Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Vydajte sa s partnerom za teplom

12.október 2018
Vydajte sa s partnerom za teplom

Už je po lete, ale čo si ho predĺžiť? Je veľa destinácií, ktoré stoja za vašu návštevu, a či nie ste zástancami klasických letných dovoleniek, je teraz váš najlepší čas pre to, aby ste vyrazili.

Sardínia, Taliansko

Priemerná teplota v lete je tu dvadsať sedem stupňov Celzia. Navštívte Sardíniu na jeseň a môžete objaviť jedno z najlepšie zachovaných tajomstiev ostrova. Ulice sa premieňajú na trhy, miestni remeselníci prevádzkujú dielne, miestni ľudia nechávajú otvorené dvere, rovnako tak ako jedálne. Alebo sa môžete vrátiť na jednu z takmer prázdnych pláží ostrova a nasávať posledné slnečné lúče. Jeseň v Barbagia (horskej oblasti vnútrozemia Sardínie) je skvelé vidieť a zažiť od septembra do decembra, konajú sa tu série festivalov v dvadsiatich siedmich obciach. Ľudia sa tu živia predovšetkým poľnohospodárstvom, chovom oviec, obchodom s umením a tradíciami, cestovným ruchom a ľahkým priemyslom.

Andalúzia, Španielsko

Priemerná teplota v lete je tu tridsať dva stupňov Celzia. Jesenné dni v Andalúzii sú veľmi dlho teplé, často ešte atakujú tridsiatky. Pláže sú skvelé v tomto ročnom období, sú ďaleko tichšie ako v júli a auguste ... Národný park Sierra de Aracena, severne od Sevilly, je jedným z najmenej známych parkov Andalúzie. Môžete preskúmať jeho zalesnené údolia, dediny a gaštanové háje, ako menia farbu. Nenechajte si ujsť trhy v meste Aracena, s vápencovými jaskyňami a kostolom, ktorý bol postavený v trinástom storočí templárskymi rytieri. Andalúzia je najjužnejšia oblasť Španielska, s viac ako 8 miliónmi obyvateľov je najväčšou oblasťou v Španielsku. Vďaka svojej bohatej histórii ponúka Andalúzia veľa pamätihodností.

Cyprus, Grécko

Priemerná maximálna teplota v októbri a novembri je dvadsať päť stupňov Celzia. Južná poloha Cypru znamená, že je tu jeseň veľmi priaznivá a teplá. Hoci turistické strediská nepatria medzi tie najkrajšie, stále viac dedín sa mení na chaty a hostince. Niektoré vidiecke oblasti sú ideálne pre pešiu turistiku a poznávanie. Po celodenných prechádzkach sa môžete ochladiť v mori, v tejto dobe roka je stále ešte teplé. Cyperská scenéria sa rozkladá na trblietavých pobrežiach, horách, lesoch i drsných ostrovčekoch. Vo väčšine roka môžete na ostrove Cyprus zažiť veľa zážitkov, od úplného odpočinku spojeného s opaľovaním a nápojom v ruke, až po výzvu vyskúšať si napríklad nejaký nový vodný šport. Ochutnať môžete veľa mäsových pokrmov a špeciálnych syrov, až po jedinečné dezerty. Cyperská kuchyňa je exotickou zmesou gréckych a stredoeurópskych kultúr.

Britská Kolumbia, Kanada

Provincia ležiaca na juhozápade Kanady. Doprajte si javorový sirup a vyrazte obdivovať kanadskej listy. Jeseň je tu so svojimi nádhernými listami tou najkrajšou časťou roka. Britská Kolumbia je veľmi obľúbená ako cestovná a turistická destinácia, pretože ponúka rozmanité outdoorové dobrodružstvo v báječných parkoch, jazerách, riekach aj drsnom pobreží. Je tu prvý kanadský veľrybársky tábor, Orca Dreams, pre sledovanie veľrýb. Kemp sa nachádza na odľahlom ostrove pri severnom vnútorného pobreží ostrova Vancouver, miesto je známe veľkým množstvom veľrýb. Úrodné a krásne údolia Okanagan v južnej centrálnej Britskej Kolumbii je známe pre svoje vinice a ovocie.

Omán, Ázia

Neočakávaný a nedotknutý je Omán, je to skrytá oáza. Arabský štát v juhozápadnej Ázii je stvorený pre off-road dobrodružstvo. Podmorský svet v Ománe je veľkolepý. Môžete tu vidieť korytnačky, žraloky, delfíny, rovnako ako krásne koraly a veľa farebných rýb. Miesta dobrého potápania sa nachádzajú v blízkosti ostrovov Daymaniyat a polostrova Musandam. Pobrežie Ománu je asi 1700 kilometrov dlhej, takže je ľahké nájsť krásnu pláž, kde stráviť popoludnie a výhodou je, že tam budete pravdepodobne sami. Ideálny čas na návštevu Ománu je od septembra do marca, kedy je podnebie ideálne a teploty ukazujú dvadsaťpäť až tridsať stupňov Celzia. Omán je považovaný za jednu z najbezpečnejších krajín na svete a má tiež vynikajúcu cestnú infraštruktúru.

Vydajte sa s partnerom za teplom

Broome, Austrália

Broome je plný letovísk. Prechádzka Broome vás zoznámi s perlovými obchodmi, galériami, krčmičkami, kaviarňami a pestrými, multikultúrnymi trhmy. Vyskúšajte náhrdelník z bielych guličiek v najrôznejších showroomoch. Kreatívna austrálska kuchyňa ponúka autentické a inovatívne príchute, vrátane vín, ktoré môže Austrálii závidieť celý svet. Tento svetadiel vám dá príležitosť objaviť nové ingrediencie a prekvapivé zmesi tamojšej kuchyne.

Nashville, USA

Raj pre milovníkov country hudby. Existuje celý rad festivalov, ktoré môžete navštíviť v Nashville v októbri, je to napríklad Independent Music Festival alebo napríklad Festival Americana - a dokonca aj festivalu Music City & Wine Music, ktorý neponúka len hudbu. Najlepšie mesiace pre dobré počasie v Nashville sú október aj november. V priemere sú najteplejšie mesiace jún, júl a august. Január je najchladnejší. Najviac dažďových zrážok je v mesiacoch marec, apríl, máj a júl.

Perugia, Taliansko

Každý október mesto Perugia v Taliansku hostí desaťdňový čokoládový festival s názvom Eurochocolate a to je rozhodne dôvod pre návštevu. Spolu s čokoládou sa v priebehu týždňa koná nespočetné množstvo workshopov, kde sa ľudí dozvedia, ako robiť čokoládu, ale sú im predstavené aj tematické udalosti a ochutnávky. Najlepšie je, že vstup na tento festival je údajne úplne zadarmo.

Egypt

Oficiálne Egyptská arabská republika je arabská krajina v severovýchodnej Afrike. Údolie Nílu je domovom údolia kráľov, ikonických pyramíd, majestátne sfingy a nádherných chrámov Luxore a Karnaku. Môžete preskúmať kolísku civilizácie a vyplávať na najdlhšiu rieku sveta. Navštívte údolia Nílu a zoznámte sa, so zázrakmy starovekých Egypťanov. Na svete nie je nič podobného. Obľúbenými turistickými cieľmi sú Hurghada, Safaga, Šarm aš-Šajch, Marsá Alam a množstvo ďalších. Hurghada oproti ostatným ponúka oveľa rozsiahlejšiu orientálnu atmosféru. Egypt je tiež skvelý na potápanie a rozhodne tu bude teplo, počasie je tu totiž také celoročne.

Maledivy, Ázia

Maledivy sa skladajú zo skoro dvoch tisíc ostrovov, z ktorých je zhruba dvesto obývaných. Maledivy sú známe miestnym obyvateľom v ich rodnom jazyku ako "Dhivehi Raaj", je to súostrovie koralových ostrovov zoskupených do dvadsiatich šiestich prírodných koralových atolov v Indickom oceáne. Leží juhozápadne od Indie a západne od Srí Lanky. Maldivy sú označované ako tropický raj, a to predovšetkým pre svoj podmorský život a piesočné pláže. Maledivy sú tropické, s dostatkom slnečných lúčov a teplôt okolo tridsať stupňov Celzia po celý rok. Aj keď je vlhkosť relatívne vysoká, stále morské vánky pomáhajú udržať vzduch v pohybe. Maledivy majú svoje dve sezóny: suchá sezóna, ktorá je pod vládou severozápadného monzúnu a obdobie dažďov alebo juhozápadny monzún v období od apríla do októbra, pričom zrážky sa zvyšujú najmä od júna do augusta. Vyberte si teda to svoje vhodné obdobie a vyrazte.

Thajsko

Podnebie v Thajsku je rozdielne pre severnú a pre južnú. V období sucha medzi novembrom a februárom dominuje severovýchodny monzún, ktorý prináša chladné a suché vzdušné vlny. Čas od marca do mája s vysokými teplotami viac ako tridsať päť stupňov Celzia a väčšinou slabými vetramy sa nazýva thajské leto. Počas daždivého obdobia od júna do októbra, horúci a vlhký juhozápadny monzún prináša prudké zrážky.

Nemáte s kým na dovolenku vyraziť? Zoznámte sa online a skúste napríklad fotozoznamku.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: