Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Už ste skúsili speed-dating?

25.máj 2022
Už ste skúsili speed-dating?

Rýchle rande teda speed-dating sa javí ako veľmi efektívny spôsob zoznamovania. Vyjadrené štyrmi prívlastkami: rýchle, jednoduché, efektívne a bezpečné - rande. Bohužiaľ v slovenskej spoločnosti začal prevládať názor, že ide o poslednú šancu pre zúfalca. Avšak opak je pravdou, v zahraničí sa touto cestou zoznámilo množstvo manželských párov.

Speed​​-dating oceňujú najmä ľudia, ktorí sú pracovne zaneprázdnení natoľko, že sa nemôžu túlať po baroch, kaviarňach a ďalších miestach, kde je šanca zoznámiť sa. Najprv si obykle musíme oťuknúť či je daná osoba nezadaná, hetero, či má vôbec o niekoho záujem a tak ďalej. Rýchle rande dáva istotu, že všetky proťajšky prišli za rovnakým účelom - nájsť si partnera. Tým je eliminované nebezpečenstvo, že pri pohľade na vami vyhliadnutú krásku dostanete do nosa od jej priateľa. To je pomerne zásadné pre vašu tvár, lebo ju budete ešte potrebovať pokiaľ možno nezdeformovanú. Nezadané slečny iste ocenia, že ich citlivé údaje sa ľahko nedostanú do ruky nejakému "úchylákovi".

Ako speed-dating funguje?

Všetko je veľmi jednoduché. Stačí sa prihlásiť u agentúry, ktorá rýchle-rande organizuje, zaplatiť poplatok a v dohodnutý čas sa dostaviť na miesto. Tu počas dvoch hodín prežijete zhruba pätnásť päťminútových schôdzok. Zvyčajne ženy sedia pri stolíku a páni sa u nich striedajú. Na záver všetci účastníci vyplnia dotazník, v ktorom uvedú, s kým by mali záujem sa ešte stretnúť. Ak organizátori objavia zhodu, odovzdajú kontakty a zvyšok záleží len a len na tých dvoch. "Prvýkrát ma nikto nezaujal a bol som dosť nervózny. Páčil sa mi však systém speed-datingu a rozhodol som sa do toho ísť znova, "rozpráva Jaroslav (53 rokov). On sám sa tak zoznámil s priateľkou Janou (49). Síce to nebola láska na prvý pohľad, ale stali sa z nich parťáci do nepohody.

Veľkými výhodami sú anonymita a absencia strachu z odmietnutia, pretože výsledky usporiadatelia posielajú jednotlivým účastníkom súkromne. Ak ste teda dlho nerandili, rozhodne vám speed-dating pomôže dostať sa späť do hry. Pripomenie vám, ako flirtovať a nadväzovať kontakt s druhým pohlavím.

speed_dating

Ako sa pripraviť?

Nečakajte romantické hľadenia do očí, na podobné veci nebudete mať čas. Účastníkom je vyhradených päť minút na jedno sedenie, aby druhého zaujali. Niekomu sa vymedzený čas môže zdať krátky, inému nepredstaviteľne dlhý. K slovu by sa mali dostať obaja pri stolíku, preto sa vypytujte a prejavujte záujem o človeka sediaceho oproti vám. Nemusíte mať pripravený päťminútový monológ, ktorý prednesiete každému proťajšku v miestnosti. Stačí vedieť pár záchytných tém pre prípad, že by debata upadala. Dôležité je sa baviť, dobre sa cítiť a vyzerať čo najlepšie.

Hoci budete k sebe úprimní tak za päť minút je minimálna šanca, že druhý prezrie do vašej duše a objaví váš charakter. Ide o pomerne povrchnú záležitosť, v ktorej vonkajšia stránka človeka hrá hlavnú rolu. Upravte sa teda tak, ako keby ste išli na rande, na ktorom vám naozaj záleží.

Kde sa speed-dating vzal?

Vôbec prvýkrát podobný princíp zoznamovania použil americký rabín Yaacov Deyo, ktorý chcel medzi sebou zoznámiť mladých židov a zvýšiť tak počet svadieb. Prvý speed-dating sa uskutočnil v Beverley Hills v Peet 's Coffee & Tea v roku 1998. Deyo si svoj ​​nápad nechal patentovať ako SpeedDating, dvoj slovný výraz v angličtine znamená podobnú udalosť, ale nejedná sa o pravý rabinov SpeedDating.

[paf]

 

Zdieľajte tento článok na: