Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Vitamín C pomôže vašej pleti

2.február 2022
Vitamín C pomôže vašej pleti

Chcete sa o svoju pleť správne starať? Potom je na čase, aby ste začali preverovať výhody používania vitamínu C na starostlivosť o pleť. Správna starostlivosť o pleť a tvár sa určite stala vysokou prioritou mnohých ľudí bez ohľadu na vek alebo pohlavie. A jedným z najlepších a najjednoduchších spôsobov, ako rozmaznávať svoju pokožku, je používať vitamín C ako súčasť vašej pravidelnej starostlivosti.

Či už vás trápi starnutie alebo jednoducho chcete vidieť zlepšenie svojej pleti, pomôcť obnoviť vrásky, linky alebo redukovať jazvy po akné, vitamín C je tou správnou cestou. Zatiaľ čo mnoho ľudí prisahá na pridanie tohto doplnku k svojmu pravidelnému vitamínového režimu, aby odvrátilo choroby, nemusí si uvedomovať výhody jeho aplikácie na koži. Vitamín C sa rýchlo stane súčasťou vašej každodennej starostlivosti.

Prečo zaradiť vitamín C

Minimalizuje začervenanie

Mnoho z nás pociťuje začervenanie a podráždenie, najmä na tvárach. To môže byť spôsobené množstvom faktorov, vrátane liekov, hormónov a jednoduchej genetiky. Našťastie vám vitamín C môže pomôcť v boji proti nechceným ružovým tváram. Vitamín C pôsobí na opravu poškodených kapilár a ich posilnenie, čo má za následok nezačervenanie pokožky.

Je super hydratačný

So zimou v plnej sile je aj suchá a šupinatá pokožka hneď za rohom. Nebojte sa, vitamín C dokáže vašu pokožku upokojiť a vrátiť jej hydratovanú a žiarivú pleť. Vitamín C hydratuje bez toho, aby spôsoboval premastnenie T-zóny. Body navyše, pokiaľ do svojej raňajkovej rutiny zaradíte aj smoothie s vitamínom C.

Bojuje proti starnutiu pleti

Dajte zbohom jemným linkám a vráskam. Vitamín C udrží vašu pokožku mladistvú po mnoho rokov. Aj keď sa najlepšie používa ako preventívne opatrenie proti starnutiu, je tiež zdravý pre pokožku, ktorá už zaznamenala niekoľko jemných vrások. Vitamín C neutralizuje voľné radikály a chráni vašu jemnú pokožku pred ďalším poškodením a podporuje obnovu kožných buniek.

Opravuje pokožku poškodenú slnkom

Radi v lete nasávate lúče, ale bojíte sa slnečných škvŕn a zafarbenia? Vitamín C môže pomôcť ako chrániť pred budúcim poškodením slnkom, tak napraviť už napáchané škody. Pri dôslednom používaní môžu byť tmavé škvrny a nerovnomerné tóny pleti zosvetlené a navrátené do ich zdravého stavu.

Rozjasní vašu pleť

Už ste niekedy videli niekoho so super orosenou kožou, ktorá akoby len žiari? Je pravdepodobné, že vo svojej rutine starostlivosti o pleť používali vitamín C. Pre žiarivú pleť skúste použiť vitamín C a uvidíte, ako sa všetky vyššie uvedené výhody spoja, aby ste získali žiarivú pleť.

Ako pridať vitamín C do svojej rutiny

Na tvár môžete použiť očný krém alebo sérum s vitamínom C, aby ste dostali pokožku do špičkového stavu. Je skvelý na použitie okolo očí, pretože vám pomôže zbaviť sa vrások, jemných liniek a tiež opuchov.

Zaraďte do jedálnička potraviny s vitamínom C

Keď už nič iné, používajte sérum s vitamínom C denne, ráno a večer, najmä ak musíte každý deň chvíľu nosiť makeup, pretože to môže vašu tvár podráždiť.

Tajomstvo ľudí s krásnou pleťou

Robíte všetko pre to, aby ste dodržali rutinu starostlivosti o pleť, ktorá vám umožní vyzerať čo najlepšie - nanesiete SPF, svedomito navrstvíte séra, krémy na akné a masky a nikdy by vás nenapadlo ísť spať bez toho, aby ste vykonali kompletnú čistiacu rutinu. Naučiť sa, ako získať čistú pleť, môže byť vážne mätúce. Úprimne povedané, ide o veľa a nájsť tie najlepšie produkty starostlivosti o pleť v mori olejov, elixírov a masiek môže byť vyčerpávajúce, najmä keď nedosahujete požadované výsledky. Pokiaľ bezchybná pleť zostáva nepolapiteľná, je čas posunúť vašu rutinu starostlivosti o pleť o ďalšiu úroveň a začať ju ošetrovať zvnútra pomocou vedecky podložených doplnkov.

Vzhľadom na to, že vaša koža je predĺžením vášho čreva, je dôležité zaistiť, aby vaša tráviaca sústava bola v optimálnom stave. Nerovnováha, ku ktorej dochádza vo vnútri, sa obvykle prejavuje vo vašej koži. Keď skombinujete zdravú rutinu vonkajšej starostlivosti o pleť so zdravou rutinou vnútornej starostlivosti, dosiahnete ešte lepšie výsledky. Od udržania pokožky hydratovanej a jemnej až po zachovanie pružnosti a zníženie zápalu, tu je 5 tajomstiev, ktoré ľudia s najdokonalejšou pleťou poznajú.

Kyselina hyalurónová hydratuje pokožku

Kyselina hyalurónová sa prirodzene vyskytuje v našom tele a 50% z nej sa nachádza v koži. Pomáha zadržiavať viac ako 1000-násobok svojej hmotnosti vo vode v bunkách pokožky, čo z neho robí hydratačný prostriedok, ktorý musíte mať. Množstvo, ktoré naše telo prirodzene produkuje, sa s pribúdajúcim vekom znižuje a bunkový obrat sa spomaľuje, čo je okamih, kedy sa začnú prejavovať vrásky, linky a drsná štruktúra starnúcej pokožky. Je to veľmi dôležité pre opravu poškodenia pokožky, uzamykania vlhkosti a udržania zdravého a žiarivého vzhľadu. Štúdie ukazujú, že ľudia, ktorí konzumovali kyselinu hyalurónovú, mali zvýšenú vlhkosť pokožky a výrazne znížili vrásky a pružnosť pokožky, takže pridanie dennej dávky do vašej rutiny je kľúčom k udržaniu mladistvého vzhľadu.

Detoxikácia tela pomôže vašej pokožke

Boj s tmavými škvrnami

Uctievanie slnka vám môže poskytnúť dočasnú žiaru, ale všetci vieme, že UV lúče môžu spôsobiť vážne poškodenie našej pokožky. Okrem hyperpigmentácie štúdie ukazujú, že vystavenie slnečnému UV žiareniu môže spôsobiť zníženie elasticity pokožky a pokročilé známky starnutia. Aj keď ste skôr kancelárskou než plážovou bohyňou, budete potrebovať obranu proti lúčom, ktoré spôsobujú vrásky. Silný ochranný faktor SPF (a opätovná aplikácia) je kľúčový, ale ukázalo sa, že s UV žiarením môžete bojovať aj zvnútra. Bolo preukázané, že účinné antoxidanty a fytonutrienty, ako je Polypodium Leucotomos, Tumeric a ALA, ktoré sa nachádzajú v doplnkoch, v skutočnosti pomáhajú predchádzať negatívnym účinkom na vzhľad pokožky spojeným s vystavením slnečnému žiareniu.

Pre ďalšie výhody, spárujte s vysoko kvalitným vitamínom D3, ktorý môže pomôcť zvýšiť elasticitu a produkciu kolagénu vo vašej pokožke a zároveň znížiť výskyt tmavých škvŕn.

Detoxikácia vášho tela môže vyčistiť pokožku

Koža je náš najväčší orgán, a keď je náš životný štýl viac Netflix a chlad, opité brunche a nekonečné jedlo so sebou, zdravé domáce varenie, všetky tie zlé voľby sú ohrozené tým, že budú vylučované kožou. Aj keď sú naše návyky v poriadku, toxíny z jedla a životného prostredia môžu byť stále prítomné, takže je dobré nájsť prirodzené spôsoby, ako ich odstrániť skôr, ako zašpinia vašu pokožku. Ukazuje sa, že príroda poskytuje celý rad rastlín a minerálov, ktoré môžu pomôcť prirodzenej detoxikácii pokožky. Štúdie ukazujú, že Chlorella, druh riasy, má schopnosť odstraňovať ťažké kovy z tela. Bolo preukázané, že bylina pestrec pomáha detoxikovať pečeň a podľa jednej štúdie znižuje výskyt akné o 53%.

Ostatné prírodné ingrediencie ako červená ďatelina, zelený čaj Matcha, červená repa a koreň púpavy majú tiež detoxikačné schopnosti. Spoločne tieto zložky dokážu odstrániť toxické ťažké kovy, naplniť vaše telo antioxidantmi a živinami a očistiť vás od hlavy až po päty.

Kolagén je skvelý na vyhladenie pokožky

Kolagén je známy svojou schopnosťou vytvárať mladiství vzhľad a injekcie kolagénu boli roky obľúbenou možnosťou na vyplnenie jemných vrások, decentného tvarovania pier.

Starajte sa o svoju pokožku

Ak nie ste úplne pripravení pridať injekcie do svojej rutiny starostlivosti o pleť, je tu ďalšia možnosť. Pri požití štúdie ukazujú, že kolagén môže zlepšiť vzhľad pokožky, pomôcť s dermálnym omladením a minimalizovať známky starnutia. Rovnako ako kyselina hyalurónová je kolagén prirodzene sa vyskytujúca zlúčenina, ktorá sa už nachádza vo vašej pokožke a podobne sa časom znižuje, takže je dobré ho dopĺňať. Kolagén sa dodáva v jedlej forme, takže ho môžete užívať ako pilulku, prášok alebo pridať do nápoja. Je to jeden z najlepších produktov starostlivosti o pleť pre tých, ktorí chcú predchádzať viditeľným známkam starnutia pleti bez toho, aby sa priblížili k ihle.

Vyváženie mastnej kyseliny pre nádhernú pleť

Dosiahnite svoje ciele pre žiarivú pleť tým, že budete jesť omega-mastné kyseliny omega-3 a omega-6 v správnom pomere. Áno, čítate správne, môžete získať prirodzený, nádherný lesk bez toho, aby ste sa dotkli rozjasňovača. Tieto zdravé tuky nielen pomáhajú rozjasniť pokožku a znížiť začervenanie, ale môžu tiež pomôcť udržať vaše srdce a telo zdravé znížením celkového zápalu. Jednoduchou možnosťou je získať správnu rovnováhu omega pridaním doplnku rybieho tuku. Nie každý rybí olej je však stvorený sebe rovný – rozhodne sa poobzerajte po kvalitnej značke, ktorá ponúka ultračistý rybí olej s ideálnym promerom EPA & DHA 2:1.

Omladzujúca sila živého kolagénu novej generácie

S pribúdajúcim vekom a stresom by sme rozhodne nemali ponechať stav a kvalitu telesného kolagénu náhode. Veď množstvo systémového kolagénu v tele ovplyvňuje nielen dĺžku a kvalitu života, ale vypovedá aj o našom biologickom veku. Preto by sme nemali vidieť kolagén iba ako prípravok chrániaci tvár pred vráskami, ale vnímať ho vo všetkých súvislostiach. Rozhoduje nielen o stave našich kostí, kĺbov a spojivových tkanív, ale zohráva dôležitú úlohu v kvalite našich ciev a určovaní cievneho veku.

Kolagénový prielom

Na trhu s kolagénom, kolagénovou kozmetikou a doplnkami stravy sa kolagén objavuje v najrôznejších podobách a niekedy je aj pre odborníkov veľmi ťažké sa v tejto ponuke orientovať. V poslednej dobe sa vedľa hydrolyzovaných kolagénov objavil nový pojem – hydrát živého kolagénu novej generácie vyrobený špeciálnou technológiou – Triple Helix Formula. Tá umožňuje zachovanie živej štruktúry a predstavuje historický prielom v doplňovaní kolagénu do organizmu. To dokazujú aj vedecky potvrdené účinky na rýchlosť obnovy a kvalitu tvorby vlastného kolagénu v tkanivách.

Dostatok všetkých minerálov a vitamínov je pre správne fungovanie vášho tela aj organizmu nevyhnutné. Neokrádajte ho teda o všetko pre vaše telo nevyhnutné. Odbornú starostlivosť môžete nájsť v Bratislave, Banskej Bystrici, Prešove.

[ivi]

Zdieľajte tento článok na: