná o akúkoľvek sociálnu sieť, ktorá vás napadne. Nie, nie sú žiadne výnimky. Rozchod je intímna záležitosť, a aj keď môžete svoju náladu vyjadriť piesňou, článkom alebo napríklad básničkou, nikdy neprezrádzajte jednotlivé detaily rozchodu. Ľudia sa v tom akurát začnú vŕtať (vrátane vás) a už nebude cesty späť. Tiež myslite na to, kto všetko si to prečíta a koho to bude zaujímať, určite máte v priateľoch aj veľa ľudí, ktorým do toho vôbec nič nie je a poriadne ich ani nepoznáte. Takýto detox od sociálnych médií vám určite prospeje, skúste to a žite svoj reálny život!

Prestaňte sa obviňovať

A nakoniec jedno dôležité pripomenutie. Neobviňujte sa. Vždy sú na všetko potrební dvaja, každý nesie svoj podiel viny. Nehovorte si vety typu "Keby som urobil/neurobil toto, keby som častejšie robil tamto,...", nemá to zmysel.

Keď sa dvaja ľudia rozídu, môže to na ich duši napáchať veľké škody. Vy už ale teraz viete, ako s tým aspoň čiastočne bojovať. Nemusí to byť koniec vášho života, ale začiatok niečoho nového a predovšetkým žiadna dráma. A až budete mať zase chuť s niekým začať randiť, ​​tak na to môžete ísť jednoducho a založiť si profil na online zoznamke. Partnera si nájdete jednoducho a z pohodlia vášho domova.

[Lil]

Zdroj:

https://www.cosmopolitan.com

Zdieľajte tento článok na: