Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

19 fáz, v ktorých sa každý vzťah raz ocitne (a my s ním)

13.september 2019
19 fáz, v ktorých sa každý vzťah raz ocitne (a my s ním)

Už od začiatku sa vzťah nejako formuje a vy ste zahltení neskutočným množstvom pocitov. Následne prídu aj ťažké situácie, ktoré spolu budete musieť zvládnuť. Aké obdobie stretne každý pár? Spísali sme ich pre vás 19.

Pre niektorých je randenie zábava a ide im to v podstate samo, iní ľudia to majú trochu ťažšie a sú radi, že ako-tak udržia s niekým súvislú konverzáciu a potom si rovnako nájdu najbližší mačku, ktorú by mohli pohladiť, len aby sa vyhli očnému kontaktu. Vo všeobecnosti má ale chodenie s ďalšou osobou veľa svetlých chvíľok (napríklad to, že sa máte komu vyrozprávať, cítite niečiu blízkosť, ale napríklad aj intímnosť), ale samozrejme nechýbajú ani tie horšie chvíľky, kedy sa nám do cesty postavia prekážky, zažívame karamboly a tak podobne. Kto aspoň raz s niekým chodil, tak to pozná.

V každom vzťahu sa ocitnú pekné o nepekné momenty, a keď ich zažijete viac, všimnete si, že je tu istý vzorec, ktorý sa viacmenej opakuje. Existuje totiž 19 fáz vzťahu, ktorými si každý vzťah prejde. Nehovoríme, že presne v tomto poradí, môže to byť aj trochu navyše poprehadzované. Dôležité je, aby ste si uvedomili, že aj keď vám príde, že by ste to celé mali poslať do čerta, je to len ďalšia fáza, ktorú musíte prekonať, aby mohlo prísť to lepšie.

Aké sú fázy vzťahu?

Uvedomíte si, že túto osobu možno vidieť aj v romantickom svetle

Štádium, ktoré by sa dalo nazvať "Hej, a čo keby ...". Možno sa jedná o vášho kamaráta, ktorý vám píše sladké veci a hovoríte si, prečo s ním vlastne už dávno nechodíte. Môže to byť ale aj kolega v práci alebo napríklad vaša vzájomná harmónia na online zoznamke. Osoba, ktorá keď sa na vás pozrie, nechce hodiť svoj telefón do kanála. Tá, ktorá sa nachádza v oblasti "možno".

Budete posielať správy typu "Tak čo, aký bol víkend?" a podobné

Občas jeden druhému napíšete vtip, alebo (podľa toho, koľko ste toho vypili) spolu viac či menej flirtujete. Ale vo väčšine prípadov váš mozog kričí: "Hlavne nebuď divný a nepokaz to!" (Väčšinou v trochu hlúpej verzii). Takže aj keď im chcete poslať smajlíka alebo napríklad GIF, čo presne vyjadruje vaše emócie alebo vaše ja, neurobíte to a pošlete niečo miernejšie. Ale nebojte, to príde časom.

Nevyhnete sa stalkovaniu na sociálnych sieťach

Pred tým, než do tohto vzťahu vložíte všetko, určite rýchlo pozriete sociálne siete, aby ste sa uistili, že to nie je nejaký sociopat. Trochu sa mrknúť na Facebook, Instagram, Twitter, snapchat alebo Linkedln a zistíte trebárs aj to, že má veľmi, veľmi odlšiné politické názory, s ktorými by ste sa nedokázali stotožniť a neprežili by ste s takým človekom v jednej miestnosti. Len príklad, samozrejme.

Svého partnera můžete poznat i na online seznamce

Nájdete fotky zo základky alebo zo strednej a tiež ich prvú lásku

No a ako budete takto prechádzať tie sociálne siete, pôjdete nižšie a nižšie a zrazu uvidíte fotky so športových pretekov na strednej škole, alebo že ich ex vyzerajú úplne rovnako, ale úplne inak ako vy. A navyše nebudete mať ani potuchy, či je to dobre, alebo zle. Takže radšej nechajte minulosť minulosťou.

Prebehne aj prvé rande, ale vy budete moc vystresovaní na to, aby ste si ho pamätali

Jediné, čo si pamätáte, bolo, že ste si objednali vodku s džúsom, pretože ste mali nervozitou stiahnutý žalúdok, vaše pery sa dotkli a že to bolo "pekné". Možno vás kvôli tomu bude čakať malá kríza, takže majte po ruke nejakého kamaráta alebo kamarátku na vyrozprávanie.

Možno budete aj pitvať ich správy v skupinovom chate

Napísal vám, že by sa za tri hodiny chcel zísť, ale od tej doby neodpisuje. Potrebujete niekoho, kto vás upokojí, že len zbytočne panikárite.

Pošlite im meme, ktoré sa vám páčia, aby ste zistili, že vás naozaj chápu

Teraz, keď už sa máličko lepšie poznáte, viete, že je bezpečné mu poslať to meme alebo obrázok, čo ste predtým nemohli. Rovnako tak ako akékoľvek iné hlúposti, nad ktorými sa pobavíte.

Pôjdete na ďalšie rande, kde sa už budete cítiť oveľa lepšie

Už nemáte také nervy a dokážete s touto osobou vyraziť von a navyše si to užiť! Dobrá práca!

Užijete si aj sex

Či už je to vaše spoločné prvýkrát, piatykrát alebo ste si užívali už viackrát, niečo vám v tejto dobe bude hovoriť, že by vám nevadilo si s touto osobou užívať ďalej.

Dokážete říct, kdy už jste pár?

Budete chcieť vedieť detaily o ich minulých vzťahoch, aby ste si potvrdili, že sa nejedná o žiadne monštrá

Viete, že naposledy randil pred rokom a skončilo to viacmenej priateľsky, ale prečo to skončilo? Skončilo to samo od seba, boli tam nejaké rozdiely medzi nimi alebo sa nechceli viazať? Niečo vám hovorí, že to musíte vedieť! Zbytočne do toho ale nerýpte.

Predstavíte ich ďalším ľuďom, aby ste si ešte viac potvrdili, že sa nejedná o žiadne monštrá

Je jedno, či túto osobu predstavíte svojmu kamarátovi, kamarátke, kolegovi, alebo rodine, je pre vás dôležité, aby sa spoločne stretli a oni vám ho akýmsi spôsobom schválili a aby si navzájom ako-tak rozumeli.

Začnete sa hádať kvôli hlúposti, pretože vaše city sú momentálne trochu mimo

Stačí, aby raz poriadne nedával pozor a dostatočne sa nevenoval vášmu polhodinovému monológu a hneď to pre vás môže byť koniec sveta. Hneď si hovoríte: "No tak to už sa môžeme rovno rozísť, nie ?!" Buďte v pokoji. Je to len fáza a ako každá iná pominie.

Naplánovanie a uskutočnenie veľkého výletu a napodiv aj jeho prežitie

Je jedno, či pôjdete stanovať niekam v okolí, alebo či poletíte k moru. Určite sa vyskytne nejedna trochu krizovejšia situácia, a ak sa vám ju podarí vyriešiť v pokoji, ste pre seba stvorení.

Konečne príde aj uvedomenie si, že ste oficiálny pár

Obyčajne toto uvedomenie prichádza, keď prebehne konverzácia "Tak čo teda sme?", Alebo keď jeden z vás povie "môj priateľ/moja priateľka", alebo napríklad keď jeden z vás vyhŕkne "miluje ťa". A tiež to môže byť skôr, než práve po výlete.

Než se k sobě nastěhujete, čeká vás mnoho fází vztahu

Ďalšie súznenie a spoločný rast

Teraz už vám nechýba potrebný pocit stability, ste v spoločnosti druhého 80-90 percent svojho voľného času a idete spoločne ústrety novým výzvam. Nie je to tá najviac vzrušujúca časť vzťahu, ale rozhodne sa dá považovať za tú najviac pohodovú.

Dostanete sa do veľkej hádky, vďaka ktorej budete spochybňovať váš vzťah

Dúfame, že ste si predchádzajúce časť pekne užili, pretože teraz sa všetko zrúti. Záleží na každom páre a problému, ktorý rieši, ale verte, že sa vždy nejaký nájde. Snažte sa nájsť nejaký kompromis alebo nejaké východisko. Aj tak vám ale v hlave môžu ísť myšlienky o tom, či je toto ten pravý partner a či má tento vzťah cenu. Pokiaľ bude snaha vyriešiť problém na oboch stranách, bude to v poriadku.

Občas vám bude chýbať hľadanie partnera alebo napríklad budete mať divný sexuálny sen o vašich ex

Je to také zákerné obdobie, pretože sa môže stať (vďaka tomu, že nadšenie zo sexu a tým jeho početnosť väčšinou trochu opadnú), že sa vo vašej mysli alebo v snoch naraz bude znenazdajky zjavovať váš ex, s ktorým ste chodili cez 5 rokov. Nemusíte mať výčitky, nejedná sa o žiadne podvádzanie.

Urobíte nejakú veľkú zmenu, napríklad sa k sebe nasťahujete alebo si prejdete ťažkým obdobím, ktoré vás oboch zase zvedie dohromady

Sťahovanie, nakupovanie nábytku, ale napríklad aj zaobstaranie šteniatka alebo len to, že tu ste jeden pre druhého, keď sa vám práve nedarí v práci. To všetko je súčasťou tejto fázy. Niektoré z týchto vecí vás ale môžu rozdeliť. A tiež nakoniec môžete zistiť, že tráviť s touto osobou čas oddelene bolo úplne bez problému, ale bývať s ňou nemožno.

Uvedomili ste si, že ste navzájom rozdielní, ale budete sa s tým musieť zmieriť, pretože by ste ich nemali meniť

Vy ste typ človeka, ktorý necháva všade pohádzané dôležité papiere a vášho partnera to neskutočne štve, ale zase na druhú stranu on je ten typ človeka, čo zje sušienku, omrvinky sú všade a ani ho nenapadne ich upratať, čo zase neskutočne štve vás. A verte, že sa to pravdepodobne nezmení. Ale nebudete sa predsa kvôli tomu rozchádzať, nie? Každý má svoje muchy.

Vo vzťahu sa musíme vyrovnať s mnohými prekážkami, ale zase sa nám to vráti krásne prežitými chvíľkami. Tie vás budú posúvať ďalej a utužovať váš vzťah. Niektoré pochybnosti o vzťahu nie sú tak závažné, ako by sa vám na prvý pohľad mohlo zdať, tak tomu vždy dajte čas, aby ste si to mohli nechať v pokoji prejsť hlavou.

Chýba vám druhá polovička? Chcete si overiť, či by týchto 19 fáz vzťahu fungovalo aj na vás? Tak sa zaregistrujte na online zoznamke a nájdite si partnera alebo partnerku, skrátka niekoho, s kým si budete rozumieť.

[Lil]

Zdieľajte tento článok na: