Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Užívajte si jeseň podľa svojho gusta

15.november 2021
Užívajte si jeseň podľa svojho gusta

Jeseň je v plnom prúde a je čas vytiahnuť najpohodlnejšie svetre, užívať si chrumkajúce lístie a sledovať strašidelné filmy. Jesenné aktivity môžu byť rovnako zábavné ako letné, ale iba ak sa budete snažiť. Naše znamenia zverokruhu v astrológii môžu byť skvelým ukazovateľom nášho vkusu obľúbenej jesennej aktivity. Závisí to všetko na vašej osobnosti.

Môžete si užiť zber jabĺk alebo strašidelnú jazdu na sene. Nikto nehovorí, že môžete robiť len niečo, ale ak ste zavalení prácou, je dobré si vybrať aspoň niečo obľúbené. Pre niektorých ľudí sa ich obľúbené jesenné aktivity sústredia na Halloween alebo Deň vďakyvzdania. Možno sa vám zapáči organizovanie veľkej halloweenskej párty so všetkými desivými prvkami, alebo možno zhromaždíte rodinu pri jedle a oslávite toto ročné obdobie po svojom. Chladnejšie počasie môže byť energické a prinúti vás k tomu, aby ste si viac užili prírodu.

Ako si užívajú jeseň jednotlivé znamenia zverokruhu

Je jeseň vašim obľúbeným obdobím na kempovanie, alebo by ste radšej zostali doma a robili nejaké remeslo s jesennou tematikou?

Baran: Do neba a ešte ďalej

Baran rád robí skvelé veci, na ktoré nemá každý odvahu. Pocity vzletu sú často spojené s pocitom, že ste na najvyššom bode horskej dráhy, než spadnete a ďalšími pocitmi úžasu, keď sa vznášate okolo mrakov. Tomu sa tiež vyrovná pocit úžasu vďaka neuveriteľným výhľadom do prírody. Existuje aj tradícia si ihneď po nejakom výkone dať šampanské, ako keby ste niečo vyhrali.

Býk: Doprajte svojim zmyslom

Pre býkov je ich obľúbená jesenná aktivita niečo, čo zapája ich zmysly. Mohlo by to byť pečenie tekvicového chleba alebo niečo v pomalom hrnci, vyťahovanie všetkých svojich najmäkších prikrývok, aby sa mohli povaľovať na gauči so svojim miláčikom alebo vyberať dekorácie s jesennou tematikou. Radi pôjdu von na Halloween a premenia svoju záhradu na strašidelný dom s lietajúcimi duchmi a čarodejnicami.

Výroba vlastného tekvicového chleba je pre býka tým pravým orechovým. Miluje prácu rukami a pečením, najmä keď má cesto tú správnu konzistenciu. Upokojí si pri tom svoju tvrdohlavú dušu. Urobiť si vlastný tekvicový chlieb od začiatku je skvelý spôsob ako sa zabaviť a ako uspokojiť potreby svojho astrologického znamenia. A vzhľadom na to, že proces pečenia môže chvíľu trvať, je to perfektná jesenná zábava.

Nájdite si jesennú aktivitu podľa svojho znamenia

Blíženci: Usporiadajte halloweensku párty

Blíženci sa radi stýkajú a milujú organizované oslavy, takže halloweenska party je pre nich ako stvorená. Blížencom by nebolo podobné usporiadanie Block Halloween Party, aby deti mali zábavnú aktivitu a všetci susedia sa mohli lepšie spoznať. Blíženci budú mať veľmi jedinečný kostým, ktorý pomôže rozprúdiť konverzáciu (nie, že by s tým potrebovali pomôcť), a každý sa bude cítiť vítaný, pretože toto znamenie zverokruhu chce, aby sa jeho hostia cítili krásne.

Blíženci sa môžu utĺcť po zmrzline s príchuťou tekvicového koláča a nie je sa im čo čudovať.

Rak: Urobte si výlet na tekvicovú farmu

Rak rád chodí na tekvicové farmy s priateľmi alebo s ich deťmi. Nájde perfektnú tekvicu, užije si tam zábavu a privedie všetkých späť do svojho domu na vyrezávanie tekvíc, občerstvenia a horúci cider. Raci milujú domov a krb, ale radi sú aj vonku a aktívne sa podieľajú na jesennej zábave. Ísť si vybrať tekvicu je skvelý spôsob, ako urobiť niečo slávnostné, čo nie je príliš drahé, ale je to niečo, čo sa dá upravovať.

Raci túžia po klasickom sviatočnom pocite, takže čo môže byť lepšie ako si upiecť tekvicový koláč? Emocionálna väzba k rodine, ktorú toto ročné obdobie vyvoláva, je často úzko spojená s tekvicovým koláčom, takže vôňa naplní byt a nostalgická nálada sa dostaví.

Lev: Choď na Oktoberfest

Aj keď nie sú v Nemecku ani v žiadnej inej nemecky hovoriacej krajine, je pravdepodobné, že existuje nejaký druh Oktoberfestu, na ktorý lev môže ísť. Lev miluje kamarátstvo, kultúru, pivo a klobásy. Lev sa nebude hanbiť zapojiť do tanca ani spevu. Nemusíte byť Nemec, aby ste ocenili festival, ktorý oslavuje lásku, pretože pôvodne začal ako svadobná oslava.

Lev si môže na jeseň pripraviť lahodné palacinky s príchuťou tekvicového korenia, ktoré prinesie všetko, po čom lev túži. Tvorba tohto pokrmu vám umožní predviesť svoje kreatívne schopnosti tým, že ich pripravíte v rôznych tvaroch a s rôznymi polevami.

Vyrazte na Oktoberfest

Panna: Vyraz do prírody

Panna miluje jeseň pre jeho krásu a rada si ju užíva ako len je to možné. Preto môže toto znamenie vstávať skoro, aby si nafotilo východ slnka, alebo sa môže vydať na dlhú cestu na vidiek. Pokiaľ žije v dojazdovej vzdialenosti, mohla by Panna zájsť na pláž, ktorá umožňuje zakladanie ohňov a zapáliť si oheň pri pozorovaní hviezd a mesiaca. Panny nepotrebujú tráviť všetok čas v prírode. Len krátka návšteva im pomôže uvoľniť sa a vycentrovať myšlienky.

Panna miluje zdravý životný štýl, takže ovsené vločky s tekvicovým korením sú správnou voľbou. Výdatná dobrota z ovsených vločiek je ideálna pre navodenie výživnej jesennej nálady a zároveň vám umožní vyraziť do prírody bez toho, aby ste mali pocit, že vás spomaľujú výdatné raňajky. Ovsená kaša je navyše taká jednoduchá, že nebudete musieť nikoho žiadať o pomoc.

Váhy: Vydeste ich, vydesia sa

Váhy milujú pocit strachu, ale v úplne kontrolovanom prostredí, takže milujú strašidelné domy, prechádzky za duchmi, strašidelné prechádzky prírodou. Pokiaľ je to niečo trochu iné, ako je strašidelná loď alebo zábavný park, je to ešte lepšie. Váhy sú často fascinované posmrtným životom a majú tendenciu veriť v duchov. Milujú sledovanie strašidelných filmov s ďalšími ľuďmi, pretože niekedy sú ich reakcie lepšie ako film.

Váhy sa môžu vrhnúť na prípravu tvarohového koláča s tekvicovým korením. Budú ho mať toľko, že sa budú môcť podeliť so svojimi najbližšími. Ako bonus bude krémovo hladká konzistencia s úplnou chuťovou rovnováhou.

Škorpión: Choďte kempovať

Škorpióni majú radi pocit voľnosti a nachádzajú ho pri kempovaní. Milujú spanie pod širákom, prechádzky lesom a sedenie pri táborákoch. Škorpióni si môžu oddýchnuť, keď sú mimo mesta a najlepší čas je pre nich jeseň. To nie je ani horúco, ani zima, len je dosť chladno na to, že potrebujú druhú polovičku na spoločné zahrievanie.

Škorpiónov poteší mrazivý koktail z tekvice s korením, ktorý je výborný ako jesenná pochúťka pre chladnokrvných Škorpiónov. Pri popíjaní tejto lahodnej cukrovinky vynikne vaša vynaliezavosť a vášeň, zatiaľ čo miešaná zmes spĺňa potreby vašej asertívnej povahy.

Akej jesennej aktivite sa radi venujete?

Strelec: Urobte si romantický víkend

Nikto nehovoril, že nemôžete mať romantický víkend v každom ročnom období, ale niečo extra je na tom útulnom prostredí vo vnútri, keď vonku prší alebo je zima. Strelci dokážu rozdúchať romantiku výletom na dedinu, kde si radi dajú jablčné koláče alebo navštívia tekvicové slávnosti.

Strelec staví na lahodné košíčky s dokonalým tekvicovým korením. Vzhľadom na to, že sa jedná o neobvyklé príchute košíčkov, budete s najväčšou pravdepodobnosťou zvedaví, ako chutí, takže si splňte priania a vyskúšajte to. Môžete si ich ozdobiť ako chcete, pokojne aj humorne.

Kozorožec: Usporiadajte rodinnú večeru

Kozorožci vedia, že majú byť za čo vďační a jedným zo spôsobov, ako zdieľajú svoje pocity, je organizovanie Vďakyvzdania u nich doma. Ale nezáleží na tom, odkiaľ pochádza jedlo. Pre kozorožca je sviatok skôr o poďakovaní, o stretnutí s tými, ktorých majú radi a o vzájomnom užívaní si spoločnosti.

Kozorožci milujú svoju rodinu, tak prečo jej neurobiť krémovú tekvicovú polievku a nezaložiť si doma novú jesennú tradíciu? Možno sa môžete všetci stretnúť v kuchyni a uvariť si tekvicovú polievku každý rok v rovnaký deň.

Vodnár: Prejdite sa kukuričným bludiskom

Vodnári radi robia hlúpe, ale náročné veci. Radi navštívia napríklad kukuričné ​​bludisko. Neustále premýšľajú a prichádzajú s úžasnými nápadmi, čo môže byť vyčerpávajúce. Niekedy jednoducho chcú robiť niečo, čo ich mozog toľko nezaťažuje, ale napriek tomu ich to baví. Kukuričné ​​bludiská majú radi preto, že vedia, odkiaľ prišli a kam idú.

Sušienky z tekvicového korenia sú tou pravou originálnou cestou pre nezávislých vodnárov. Ľahké a vzdušné sušienky by tomuto vzdušnému znameniu obzvlášť chutili, takže sú dokonalou voľbou na jesenné večery pod dekou a pri knihe.

Ryby: Daruj to

Ryby sú v srdci dobráci a majú túžbu pomôcť každému, kto to potrebuje. Nie je teda nepravdepodobné, že by Ryby mohli pomáhať vo vývarovni na Deň vďakyvzdania, prispievať na jedlo alebo sa zúčastňovať zbierky alebo inej dobročinnej akcie. Ryby darujú prikrývky, potreby pre starostlivosť o telo a poukážky na jedlo bezdomovcom, dobrovoľne pracujú v útulkoch pre zvieratá alebo posielajú balíčky niekomu z armády. Potrebujú mať pocit, že urobili niečo pre to, aby svet bol lepším miestom a jeseň je na to skvelý čas.

Priateľské znamenie Ryby miluje tradičné pumpkin spice latte. Tento neslávne známy jesenný favorit je skôr o tom, ako sa dostať von a stretnúť sa s ostatnými, než o nápoji samotnom. U nás ešte táto tradícia nie je veľmi známa, takže ju nahrádzame prevareným vínom. Avšak ide predovšetkým o tú zábavnú konverzáciu, ktorá pri popíjaní takej dobroty vznikne.

Ako sa teda vysporiadate s jeseňou vy? Budete sa chcieť zamilovať alebo sa necháte týmto ročným obdobím otráviť? Ak patríte medzi tých, ktorí dajú svojej láske šancu v tomto sychravom počasí, skúste sa zoznámiť online a vyskúšajte napríklad aj vedecký zoznamovací dotazník alebo partnerskú zhodu podľa znamenia zverokruhu.

[ivi]

Zdieľajte tento článok na: