Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Ženy, neprerábajte tých mužov

19.február 2020
Ženy, neprerábajte tých mužov

Aby sme si rozumeli, muži sú úžasní, báječní a skvelí! Teda nie úplne všetci... Ale aj tí, čo sú úžasní, báječní a skvelí, nás občas doháňajú k šialenstvu. Je dobré vedieť, ktoré javy sa dejú naprieč mužskej populácií, čiže že v tom nie ste sama.

Berte, prosím, tento článok všetci s humorom, aj keď sa v ňom možno spoznáte, nech ste žena alebo muž, určite v ňom nič nie je brané urážlivo. Je predsa jasné, že aj napriek ťažkostiam nemožno muža nemilovať.

Manuály

Nemožno to tvrdiť úplne o všetkých mužoch, ale väčšina z nich považuje návod a manuál k čomukoľvek za barličku pre hlupákov a neschopných slabochov. Dokáže na to predsa prísť sám! Nie je blbý, aby nedokázal zmontovať skrinku s dvierkami a zásuvkou z IKEi bez návodu, to sa vie. O niekoľko hodín alebo dní neskôr možno skrinka stojí, možno nie, ale návod je stále nedotknutý. A v prípade, že skrinka stojí, najskôr muž stojí vedľa nej v zadumaní, ako mu mohla zostať taká kopa skrutiek.

Záchod

Je jasné, že muži musia vylučovať, ženy sú na tom rovnako, avšak s tým rozdielom, že po ich odchode z toalety nevyzerá, ako by ju navštívil neandertálec netušiaci nič o civilizačných vymoženostiach. Pozoruhodné je, že aj muži, ktorí sú inak celkom čistotní, áno, aj takí sú medzi nami, dokážu znehodnotiť záchod aj jeho okolia ("mierte, preboha, mierte!"), ale zásadne ho odmietajú upratovať a podlahu vytrieť. Obzvlášť katastrofálne následky pre podlahu a steny a toho, kto to bude upratovať, má, keď si v noci v snahe neprobudiť sa úplne v polospánku na záchode nerozsvieti a so zavretými očami čúra všade okolo.

Sklápanie dosky je kauza sama o sebe. Máte šťastie, že na Slovensku neprebieha ohľadom tejto veci tak veľká vojna ako napríklad v Amerike, kde je muž, ktorý nesklopil dosku, na mieste zfackovany, alebo rovno postavený pred súd.

Prechladnutie

Nesmrteľná klasika. Je prekvapujúce, ako sa môže dospelý, silný chlap, ktorý by mohol skaly lámať, alebo proste len chlap, zrútiť kvôli pitomému prechladnutiu. Svoj zmenený stav silne prežíva, príznaky prechladnutia opisuje tak dramaticky, že to vyzerá skôr na ebolu, a dožaduje sa ošetrovania, pochopenia a aktívnej účasti nad lôžkom umierajúceho. Hovorí sa, že pri nádche sa chlap chová "ako malé dieťa", ale ak malé deti máte alebo ste mali, uznáte, že sa prechladnuté dieťa správa podstatne statočnejšie a rozumnejšie než váš prechladnutý náprotivok. Prečo tomu tak je, je zatiaľ nevyriešenou záhadou ľudstva. Aj keď, doba a lekári sa začínajú k mužom prikláňať a postupne prichádzajú na to, že nádcha je pre nich naozaj viac smrtiaca choroba než pre ženy.

Jak snáší přítel rýmičku?

Riadenie

Muži sú presvedčení, že sú vynikajúci, ak nie úplne najlepší vodiči na širokom ďalekom svete, a to aj tí, ktorí evidentne nie sú. Aj muži mierni, dobrí a rozumní sa za volantom menia v majstrov sveta, záleží len na miere, niektorí jedinci si prebytky agresivity a ješitnosti ventilujú práve za volantom. Skúste chlapovi povedať, že je mizerný vodič. Nikdy to neuzná. Nikdy. Aj keď mu zostávajú len dva body, zapríčinil rad menších či väčších nehôd a na križovatke si ani po desiatich rokoch za volantom nie je istý, kto má prednosť.

Bude sa tváriť ako pán cesty, pohŕdavo alebo nahnevane bude ďalej komentovať chyby ostatných vodičov (idioti!), možno sa rád preteká s iným vodičom (idiot!), ale potom vylezie z auta a je pokoj. O tom, že muži žijú v blude, svedčí aj fakt, že štatisticky spôsobujú zďaleka najväčší počet dopravných nehôd.

Zvuky

Z nejakého záhadného dôvodu aj muži, ktorí práve neprekonali lobotómiu, považujú grganie a prdenie za činnosť vtipnú, zaujímavú a zábavnú a nechápu, že ženy to majú presne naopak. Páni, vaše nežiaduce telesné prejavy všetkého druhu ženám vtipné ani zaujímavé nepripadajú, teda ak nejde o ženu, ktorá sa rada pridá a bola vychovávaná medzi svojimi tromi bratmi. Zaujímavé ani vtipné pre nich na rozdiel od vás nie sú ani vaše smradľavé ponožky opreté v kúte a ďalšie negatívne prejavy vašej telesnosti, pocikanú dosku nevynímajúc.

Nechty

Strihanie nechtov je činnosť nevyhnutná a nijako zložitá. Tak prečo, aj keď váš pes už ako šteňa pochopil, že sa neciká doma, ale vonku, v dospelom veku muž nedokáže spracovať informáciu, že strihať si nechty v posteli je blbosť, teda ak nie je práve fakír alebo masochista. Ostrihané nechty v posteli sú a) hnusné, b) na plachte sa zle hľadajú, c) keď sa o ne pri zaľahnutí pichnete, je to krajne nepríjemné a áno, hnusné, d) keď sa o ne pichnete alebo ich uvidíte pri posteľových hrátkach, je to silne deerotizujíce, trápne a neodpustiteľné. A hnusné.

Od televize ho nedostanete

Ovládač

Všetky ženy sa pýtajú: prečo? Prečo muž, ktorý je inak pomerne všestranne použiteľný a počúva, považuje televíziu za svoj výsostný majetok, rozhoduje o programe a ovládač drží tak pevne, až mu belejú kĺby? Dokonca aj keď sa dohodnete, že program prepnete (keď pozerá na šport, je márne ho o to prosiť a ženy to všetko vedia), rovnako ovládač nedá z ruky, prepne sám. Keď sa ide Tour de France alebo sa hrajú majstrovstvá čohokoľvek, zaberie si televíziu nemilosrdne a bez pardónu pre seba, že by televíziu takto spochybňovala žena je nemysliteľné.

Škoda, že v čase Sigmunda Freuda diaľkový ovládač ešte neexistoval, asi by k tomu mal čo povedať. My si chceme tiež prepínať!

Nákupy

Mužom nakupovanie skrátka trvá podstatne dlhšie a je to ich sväté právo. V čase, keď by žena mala už dávno nakúpené, nákup uprataný, vytrenú chodbu a urobené nechty, muž stojí s nákupným zoznamom pred regálom v hlbokom zadumaní, ktorú zo štyroch druhov krupice vybrať. Musí si to rozmyslieť, každá je inak zabalená, a to ho pravdepodobne mätie, ale ako už bolo povedané, je to jeho sväté právo. Problém nastáva, keď idete na spoločný nákup. Postupujete dychberúcim slimačím tempom, prípadne žena muža stratí niekde medzi regálmi a po pol hodine ho nájde v dileme, pretože mu povedala, nech vezme mäkký tvaroh, ale ono je ich viac druhov!

Slimačí nákup býva ešte opantaní vetami "kam sa ponáhľaš" a "nebuď nervózny". Preboha, veď nevyberá jadrovú hlavicu - Chopte tvaroh a ideme!

Panvica

To, že muž uvaria, je určite chvályhodné, zvlášť v krajine, ktorá by mohla slúžiť ako výukový skanzen patriarchátu. Naši páni sa do domácich prác nijako nehrnú (vôbec), česť teda všetkým výnimkám. Lenže až na výnimky chlap kuchyňu šialene rozbombarduje, na všetko potrebuje sto mištičiek a hrnčekov. Takže pri servírovaní pokrmu je ženine nadšenie tlmené jasnou predstavou, ako dlho po ňom bude tento neporiadok upratovať, pretože jeho to ani nehne - on predsa varil!

Možná tu pánev nikdy neumyje

A keď už sa žene podarí vysvetliť svojmu mužovi, že keď ona varí, tak po ňom tiež nechce, aby po nej upratoval, ponúkne mu také riešenie do budúcnosti, čím ho na smrť vydesí, takže po sebe ako-tak kuchyňu uprace, panvica neumyje nikdy! Maximálne do nej napustí vodu, ale neumyje ju. Pokiaľ máte doma muža, ktorý dobrovoľne nielen navarí, ale aj uprace kuchyňa a umyje panvice, informujte všetky v okolí. Ale pozor, aby vás neprišli vedecky skúmať.

Uteráky

Muži majú k mokrým uterákom zvláštny vzťah: hoci sú vami opakovane informovaní, že ak sa mokrý uterák neusuší, kruto zasmrádne, nechávajú ich po návrate z plávania alebo posilňovne morké v igelitkách a batohoch, v prípade plávania určite spolu s mokrými plavkami. Zakaždým. Ráno nechajú mokrý uterák váľať sa na podlahe v kúpeľni, ak vyšiel zo sprchy s uterákom fešácky zaviazaným okolo bokov (ale môžete si gratulovať, že sa ráno sprchuje), verte, že mokrý uterák bude ležať na posteli alebo na podlahe.

Ak ste spolu dlho, najskôr už ste sa prestala pýtať, prečo ten uterák pre všetko na svete nezavesí, veď bude smrdieť, bude sa musieť vyprať (vy ho budete musieť vyprať), pritom by stačilo ho len zavesiť. Tak prečo? Márne. Nezavesia. Odvážne pionierky dokonca nechajú uterák zosmradnuť a napoly zhniť a potom ho zlomyseľne narafičia do kúpeľne, aby drahý doslova pocítil, čo spôsobil. Odvážna pionierka sa namáha zbytočne. Chlap hodí smradľavý uterák na zem a vezme si iný. Taký je holt život.

A teraz späť nohami na zem, koniec srandy, štipľavých rečičiek. Ženy muža potrebujú, milujú a hľadajú. A že ste single a toto ešte vôbec nepoznáte? Tak smelo do zoznamovania, nejakého toho chlapa nájdete určite na internetovej zoznamke. Môže vám poslať fotografiu svojej kúpeľne s uterákmi a vy sa za to necháte pozvať na rande. Veľa šťastia!

[ivi]

Zdieľajte tento článok na: